vcerajsi update a nie sme z toho stastni..

Prílohy:

161544929_10225812022671050_7448358241847204513_o.jpg
161544929_10225812022671050_7448358241847204513_o.jpg 39.06 KiB thumb_up0thumb_down

17.03.2021 - 11:26:53
00
Zdravím vo spolok viete mi niekto poradit?Jazdil som do teraz trenažér TACX FLOW všetko fungovalo bez problémov ale ako to býva človek sa chce posunut dalej tak som si kúpil TACX FLUX2.A tu nastal jeden problém s ktorými by som potreboval poradiť.Ked chcem na Zwifte pridať trenažér tak v ponuke od TACXu je tam na výber
5 trenažérov ale ani jeden nieje taky model aky potrebujem čize ked ho chcem používať na meranie Wattov tak to nejde lebo ked pridem do kopca tak mi automaticky spravi prepočet a neviem vyšlapať na kopec aj ked vidím na garmine uplne ine údaje. Ano na cestaku mam wattmeter ktorými to viem obist ale na MTB wattmeter nemam a tu je ten problém ale aj na cestaku pri treningoch používam watty s trenažéru lebo je to meranie také ustalene a pri intervalovych treningoch to cez wattmeter neviem tak trajat tie kratke nástupi.

Tak ak by mi niekto vedel poradiť bol by som vdačny.

Prílohy:

20210919_210521.jpg
20210919_210521.jpg 665.14 KiB thumb_up0thumb_down

20210919_210457.jpg
20210919_210457.jpg 769.36 KiB thumb_up0thumb_down

22.09.2021 - 17:34:37
00
Potrebujes mat vsetko pripojene cez FE-C protokol a malo by to ist.
23.09.2021 - 05:49:27
00
Dakujem z radu pozriem sa na to a ano videl som v ponuke aj to FE-C len som nevedel ze to je nejaky protokol 🤷‍♂️.
23.09.2021 - 10:59:44
00
Ta možnosť výberu trenažéra by mala byť pokiaľ viem len v prípade výberu možnosti cez Speed Sensor. V tvojom prípade, keďže máš zdroj watty a smart trenažér, tak táto voľba je úplne nepodstatná a ani sa na ňu nepozeraj 🙂

Potrebuješ len vložiť zdroj výkonu - tzn. Power source (či už z wattmetra alebo z trenažéra, to je na tebe 🙂 ) a spodný riadok je už len doplňujúci. Prvé dve voľby sú len snímač tepu a kadencie, to ti je asi jasné, ale vzhľadom na to, že máš smart trenažér, tak aj posledná možnosť sa pre teba stáva zaujímavou. Tá práve zastupuje ovládanie trenažéra pri sklonoch, alebo v prípade ERG módu. Ako už bolo spomenuté, najlepšie pripojiť cez FE-C protokol (kľudne aj na Power source, ak trenažér používaš na meranie výkonu).

Opäť pripomínam, speed senzor nechať nevyplnený, to je úplne bezpredmetné pri fluxe 🙂

Mnoho je možno jasného pre teba čo som písal, no ja som celkom nepochopil, o čo presne ide, tak som skúsil napísať detailnejšie, ako to funguje 🙂 snáď nevadí 😉
23.09.2021 - 22:51:33
00
Dakujem za rady uz mi to je jasne ako to cele fungue
24.09.2021 - 12:01:24
01
Richie18 napísal:
Ta možnosť výberu trenažéra by mala byť pokiaľ viem len v prípade výberu možnosti cez Speed Sensor. V tvojom prípade, keďže máš zdroj watty a smart trenažér, tak táto voľba je úplne nepodstatná a ani sa na ňu nepozeraj 🙂

Potrebuješ len vložiť zdroj výkonu - tzn. Power source (či už z wattmetra alebo z trenažéra, to je na tebe 🙂 ) a spodný riadok je už len doplňujúci. Prvé dve voľby sú len snímač tepu a kadencie, to ti je asi jasné, ale vzhľadom na to, že máš smart trenažér, tak aj posledná možnosť sa pre teba stáva zaujímavou. Tá práve zastupuje ovládanie trenažéra pri sklonoch, alebo v prípade ERG módu. Ako už bolo spomenuté, najlepšie pripojiť cez FE-C protokol (kľudne aj na Power source, ak trenažér používaš na meranie výkonu).

Opäť pripomínam, speed senzor nechať nevyplnený, to je úplne bezpredmetné pri fluxe 🙂

Mnoho je možno jasného pre teba čo som písal, no ja som celkom nepochopil, o čo presne ide, tak som skúsil napísať detailnejšie, ako to funguje 🙂 snáď nevadí 😉



Dakujem za radu vcera som to otestoval fungovalo to presne ako si pisal na mna až moc🤣 ale super ešte ra vdaka😀
26.09.2021 - 14:08:44
01
V pohodičke, rado sa stalo, som rád, že pomohli informácie 🙂

Prajem veľa šťastných virtuálnych kilometrov!
27.09.2021 - 22:53:26
01
Zdravim páni, kúpil som dnes Tacx flow Smart. No mám taký problém, že mám ešte pred sebou 7 dňovu skúšobnú verziu Zwiftu a mesačnú od Tacxu k trenažéru. Hovorím to preto či v tom nemôže byť problém v nasledujúcom.

