,,A Ronald Kuba? Vsetka cest k tomu co dokazal, ale Lukasa porazil na MSR len o par sekund a v Tokyu by fasol cca rovnaku latu,, Takze ked si to vsetko zhrnieme...co vlastne cakame od nasich sportovcov a preco?
Je jedno o koľko porazil druhého. Bol najlepší na Slovensku tak mal cestovať na olympiádu. To akú majú mať motiváciu športovci ked po rokoch driny, odriekania dosiahnu najlepší výkon a na vrcholné športové podujatie cestuje po rozhodnutí od zeleného stola aj tak horší pretekár. Sa môžu vybodnúť na taký šport. Takze ked si to vsetko zhrnieme...co vlastne cakame od nasich sportovcov a ich rodičov a preco?
inak, ani raz tu nik nespomenul, že najmladší účastník ITT Lukáš Kubiš mal na prípravu na olympiádu koľko? 2 týždne? ja viem, že za tento čas sa hlavný tréner fóra pripraví aj na všetky súťaže, ale ja vám neviem, časovanie formy je, by som si dovolil povedať, dôležité.
a je smutné, koľko z Vás jazdí na bicykli (keďže sme na bajk fóre, by som čakal že všetci, ale evidentne som sa zmýlil) a ako dokážete dehonestovať výkon mladého cyklistu.
Mám iba takú malú poznámku na zamyslenie. Súhlasím, že načasovanie formy je dôležité. Avšak. Obaja víťazi XCO pretekov mali na prípravu koľko? Veľká Británia získala miestenku na XCO Muži až na pretekoch v Novom Meste na Morave v polovici Mája. Obaja boli vyradení z tréningu keď si niekoľko týždňov pred olympiádou zlomili kosť v tele (Jolanda ruku a Tom kľúčnu kosť). Medzi ženami na XCO skončila na štvrtom mieste "iba" 19 ročná bajkerka, ktorá vraj po prvý krát v kariére štartovala v Elite.
Tá poznámka akurát podľa mňa nemá s časovaním formy vôbec nič, lebo postup „top level > zranenie pred pretekmi > návrat na top level“ (bez ohľadu na to, že sa jedná o Jolandu a Toma) sa na Lukášov príbeh v ničom nepodobá. Podľa oficiálnych štatistík to bola s prehľadom najťažšia časovka, akú v živote vôbec išiel, má 21 rokov, svoj pretekársky program v kontinentálnom tíme s ITT väčšinou tak v tretinovej dĺžke - a vážne neviem ako by to vylaďoval na tak dlhú a náročnú trať inak bez ohľadu na okolnosti, veď napríklad aj na posledných dvoch Tour de France sa časovkári pripravovali na 36, 27 a 31 km. Dokonca nemohol zúročiť ani skúsenosti z majstrovských časoviek, 44,2 km/846 m v extra teple a vlhku je niečo celkom iné ako 38,3 km/249 m v Mladej Boleslavi, prípadne 41,1 km/137 m v Bánovciach nad Bebravou ...
Nemám nič pri Lukášovi Kubišovi. Nepoznám ho, ale ako každému slovenskému športovcovi mu zo srdca fandím.
Preto som dala paralelu 19 ročnej Maďarskej XCO bajkerky, ktorá skončila štvrtá na tiež najťažšej XCO trati na svete. Porovnanie vlhkosti na Slovensku a Maďarsku s Tokiom je asi rovnaké. Ako sa teda pripravovala táto pretekárka?
Otazkou tiez ostava, ci Lukasovi Kubisovi takato skusenost skor neuskodi...
Na druhej strane cyklista, ktory vyhral dominantnym sposobom, v Kubisovom veku este ani nebicykloval, natož na olympiade
A potom by si pisal zas ,ze prečo necestoval ten druhy keď bol talentovaný a mohol v hlavnom preteku dokázať niečo. Škoda, že mu nevyšiel ten únik.
No hej. Ale potom by si ty a niektorí další zas napísal, že mal íst časovku prvý najlepší nie mladší, talentovanejší, ... ten o ktorom rozhodnú ľudia na základe dalších x subjektívnych kritérií.
Preto som dala paralelu 19 ročnej Maďarskej XCO bajkerky, ktorá skončila štvrtá na tiež najťažšej XCO trati na svete. Porovnanie vlhkosti na Slovensku a Maďarsku s Tokiom je asi rovnaké. Ako sa teda pripravovala táto pretekárka?
