1. garmin explore apka
2. Tam si najdes adresu (alebo cokolvek) a ulozis ako tvoj bod
3. Synchronizujes so zariadenim
4. V zariadeni das navigovat z ulozeneho miesta

Je super, ze si vies vytvorit bod na navigovanie aj pocas spustenej aktivity a synchronizovat pocas zaznamu.

Ked nieco napis

Pepo32 napísal:
Kedze 530ka nevie navigovat na danu adresu, mate nejaky workaround ako to vyriesit ? v akej mobilnej appke vytvorit takuto mapu a potom ju nahrat do zariadenia, keby sa niekde stratim napriklad a chcem sa rychlo niekam dostat, vdaka
19.05.2021 - 21:11:32
00
caute, vie niekto zo skusenosti kolko cca routes sa zmesti do edge 530 ?
mam na mysli ze chcem mat stale nahratych zopar cca 50-100km okruhov, ktore budu stabilne v edge, ze len v ten den si vyberiem ktory okruh chcem.

ma to dostatocnu pamat mat ja neviem 10 stalych routes v sebe ?
21.05.2021 - 20:22:26
00
Jj bezproblemov. Mozes ich tam mat az 100.
21.05.2021 - 20:44:19
11
ok, vdaka za info
22.05.2021 - 05:47:05
00
Sesulak dosť si mi pomohol, už ho mám nastavený podľa môjho gusta. Už som tam hodil aj freemap (nebolelo to a je to lepšie), aj autopause som si nastavil na 1km/h a začne zaznamenávať aj keď tlačím rýchlosťou chôdze. V tomto je autopause na Edge 130 nepoužiteľné, tam ho musím mať vypnuté, lebo keď v kopci zastavím, tak ho už automaticky nezapnem. Autopause a freemap je pre mňa asi jediná výhoda (okrem výdrže v zime dúfam) 530 oproti 130. Možno ho ani nebudem brať cez zuby, keď už pôjdem na dlhý výlet mimo brdky v okolí :) Hlavne nie vždy sa mi chce v neznámom teréne vyťahovať VKÚ mapa alebo mobil s mapy.cz, takto to bude jednoduchšie a pozriem aj za jazdy...
23.05.2021 - 16:41:59
01
Ahojte,

kúpil som nový Garmin 530 a teraz neviem či je to normálne alebo nie, aktuálnu rýchlosť mi meria tak, že kolíše v rozsahu cca 4km/h hore dole, ale keď si jazdu uložím na konci výjazdu, tak priemerná rýchlosť je v poriadku. Len to ma sere, že nikdy neviem ako rýchlo v skutočnosti idem :/
Mám to reklamovať alebo je to normálne?

dikes :)
25.05.2021 - 10:06:37
00
Ak nemáš snímač rýchlosti na kolese, tak to je normálne. GPS nie je nejak extra presné čo sa tohto týka, hlavne mimo ideálnych podmienok. Ak ťa to sere moc, tak ho kúp. Ak nie, tak kašli na to a voz sa ďalej.
25.05.2021 - 10:08:34
02
MrAlexSvk napísal:
Ahojte,

kúpil som nový Garmin 530 a teraz neviem či je to normálne alebo nie, aktuálnu rýchlosť mi meria tak, že kolíše v rozsahu cca 4km/h hore dole, ale keď si jazdu uložím na konci výjazdu, tak priemerná rýchlosť je v poriadku. Len to ma sere, že nikdy neviem ako rýchlo v skutočnosti idem :/
Mám to reklamovať alebo je to normálne?

