Kenai, vela citas a malo jazdis 😜 Pre niektorych by mali tie internety zakazat 🤣
06.05.2021 - 12:42:52
08
dobi235 Neodpovedal som ti lebo teba nezaujima co jazdim, teba zaujima ako by si sa do mna mohol navazat. A mimochodm som to tu uz n krat pisal.

clxno1 ak to bola rada, tak dakujem, jazdim kolko mozem. Citam kolko mozem a nozaj mi je jedno ci to niekomu pide vela, alebo malo. Ale chapem, ze to niekoho moze flustrovat, ked jazdi od ran do vecera aj tak stale nerozumie o com pisem. Ale idem sa povozit, ked sa za dve hod vratim mozno tu bude aj nieco k veci.


Naposledy upravil Kenai dňa 06.05.2021 - 12:54:07, celkovo upravené 1 krát.

06.05.2021 - 12:49:49
00
🤦 ... jasné lebo ja nemám nič iné na robote
06.05.2021 - 12:52:48
00
jachmel Uz rok ak nie aj viac ho kupujem :lol: Ale tie rozchadzajuce skusenosti ma viac smeruju na nizkotlaku mtb pumpu s dufam presnym manometrom. Len ked to mi je zas luto vyhodit tuto pokial funguje :tmi: Tak len cakam...
06.05.2021 - 12:55:42
00
dobi235 OK, tak ak ti krivdim, tak prepac. To vies skusenosti. Ako som uz pisal, dokonca aj v tejto teme jazdim singlace v MK. Vsetko od zelenych az po cierne. Dalej sa bezne nedostanem. Par krat doroka sa vyberiem niekde mimo, (Klanica napr. ale na to zvacsa obuvam ine plaste cize to je irelevantne). Vsetko prevazne v lete za obsotjneho pocasia. Vyslovene blato nejazdim. Ako to pomoze pri porovnani dvoch plastov ?
06.05.2021 - 12:58:51
00
Kenai, nie, nic ma nefrustruje a viem o com hovoris, akurat mi je to ukradnute, lebo svetaky nejazdim (predpokladam, ze ani ty :-) ). Ale uz dlhsiu dobu (min. od prichodu virusu) neskutocne vela teoretizujes snad v kazdej teme (od vychovy deti, ktore nemas az po neschopnost sa v stojke rozbehnut) a casto sa pri tom tvaris ako majster sveta (rozumej majster hornej dolnej). Cize ta rada skor znie, neteoretizuj tolko, necitaj toho tolko (ocividne ti to vobec neprospieva) a radsej trav viac casu jazdenim (nie prezuvanim plastov, ked ides raz za uhorsky rok do Kalnice).
06.05.2021 - 13:18:10
19
davidsvkba napísal:
Ahojte, zaobstaral som si Nobby Nic 2,25, ale celkom ma skamala jeho šírka...viete mi povedať, čím môže byť spôsobené, že na tom istom ráfiku (21mm) je Rapid Rob 2,25 o cca 4mm širší než Nobby Nic 2,25?


UPDATE: Plášť sa roztiahol a nakoniec som sa dostal na 54,5 mm bez stuplov (pôvodne 50,5 mm) / 56 mm cez štuple. Neviem, či je to konečná šírka, ale je to OK.
06.05.2021 - 18:21:44
00
Ty Kenai...my sme sa tu niekedy ešte v januári bavili o tých plášťoch a to si fakt nič odvtedy nekúpil? ?? Vieš ako..testy a skúseností ľudí tu sú super , ale ak si nerozhodný, tak máš najlepšie nakúpiť viac plášťov, ktoré ťa zaujímajú a pojazdiť. Vtedy sme riešili tuším Miniony..kúpil som kombo Minion/Agressor v zmesi dual...super plášte, ale už ich mám odložené a aktuálne som objavil zas Vittorie - Martello...síce 1100g kus, ale najskôr som dopredu kúpil a o týždeň aj dozadu..29x2,6,,,aby som využil takéto kolesá, tak som odvtedy kúpil aj 30mm karbónové ráfy a k tomu vyhrabal doma nejaké náboje a jazdím to. Tak kúp nejaké plášťové kombo a hlavne to jazdi a keď nevyhovuje, tak posunieš ďalej a kúpiš iné ?? a k tomu môžeš aj postrehy tu napísať.
06.05.2021 - 18:59:30
11
Ma niekto prosim vas maxxis Ikon 2.2 alebo rekon race 2.25 na rafiku 30mm vnutorna sirka vopred dakujem za pripadnu reakciu ci uz nebude ta sirka vela na taky rafik
06.05.2021 - 19:04:09
00
a nie naopak ?
06.05.2021 - 19:05:40
04
clxno1 napísal:
Kenai, nie, nic ma nefrustruje a viem o com hovoris, akurat mi je to ukradnute, lebo svetaky nejazdim (predpokladam, ze ani ty :-) ). Ale uz dlhsiu dobu (min. od prichodu virusu) neskutocne vela teoretizujes snad v kazdej teme (od vychovy deti, ktore nemas az po neschopnost sa v stojke rozbehnut) a casto sa pri tom tvaris ako majster sveta (rozumej majster hornej dolnej). Cize ta rada skor znie, neteoretizuj tolko, necitaj toho tolko (ocividne ti to vobec neprospieva) a radsej trav viac casu jazdenim (nie prezuvanim plastov, ked ides raz za uhorsky rok do Kalnice).


