Ved presne s tym aj pocitam, kedze mi nedali ziaden feedback co sa stalo s tymi predchadzajucimi (udajne ho ani oni nemaju). Akurat, ze ked sa pokazi tretia..uz budem po zaruke bajku a teda mam smolu a budem si musiet kupit vlastnu. Mozem teda jedine skusit vratiti cely bajk, vziat peniaze (tu neviem ci by mi vratili 100% nakupnej ceny) a zariadit sa inak.
25.03.2021 - 16:26:05
00
vratia, musia... tam nie je ina moznost

ak sa ti po 2 rokoch pokazi práčka tiež ti vrátia plnú sumu

pozri, jednoducho

kúpil si si bajk, ktorý má záručnú lehotu 2 roky,
mali ho vyrobiť z takých komponentov, ktoré tie 2 roky vydržia,
tam naozaj iné riešenie nie je

všade inde to takto funguje, iba na slovensku a česku ludia - zakaznici nevedia ake su ich prava, pracujem s tym na predajni, nie v tomto odvetvi ale zakon je na to iba jeden
25.03.2021 - 16:29:08
00
penia ze ti musia vraťiť až po 3tej reklamácii ak nieje iná možnosť, 2x ti možu odstraniť zavadu či vymeniť bike, dohoda, prečítajte si obchodný zákonník :)
25.03.2021 - 16:34:46
00
ano ano, musi byt 3x rovnaka zavada, ktora je 3x uznana - opravena alebo komponent vymeneny

alebo ak mas 5 rôznych uznanych reklamacii, aj vtedy je mozne vratenie penazi vzhladom na to ze vyrobok nie je spolahlivy, inak ak uz mas 5 reklamaciu tak ten vyrobok sa pre predajcu znacne predrazuje a vyslovene sa mu ho neoplati ti ho vracat a vo vela pripadoch ti sam navhrne ci nechces radsej nieco ine

nevravim ze to ale takto plati aj o bicykloch, toto je velmi specificke odvetvie kde vlastne canyon bicykel, resp. iny, specialized bicykel, kellys bicykel, hocico. je vlastne iba ram :)
zvysok su oem komponenty, ktore ale su (pre predajcu žiaľ) sucastou jedneho vyrobku a vztahuje sa na to rovnaky zakon
25.03.2021 - 16:40:28
02
zihadlo 5 napísal:
penia ze ti musia vraťiť až po 3tej reklamácii ak nieje iná možnosť, 2x ti možu odstraniť zavadu či vymeniť bike, dohoda, prečítajte si obchodný zákonník :)


Jasne rozumiem. Ja mam az sebou zatial 2 reklamacie sedlovky, dokopy mam uz treti kus doma. Cize je v mojom zaujme aby sa pokazila do pol roka kedy mi skonci zaruka na bajk a mohol som im ho poslat cely naspat :)
25.03.2021 - 16:57:17
02
Tak nie, som sa paradne prepocital..uz toto bola tretia reklamacia. A ja som opat akceptoval vymenu sedlovky a neuplatnoval si vratenie bicykla. Takze som nahraty uz tak ci tak..
25.03.2021 - 17:17:54
00
ziadny zakon ani zbierka nehovori o troch rovnakych ci 5 roznych uznanych zavadach. je to jasne dane, opakujuca sa zavada vid citacia zakonnika dole hrubym pismom. to ze si to kazdy vylozi po svojom je kvoli tomu ze to zakon nedefinuje presne.

Citajte znenie zakonnika - Zákon č. 40/1964 Zb. Občiansky zákonník:

§ 622

(1) Ak ide o vadu, ktorú možno odstrániť, má kupujúci právo, aby bola bezplatne, včas a riadne odstránená. Predávajúci je povinný vadu bez zbytočného odkladu odstrániť.

(2) Kupujúci môže namiesto odstránenia vady požadovať výmenu veci, alebo ak sa vada týka len súčasti veci, výmenu súčasti, ak tým predávajúcemu nevzniknú neprimerané náklady vzhľadom na cenu tovaru alebo závažnosť vady.

(3) Predávajúci môže vždy namiesto odstránenia vady vymeniť vadnú vec za bezvadnú, ak to kupujúcemu nespôsobí závažné ťažkosti.

§ 623

(1) Ak ide o vadu, ktorú nemožno odstrániť a ktorá bráni tomu, aby sa vec mohla riadne užívať ako vec bez vady, má kupujúci právo na výmenu veci alebo má právo od zmluvy odstúpiť. Tie isté práva prislúchajú kupujúcemu, ak ide síce o odstrániteľné vady, ak však kupujúci nemôže pre opätovné vyskytnutie sa vady po oprave alebo pre väčší počet vád vec riadne užívať.

(2) Ak ide o iné neodstrániteľné vady, má kupujúci právo na primeranú zľavu z ceny veci.

