Ďakujem. No zatiaľ máme taký plán,že chceme vozík za bike. Mali sme požičaný ebike s vozíkom. Manželku konečne bavilo jazdenie so mnou a malý sa z toho tešil. No a ja si môžem popri nich zamakať :D
19.06.2020 - 08:22:40
01
@bmac - Ešte BURLEY vozíky sú fajn, SOLO/DLITE, aj s odpružením. Záleží ozaj od ceny a parametrov. My sme mali ešte s malým synom CROOZER ( ťažký, do bytu široký), CHARIOT ( požičiavaný, super vetranie), BURLEY som testoval len na jednej výstave a u nás pred rokmi nebol dostať. Ale to už bolo dávno. 8-)
19.06.2020 - 21:25:57
00
Tiez sme zacinali s croozerom. Prechod na chariot cx1 bol znacny posun vpred. Lahky spratny odpruzeny vychytany. Rozsiril moznosti jazdenia. Mala aj maly si to užívali. Pojazdili sme vela. Na jar som ho poslal do sveta. Uz jazdi dalsie mimino.
20.06.2020 - 07:44:21
00
Ahojte. Chcela by som poprosiť o radu. Mám tri deti - takmer 10,7 a 2,5roku. Rada by som s nimi vyrážala na dlhšie vylety, teraz chodíme spolu len minimálne, lebo najmenšia nechce do sedačky a tak ju po lesoch vozim v ergonosici na chrbte ( prosím, nechcem o tomto diskusiu), tam sa aj vyspí, ale je to tak na 2-3 hod max.
Zvažujem kúpu cyklovoziku, jednak by do nej sla mala ( skúšali sme posadiť do Chariot CX, lubilo sa jej), jednak by tam šli veci pre nás ostatných...
Váham medzi tým Chariotom (plus mi príde , že je užší - nepríde mi to take nebezpečne na úsekoch po ceste, nižšia váha ) a Croozerom (väčší priestor, mala je aj na svoj vek velika , väčší priestor na ostatne veci a cena)
Čo by ste , prosím,odporučili? Je ten váhový rozdiel medzi nimi podstatný? Vládzem celkom ok, aj tak ma budú limitovať pri ťahaní staršie deti. A čo komfort pri jazde pre dieťa? Môže, teoreticky v Croozere spat? Dakujem
04.07.2020 - 11:49:19
00
V kazdom voziku moj syn ked bol maly zaspal, Croozer aj Chariot. Croozer je vacsi, viac veci sa tam zmesti. Pre velmi male deti sa daju kupit vlozky, miminovnik. Ale je sirsi. Chariot ma lepsie vetranie a je lahsi a uzsi. A poberies len to co potrebujes.
Pri tahani kazde kilo usetrene na vahe bude vitany rozdiel, citil som to pri dlhsich vyletoch. Alebo hoci len pri manevrovani, tlaceni, alebo otacani sa na schodoch.

