iron.hide napísal:
Jeden znamy na jesen kupoval elektricku sadu Shimano, a dal za nu o 200 eur viac, nez stala povodne.


A to kde ta sada zdražila o 200€? Lebo napr ja pozerám že ceny sa na di2 sady sa u nás nemenili vyše roka.

Ale áno, je pravda že tento rok bude nedostatok komponentov, alebo aspoň budú niektoré dočasne nedostupne ( dočasne môže kľudne znamenať 1-2 mesiace :) ). Dopyt výrazne stúpol, ale výrobne kapacity sa proste nenafukli. Takze tiež si netreba myslieť že minuly a tento rok cyklo biznis rástol/bude rast o desiatky percent...minuly rok obchodníci proste vypredali aj to čo im roky stalo na skladoch/predajniach, preto ten nárast. No a tento rok? Uvidíme. Záujem zo strany zákazníkov by aj bol, ale mnoho krát nie čo predávať :)
21.02.2021 - 12:28:36
00
dotm napísal:
dajme tomu, že takých tritisíc päťsto nedostatkov by človek akceptoval, ale tých zvyšných 5 tisíc je už celkom dosť :-)


Tak ma karbon kola, karbon vidlu, povedzme, ze este trosku viac nedostatkov by sa dalo akceptovat, ale 8500 urcite nie :-))
Ale zase len samotna Ocho vidla ma stat (bude sa dat kupit samostatne) okolo 1600€.
21.02.2021 - 12:32:36
00
napr. take Hope - vyraba ta firma este vobec? :-D cakacka ako na trickstuff, platne do brzd tiez ledva zohnatelne - normalne zvazujem ze sa na to vykaslem
21.02.2021 - 12:34:56
00
platne kupujem BBB modré, skušal som ich organiky aj metaliky, originaly nic moc,
to fak tolko cakanie?, mne došli cca za týžden tuším :)
na R2 a bike24 maju všetky druhy platní
21.02.2021 - 16:01:16
00
tomasspura napísal:
Tak ma karbon kola, karbon vidlu, povedzme, ze este trosku viac nedostatkov by sa dalo akceptovat, ale 8500 urcite nie :-))
Ale zase len samotna Ocho vidla ma stat (bude sa dat kupit samostatne) okolo 1600€.


sa mi niečo marí, že za 1,5 litra kúpim komplet nastaviteľný športový podvozok na auto... Že vidla na bajk aj to " jednonohá" ??? to len tak, aby reč nestála...

Tento svet je fakt pokrivený...
21.02.2021 - 17:50:49
00
tomasspura napísal:
Tak ma karbon kola, karbon vidlu, povedzme, ze este trosku viac nedostatkov by sa dalo akceptovat, ale 8500 urcite nie :-))
Ale zase len samotna Ocho vidla ma stat (bude sa dat kupit samostatne) okolo 1600€.

tak si zober ine značky už bežne lezú nad 10k :Da cestaky aj 12k bez odpruženia
21.02.2021 - 18:01:22
00
Mne sa kedysi dávno tieto jednonohé bicyglíky páčili, ale s odstupom času som celkom rád, že som nemal tú česť to vlastniť. Vyzerá to tak polovičato a ešte teraz ak si s tou cenou nerobíte prdel, tak neviem čo by ma muselo motivovať aby som dal 1600 eur za taký hybrid a nekúpil si radšej nabúchaný, luxusný FOX. Mimochodom odkedy sa RockShox naučil robiť celkom funkčné vidly, tak na dobrú vidlu ani 800eur už netreba a človek je celkom spokojný :)
21.02.2021 - 18:04:59
01
Save you 2.5 Watts for $399.... tak to sa oplati.....

