Co tak traja, do sirky auta by sa zmestili aj traja hadam :)
25.10.2021 - 22:03:42
00
V rakusku nie je uvedeny pocet len ze mozu zaberat jeden pruh.
25.10.2021 - 22:05:40
00
bombtrack napísal:
ja sa s tymto v meste v poslednej dobe stretavam viac ako casto. vodici zastavuju pred semaforom na dlzku dalsieho auta pre nimi, a casto vidim zenu zavolantom toto robit.....nova moda asi, predpokladam ze by argumentovali, aby dobre videli na semafor, ale ak zle vidia, treba odovzdat vodicak:D

To nie je o zlom zraku. Keď žiješ v zahraničí a zvykneš si na semafor za križovatkou, nechceš už inak. A môže to byť aj tým, že výhľad z nových áut sa zmenil, ale normy pre semafory sú rovnaké. V zahraničí je dokonca pred semaformi miesto pre cyklistov, až potom stoja autá. Takže v podstate neviem čo vás irituje. Človek keď stojí ďalej sa pohne na oranžovú a križovatkou prejde, ako by stál pod semaformi a mal vykrútený krk.
25.10.2021 - 23:26:51
01
Ano, nove auta maju tak na prd vyhlad ze je to az nebezpecne. To je proste fakt. Mam tu este par starsich vozov a ked to porovnam je to na novych ako riadit tank. Problem s tym ked si ludia nechavaju odstup pred ciarou, alebo dalsim autom je v tom ze casto sa nedostanu posledne auta do prislusneho prudu lebo je aj vdaka medzeram plny. Potom blokuju pruhy ktore maju napr zelenu a nie je ich kadial obist. Podobny zlozvik je vozenie sa na neutrale do krizovatky ked mam cervenu. Malo komu v tedy docvakne, ze mozno blokuje voz, ktory ma zelenu, ale neoze ist lebo nema ako predist a este sa nerozdelili pruhy.
25.10.2021 - 23:51:46
01
JoKo napísal:
Mne sa táto móda páči... Na bicykli sa prešmyknem až na čiaru a mám dosť miesta a aj všetci za mnou ma vidia.
Ak niekto stojí tesne pred čiarou, tak ma núti strčiť sa až za čiaru - aby si ma všimol.

Pre tých, čo ostanú na bicykli stáť za tým autom, za ktorým prídu na svetlá - to by som po Bratislave nemusel jazdiť bicyklom, pretože by som nebol rýchlejší ako autá.


Dufam, ze aspon v case spicky sa nehrnies na cesty, ktore zvyknu byt fest plne alebo na nich je viacero semaforov za sebou. Bicyklom sa mozno vies dostat vsade rychlo, ale pokial ide o rozbeh zo statia, budes vzdy tym najpomalsim ucastnikom cestnej premavky a nie vzdy byva dost miesta na obiehanie s vacsim odstupom. :-)
26.10.2021 - 07:57:24
00
na bicykli? rozhodne na bicykli vyštartuješ prvý a aj križovatkou prejdeš ako prvý.. to by musel byť veľký pretekár na čiare, aby ťa už v križovatke musel predbiehať autom
26.10.2021 - 08:05:29
011
Ked sa presmyknes dopredu, tak vystartujes prvy len vdaka tomu, ze vodic musi davat extra pozor na novu prekazku a ty nie.
26.10.2021 - 08:34:03
02
user_id: krizovatkou prejdu s pevnym startom ucastnici v tomto poradi 1) subaru impreza sti, 2) motorka , 3) bicykel, 4) trolejbus, 5) ostatni :P
26.10.2021 - 09:16:57
00
Tak na niektorých križovatkách to nie je problém, ale na niektorých väčších áno. Napr pri prezidentskom paláci smer Námestie SNP.
26.10.2021 - 09:47:40
00
sak to bola iba srandicka :) .. vodicov ale cyklista niekedy vytaca do nepricetnosti, ci uz na krizovatke, alebo inde
a taki, ked pridu do Rakuska a zrazu vidia balik cyklistov, ako zabera jazdny pruh, tak chytaju infarkt :rofl:
ok, to nie je smiesne .. je to velmi smutny pribeh
26.10.2021 - 12:28:45
00
CraObs napísal:
na bicykli? rozhodne na bicykli vyštartuješ prvý a aj križovatkou prejdeš ako prvý.. to by musel byť veľký pretekár na čiare, aby ťa už v križovatke musel predbiehať autom

Pri tých prispatých vodičov (veľká časť), ktorí dávajú dvojku na manuáli až za križovatkou to nie je žiadny problém. Ale najviac ma zabávajú čo to vytáčajú na jednotke len aby ma predbehli ešte v križovatke.
26.10.2021 - 13:52:14
00
Junáčkovia, neviem kde žijete, ale čo som si všimol, tak v Bratislave sú semafory na križovatkách usporiadané tak, že jeden je na výložníku nad cestou a druhý na stĺpe vedľa cesty, niekde aj naľavo od cesty (ak je deliaci pruh). Takže ak stojím prvý - druhý, pozerám na semafor vedľa cesty, ak tretí a ďalší tak na semafor nad cestou.

Problém je iba pri viacerých pruhoch v jednom smere - som vľavo prvý a vedľa mňa v pravom zastaví trolejbus, autobus, kamión, veľká dodávka. Vtedy sa buď posuniem ešte o kúsok dopredu, alebo vtedy máte pravdu - musím sa trochu prikrčiť...
user_id robím 2x do týždňa, takže ak neprší idem na bicykli ráno pred ôsmou po Záhradníckej - Americkom námestí - Špitálskej na Nám. SNP. Poobede okolo štvrtej z Nám. SNP po Štúrovej - Dostojevského - Karadžičovej na Záhradnícku.
Predtým som roky chodil na Patrónku - po Košickej, Landererovej, Dostojevského, nábreží (po ceste, nie popri Dunaji), Mlynskou dolinou a kúsok Lamačskou do areálu SAV. Zvyčajne ráno, z roboty šmyk do AUT trochu pojazdiť.
26.10.2021 - 14:08:53
01
ak stojis v lavom pruhu a v pravom mas dodavku, tak na semafor vedla cesty neuvidis :)
26.10.2021 - 14:27:41
03
Myslím, že to vo svojom príspevku spomínam. Preventívne tie dve vety odcitujem...
JoKo napísal:
Problém je iba pri viacerých pruhoch v jednom smere - som vľavo prvý a vedľa mňa v pravom zastaví trolejbus, autobus, kamión, veľká dodávka. Vtedy sa buď posuniem ešte o kúsok dopredu, alebo vtedy máte pravdu - musím sa trochu prikrčiť...
26.10.2021 - 16:55:43
00
lto napísal:
user_id: krizovatkou prejdu s pevnym startom ucastnici v tomto poradi 1) subaru impreza sti, 2) motorka , 3) bicykel, 4) trolejbus, 5) ostatni :P

Trolejbus z krizovatky neprestis. Zistil som to dost tvrdo, ked som sa prestahoval do mesta, kde realne jazdia.
26.10.2021 - 16:57:40
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up