Ja si vôbec nepočítam kalórie ani som to v živote nerobil. Mám autoimunitné ochorenie a rezistenciu na lepok, laktózu a rafinovaný cukor. Moje raňajky bývajú ovsené vločky s ovocím a kokosom, orechmi atď. Obed a večeru si varím väčšinou to býva mäso cca 2x do týždňa si robím ako prílohu ryžu inak nejaké zeleninové pyré (hraskove, mrkvove, tekvicové atď) olovrant väčšinou nejaké ryby (zdravé tuky musia byť) alebo avokádo s ryžovými chlebikmi a zeleninou plus polievka či už zeleninová alebo vývar, fazuľová apd. A samozrejme k mäsu si robievam ešte šalát zo surovej zeleniny ako je pekingska kapusta, cvikla, cibuľa atď. Pomedzi jedlá ešte kopec ovocia a denne cca 100g mandlí/orechov. Váha šla dole ani neviem ako ale primárne len tuk, svaly ostali a sila šla hore a tak isto aj výdrž a aj objemi svalov sa zvýšili. Paradoxne sa najem 4x do dňa do sýta a medzi tým ešte zobem čo to. Nechápem ako si niekto môže počítať kalórie a lámať si ešte nad tým hlavu. Treba začať denne jesť aspoň kilo zeleniny a uvidíte ako sa vam skvalitní všetko od stolice až po pocit toho že nie ste unavení po jedle apd. Tým nenavadzam na veganostvo samozrejme len chcem povedať že najesť sa môžete do sýta bez obmedzení ak zvolíte správnu stravu a nemusíte ani počítať žiadne kalórie.
12.08.2021 - 23:06:46
05
To je super ak ti to chuti. Ak nie tak jest nieco k comu mas odpor ti dlho nevydrzi.
12.08.2021 - 23:16:05
00
Všetko záleží aj od toho ako si to vychutis. Použit čerstvé bylinky ktoré zmenia ti úplne chuť jedál. Hlavné je hrať sa tým a skúšať nové veci.
13.08.2021 - 08:44:06
00
Nesuhlasim. Ked sa mi raz z niecoho dviha zaludok tak tomu bylinky ani korenie nepomoze. Ak je to len o tom ci je to Zjem ale velmi nemusim a Mnam tak tomu moze dochutenie pomoct.
13.08.2021 - 09:12:57
10
Chápem takým ľuďom je to o to ťažšie potom byť sýty a mať deficit ak im nechutí jesť zdravé veci.
13.08.2021 - 09:19:37
00
No ved prave. Ludia co maju radi zeleninu to maju lahke co sa tyka zivotospravy a chudnutia.
My ostatni sa musime bud premahat co vedie k este vacsiemu odporu alebo k rezignacii a zlyhaniu. Je to skor o hlave a o tom ako velmi sa vies donutit.
13.08.2021 - 09:23:14
01
Scarinko, neverim, ze sa ti robi zle z kazdej zeleniny. Ja som tiez nikdy nebol ziadny jedak zeleniny dokedy som nezacal chudnut, napr. paradajky surove, salatova uhorka, cvikla a melon, to su veci z ktorych mi je zle uz ked ich vidim, tak ich nejem. Potom su zeleniny ktore ma chutou nijak extra neohuria, dokazal by som zit bez nich ale jem ich koli benefitom - tu by som zaradil rozne zelene veci a potom kategoria zeleniny ktoru milujem a u mna to je mrkva, papriky(okrem zelenej), cervena kapusta, rimsky salat,zemiaky, strukoviny - to tiez beriem ako zeleninu. A tieto veci si tocim v jedalnicku ci uz surove, ako doplnok k jedlu alebo varim v jedle...
Cize urcite najdes zopar veci aj u seba co mas rad a co este tolerujes a toto sa pokus pridat do jedalnicka. Najlepsia forma na zavedenie zeleniny do jedalnicka je zeleninova polievka podla mna, takto ludia dokazu zjest aj veci ktore by normalne nejedli.
No ale kedze ty vlastne ides lowcarb asi stale, tak asi tie viac cukrove zeleniny a strukoviny nepojdes, a ostava ti na vyber toho ovela menej.
13.08.2021 - 12:33:51
00
Nechce sa mi to velmi rozpisovat ale je to par stupnov odporu. Kategoria pistol pri hlave, urcite si teraz nespomeniem na vsetko ale kel, cvikla, kysla kapusta, paprika, etc
Potom je velka kategoria fakt nemusim ale ked nie je na vyber tak prezijem par kusov (brokolica, karfiol, rajcina, baklazan..) Dalsia kategoria je ze zjem a nemam k tomu vyslovene odpor ale ani mi to nechuti moc (uhorka, salaty, mrkva, cuketa...)
No a kategoria mnam lubim je fakt mala. Z hlavy dam asi len kukuricu, cerstvy hrasok, melon(aj ked je to vseobecne brane ako ovocie), bataty (je to zelenina?)
No proste ja nie som na zeleninu 😁
Kludne by som vedel zit na ryzovom nakype a cestovinach cely mesiac ale aktualne to nejem.
13.08.2021 - 12:45:41
00
podaktori by potrebovali psychiatra a nie dietologa... vsetko sa to deje len v hlave...
13.08.2021 - 16:44:34
03
Mam niekoho poslat k psychiatrovi len preto ze nieco neje? Mam kolegu co mu je zle len ked vidi bryndzove halusky, dalsiemu sa hnusi ryzovy nakypn ktory ja milujem. Su chori? Preco. Lebo ty jes vsetko? 🙄
13.08.2021 - 16:50:10
02
Ok choroba to nie je, korektne som mal napisat psychologa, nie psychiatra.
13.08.2021 - 17:14:44
00
Najlepšia zelenina je bravčové rebro
13.08.2021 - 18:28:38
14
Dudo napísal:
Ok choroba to nie je, korektne som mal napisat psychologa, nie psychiatra.

Mozno by ti pomohol aby si nemal taketo psycho napady. 😉

Najlepsia priloha k reznu je druhy rezen 😁
13.08.2021 - 19:45:27
01
Veľmi sa mi na výjazdoch osvedčila vlastná zmes sušeného ovocia, orechov a sušienok. Hlavne ďatle, figy, mandle, kešu, vlašské orechy, piškóty (tie dlhé) ale pridávam do toho občas aj iné veci (mrazom sušené banány napr). Je v tom kopec energie, veľmi mi to chutí, má to relatívne malú hmotnosť a brucho to lepšie znáša ako rôzne gély a tyčinky + mám v tom presne to čo chcem a nič navyše. Ale samozrejme beriem si často aj inú stravu a prakticky vždy nejaké čerstvé ovocie (banány prevažne).
30.09.2021 - 22:03:03
01
Ahojte, nemate nejaky tip na regeneraciu po aktivite? Uzival som Zen Whey od Kompavy, no nebola to ziadna chutovka :^:

https://www.kompava.sk/delikatny-protein-zen-whey-70#packaging=814&flavor=434
23.11.2021 - 12:39:46
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika / Energia)
keyboard_arrow_up