K trenažeru sa v nastaveniach s ntb pripojím, ale zwift mi pripojí trenažér len ako wattmeter a cadenciu kde stále preklikáva "no signál", no nie aj trenažér.
Aj keď začnem hýbať kolesom, nehýbu sa údaje. Raz sa mi to podarilo, že to fungovalo no hneď aj prestalo. Mal som pocit, že je aplikácia celkom zasekaná a pripojenie nie je stabilné.
Na telefóne mi bluetooth povedal, že najprv treba pripojiť trenažér cez appku no aj po pripojení cez apku to nešlo na zwift. Drbal som sa s tým dnes 4 hodiny a nič?ak máte niekto podobnú skúsenosť, môžete sa prosím podeliť ako ju vyriešiť?
23.11.2021 - 22:42:09
00
Ahoj, v prvom rade sledujem po novom upgrade Zwiftu, že u niektorých používateľoch pribudli výpadky, takže je možné, že samotný Zwift niečo menil, čo doteraz fungovalo dobre a už nefunguje :) Avšak tiež registrujem to, že je to len pri užívateľoch, čo používajú na pripojenie protokol bluetooth.

Pokiaľ chceš nastaviť "controlable" na zmenu záťaže pri sklone, resp. pri ERG móde, tak je na to jedna špeci kolónka. Ak to pripájaš cez NTB všetko, je otázne asi aj to, aký typ BT je zabudovaný v NTB, prípadne aký BT dongle je pripojený do PC. Najlepšie by bolo, ak by si používal nový BLE, avšak tiež netuším koľko pripojených zariadení dokáže zvládnuť.

Pripojenie cez mobil funguje tak, že aj PC aj mobil musíš mať v rámci jednej lokálnej siete - takže ak máš nejakú domácu sieť, obe zariadenia musia byť na nej. Vtedy mobil slúži niečo ako prijímač údajov a PC už len zozbierané dáta mobilom aplikuje priamo do jazdy.

Čo sa týka ešte výpadkov - doporučené je dať bližšie snímač k trenažéru - tzn. buď celý PC, alebo BT dongle cez predlžovací kábel dať čo najbližšie trenažéru. Z môjho pohľadu najoptimálnejšie je ale využiť ANT+ dongle (USB stick, alebo akokoľvek ináč si to pomenuješ) - z dlhodobého hľadiska som s týmto protokolom nemal nikdy problém :)
24.11.2021 - 06:50:44
04
Na windows to chce sa pripajat cez ant+ … bt proste pod win nejde.

Toto si dokup:

https://www.mtbiker.sk/shop/cyklotrenazery/prislusenstvo/elite-usb-ant-2-0-usb.html
24.11.2021 - 06:51:18
01
Dobre páni Richie18 a Dvenohy ďakujem za info, ale ešte to dnes predsa len skúsim či to nepôjde klasicky na bluetooth.

Update som včera skúsil, aj odinštaloval a nainštaloval zwift, už mi aj naskočili dáta, ale len pokým som točil pedálmi a keď som prestal to vypadlo a už nenaskočilo.

Ešte taká otázka tento usb ant kľúč mi pôjde aj na ntb kde nie je zabudovaný bluetooth?
24.11.2021 - 13:22:22
00
Richie18 napísal:
Ahoj, v prvom rade sledujem po novom upgrade Zwiftu, že u niektorých používateľoch pribudli výpadky, takže je možné, že samotný Zwift niečo menil, čo doteraz fungovalo dobre a už nefunguje :) Avšak tiež registrujem to, že je to len pri užívateľoch, čo používajú na pripojenie protokol bluetooth.


Mozem potvrdit ze bluetooth protokol im blbne...posledne tri jazdy som to musel "nakopavat" tak na trikrat ( zatial mi "stacilo" vypnut Zwift a nasledne ho opat zapnut ) aby mi to sparovalo . Doteraz roky s bluetooth pohoda. Moja aktualna kombinacia Tacx Flux + Macbook
24.11.2021 - 13:29:46
00
matt Veď to že chalani písali, že práve Windows má problém s tým bluetooth pripojením, ja tam mám 10nu a verím že to pôjde aj na nej.
24.11.2021 - 13:37:53
00
BT a ANT+ medzi sebou vôbec nesúvisia priamo, takže netreba sa obávať, žeby niečo nešlo. Väčšinou tieto dongle fungujú tak, že to len strčíš do USB portu a viac sa nemusíš starať ani ovládače inštalovať 🙂

Ale ak ti to nesúri, tak ako matt písal, fungovalo to OK, takže verím tomu, že toto sa bude aktívne riešiť. Nie si jediný, čo používa BT a je to dosť vážny problém. Možno to vyriešia aj skôr, ako by ti stihol prísť ten ANT+ dongle 🙂 Ale to som len tak šplechol, netuším vôbec, ako dlho to bude trvať.

V každom prípade ja za tie roky a tisíce km na tom Zwifte jazdím s ANT+ mám minimum zlých skúseností, kde tu nejaký kratší dropout, ale to sa bavíme tak že na 1 sekundu 🙂. Takže je to spôsob pripojenia, ktorý ja každému odporúčam.
24.11.2021 - 13:58:59
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Cyklotrenažéry)
keyboard_arrow_up