bimjeam
Nedávno som nejaký čas skúšal Agressor2,5 vzadu a vpredu samozrejme Minion DHF 2,5..zmes dual..solídne, ale trochu som mal obavy to oprieť o skaly. Oproti Vittorii sú tie plášte také jemnejšie (aj ľahšie) Vittoria je taká nepoddajná až plechová. Kombo Maxxis sa mi zas zdalo lepšie z hľadiska gripu na mokrom teréne.
06.05.2021 - 20:58:23
20
Supafly666 napísal:
Čiže píšeš, rozoberáš "do mŕtva" a radíš hlavne o tom, čo nemáš vyskúšané, ale naštudované z netu?


Nie celkom rozumiem ci to je konstatovanie aloebo otazka. Ak otazka, radim ludom veci ktore viem ze funguju. Nie, nejdem premeravat sirku kazety a ratat pocet zubov, testovat kompatibilitu komponentov, ked najdem udaj na ntete ci to tak naozaj je. Mam tendecniu sa nan spolahnut. Ale ak idem ludom radit ako nieco urobit, alebo ako nico nastavit, tak ver tomu, ze to vyskusane mam. Videli ste ma nikde co i len spomenut nieco o pruzeni fulu alebo tlmicoch ? Videli ste niekde co i len ciarku o dirt jumpe, BMX, graveli ? Vyjadril som sa k nejakej inej znacke bilov ako Canyon ? NIE. Preco? Lebo s tym nenam ziadnu skusenost a nikdy som to nejazdil.
06.05.2021 - 21:04:48
00
Kenai ak by si mal cestu okolo žiliny, tak daj vedieť..požičiam ti na skúsenie kombo Mazza/Agarro. Len Mazza je 2,4 a Agarro 2,6-dozadu..nepremýšľať prečo to tak je, lebo je to len preto, lebo Mazza 2,6 nie je aktuálne skladom a preto som teraz prešiel na Martello/Martello 2,6..našiel som v ZA vo velosprinte tak som im vykúpil zásoby , už zas nebudú :)
06.05.2021 - 21:14:05
10
Dakujem, taka kombinacia moze byt na HT dokonca este lepsia. Kazdopadne vdaka, ozvem sa, az sa mi podari dostat do Ziliny. Chcel by som tento rok ist pojazdit do tych miest.
06.05.2021 - 21:44:24
01
jasné ozvi sa ak tak, ale dovtedy aj kľudne čosi kúp a jazdi. ...hlavne oproti Maxxisom sú Vittorie dosť tvrdé, čiže tlak môžeš dať dolu. Navyše na tvoje ráfy 27mm kľudne 2,6ku môžeš dať a finálnu šírku budeš mať okolo 65mm (menej..nie viac) ..Váha je okolo kila...a mám aj Maxxis kombo ak chceš, momentálne ho nemám obuté...a potom aj XC/trail Barzo a Mezcal 2,6. Čiže ak ti zadná stavba poberie takú šírku, tak také čosi pozeraj. Lebo ten finál aj tak ako správne uvažuješ je o tom či vieš , alebo nevieš jazdiť...a vedieť jazdiť sa získava len praxou :)
06.05.2021 - 22:14:38
10
branomelis napísal:
bimjeam
Nedávno som nejaký čas skúšal Agressor2,5 vzadu a vpredu samozrejme Minion DHF 2,5..zmes dual..solídne, ale trochu som mal obavy to oprieť o skaly. Oproti Vittorii sú tie plášte také jemnejšie (aj ľahšie) Vittoria je taká nepoddajná až plechová. Kombo Maxxis sa mi zas zdalo lepšie z hľadiska gripu na mokrom teréne.


Vedel by si porovnať aj Aggresor vs. Aggaro z hľadiska ako to ide a drží?
07.05.2021 - 08:02:01
00
Jaiub - k tým Aspenom, ja som chcel dat aspen dozadu ale rozmyslel som si to a dal som radsej ikon. To čo píšeš mi robili minion DHR a DHF akurát to bolo také že drží aj klopky aj priame brzdenie jak svina a zrazu vacsinou v klopke na blate koleso do smyku odtrhovalo a ešte mali v náklone hlavne na prachu a štrku taký nejaký medzi uhol ked v miernom náklone až tak nedržali (zas nie že by sa to odtrhlo len to podšmyklo a potom chytilo trakciu zas, ale ked som išiel to isté rýchlejšie a viac naklonil tak držali lepšie. ale sú to pocity korona jazdca. teraz mám vzadu ikon a vpredu ardent a ten ikon síce nemá také dobré brzdenie v priamom smere ale pri klopení ked zacne podsmykovať tak nejako tak postupne ide do šmyku a neustrelí rovno jak minion. Samozrejme miniony sú skvelé do blata a na sneh ale nie su uplne pre začiatočníka.
07.05.2021 - 10:10:35
01
bimjeam