ALE kedze si vec kupoval z Nemecka, treba si nastudovat Nemecky zakonnik, ten nas je podla mna v tomto pripade bezpredmetny, kedze predavajuci je Nemecky Canyon
25.03.2021 - 18:21:56
01
joSko-swr Ak sa môžem opýtať, ako sa ti zasekávala sedlovka? Nevysúvala sa úplne hore, alebo sa ti zasekávala po stlačení páčky a nešla zasunúť dole? Ja som práve tiež reklamoval iridium droper sedlovku, tiež mi poslali novú, už ju mám v ráme.
26.03.2021 - 14:51:33
00
Uz všetkých 3 nastala úplne rovnaká chyba. Zasuvat išli vpohode, ale po pár mesiacoch sa prestali úplne vysuvat. Bolo to náhodné..niekedy vyšla o 30%..inokedy o 70%..len veľmi vynimocne sa vysunula celá. Problém bol teda len smerom hore. Po každej jazde pravidelne cistim najprv nasucho špinu a následne silikónový sprej na tesnenie. Doteraz neviem co sa dialo..neboli silno utiahnute..bajk nie je zavesený za sedlo..mam 77kg čiže ani to ich nemohlo zničiť. Samozrejme rozdiel novej sedlovku ktorá vystrelí hore rýchlo..A po pár týždňoch začneš badať ze sa vysuvaju pomalšie..ale vysuvaju..az aj to prestane. Na supporte mi tvrdia ze som výnimka a nemajú reklamácie na ne..ale podla mňa je to crep..jediná nestandardna vec je na mojej strane možno to..ze ju mam vysunutu asi len 1 cm..ale ani to by nemal byt dôvod na to, že sa takto kazia.
26.03.2021 - 14:59:42
00
Mne robila presne toto tiež, takže nie je to ojedinelé. Mám už novú, dúfam, že vydrží. Inak tú pôvodnú starú som rozobral - odšrouboval tú časť s prachovkou, pod ňou je taká plastová príruba (viď foto) - je zasunutá v sedlovke.

Tá príruba je prerezaná a to zasekávanie spôsobuje podľa mňa ona.

Keď som ju posunul vyššie - sedlovka hneď chodila v pohode (teda bez tej príruby). Skúšal som tú prírubu otáčať rôzne - tým prerezaním dozadu, do strán a podobne, stále sa zasekávala a až som ju teda otočil smerom dopredu, zašrouboval prachovku a sedlovka fungovala.

Z podpory mi ale tvrdili, že je jedno ako je otočená tým prerezaním, ale podľa mňa nie je. A zároveň som si istý tak na 80%, že táto príruba a jej určitá (aj minimálna deformácia, alebo vychýlenie) spôsobuje to zasekávanie. To zasekávanie cítiť, že je také mechanické, a nie kvôli tlaku vzduchu (teda u mňa to tak bolo)

Medzi tým, mi už ale písali, že mi ju vymenia. Takže ja som im posielal naspäť v podstate momentálne, prízvukujem momentálne funkčnú sedlovku.

Ak s ňou budeš mať problém (po skončení záručnej doby), skús vysunúť tú prírubu, zasunúť ju opatrne rovnomerne (bez vychýlenia) do sedlovky a zašroubovať prachovku.

Prílohy:

IMG_20210309_185218(1).jpg
IMG_20210309_185218(1).jpg 779.01 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_20210309_185203(1).jpg
IMG_20210309_185203(1).jpg 820.24 KiB thumb_up0thumb_down

26.03.2021 - 15:25:16
02
Super dakujem za tip. Odomna si 3x tie pokazene vzali spat, ale tento krat s vedomim, ze to reklamujem asi posledny krat tak, ze mi to uznaju, tam robim celkom bordel s tym chalanom na supporte a asi este nenazbieral odvahu si ju vypytat naspat :) Ak mi ju nechaju, skusim sa s nou pohrat :) PO ako dlhom case od kupy sa ti pokazila? Mne cyklicky po 5-6 mesiacoch sa kazili..takmer presne
26.03.2021 - 15:34:06
00
Tak ako tebe... Asi tak po 6 mesiacoch sa začala postupne zasekavat... Časom viac a viac. Už som mal z toho pekne nervy. Vymenili a dúfam, že táto už vydrží...
26.03.2021 - 20:21:42
00
kua páni nestrašte ma.....mám ju 5 mesiacov,začínam sa báť ju používať :) :) :)
26.03.2021 - 23:20:57
00
Teleskopické sedlovky by sa nemali používať, ak nechcete aby sa kazili :D :D :D
27.03.2021 - 10:02:12
04
Nesuhlasim, Mal som sedlovku ktora stala 70E pouzival som ju 5 rokov potom predal a chaln co ju kupil ju uz jadi dalsi rok. Len raz sa stalo, ze nedrzalo hornu polohu lebo bordel. Po tom som urobil jediny servis za 5 rokov, Nevymenil som ani jediny diel, len trocha poladil uzamikaci mechanizmus. ;-)
27.03.2021 - 19:16:16
00
keyboard_arrow_up