Treba zvazit aj ako casto ho budes pouzivat v praxi. Chces ho vyuzivat aj napr. na behanie, pozriet teda uchytenie jogging kolesa, ktore mozes mat pri chariot lepsie a so sebou. Alebo len taky detail ci sa Ti vozik zmestí na sirku/dlzku do vytahu alebo cez dvere, alebo musis davat bocne koleso/kolesa dole. Raz dvakrat to spravis a prestane Ta to bavit. A to iste ak ho chces napr. prevazat autom. Zlozeny sa zmesti nezmesti, zaberie vela miesta.
04.07.2020 - 13:43:39
01
My sme cez zimu zaobstarali Hamax outback a vozili sme ho cele toto leto. Neriesili sme velkost a vahu to nam bolo jedno, aj tak sme do kufra vozika nalozili xy kg veci pre maleho. Vozik odpruzeny komfortny, maly tam vydrzi hodiny, spi bez problemov ( vozime ho asi od pol roka ). Podla toho co som stretaval v lesoch patri asi medzi vacsie, a tak treba volit vhodnu sirku lesnej cesty - zatial sme presli vsade. Zatial maximalna spokojnost siel by som do kupy opat. Oproti thule rozhodla cena - skoro polovična. Na eshope som ho nasiel za necelych 500€. Jedina vec ktora nam vadi, je nemoznost otvorit bocnice a v horucom lete ho je tazke vetrat. Ak by niekto sa nevedel rozhodnut v okoli Kosic rad ukazem.
23.09.2020 - 21:20:24
00
Čaute, vedel by mi prosím vás niekto povedať, či sa da zohnať celé to vnútorne polstrovanie na cyklovozik Croozer for2kids? A ten cely vonkajší obal? Ďakujem pekne :)
02.01.2021 - 17:51:08
00
Ondro86 skus VELOFIALA specializuju sa na voziky, priamo napr. Tie vlozky pre deti : https://www.velofiala.cz/c/voziky-za-kolo/miminkovniky-opory-hlavy-a-trupu
Ak potrebujes nieco konkretne a nemaju to, napis im, vzdy vedeli poradit.
02.01.2021 - 19:07:42
10
Cykloturista napísal:
Ondro86 skus VELOFIALA specializuju sa na voziky, priamo napr. Tie vlozky pre deti : https://www.velofiala.cz/c/voziky-za-kolo/miminkovniky-opory-hlavy-a-trupu
Ak potrebujes nieco konkretne a nemaju to, napis im, vzdy vedeli poradit.

Ďakujem pekne :)
02.01.2021 - 19:12:56
00
Ondro86 napísal:
Čaute, vedel by mi prosím vás niekto povedať, či sa da zohnať celé to vnútorne polstrovanie na cyklovozik Croozer for2kids? A ten cely vonkajší obal? Ďakujem pekne :)


Ak hladas original nahradne diely (tak som pochopil) tak potom tu https://www.dveplusdve.cz Je to pokial viem jediny dodavatel original nahradnych dielov pre Croozer v SR a CR. Bral som od nich loziska na Croozer, nakolko je tam dak speci rozmer ze to nikto iny nevedel dodat.
02.01.2021 - 19:49:07
11
Ahojte,
potreboval by som radu od tých, ktorí používajú dvojmiestny cyklovozík.
Používate s jedním deckom alebo s dvoma? Oplatí si kúpiť dvojmiestny pre jedno decko? (Viem, väčšia váha, širšia)
Vozil v tom voľakto vôbec dve deti?

Plánujeme dve deti a rozmýšľam nad tým, že by sme si kúpili dvojmiestny a potom, keď bude väčšia (3 roky) a druhé (rok) tak možno že aj obidvaja by v tom cestovali..
Užili by si cestu obidvaja?
Alebo, lepšie by bol využívaný jednomiestny, lebo keď sa narastie tak potom bude mať svoj bicykel..

no, neviem
Ďakujem za každý odpoveď!
07.11.2021 - 14:19:45
00
sorry, ale toto mi prvé napadlo
https://youtu.be/fIWtXWZyv-M
mier
07.11.2021 - 15:10:29
02
ahoj, mal som najprv 1-miestny, ale ked prisiel druhy syn, tak sme predali a kupovali 2-miestny. Uplne v pohode tam boli dvaja. Povedal by som vacsia zabava :). Neskor, ked starsi vyrastol, tak mladsi tam sedaval sam a starsi len ked bol unaveny z bicykla. Ked tam sedaval sam, mal samozrejme vacsie pohodlie v 2-miestnom, kedze tie pasy sa dali prepnut tak, aby sedel v strede ako kral. Isiel by som do 2-miestneho.
07.11.2021 - 15:13:54
02
Ďakujem, to ma presvedčilo ☺️
07.11.2021 - 18:17:42
00
Ja mam dvojmiestny. S jednym pasazierom mas vela miesta na batozinu. Ked su dvaja, zabavia sa spolu. Urcite by som kupil dvojmiestny. Nie je to velky rozdiel vo vahe ani rozmeroch. Ja som zvazoval aj dva jednomiestne, ale bola by to hlupost, lebo vacsinou idem s detmi len sam. Thule ma od urciteho roku vyroby moznost sklapat kazdu sedacku zvlast - ak zaspi len jeden.
07.11.2021 - 22:28:30
00
keyboard_arrow_up