Este doplnim, velke mnozstvo neockovanych ludi v mojom okoli maju VS vzdelanie, su ockovani proti vsetkym moznym chorobam, no aktualnu vakcinu im NEODPORUCILI lekari. Veria v ich odbornost a informovanost, nespochybnuju ich nazor. Ani zdaleka nesympatizuju s Kotlebom ci Ficom. Su len zmateni a ich osetrujuci lekari maju malo informacii, alebo su len alibisticki. Ale to je nepodstatne. Rovnako ucitelia, politici a pod.
26.09.2021 - 16:05:08
00
Ja vôbec nespochybňujem, že túto situáciu chcú vo svoj prospech využiť aj rôzne záujmové skupiny - od bývalej vládnej garnitúry, ktorá je ochotná urobiť čokoľvek, len aby sa neriešila ich minulosť až po ľudí, ktorí majú potrebu sa prezentovať na verejnosti, ale v normálnej dobre by nemali poslucháčov, lebo by ich nemali čím osloviť. Stále si však myslím, že väčšina je takých, ktorí proste len neveria vládnej moci (a ani sa im veľmi nečudujem po tom, čo táto moc predvádzala). A u tých je ešte šanca na zmenu názoru. Ale nie tým, že ich bude niekto označovať za dezolátov.

Aká je vlastne alternatíva. Všetkých, ktorí "nepočúvajú" pozatvárať?
26.09.2021 - 16:11:15
03
Dudo napísal:
Este doplnim, velke mnozstvo neockovanych ludi v mojom okoli maju VS vzdelanie, su ockovani proti vsetkym moznym chorobam, no aktualnu vakcinu im NEODPORUCILI lekari. Veria v ich odbornost a informovanost, nespochybnuju ich nazor. Ani zdaleka nesympatizuju s Kotlebom ci Ficom. Su len zmateni a ich osetrujuci lekari maju malo informacii, alebo su len alibisticki. Ale to je nepodstatne. Rovnako ucitelia, politici a pod.


To ,,veľké,, množstvo nezaočkovaných VŠ vzdelaných, lekárov, učiteľov, ... v tvojom okolí je v skutočnosti množstvo malé. Z tejto skupiny čo píšeš je zaočkovaných možno 75 - 80 % ľudí, čo by pri rovnakom percentuálnom zastúpení v ostatnej populácii stačilo na kolektívnu imunitu vakcináciou. Jedine ako by to šlo nejak vyrovnat je, že v skupine VŠ vzdelaných, lekárov, učiteľov, ... by bolo zaočkovaných okolo 150 % ludí :D
26.09.2021 - 16:22:24
02
Dudo napísal:
Este doplnim, velke mnozstvo neockovanych ludi v mojom okoli maju VS vzdelanie, su ockovani proti vsetkym moznym chorobam, no aktualnu vakcinu im NEODPORUCILI lekari. Veria v ich odbornost a informovanost, nespochybnuju ich nazor. Ani zdaleka nesympatizuju s Kotlebom ci Ficom. Su len zmateni a ich osetrujuci lekari maju malo informacii, alebo su len alibisticki. Ale to je nepodstatne. Rovnako ucitelia, politici a pod.


Tak potom budú aspoň vedieť komu poďakovať keď ešte budú môcť … zopar obvoďákov som uz “ metodicky “ usmernil a aj trosku vystrašil , že práve som bral ich pacientov , ktorým odborne 😂 doporucili sa neočkovat .
26.09.2021 - 16:46:03
00
bedo napísal:
Stále si však myslím, že väčšina je takých, ktorí proste len neveria vládnej moci (a ani sa im veľmi nečudujem po tom, čo táto moc predvádzala). A u tých je ešte šanca na zmenu názoru. Ale nie tým, že ich bude niekto označovať za dezolátov.

Aká je vlastne alternatíva. Všetkých, ktorí "nepočúvajú" pozatvárať?


Presne ako som pisal, ziadne racio, ale viera, ci neviera vo "vladnu moc". O ich vlastnom zdravi nechaju rozhodnut POLITIKOV (fakt genialne) podla nejakych tupych tlacoviek. Pretoze cely zivot za nich rozhodovali ini. Najprv budovatelia socializmu, potom uz len obycajni zlodeji.
Nemyslim, ze mame plytvat silami a prostriedkami na zmenu nazorov tychto ludi. Naco? Co zanedbala vychova a desatrocia skolskej dochadzky mame teraz dobehnut za par dni? Okrem toho, ze je to nemozne by som sa radsej zameral na tych, ktorym este je pomoci - decka. Ale ani do toho sa nikomu nechce, lebo posledne co vrchnost chce je mat inteligentnych poddanych. Ved taki by ich predsa nikdy nevolili. Tak sa v tom budeme placat este zopar generacii.

A alternativa? Povinne ockovanie. Teraz uz je to pase, kto sa nezaockoval doteraz uz si moze len hodit mincou. Ale do buducna vidim povinne ockovanie ako jedinu moznost ako sa vyhnut pandemiam v intelektualne zaostalych krajinach. Tak ako to fungovalo aj v minulosti. Este sme nedospeli.
26.09.2021 - 17:31:19
03
Nebite sa medzi sebou...

