MrAlexSvk napísal:
mám aj speed sensor, myslíš, že by nemeral? Jazdím len cestu a aj pri konštantnej rýchlosti to skáče.


- ked sa "prebudi" mala by na nom blikat LED diodka par sekund - skontroluj ci blika (ked ti bicykel stal, roztoc par krat koleso a kukni na to)
- je sparovany s EDGE 530 ? v nastaveniach si skontroluj ci je pripojeny, zapnuty...
- to zistis aj tak, ze na mieste roztocis koleso, a mal by ti ukazovat nejaku rychlost.
- skontroluj si aj v akom rezime mas nastaveny ten SPD senzor - ci automatiku, alebo manualnu hodnotu (cu tam nemas zadany nezmysel)

ta rychlost skace aj mne pri cca konstantnej rychlosti, ale iba v desatinach.

/M.
25.05.2021 - 11:09:49
00
szabo.martin napísal:
- ked sa "prebudi" mala by na nom blikat LED diodka par sekund - skontroluj ci blika (ked ti bicykel stal, roztoc par krat koleso a kukni na to)
- je sparovany s EDGE 530 ? v nastaveniach si skontroluj ci je pripojeny, zapnuty...
- to zistis aj tak, ze na mieste roztocis koleso, a mal by ti ukazovat nejaku rychlost.
- skontroluj si aj v akom rezime mas nastaveny ten SPD senzor - ci automatiku, alebo manualnu hodnotu (cu tam nemas zadany nezmysel)

ta rychlost skace aj mne pri cca konstantnej rychlosti, ale iba v desatinach.

/M.


Mrknem na to keď prídem domov z práce, ale mám taký pocit, že neblikal keď som roztočil koleso, ale baterku ukazuje že je ok (však je nová). Inak mi zblol aj HR pás, po 8 výjazde začal ukazovať o 40-50 úderov menšie hodnoty (Kupoval som to všetko v kope Bundle) :/
25.05.2021 - 11:15:09
00
MrAlexSvk napísal:
Mrknem na to keď prídem domov z práce, ale mám taký pocit, že neblikal keď som roztočil koleso, ale baterku ukazuje že je ok (však je nová). Inak mi zblol aj HR pás, po 8 výjazde začal ukazovať o 40-50 úderov menšie hodnoty (Kupoval som to všetko v kope Bundle) :/


toto nevesti zial nic dobre :/

ale skus tie senzory odobrat z EDGE, zresetovat snimace (vybrat baterku aspon na 60s) a opat nanovo sparovat
ak to bude blbnut aj nadalej, samozrejme reklamuj. moze sa stat ze mas vadny kus - ci uz senzor/snimac, alebo samotny EDGE 530.

/M.
25.05.2021 - 11:26:32
01
MrAlexSvk napísal:
Ahojte,

kúpil som nový Garmin 530 a teraz neviem či je to normálne alebo nie, aktuálnu rýchlosť mi meria tak, že kolíše v rozsahu cca 4km/h hore dole, ale keď si jazdu uložím na konci výjazdu, tak priemerná rýchlosť je v poriadku. Len to ma sere, že nikdy neviem ako rýchlo v skutočnosti idem :/
Mám to reklamovať alebo je to normálne?

dikes :)

Je to normálne, z mojej strany ser na to :)

Teraz neviem čo sa stalo, ale z ničoho nič mi nefungujú mapy, pritom som nič nemenil a všetko je nastavené tak ako bolo :?:
26.05.2021 - 11:39:50
00
Nenahrával si novú verziu? Zvykne vtedy zmiznúť. Stačí zase v mapových podkladoch len zapnúť.
26.05.2021 - 11:50:58
00
Mapa freemap je zapnutá, aj som ju skúšal zapnúť a vypnúť... A vedome som nič nenahrával, neviem ako a kedy sa aktualizuje.

PS: nechápem, musel som zapnúť a vypnúť inú mapu a potom zapnúť freemap a už to ide :?: Ešte stále ho testujem a niekedy prekvapí :tmi:
26.05.2021 - 11:54:34
00
Včera som kontroloval ten snímač rýchlosti a funguje aj bliká na zeleno, na stojane keď som krútil, tak rýchlosť meralo normálne, tak som z toho jeleň. GPS to nemôže robiť? Keby to bolo len o desatinky serem na to, ale toto je že idem napr. 30 a aj 38...
26.05.2021 - 13:28:51
00
MrAlexSvk napísal:
Včera som kontroloval ten snímač rýchlosti a funguje aj bliká na zeleno, na stojane keď som krútil, tak rýchlosť meralo normálne, tak som z toho jeleň. GPS to nemôže robiť? Keby to bolo len o desatinky serem na to, ale toto je že idem napr. 30 a aj 38...


ked pojdes na vyjazd, vypni si GPS (nebudes mat na dany usek GPS zaznam, ale cert to vem) a otestuj, ako ti to ukazuje rychlost.
potom, ked uz budes vidiet co a ako, pazmi GPS a vypni si SPD senzor a opat pozoruj rychlost.
potom to opat pripoj SPD senzor a opat pozoruj.

a kedy ti to najviac ulietavalo ? A B ci C ?

Ten TEPAK ako ? uz meria OK ? ci stale nizsie hodnoty ?

BTW - CAD senzor ukazuje ako ?

/M.
27.05.2021 - 11:06:49
00
szabo.martin napísal:
ked pojdes na vyjazd, vypni si GPS (nebudes mat na dany usek GPS zaznam, ale cert to vem) a otestuj, ako ti to ukazuje rychlost.
potom, ked uz budes vidiet co a ako, pazmi GPS a vypni si SPD senzor a opat pozoruj rychlost.
potom to opat pripoj SPD senzor a opat pozoruj.

a kedy ti to najviac ulietavalo ? A B ci C ?

Ten TEPAK ako ? uz meria OK ? ci stale nizsie hodnoty ?

BTW - CAD senzor ukazuje ako ?

/M.


vyskúšam najbližšie, ten pás mi včera ukazoval dobre, aj naposledy dve jazdy ukazoval ok a potom zase nízke hodnoty. kadencia si zaklopem zatiaľ bez problémov :D
27.05.2021 - 11:49:20
00
Neviem čím to je, ale tá mapa mi mizne každé ráno...
28.05.2021 - 08:02:59
00
Mas ju nahratu v korenovom adresari? Netreba ju nahravat do ziadneho priecinka. Nemas tam viacero .img map s rovnakym nazvom?
28.05.2021 - 10:05:23
00
V koreňovom /Garmin a mám tam len jednu freemap.img ostatné vstavané mapy tam sa volajú inak. Keby som ich rovno zmazal, to by asi nevadilo že?
28.05.2021 - 12:14:21
00
Hmm nie to s tym nic nema. Ja mam vsetky a nestraca sa nic. A deje sa to aj ked ju nepremenujes? Nechas ten povodny nazov gmapsupp.img Nic ine ma nenapada.
28.05.2021 - 12:26:04
00
Už tretie ráno som ju tam nemal, pritom keď som to testoval potom cez deň tak fungovala normálne a ráno zas nie. Treba zapnúť a vypnúť inú mapu a objaví sa hneď. Freemap je zapnutá stále.
28.05.2021 - 12:32:30
00
A mas na 100% tu latin verziu, ano? :D Neuraz sa, ale pre istotu sa pytam. Budes tam mat nejaky konflikt v suboroch. Prekopiruj si tie ostatne mapy do PC a potom ich v Garmine vymaz. Ak to bude robit stale, je vadna Freemapa.
28.05.2021 - 14:20:56
01
keyboard_arrow_up