Vedel by som ich porovnať. Agressor má na vrch z hľadiska trakcie. Nedávno sme šli s kamarátom na výjazd a vtedy tu ešte v týždni snežilo. A jednej doline on mal DHF/Agressor a ja Mazza/Agarro...A on v snehu pekne ťahal a ja som musel podfúknuť, aby sme šli zarovno. Jedine, že Agarro som mal už trochu zjazdené, ale tak na 50%. Ale aj dolu kopcom (myslím extrém enduro pomedzi mokré skaly a korene) on šiel ako tak a ja som zadné koleso ťahal v šmyku za sebou :) Výhoda zas je, že Agarro je lepšie na presunoch k trailom. Aj desiatky kilometrov po šotolinách a asfaltoch ťa moc neunavia.

Agarro by som volil dozadu ak vieš, že ideš jazdiť suché traily, alebo enduro...ono to prejde aj skaly, aj korene.....len ak to namokne, tak je neistota mierna a potom už ide o to akú máš techniku jazdy...

A ešte som teraz s tým trochu vybabral a obul od Vittorie kombo Martello/Martello v šírke 2,6...a to mi celkom vyhovuje..skvelý jazdný odpor na presunoch a veľmi uspokojivý grip smerom dolu..len hmotnosť v trail variante 1100g. Ale nemusíš ísť do enduro varianty (1400g), lebo už aj základná je veľmi odolná.

Ale kľudne ak by si mal cestu okolo ti požičiam na vyskúšanie. :)
07.05.2021 - 15:48:10
00
Keby niekoho zaujímala skúsenosť s relatívne lacnými plášťami Schwalbe Hurricane Addix Performance, tak zatiaľ toľkoto - kúpil som si ich, lebo som zistil, že na svojom XC biku jazdím hlavne poľné cesty a kombo Hutchinson Cobra2 a Hutchinson Python sú na takéto cesty trochu overkill. chcel som niečo ľahšie a rýchlejšie, keď je napokon aj 30 percent cesty asfaltka. no a tu sa ukazujú tieto Schwalbe Hurricane Addix Performance ako veľmi dobrá voľba. Čo som čítal recenzie, tak sa ľudia sťažovali na časté defekty, ja zatiaľ si musím zaklepať že v pohode. Na poľných cestách, kadiaľ jazdím je často vrstva prachu-piesku a tu sa mi zdá, že fungujú lepšie ako predtým tie plášte s vysokým dezénom. teda zatiaľ som spokojný s touto kúpou, sú fakt lacné a čo som od nich čakal, tak dávajú --- aj dnes som si pravil niekoľko PR na strave na mojich často jazdených trasách.
09.05.2021 - 19:49:24
00
Mozem potvrdit, mam Hurricane od minuleho roka. Na asfalt, suche polne a lesne cesty su vyborne. V zime som na nich dokonca siel po tensej vrstve snehu na asfalte a prilnavost bola ovela lepsia ako som na dane podmienky cakal. Defekt som zatial nemal. Ja som zvolil rozmer rozmer 42-622, ale doteraz mi vrta v hlave, ci som nemal dat 29 x 2,25" Bol by to citelny narast valiveho odporu?
11.05.2021 - 22:47:27
01
Přátelé, kamarádi. Aky najsirsi plast viem dostat na rafik s oznacenim:
Bontrager Kovee, double-wall, Tubeless Ready, 32-hole, 23 mm width, Presta valve.
Dik.
14.05.2021 - 09:18:57
00
2,4
14.05.2021 - 09:29:37
10
Zalezi co vlezie do ramu 😁
14.05.2021 - 09:43:50
01
A co na tom chces jazdit. Ak nejaku pohodovku, tak naozaj asi bude limit ram. Ak agresivne vymetanie klopiek tak by som nad 2.3" nesiel.
14.05.2021 - 17:46:30
10
Zdravím Páni. Prosím Vás pre istotu sa spýtam: bude mi pasovať na ráfik Roval Traverse 29, hookless alloy, 30mm inner width, tubeless ready plášť Maxxis ardent exo? https://www.mtbiker.sk/shop/plaste-a-duse/mtb/29/maxxis-ardent-exo-tr-skinwall-29x240-mtb-plast-kevlar.html. Mám tam teraz pôvodný SPECIALIZED BUTCHER GRID TRAIL 2BLISS READY 29X2.6 a kedže chodím tak 35% aj polne cesty a aj cestne stupania mi príde dosť ťarbavý a velký odpor... Jedná sa o predné koleso. Ďakujem

    15.05.2021 - 17:03:34
    00
    keyboard_arrow_up