Po piatej-šiestej vlne bude antivaxerov menej! Niektorí tu nebudú navždy, niektorí zistia, že to pichnutie má určité výhody - napr. možno budú žiť dlhšie, že môžu slobodne žiť a pohybovať sa. Budú síce prskať, že boli donútení fašistickým režimom, ale ...
26.09.2021 - 17:55:28
01
Niečo k tomu plošnému testovaniu
https://www.postoj.sk/84275/dnes-sa-chyby-lahko-hadzu-na-matovica-ale-za-jeho-experimenty-moze-najmae-sas

Nemyslím si ale že to má nejaký veľký súvis s očkovaním, teda aj keby sme mali lockdown namiesto testovania asi by to na zaockovanosť populácie nemalo veľký vplyv. Veď práve očkovanie je "vykúpenie" z testovania alebo lockdownu...
Myslím že hlavným problémom na Slovensku je že ľudia tu nevedia pracovať s informáciami. Čo je dané aj tým že naše alternatívne médiá podporujú rôzne skupiny z rôznych dôvodov.
Keď si pozriete nejaké štatistiky koľko percent ľudí verí konšpiráciám, tak Slovensko je jednou z najhorších krajín EÚ.
Potom tu samozrejme máme veľa ľudí, ktorý sa k dezinformáciám dostanú len občas. Buď si občas niečo prečítajú, ale majú známych, ktorý ich budú presviedčať že po vakcíne umrú. Keď si takýto človek ktorý sa až tak dobre v informáciách neorientuje pozrie v TV že očkovanie vás chráni na 85% (číslo len ako príklad) ale od známeho sa už dopočul že na to môže umrieť, tak sa zaočkovať nedá.
26.09.2021 - 17:57:20
00
"Dnes Youtube zablokoval celý účet Igora Bukovského. " konečne :tmi:
26.09.2021 - 20:11:22
67
A toto je čo?
https://www.youtube.com/watch?v=r0prUz25h98
26.09.2021 - 20:13:25
00
Ten dezol zrejme tusil ze mu to bloknu, tak mal zalozny ucet.

Ale aj tak
media0.giphy.com
26.09.2021 - 20:19:45
03
Mňa pár dní dozadu zaskočili sestričky na "tranzfuzke" v ZA. Bol som darovať krv, samozrejme začala debata a verbálne útoky na vakcináciu, vakcínu a aj zaočkovaných. Keď som ich upozornil, že majú vakcinovaného darcu v kresle a nie moc dobre sa mi to počúva, dokonca odberu somnou neprehovoril nik v miestnosti.
Človek by práve na takomto mieste čakal osvetu a nie opak.
26.09.2021 - 21:00:26
012
Francisek napísal:
Mňa pár dní dozadu zaskočili sestričky na "tranzfuzke" v ZA. Bol som darovať krv, samozrejme začala debata a verbálne útoky na vakcináciu, vakcínu a aj zaočkovaných. Keď som ich upozornil, že majú vakcinovaného darcu v kresle a nie moc dobre sa mi to počúva, dokonca odberu somnou neprehovoril nik v miestnosti.
Človek by práve na takomto mieste čakal osvetu a nie opak.


A preto by som bol za povinnú vakcinaciu každého zamestnanca pracujúceho v zdravotníctve , DSS kach , ADOS službách a kritickej infraštruktúre , v statnej službe a armáde … kľúčová infraštruktúra musí ostat “ zdravá a bojaschopna “ . Keď to môžu uzákoniť v Chorvátsku , Grécku , Francúzsku aj v USA nevidim najmenší dôvod prečo by to nefungovalo aj u nás .
26.09.2021 - 21:48:13
07
Je to chlopi legálne podľa pravidiel fora meniť identitu ? Konkrétne mám na mysli toho dezola @zomg-a ktorý konvertoval na chumchum-a …

Prílohy:

98CDD590-DE2C-425B-9D6F-260FB389F56F.png
98CDD590-DE2C-425B-9D6F-260FB389F56F.png 484.59 KiB thumb_up0thumb_down

4C71D090-A5EA-4156-8357-760DB7A2E807.png
4C71D090-A5EA-4156-8357-760DB7A2E807.png 423.96 KiB thumb_up0thumb_down

26.09.2021 - 21:56:39
00
Ze sa ti chce minat svoj drahocenny cas na patranie po kadejakych ***** ...... skoda casu.
26.09.2021 - 22:12:36
06
Ramon1 napísal:
A preto by som bol za povinnú vakcinaciu každého zamestnanca pracujúceho v zdravotníctve , DSS kach , ADOS službách a kritickej infraštruktúre , v statnej službe a armáde … kľúčová infraštruktúra musí ostat “ zdravá a bojaschopna “ . Keď to môžu uzákoniť v Chorvátsku , Grécku , Francúzsku aj v USA nevidim najmenší dôvod prečo by to nefungovalo aj u nás .

Čo ja ti viem....zase trocha "osekávať" práva zdravotníkov, diskriminovať ich .....dosť, že je proti ním/nám Zákonník práce /viac hodín nadčasov ako iní/, zákaz štrajku, ...nedávno bol núdzový stav /možno opäť bude/, ktorý oklieštil tiež práva zdravotníkov... A ja sa pýtam, že čo za to? Polícia, vojsko..... by som ešte bral, predsa len majú výsluhové dôchodky, počas maródky plná mzda a podobne.... Ale zdravotníci nič také nemajú a už aj teraz sú dosť diskriminovaní....
Nemám nič proti očkovaniu, očkoval som sa hneď ako sa dalo /začiatok januára prvá dávka/. Ale nechcem byť neustále diskriminovaný zo strany štátu.....


Naposledy upravil bladerunner dňa 26.09.2021 - 22:14:07, celkovo upravené 1 krát.

26.09.2021 - 22:13:07
02
keyboard_arrow_up