Dakujem za radu, ale zabudas na dve veci. Tak ako nie kazdy jazdi maratony a pocita svoj uspech cez km. Niekto miesto toho cely rok moze trapit na BMX jeden obrubnik. Je menej biker a je tym padom hlupejsi a nema narok niekomu poradit ako jazdit na BMX cez obrubnik ? Niekoho moze bavit ladit svoju vystroj a pracovat na vedomostiach, ked nemoze/nechce kazdy den travit na traily. Pises ze mi to neprospieva. Ja so sebou ziaden problem nemam. Su veci ktore viem, mam ich vyskusane, nastudovane a su veci co neviem. Ja to nemam problem rozlisovat a oddelovat. Najlepsie na tom je, ze to pises po tom co chcem poradit. Ked niekomu radim s neicim co viem je zle, ked chcem poradit je zle. Co teda vlastne odomna chcete, opakovat mantru a klanat sa zauzivanym modlam ? Som myslel ze mtb je sport nie nabozenstvo.
06.05.2021 - 20:36:04
00
Čiže píšeš, rozoberáš "do mŕtva" a radíš hlavne o tom, čo nemáš vyskúšané, ale naštudované z netu?
06.05.2021 - 20:41:13
00
Vozíte niekto vzadu Aggresor 2,3" ? Bude to dobré combo k 2,4" Dissectoru vpredu? Je to kus gumy, alebo čosi lepší papier? :)
06.05.2021 - 20:42:59
00
Vozil som pár sezón dozadu a bol som spokojný. Žiadny papier.
06.05.2021 - 20:44:13
00
branomelis napísal:
Ty Kenai...my sme sa tu niekedy ešte v januári bavili o tých plášťoch a to si fakt nič odvtedy nekúpil? ?? Vieš ako..testy a skúseností ľudí tu sú super , ale ak si nerozhodný, tak máš najlepšie nakúpiť viac plášťov, ktoré ťa zaujímajú a pojazdiť. Vtedy sme riešili tuším Miniony..kúpil som kombo Minion/Agressor v zmesi dual...super plášte, ale už ich mám odložené a aktuálne som objavil zas Vittorie - Martello...síce 1100g kus, ale najskôr som dopredu kúpil a o týždeň aj dozadu..29x2,6,,,aby som využil takéto kolesá, tak som odvtedy kúpil aj 30mm karbónové ráfy a k tomu vyhrabal doma nejaké náboje a jazdím to. Tak kúp nejaké plášťové kombo a hlavne to jazdi a keď nevyhovuje, tak posunieš ďalej a kúpiš iné ?? a k tomu môžeš aj postrehy tu napísať.


Dakujem za prispevok k veci.
Nie nekupil som este trailove plaste. Postavil som si najskor XC set kolies na blbnutie po sfalte polnych cestach. Pracujem na technike jazdy ucim sa nove triky okolo domu. Este do minuleho tyzdna sme boli uzavrety okres a nebudem testovat trail plast na asfaltke okolo domu. Buduci tyzden je sanca, ze budem moct konecne nalozit bike do auta a ist jazdit kam chcem. Tak je to znova aktualne. Len pre srandu trail king od januara ani nebol skladom. Wolfpack trail niekto vyskusany v tedy nemal. Medzi casom predstavili aj enduro. Schwalbe som zavrhol kvoli vahe. Tak isto nechcem WT na 27mm raf.
Ako som uz v tedy pisal. Neviem uplne co mam od trail/enduro plastov ocakavat nikdy som take plaste nejazdil presiel som z XC. Cize radsej si necham poradit od nikoho co ich ma vyskusane, ako sam badat roky a potom prist na to co je davno vymyslene. Nemyslim, ze som tak specialny, aby som si musel robit vlastny vyskum. Problem je, ze vsetci co si tu so mna utahuju jazdia celopera a netusia aky efekt ma plast na HT. Tam je to totiz jedine pruzenie ktore v zadu clovek ma.
Zrejme si aj tuto vec budem musiet vyladit sam. Len dufam, ze mi potom zase niekto nebude vycitat, ze sa tvarim ako majster sveta, ked napisem co som zistil.
06.05.2021 - 20:56:44
00
keyboard_arrow_up