Myslel som, že toto je celkom jasné - toto nie je o porovnaní vlhkosti medzi Maďarskom, Slovenskom, prípadne krajinami V4. Kata Blanka Vas je jednak celkom talent, druhak premiéru v Elite má možno tak na OH (4x už v Elite kategórii napriek veku vyhrala, aj keď nie na úrovni MTB WC). Nepovažoval som za vhodné to komentovať, lebo pravidelne súťaží na top úrovni v rámci Svetového pohára, pričom preteky v U23 trvajú tak 1:05 - 1:15 hod. a skrátené olympijské jej trvali cca. 1:18 hod. Toto mi pripadá ako celkom rozdiel voči borcovi, čo má za sebou v sezóne 3 prológy v dĺžke 1 až 3 km a 1 časovku s porovnateľnou dĺžkou, akurát 6x menším prevýšením.
sportovec co chce ist na olympiadu by mal byt aj psychicky odolny, nemala by ho polozit kdejaka kravina napisane niekde na nete... takze ak lukas bol vhodny na olympiadu, nema zmysel riesit ci mu to uskodi alebo nie
sportovec co chce ist na olympiadu by mal byt aj psychicky odolny, nemala by ho polozit kdejaka kravina napisane niekde na nete... takze ak lukas bol vhodny na olympiadu, nema zmysel riesit ci mu to uskodi alebo nie
O takej podmienke som nikdy nepocul. Onakvejsich sportovcov polozil neuspech, blamaz, alebo to co sa o nich pisalo, vravelo. To o tej dolezitosti hlavy a zdraveho sebavedomia neplati len pre Cavendisha ale pre ostatnych.
Na sport.sk nenapísali všetko ked napísali že ,,Katastrofálny výkon Kubiša,,. Zaujímavé, že nemenovali nikoho z bafuňarov čo leteli v business class. Ved oni vytvorili za 5 rokov jeho ,,katastrofálny,, výkon - zabezpečili nezabezpečili jeho prípravu - kvalitných trénerov, financie na vysokohorské kempy, ...
hej len ten podal aj napriek tomu normalny vykon. proste v sukromi nech si trpi kto chce cim chce. ak poda normalny vykon tak ok, ale ak sa ma pod vykon podpisat clanok z noveho casu tak to je na prehodnetenie ci takeho poslat na olympiadu.
K tlaku na športovcov sa vyjadril Novak Djoković:
„Tlak je privilegium. Žádný profesionální sport se bez tlaku neobejde. Pokud usilujete o to, abyste se dostali na vrchol, měli byste se začít učit, jak se s tlakem vyrovnat. A jak všechna tahle očekávání zvládnout na hřišti, ale i mimo něj. Samozřejmě, že je normální, když s tím sportovci na začátku bojují. Nikdo se s touto schopností nenarodil, ta přichází až časem. Vyvinul jsem mechanismus, jak se s tím vypořádat tak, aby mě to nerozptylovalo a neunavilo. Mám dost zkušeností, abych pak šel na kurt a hrál nejlépe, jak umím.“
Zasielanie zaujímavých akcií a noviniek emailomZasielanie zaujímavých akcií a noviniek emailomZasielanie darčekov a možnosti výhodnejšieho nákupuZasielanie Akcie týždňa
Zvoľ si, prosím, o ktoré informácie máš záujem:
Raz za týždeň / mesiac posielame súhrn toho čo pribudlo na MTBIKERi. Nikdy neposielame reklamu ani iný spam.
K narodeninám a meninám posielame menší darček s možnosťami výhodnejšieho nákupu a občas posielame email s akciami na tovar, ktorý Ťa môže zaujímať.
Raz za týždeň posielame súhrn našej Akcie týždňa a občas posielame email o špeciálnych akciách a novinkách v našom e-shope.
