LAPO17 A toto ste pozerali? Damsky, do 1000€, shimano 105, semi-hydraulicke brzdy a plaste tam dostanes do 38C. Ak by ho aj nemali na predajni, myslim ze ked ho objednas na predajnu a nebude sa pacit tak ho nemusis zobrat.
https://www.decathlon.sk/damsky-cestny-bicykel-triban-id_8575808.html
12.01.2021 - 14:15:44
00
Ten damsky TRIBAN RC520 Disc je vitaz v kategorii najlepsi bike do £1000 za rok 2020 na road.cc, tak asi to bude ozaj vyhodna kupa :)

https://road.cc/content/feature/roadcc-ps1000-under-bike-year-202021-279609
13.01.2021 - 10:05:30
02
Aj GCN odporúčajú pre začiatočníkov, alebo občasných hoby jazdcov, či ľudí, čo nevedia, či ich to chytí bicykle z Decathlonu, ako najlepšiu voľbu.
13.01.2021 - 10:14:45
00
Jano1987 napísal:
Aj GCN odporúčajú pre začiatočníkov, alebo občasných hoby jazdcov, či ľudí, čo nevedia, či ich to chytí bicykle z Decathlonu, ako najlepšiu voľbu.


Treba si v prvom rade uvedomit, ze to video, ktore Ollie z GCN pre Decathlon urobil, je reklama. Dokonca je to aj uvedene vo videu. Treba rozlisovat medzi ich objektivnymi videami a platenou reklamou.
Tymto nechcem tvrdit, ze bicykle z Decathlonu su a priori zle, len netreba vsetko z internetu brat ako fakt. Lebo GCN urobilo video...
13.01.2021 - 12:57:06
02
Na druhej strane, myslis, ze by robili reklamu niecomu co je totalna chobotina len aby zarobili?
13.01.2021 - 13:07:51
00
Áno, je to reklama. Ale keď si človek od nich pozrie viac videí, pozrie si aj hodnotenia iných ľudí mimo kanálu, aj s odborných časopisov, tak neklamal. Pre začínajúcich, či hoby, nenáročných alebo nerozhodnutých je to momentálne asi najlepšia voľba. Ako keby brázdil 300 obchodov na nete, možno niečo lepšie nájde za tú cenu, či lacnejšie. Ale drvivá väčšina ich bicyklov dáva zmysel ako aj čo sa týka ceny aj čo ponúkajú. Akurát za mňa, Decathlon sa dá nájsť aj na Slovensku, človek príde a môže si to ohmatať a vyskúšať veľkosti.
13.01.2021 - 13:10:20
01
adamadelaide napísal:
Na druhej strane, myslis, ze by robili reklamu niecomu co je totalna chobotina len aby zarobili?


