Tiež ma zaujali biky typu Stoic, najprv som obzeral xc stroje ale keď som zbadal že trailove biky sú zábavnejšie a dá sa s nimi aj dlhšie jazdiť hneď som kukal také. Zasa maratóny na tom nebudem jazdiť pri dvoch malých deťoch budem rad za trojhodinovy výjazd, ale keď už tak ZÁBAVNE. Škoda ze sú dosť drahé a za taky nukeproof by som sa nedoplatil. Čiže Stoic pre mňa cenou vyhráva, akurát by som bral ešte teleskopu ale to časom hádam príde. Ale späť k téme, M by teda pravdepodobne malo byt fajn? Ešte mam možnosť skúsiť GT avalanche L, čo je trosku bližšie geo, tak potom už asi sa rozhodnem.
17.02.2021 - 19:28:20
00
Az si na tom Stoicu prvy krat narazis gule tak si na mna spomen a hlavne to sem nezabudni napisat. A tiez rataj, ze ani tych 768mm nie je spravny udaj. To plati pri RS vidlici. Na SR to bude skor k 773mm. Cize budes mat rezervu v rozkroku mozno 800-773=27mm+podrazka. Radsej si rovno dokup lodicky a suspenzor.

2.bp.blogspot.com

A tymto vzdavam. Bol si varovany.


Naposledy upravil Kenai dňa 18.02.2021 - 16:25:06, celkovo upravené 1 krát.

18.02.2021 - 13:39:19
00
Ahojte, priživím sa ja v tejto téme. Aké veľkosti by ste navrhovali? Moja výška 169cm inseam 78, priateľka 165cm a inseam 79. Jazdíme maratóny a xc. Ja som rozhodnutý pre Mko ale u priateľky som navážkach. Díky

Prílohy:

xxx_HT_geometry.jpg
xxx_HT_geometry.jpg 62.94 KiB thumb_up0thumb_down

18.02.2021 - 15:29:59
00
Hary13 napísal:
Ahojte, priživím sa ja v tejto téme. Aké veľkosti by ste navrhovali? Moja výška 169cm inseam 78, priateľka 165cm a inseam 79. Jazdíme maratóny a xc. Ja som rozhodnutý pre Mko ale u priateľky som navážkach. Díky

Sinsinisty ze si dobre meral?
18.02.2021 - 15:41:37
00
stanleeee u seba hej, priatelka nie, ale na mojom biku jej davam o 1cm vyssie sedlo. Premeram pre istotu.
18.02.2021 - 15:48:20
00
Lucas189 Bez toho aby ta niekto na tom bicykli videl sediet ti tu nikto presnu velkost neporadi. Moze ti sadnut S, moze ti sadnut L. Ja si myslim ze na svoju vysku mas trochu dlhsie nohy ak si sem dal cisla spravne. Canyon odporuca S, z ich kalkulacky ti vypadne S, mas moznost napisat do Canyonu ktory ti isto odpise velkost S, kenai ti vravi S. Ja vravim ze moze sediet i S i M a spominal som i to ze ak by mi vychadzalo to co tebe obzeral by som i dalsie bicykle s vhodnejsou velkostou/geo. Vyhody/nevyhody mas v tomto vlakne. Najlepsie to co som uz pisal v tejto skupine, vyskusat a ak sa neda tak na podobnom bajku skusit tie velkosti aspon virtualne a zobrat to pri com sa budes citit lepsie.
18.02.2021 - 15:50:29
00
Hary13 Ved mas jestvujuci bike dokonca z tej istej kategorie. (podla profilu) Ak chces ist podla pocitu ako ti tu mnohi radia, nemoze byt problem, proste len na naovom uprav rozmer co ti nevyhovuje voci terajsiemu. Ak jazdi tovja priatelka na tvojom biku ako som to vyvedukoval, plati to iste.

