Je to problém nemám kde trénovat nemáme také tažke veci tunak dole. V lahšom je človek uvolnený lebo vie že to dá vtom tažšom ked sa bojí ide do toho strnule a nastáva problém. Hlavne ja sa bojím aby som sa nezasekol na kamenoch tak chcem íst rýchlejšie a potom samozrejme sa nevmestím do zákruty. škoda že nemám niekoho kto to vie a by mi to ukázal a musím skúšať sam. Nikto už takto cez forum sa nepridá ludia majú overené skupinky a snimi jazdia. S ludmi čo jazdím najviac momentalne su na PNkach:(
06.09.2021 - 09:55:21
00
ale no , vo Visnovom ( okres NM) a Periskach ( Brezova pod Bradlom) najdes co hladas mozno este o kusok v tazsej forme
06.09.2021 - 09:58:38
04
Škoda na takéto skupinové jazdenie v okolí ZA je to načasovanie. My tu jazdíme takmer každý deň. Len nejako extra cielene sa nedohadujeme. Na obed si dáme vedieť a ide sa. Napríklad Valibuka sme šli včera a keby si tu bol, tak sa môžeš kľudne pripojiť a povedali by sme si čo ako treba ísť a kde je ideálna stopa, a že na Valibuku treba prednú brzdu naplno a zadnú len tak do počtu na dovažovanie. Ale v tých zošupoch cez skaly aj úplne odbrzdiť.

Úplne super je Valibuka ísť aj sám a ťažké úseky si prejsť aj 3-4 krát (pomaly a kľudne) na lepšie pochopenie čo treba robiť. A ako Hurmikak píše ideálne aj doma si skúšať veci. Dvíhať bike na predné, odhadzovať zadné, alebo v okolí nájsť nejakú lavičku a vyskakovať na ňu a tak.
06.09.2021 - 11:51:10
00
Akoze ja som len amater a asi neviem jazdit , pretoze keby som mal brzdit na takomto prudkom a klukatom sotolinom traily plnou prednou tak som este doteraz tam. Radsej nepisa ziadny komentar :-) A ist tazky trail sam urcite nie je lepsie, kto ta bude kriesit keby nahodou?
06.09.2021 - 12:57:34
00
Na prudkych zosupoch sa brzdi vzdy prednou na 80-90%. Aj ked je to proti intuicii. Musis mat vsak cit v ruke, lebo ides na hrane trakcie. S tym suvisi aj tvoj postoj na biku. Nemozes za nim visiet. Kukni si videjko na YT od Laca Tomasa, myslim ze to velmi jasne vysvetľuje.
06.09.2021 - 13:18:20
00
Veď tak zhruba má tá akože "plná" účinok - tých 80-90% a zadok primerane aby nešiel extra šmykom. :) Tlačí ťa sklon + rýchlosť, tak jednoducho predná sa stlačí silno a ideš ďalej. Tie videá od toho Laca práve tieto veci riešia. On často jazdí po prednom kolese a má na to tuším Sainty a pekne to vždy kúsne a prehodí. To je majstrovský štýl. No a ťažký trail ísť sám..zas ideš pomaly a skúšaš si postupne, nikoho nezdržuješ a keď aj spadneš, tak sa stačí šuchnúť bokom.
06.09.2021 - 13:32:42
01
mi to video chvilu trvalo najst
thumb_up0thumb_down
06.09.2021 - 13:43:20
02
Video je jedna vec, roky skúseností druha. Kde je ten moment ze ta nezasekne a neprehodi cez rajdy a moment kde to pekne zroluješ v rýchlosti aby si sa zmestil do zákruty:) Treba jazdit poprípade kurz pre pokročilých spravit na takomto traily:) Som myslel že aspon kvakob sa ozve ale už asi tiež nejazdí s amatérmi:) Vždy je lepšie jazdit s lepšími a učiť sa len ich je pomenej a ked sú tak treba si zaplatit.
06.09.2021 - 14:05:16
00
mne je lepsie prdiet do gauca a pozerat videa na YT - aj sa stihne dobre pri tom najest a ked je nudna pasaz pretocim a na poistke usetrim :)
06.09.2021 - 14:06:23
03
no ja som počul že ty a ešte jeden tvoj kamoš ste silno zaľúbení:) a to je lepšie ako bike:)
06.09.2021 - 14:11:28
00
ano sme do seba velmi s kamosom :D vcera som mal ist nejaku hrebenovku v NT, ale zial bol som prilis unaveny na 3h spanku a ranne vstavanie, ale vidim na sebe, ze staci ze chvilu clovek nejazdi nejake narocnejsie tereny a je zas tam kde bol, chyba prax, aj ked toci donemoty nejaky kvazi "tazsi" trail za domom, tak je to v globale na prd, lebo to zjazdi popamati aj na kolobezke :)

snad bude pekna jesen a do Kvakobovho reviru este stihem tento rok...a ked pri ZA napadaju biele hovienka, moze Kvako zliezt na dolniaky na rekreaciu, mozem ho ubytovat u macky :D


Naposledy upravil MageZ dňa 06.09.2021 - 14:30:47, celkovo upravené 2 krát.

06.09.2021 - 14:26:21
00
Veď píšem double, že keď budeš v okolí ZA, tak si to nejako lepšie načasuj a daj vedieť a kdesi môžeme niečo pojazdiť. Ako prípravku na Valibuk a podobné veci doporučujem ísť na CHPS a pojazdiť ľahšie veci ako Jedľovina a nejaké sprievodné traily okolo. Potom sa premiestniť na Polom a dať ešte modrožltú.
06.09.2021 - 14:28:28
00
Veru, modrozlta plus cervena z Mincola je ideal predohra na Valibuka.
06.09.2021 - 14:34:17
01
MageZ napísal:
vidim na sebe, ze staci ze chvilu clovek nejazdi nejake narocnejsie tereny a je zas tam kde bol, chyba prax, aj ked toci donemoty nejaky kvazi "tazsi" trail za domom, tak je to v globale na prd, lebo to zjazdi popamati aj na kolobezke :)

mne stary otec vraveli ze ked sa raz naucim bicyklovat ze to uz nikdy nezabudnem ... aj v inych veciach sa mylil ;-]
06.09.2021 - 14:45:17
02
branomelis ved som písal sem a znova napíšem ked pojdem. Len mne sa nedá inak ako v sobotu poprípade zoberem dovolenku cez týžden ale to nik nepôjde zase.
Ale ako hovorím su zaužívaní partací lebo vieš že sa nečaká ani hore ani dole a podobne tak načo riešiť ešte cudzích ktorí môže len problémy narobit.
MageZ veru doma som aj ja frajer a vonku mi zviera ritku. Treba jazdit stale inak stracas tu prax. Ja cez zimu nejazdím a vidím aky som na jar:)
06.09.2021 - 14:52:13
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up