To nie, nemyslim si to. Ja tie bicykle nikomu neberiem, urcite to su za tie ceny fajm stroje a kopec ludi z nich bude mat radost. Ked sa ma ale niekto blizky pyta na to, aky bicykel kupit, tak radsej odporucim kupit z druhej ruky a od realnej cyklistickej znacky, nez tieto genericke bicykle. Napriklad moja priatelka kupila za rovnaku sumu ako novy bicykel z Decathlonu takmer nepouzivany Bianchi s porovnatelnymi komponentmi. Ale neviem, aka je situacia z pouzivanymi bicyklami na Slovensku.
13.01.2021 - 13:16:45
01
Tak pri jazdenom bicykli je to ako pri jazdenom aute, nikdy nevieš, čo tomu je a ako sa k tomu človek správal. Výhodou nového je záruka, ale ako budeš reklamovať kupovaný z druhej ruky? Napríklad známy tiež kupuje v Británii jazdené biky, ale tam je obrovský výber, na Slovensku keď si človek otvorí inzerciu, tak do 600€ nájde viac menej len Favority, prípadne tak 10+ ročné cestné, ktoré už toho veľakrát majú veľa nabehaného. Potom postupne zistí, že kazetu treba, kolesá sú už opotrebované z brzdenia, ložiská by sa zišli nové atď. Občas sa dá nájsť niečo ako si spomínal, ale to je skôr rarita.
13.01.2021 - 13:32:32
03
treba pri tej sume u bazarovky spisat kupnopredajnu zmluvu dat 50€ do vrecka znamemu ktory bude vediet na co sa zamerat nie kupovat 11kg tehlu na sore
13.01.2021 - 20:11:15
00
Rad by som sa podelil o skusenost s prechodom z horskeho bicykla na cestny.
Pokial neviete, ci si vas cesta ziska, pokojne si kupte lacny bicykel z bazara. Ja som si vybral sice najnizsiu modelovu radu, ale v stave noveho.
Pokial ste zaciatocnik na ceste, rozdiel medzi Claris a Ultregrou je pre vas irelevantny. Fyzika nepusti a ucinnost akejkolvek sady pri beznom puzivani je rovnaka.
Hmotnost pri rovnomernej jazde v tempe nehra rolu. Akceleracie s spurty v pretekoch snad hned skusat nebudete:-)
Na zaciatok radsej na ukor vysperkovaneho 8 kg bicykla venujte pozornost posedu (na cestaku stoji za to dat si posed nastavit profikom - da vam do efektivity jazdenia daleko viac ako 1kg hmotnosti dolu, ci 3 prevody navyse).
Investujte do pre vas vhodneho sedla a rozumneho vyberu oblecenia (pre mna je voci mtb kvalitne a sadnuce oblecenie na ceste ovela dolezitejsie).
A potom hlavne treba uzivat si tu rychlost na ceste, ktora je navykova bez ohladu na sady a znacky:-)
30.01.2021 - 08:46:24
014
Ahojte, prosím viete mi niekto poradiť, keďže na mojom staršom horskom bicykli jazdím 98% po rovnom asfaltovom povrchu mimo kopcov, chcem si kúpiť cestný bicykel. Pozerám bazárové bicykle do max. 800€. Rozhodujem sa medzi Cube Attain Race, tam mi vychádza podľa ich tabuľky veľkosť 58 a Kellys ARC 50 veľkosť L. Neviem sa rozhodnúť, ktorý by bol pre mňa lepší. Asi ideálne by bolo oba vyskúšať a potom sa rozhodnúť, no to žiaľ nie je možné, keďže ich nepredáva jeden človek. Prosím ak máte nejaké skúsenosti a odporúčanie k týmto bicyklom, pre ktorý sa rozhodnúť, dajte vedeť. Ďakujem
10.02.2021 - 20:33:02
00
MartinNydr Jeden bike je na bazare asi tu a druhy na bazos. Oba bajky su endurance cestaky cize geo bue pohodlnejsia na oboch. Cube ma vyhodu pevnych osiek co je urcite lepsie, sadu ma tiagru co je 2x10 oproti KLS 105ka a 2x11. No ako zaciatocnik na ceston bajku tam rozdiel nepocitis, akurat tiagra je kusok tazsia. Brzdy maju oba bajky rovnake, tak isto vnutorne vedenie laniek, kde cube ma este aj vo vidlici. Osobne by som bral skor ten cube, ja mam tiez a som maximalne spokojny. Potom zalezi na tebe co s ti viac paci. Cube ma velkosti od 50-61 ak sa nemylim cize velky rozsah a je skor pravdepodobne ze ti sadne ako KLS ktory ma len S,M,L. Zalezi aj aku mas vysku, dlhe nohy a dlhy trup. Ja mam cube 56ku cyklokrosku a vysku 176cm
10.02.2021 - 21:36:01
01
MartinNydr Ja by som ti odporucil vyberat hlavne podla geometrie ramu. Ak to chces prioritne na pohodlne vozenie tak s endurance geo chybu neurobis, ale ak mas napriklad dlhe ruhy, dlhy trup, kratke nohy, dobru pohyblivost. Tak ten posed na endurance bude pohodlny, ale rozhodne nie aerodinamicky. Predpokladam, ze cestak chces aj pre to, aby si bol rychlejsi a poloha tela robi vacsinu dragu na cestom bicykli.
Idealne by bolo aby ti niekto urobil aspon staticky fitting, to sa da dokonca aj na dialku ak sa zvladnes sam pomerat a odpovedat na dotaznik. Moze ti to usetrit vela penazi vo finale, lebo kupis bike co ti bude sediet na tvoje potreby.
Hlavne sa neriad radami predavacov, to mava z mojich skusenosti katastrofalne nasledky. Potom s klientom riesime seknute jedno, bolave druhe...
11.02.2021 - 13:19:52
00
Prosím vás, mám cestný bike, vzadu už mám na uchytenie kolies také tie háčiky či ako to nazvať, nie na štýl Favorit, taká tá dlhá skoro vodorovná dráha, kde sa to dalo posúvať. Koleso som dával centrovať (skúšal som tam aj iné), tak pri spodnom ramene zadnej stavby mám koleso trocha vyosené, na hornom ramene to ide pekne v línii rámu. Dá sa to nejak nastaviť? Či nie je šanca?
11.02.2021 - 13:46:13
10
Kenai Ďakujem za info. Asi ideálne by bolo pojazdiť na jednom a potom na druhom nejaké kilometre a potom by sa asi lepšie vyberalo, ale to je nereálne, keďže každý predajca je z iného mesta a behať hore dole moc nejde. Ten Cube mi vychádza po zadaní výšky a vnútornej dĺžky nôh presne 58 ako je aj na predaj. Ten statický fitting - tam čo treba? čo sa tam vypočíta?
ďakujem
11.02.2021 - 18:46:30
00
keyboard_arrow_up