Ak neveris svojmu pocitu a chces bicykel vybrat podla objektivnej reality. Treba urobit bikefitting na XC bike by som tomu rozhode venoval cas. Ak nemas nikoho v okoli co by ti s tym pomohol, mozem skusit na dialku poradit aspon zo statickym fittingom. Miery ktore treba som sem uz pisal. Ak sa dokazete s priatelkou pomerat, zodpovedat par otazok mozem vam skusit pomoct.
18.02.2021 - 16:16:27
00
Tak dnes som objednal M. Na YouTube som našiel jedného typka čo jazdí na M a ma 173 cm,ako ja. A to co na ňom robil mi neprišlo zrovna strnule a ťažšie ovládateľné. Môj príde až koncom apríla potom dám vedieť. Díky všetkým.
18.02.2021 - 16:24:14
10
Kenai u mna to viacmenej jasne viem ze Mko. U priatelky spekulujem nad Mkom z dovodu dlzky sedlovej trubky. Teraz ma bike s tou istou dlzkou a 400mm sedlovka je zasunuta 10cm. Ale obavam sa ze jej to Mko uz bude velke. Ale ako hovoris tak na mojom biku sa citi dobre a je ta geo viacmenej rovnaka ako hento Sko.
18.02.2021 - 18:15:06
00
Bez dat mozem napisat len vseobecne, ze zenam sedia skor kratsie geo kde je stack/reach >1.5 efektivny to znamena uz so zaratanym predstavcom a riaditkami. Ale aj to je len teoria. tak ako su zeny s kratkymi nohami voci rukam a trupu tak su aj chlapi s dlhymi nohmai, ako ja. Tiez zalezi ake ma na biku ciele, ci ju zaujima aerodinamika ftp... alebo sa chce len pohodlen vozit.... Ako je na tom zdravotne, ci mala nejake urazy, aku ma pohyblivost...to vseto by malo ovplyvnit vyber biku.
18.02.2021 - 18:29:14
00
ahoj,
chtěl bych poradit s výběrem velikosti kola. Výškou jsem vždy na pomezí dvou velikostí.
Upřednustňuji pohodlí a vzpřímený posed, tak uvažuji větší velikost, jak tady radí Kenai.
Mám 190cm a 100kg.
Kolo by bylo XC na ježdění hlavně po silnici.

ve výběru mám
https://superiorbikes.eu/cz/2021/mtb-hardtail/xp-919/matte-silver-black
https://www.kellys-bike.cz/KELLYS-Gate-30-White-2021-d2929.htm
https://www.cyklokyjovsky.cz/horske-kolo-orbea-alma-h20-2021/d50391
https://www.mojekolo.cz/lapierre-prorace-3-9-1/
https://www.mojekolo.cz/lapierre-prorace-sat-cf-6-9/

přidávám tabulku pro porovnání co jsem si udělal.
Ten superior je současné kolo. je to velikost 20" a nevím, zda by to nechtělo větší. Výškově super, ale přijde mi takový krátký, sedlo mám uplně vzadu a možná bych ještě posunul.

Z mého porovnání mi přijde nejlepší geometrie na tom lapierre (oba mají stjnou, jen se liší délka sedlové trubky o 20mm). Není tak nízký a dlouhý.

Prílohy:

ggg.JPG
ggg.JPG 65.25 KiB thumb_up0thumb_down

20.02.2021 - 08:57:01
00
Ten superior je skoro najdlhsi zo vsetkoho co si sem zavsil. Dlhsia je len Obera. Kazdopadne, na vyber vhodneho ramu potrebujem toho o tebe vediet ovlea viac ako len tvoju vysku a vahu. Plati tu to com som uz pisal. Bud si vyber podla pocitu, ako tu vsetci radia, alebo ti treba urobit bike fit. S tym ti mozem skusit pomoct. Ak si ochtny sa pomerat a zodpovedat part otazok k tovjej pohyblivosti, cielom na biku.... tak mi napis SS. Predpokladam, ze to nechces riesit verejne na fore.
20.02.2021 - 20:08:26
01
LukasCZ napísal:
Výškově super, ale přijde mi takový krátký, sedlo mám uplně vzadu a možná bych ještě posunul.

Ahoj, v prvom rade, pozícia sedla sa nastavuje tak, nech je dobrá pozícia vzhľadom na pedále. Nejaké informácie na začiatok sú napr. tu https://www.mtbiker.sk/forum/o-hocicom/nastavenie-posedu-t24312.html

Predstavcom a riadidlami sa rieši to, či chceš mať športovejší (dlhší a viac aero) alebo pohodlnejší (kratší a vzpriamenejší) posed.

Vo všeobecnosti môže byť 650 mm efektívna dĺžka rámu už priveľká, ale ako by si sa tam cítil záleží aj od použitého predstavca a riadidiel. Ak by si napr. s 620 mm dlhým rámom potreboval 8 cm predstavec, tak s 650 mm by si pre dosiahnutie rovnakého posedu potreboval ešte o dosť kratší a to by mohol byť problém.
21.02.2021 - 11:11:10
00
Tak KOPS (knee over pedal spindle) a moderna geometria sa principialne nemozu moc kamaratit.

Osobne (tiez vyska 190) pre pocit stability skor pozeram na velky razvor, aby bolo predne koleso co najviac pred jazdcom. To ale moderna geometria v podstate nezmenila, lebo aj sedlo sa pri nej zaroven posunulo dopredu.
21.02.2021 - 11:43:30
02
Presne tak, a hlavne KOPS je prezitok. Nie len pre nove geometrie ale celkovo uz vieme lepsie. Ak by KOPS bola optimalna poloha pre kazdeho, znamenalo by to ze vsetci triatlonisti jazdia v zlej polohe. To iste TT, Enduro, KOPS plati pre niektore geometrie, na ktorych sedi priemerny jazdec, ma priemerne ciele, priemernu pohyblivost, ziaden prekonany uraz, jazdi priemerne dlahe trate po priemerne zvlnenom terene. :-) Cize pre nikoho.
21.02.2021 - 12:03:09
00
keyboard_arrow_up