dikes :)


mas k tomu SPD senzor ? alebo merias rychlost z GPS ?
ak iba GPS - v akom terene ? s vyhladom na nebo ? ci v lese ?
ides pri tvojom pokuse konstatnou rychlostou ?
ked to ulozis, ukazuje ti to primernu rychlost na zaklade dat ktore ti nameria - co je spravne.
25.05.2021 - 10:09:54
00
Zalezi aj od toho, akou rychlostou sa pohybujes. GPS zaznamenava body kazdu sekundu. Ak ides napr. pod 10 km/h, co je 2.7 m/s, tak si na hranici presnosti GPS, to znamena, ze GPS vyhodnoti nulovy posun v ramci 1 s, preto tie hausnumera pri pomalych rychlostiach. Tu jednoducho nie je ina moznost ako dokupit speed senzor.
25.05.2021 - 10:25:08
00
Mne raz pocas jazdy vypadol speed/distance senzor kvoli vybitej baterii. Zistil som to okamzite, lebo v lese do kopca rychlost dost kolisala. Takze urcite dokupit speed senzor a spravne ho nastavit na obvod kolesa.
Nafukat kolesa na taky tlak ako fukas, urobit si ciaru/oznacit niecim na zemi pri ventile zaciatok, sadnut na bicykel a prejst vzialenost na jednu otacku kolesa, znovu oznacit pri ventile, zobrat pasmo a odmerat, zadat hodnotu v mm do Garminu v nastaveni senzora. Takto je to najpresnejsie.
25.05.2021 - 10:36:37
01
Odporucam tiez speed senzor ako chalani hovoria vyssie. Pouzival som tyzden GPS na meranie rychlosti a v lese to bola katastrofa. Hlavne ak som isiel do kopca tak to pauzlo, spustilo sa. zrazu 0km/h. Hore dole. Speed senzor je presnejsi.
25.05.2021 - 10:37:14
00
Sesulak napísal:
Mne raz pocas jazdy vypadol speed/distance senzor kvoli vybitej baterii. Zistil som to okamzite, lebo v lese do kopca rychlost dost kolisala. Takze urcite dokupit speed senzor a spravne ho nastavit na obvod kolesa.
Nafukat kolesa na taky tlak ako fukas, urobit si ciaru/oznacit niecim na zemi pri ventile zaciatok, sadnut na bicykel a prejst vzialenost na jednu otacku kolesa, znovu oznacit pri ventile, zobrat pasmo a odmerat, zadat hodnotu v mm do Garminu v nastaveni senzora. Takto je to najpresnejsie.


to meranie ale nie je nutne, ci ? pokial viem (kludne sa mozem aj mylit) toto nastavenie prebieha automaticky.

/M.
25.05.2021 - 10:53:54
00
szabo.martin napísal:
mas k tomu SPD senzor ? alebo merias rychlost z GPS ?
ak iba GPS - v akom terene ? s vyhladom na nebo ? ci v lese ?
ides pri tvojom pokuse konstatnou rychlostou ?
ked to ulozis, ukazuje ti to primernu rychlost na zaklade dat ktore ti nameria - co je spravne.



mám aj speed sensor, myslíš, že by nemeral? Jazdím len cestu a aj pri konštantnej rýchlosti to skáče.
25.05.2021 - 10:58:17
00
Ano, senzor sa vie nastavit aj automaticky. Ja som si najskor zmeral obvod a pouzival nameranu hodnotu, ale neskor som to prepol na automatiku. Na automatike sa ten senzor v podstate stale kalibruje (pri kazdom vyjazde) a automatika je presnejsia, pokial zvyknu kolisat tlaky v pneu. Takisto, to manualne meranie tiez nie je najpresnejsie (tam mm lietaju tiez), ale ked uz chce niekto merat, tak odporucam odmerat aspon 2, prip. viac otacok kolesa (podla dlzky pasma) a nameranu hodnotu vydelit poctom otacok.
25.05.2021 - 11:04:39
01
MrAlexSvk napísal:
mám aj speed sensor, myslíš, že by nemeral? Jazdím len cestu a aj pri konštantnej rýchlosti to skáče.

Tu bude nejaka zrada, lebo mne to neskace ani pri 5 km/h.
25.05.2021 - 11:06:10
00
keyboard_arrow_up