Naopak. O vysledku praveze rozhoduje poradie v cieli. Ale tym cielom je photo-finish, nie ciara na zemi, pretoze photo-finish sa da objektivne vyhodnotit, narozdiel od ciary na zemi. Takze s prvou castou tvojho prispevku nesuhlasim, s druhou absolutne ano.

A vobec, co je to ciara na zemi? Ciel v cestnej cyklistike nie je kdesi na umelo vybudovanom ovale, je vybudovany kdesi na cestnej komunikacii, ktora je spadovana ku krajom, niekedy aj v stupani, nie vzdy ani s rovnou hranou. Cielova ciara je vlastne vzdy v inej perspektive kvoli jej sklonu a nerovnemu povrchu, ako by sme chceli len na zaklade bezneho snimania kamery vyhodnotit vysledok? Nas mozog a vizualne vnimanie je velmi nepresne, nehovoriac o elemente subjektivity, ktory by to prinasalo.

Photo-finish je najlepsim sposobom, ako ako-tak priniest konzistenciu a presnost do vyhodnocovania vysledku.

Na pretekoch, kde photo-finish nie je, je povolene zdielanie pozicie v cieli presne z toho dovodu. Keby tam nebol photo-finish, proste by vyhral aj WvA, aj Tom Pidcock. A mozno by s tym vela ludi aj suhlasilo, mne je to vlastne jedno, ale tie pravidla boli dane dopredu, predpokladam, ze timy ich poznaju a pretekari s nimi suhlasia.
21.04.2021 - 17:08:08
06
A rovno zdanlivo premostim k teme WorldTour, Valonsky sip za nami a vyhral niekto, o kom som si myslel, ze je vlastne dost z formy podla toho, ako vyzeral na Amstel Gold Race.
21.04.2021 - 17:14:19
03
Roglic bol asi tiež prekvapený, keď ho Alaphilippe obehol :muscle:

Mňa príjemne prekvapil Valverde.
21.04.2021 - 17:23:41
02
Alaphilippe is the new Valvarde na Valonskom sipe.
21.04.2021 - 17:48:20
01
marano napísal:
Tak to hádam načim uzatvoriť - o výsledku pretekov nerozhoduje poradie pretekárov v cieli, ale ako sa "vyfarbia" na fotke z cieľovej kamery...


O výsledku pretekov rozhoduje poradie pretekárov na fotke tak ako ho vidí cieľová kamera rozhodcov umiestnená presne na úrovni cieľovej čiary, nie poradie ako ho vidí televízna kamera v cieli, zábery z rôznych fotoaparátov v cieli.
21.04.2021 - 20:10:11
02
myslim, ze profici vedia ako sa meria ciel a su s tym vyrozumeni. Potom je to jedno ci je to 3 cm alebo 15. Aj na tomto priklade je zjavne, ze sú si toho vedomi a neboli ziadne protesty a pod...
21.04.2021 - 22:24:43
00
Richie18 napísal:
Rozmýšľam, k čomu vlastne smeruje táto diskusia... Lebo u capula vnímam, že sa snaží vyvolať pocit, že tu nie niečo zlé a treba to riešiť - ak máš lepšie riešenie, treba ho ponúknuť, no myslím si, že nad problematikou čo najpresnejšieho určenia víťaza sa uvažovalo a hovorilo za tie roky, čo sa preteká, už asi podstatne viac, ako len tu na tomto fóre :) A myslím si, že tých 15cm je úplne ale úplne nepodstatných. Štandardne mávajú pretekári cca 200km (+/- 100) na to, aby rozhodli o svojom víťazstve. Takže ak to niekto chce zachrániť na 15cm a ešte sa hádať o tom, že bol víťaz, ako to prezentuješ teraz ty a vytvárať rôzne konšpiračné teórie o tom, tak na to by som mu povedal asi len toľko - mal si sa snažiť zvíťaziť skôr a nie to všetko zachraňovať na posledných 15cm :)


ale ziadne konspiracie, len proste telka to prezentuje tak ze ciel je ta ciara, aj kamera aj komentatori vsetko smeruje na tu ciernu ciaru. ja som tiez doteraz netusil ze foto sa bere kusok zpred ciela, a ani nikoho v telke som to nepocul ani len raz spomenut ze to je tak. takze ano, tu je chyba, treba spravit osvetu a ked sa komentatorom nezda kto vyhral, mali by si spomenut ze foto je kusok inde. a uplne najlepsie by bolo na tu kameru primontovat laser ktory by tu ciaru kde sa snima nakreslil :)
22.04.2021 - 00:08:48
01
Cieľová kamera má snímať rozhranie predného bieleho pásu a čierneho pásu. Sníma obraz o šírke 1px a z neho skladá celé obrazy.
Na prvom obrázku je export z cieľovej kamery (čiary s číslom sú presne na vyššie spomínanom rozhraní)
Príloha:
juniori.jpg
juniori.jpg 142.98 KiB thumb_up0thumb_down


Na druhom obrázku je mobilom odfotená obrazovka - toto je dôvod, prečo sa čiary rozchádzajú a tá biela pred prvým pretekárom je ohraničenie výrezu pre export prvého obrázku a nie cieľová čiara.
Príloha:
20210425_121505.jpg
20210425_121505.jpg 100.31 KiB thumb_up0thumb_down

25.04.2021 - 12:34:59
22
Julien opat druhy a Slovinec zase prvy :)
UAE boli asi dost nabudeni, ked nemohli startovat na Valonskom sipe.

Ked sa pozriem na profil LBL, tak to je strasny masaker na tej dlzke.

Alejandro :bow:
25.04.2021 - 17:08:22
02
Som to prial Valverdemu na tie dnešné narodeniny,super výkon v 41
25.04.2021 - 18:03:00
04
Ako sa vola ten 'expert', ktory L-B-L spolukomentoval na RTVS a aky je jeho background? Lebo pri tych komentaroch sa chytala za hlavu aj pani manzelka, co cyklistiku nesleduje, ze co uz je toto za chlapa a tipovala, ze ma odbicyklovane v Profi pelotone aspon tolko kolko Alaphilippe. A to sme videli len ozaj poslednych par km. Tie supersebavedome vyhlasenia zazdil, ked bolo jasne, ze sa rozhodne v skupinke 5tiach borcov a uplne odpisal Pogacara a Gaudua, ze ti dvaja nemaju v spurte ziadnu sancu. Nebyt korony, tak pre taketo fundovane nazory musel clovek zajst do Viechy u Sedliaka.
25.04.2021 - 21:58:49
00
Martin Frano

nepozeral som rtvs, asi nastastie :)
25.04.2021 - 22:05:26
10
Na L-B-L prvý diskvalifikovaný za nepovolenú pozíciu pri zjazde-R.Carapaz...no vyzerá to, že rozhodcovia to berú extrémne vážne
26.04.2021 - 16:36:11
00
UCI president David Lappartient explained why the rules would be enforced while announcing sweeping changes to improve rider safety, saying in February, "We banned the (super-tuck) positions because the riders explained it can give up to 14 per cent benefit and if you don’t use it at the top of a mountain, you can be left behind."
Teda podla toho co tvrdi UCI, za zakaz super-tuck sa zasadili samotni jazdci (ktori neovladaju super-tuck), aby im super-tuck typci neutiekli v zjazde...
26.04.2021 - 20:44:11
00
takze dalsim logickym krokom by mal byt zakaz spurtu zo sedla!
26.04.2021 - 20:58:31
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Cestné)
keyboard_arrow_up