https://www.pinkbike.com/news/kogels-kolossos-oversized-cage-claims-to-save-you-25-watts-for-399.html
22.02.2021 - 08:54:00
00
Tieto vychytavky funguju mozno tak v profipelotone, kde naozaj rozhoduju detaily. Ale v amaterskej rovine je to len poriadny biznis pre firmu, nic menej, nic viac. To je to iste ako Ceramic Speed.
22.02.2021 - 08:59:49
02
Keramiku si treba hlavne vyskúšať. Najlepšie na dvoch bicykloch to mať. Nahodiť keramický a klasický stred, nahodiť kľuky, všetko dobre nastaviť a potom si skúsiť rukou zatočiť kľukami. No..a už tam je citeľný rozdiel v odpore. Význam to má ale skôr pre ľudí čo naháňajú každý gram a vyslovene sa vyžívajú v ťahaní do kopcov. Tam sa dajú potom dosahovať veľmi pekné časy.
Otázkou či to stojí za tú cenu, ale zas stred KOGEL sa dá v akcii zohnať za niečo cez 120 eur. Ceramicspeed za 250. Aj medzi týmito značkami v keramike je trochu rozdiel vo finálnom odpore.
22.02.2021 - 11:16:47
00
A ty si to spravil? Ekvivalentne nachystane, kvalitativne obdobne 2 loziska, 1 CS druhe "obycajne"? Obdobne mnozstva nazeliny, obdobne druhy tesnenia? A potom zrazu zistis, ze ked sa meria, tak aj "obycajne" lozisko moze mat mensie, alebo vpodstate rovnake trenie ako cs. Ale sak piseme to tu este len milion-prvy krat
22.02.2021 - 11:37:38
00
Také obdobné konvenčné ložisko ale musíš zohnať a vymeniť ho a potom porovnávať. Klasický stred, alebo kolesá čo kúpiš takéto ložiská neobsahujú. Dokonca aj toto konvenčné ložisko s nízkym trením je celkom dobrá cena. Takže sa to finálne až tak neoplatí. V stredoch ani neviem kto priamo takéto ložiská používa. Možno v niektorých lepších modeloch CaneCreek. V kolesách som také ložiská teraz našiel v náboji CarbonTi...keramika to isto nie je a pritom veľmi luxusný chod, ale aj cena z tých vyšších. O mazaní ložiska samozrejme viesť debatu nemusíme. Na to je presný výrobcom stanovený postup koľko čoho dať do ložiska pre aktuálne jazdné podmienky.
22.02.2021 - 11:59:06
00
tak ale vyber si co porovnavas, o com hovoris... raz hovoris o treni (stratenom vykone), potom (troska pritiahnuto za vlasy povedane) o tom ze od CS si kupis luxusne vyzerajucu krabicku ktoru len namontujes do bicykla....

Kvalitne ntn, skf... loziska stoja ~10-50e (za par), coz je oproti 250e za CS dost rozdielna cena :)
https://www.hambini.com/product-category/bearings/

a k treniam, pouzijem odkaz na diskusiu na tuto temu vedla: https://www.mtbiker.sk/forum/post1652929.html?hilit=ceramic#p1652929

No a o tom, ze ake loziska obsahuju tie ktore stredy, neviem, ale shimano, minimalne vyssie rady, tiez pouziva nejake od vyssie spominanych vyrobcov
22.02.2021 - 12:18:17
00
stanos4 myslis shimano hollowtech 2 s atypickym loziskom z ciny ? :D
22.02.2021 - 13:02:03
00
Neviem ci na rozne rady ht2 sa davaju odlisne loziska, kukal som si to uz 2-3 r dozadu (kedze mam ht2 na svojom mtb) a bolo to +- nejak tak ze bud zozenies atyp lozisko ktore ma o nieco mensiu hrubku tusim, alebo zoberies bezne lozisko a krytku (prachovku) z 1 strany zlozis (z vnutornej tusim) a dosiahnes tym spravnu hrubku. Resp neviem ci samotne shimano loziska niesu vpodstate presne to. Nevravim ze to je vyhra, je to dzubnutost, ale tak zjavne mame co sme chceli, ludia radsej vyhodia cele misky ako nalisovat nova kvalitne lozisko

Ja som sa k tomu este nedostal, kedze som zatial lozisko nemenil, ked bude treba, tak to iste aspon skusim
22.02.2021 - 13:26:25
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up