Dávam spoločnosti MTBIKER community s.r.o., so sídlom 225, Hrádok 916 33, Slovensko, IČO: 52 770 222, súhlas na zasielanie bezplatných informácií podľa špecifikácie uvedenej vyššie a so spracúvaním mojich osobných údajov na tento účel. Môj súhlas je dobrovoľný a beriem na vedomie, že mám právo ho kedykoľvek odvolať v sekcii Nastavenia e-mailov. Zároveň potvrdzujem, že som sa oboznámil(a) s informáciami v sekcii Ochrana súkromia a osobných údajov.
check_circle
error
MTBIKER používa cookies
Súbory cookies používame na zabezpečenie funkčnosti webu a na personalizáciu obsahu. S Tvojim súhlasom ich budeme používať na meranie užívania webovej stránky, k personalizácii a na zobrazenie relevantných reklám a informácií. Ak nám udelíš súhlas, môžeš ho zrušiť alebo môžeš zmeniť svoje preferencie v sekcii Nastavenia cookies. Ak nesúhlasíš s ukladaním cookies, môžeš ich odmietnuť. Viac o cookies si môžeš prečítať v sekcii Ochrana súkromia a osobných údajov.
,,A Ronald Kuba? Vsetka cest k tomu co dokazal, ale Lukasa porazil na MSR len o par sekund a v Tokyu by fasol cca rovnaku latu,, Takze ked si to vsetko zhrnieme...co vlastne cakame od nasich sportovcov a preco?
Je jedno o koľko porazil druhého. Bol najlepší na Slovensku tak mal cestovať na olympiádu. To akú majú mať motiváciu športovci ked po rokoch driny, odriekania dosiahnu najlepší výkon a na vrcholné športové podujatie cestuje po rozhodnutí od zeleného stola aj tak horší pretekár. Sa môžu vybodnúť na taký šport. Takze ked si to vsetko zhrnieme...co vlastne cakame od nasich sportovcov a ich rodičov a preco?
a je smutné, koľko z Vás jazdí na bicykli (keďže sme na bajk fóre, by som čakal že všetci, ale evidentne som sa zmýlil) a ako dokážete dehonestovať výkon mladého cyklistu.
Preto som dala paralelu 19 ročnej Maďarskej XCO bajkerky, ktorá skončila štvrtá na tiež najťažšej XCO trati na svete. Porovnanie vlhkosti na Slovensku a Maďarsku s Tokiom je asi rovnaké. Ako sa teda pripravovala táto pretekárka?
Na druhej strane cyklista, ktory vyhral dominantnym sposobom, v Kubisovom veku este ani nebicykloval, natož na olympiade
No hej. Ale potom by si ty a niektorí další zas napísal, že mal íst časovku prvý najlepší nie mladší, talentovanejší, ... ten o ktorom rozhodnú ľudia na základe dalších x subjektívnych kritérií.
https://twitter.com/petosagan/status/1420672677338091520?s=20
Myslel som, že toto je celkom jasné - toto nie je o porovnaní vlhkosti medzi Maďarskom, Slovenskom, prípadne krajinami V4. Kata Blanka Vas je jednak celkom talent, druhak premiéru v Elite má možno tak na OH (4x už v Elite kategórii napriek veku vyhrala, aj keď nie na úrovni MTB WC). Nepovažoval som za vhodné to komentovať, lebo pravidelne súťaží na top úrovni v rámci Svetového pohára, pričom preteky v U23 trvajú tak 1:05 - 1:15 hod. a skrátené olympijské jej trvali cca. 1:18 hod. Toto mi pripadá ako celkom rozdiel voči borcovi, čo má za sebou v sezóne 3 prológy v dĺžke 1 až 3 km a 1 časovku s porovnateľnou dĺžkou, akurát 6x menším prevýšením.
https://twitter.com/petosagan/status/1420672677338091520?s=20
Dresy Bora Hansgrohe na bazari za 3,2,1...
O takej podmienke som nikdy nepocul. Onakvejsich sportovcov polozil neuspech, blamaz, alebo to co sa o nich pisalo, vravelo. To o tej dolezitosti hlavy a zdraveho sebavedomia neplati len pre Cavendisha ale pre ostatnych.
Depresiami trpel napriklad Michael Phelps, najlepsi olympionik historie, pricom dovody tychto depresii ti mozu prist banalne.
„Tlak je privilegium. Žádný profesionální sport se bez tlaku neobejde. Pokud usilujete o to, abyste se dostali na vrchol, měli byste se začít učit, jak se s tlakem vyrovnat. A jak všechna tahle očekávání zvládnout na hřišti, ale i mimo něj. Samozřejmě, že je normální, když s tím sportovci na začátku bojují. Nikdo se s touto schopností nenarodil, ta přichází až časem. Vyvinul jsem mechanismus, jak se s tím vypořádat tak, aby mě to nerozptylovalo a neunavilo. Mám dost zkušeností, abych pak šel na kurt a hrál nejlépe, jak umím.“