No neviem, ak je na malom prevodniku je znacne mimo to miesto a ak na velkom tak to by sa musela inak pokrutit. Ked pozries poslenu fotku tak vidno ako je to hned vedla prevodnika, neviem ci by sa tam vobec mohla dostat. A myslis ze retaz moze odtrhnut hus hlinika ? Lak urcite, ale tu chyba tak 2mm hrubky z tej pasoviny. Na fotkach je zaradeny najmensi pastorok a aj tak je retaz kus nad tym miestom.
12.11.2021 - 15:25:03
00
Retaz.
Najpravsepodobnejsie vytahana retaz - chyti sa na prevodnik, citis ze je zle, potocis naspat a si tam kde si....

Mal som to na zopar bikoch, (a vzdy to rovnako nasralo)
12.11.2021 - 15:44:29
15
DAKUJEM ! To bude ono! Vytahana sice este podla mierky nie je, ale presne nieco take sa mi stalo. Myslel som, ze je to konar v prehadzke tak som potocil opatrne spat nieco chruplo a dalej to islo vsaetko normalne. Nasiel som par listov natlacenych na prevodnik pod retazou, tie mohli zapricinit to prilepenie retaze. Da sa proti tomu nieco robit ?

Inak to je asi dalsia "vyhoda" 1x systemov. To ze je retaz na tesno na N/W prevodniku moze viest k takemuto ukazu. Na 2x 3x preovdnikoch som to za 20 rokov nezazil ale na N/W hned prvu sezonu co jazdim ten bike na jesen. Teiz presmyk by tomu zabranil
12.11.2021 - 16:00:21
00
...absolutne mylny zaver...
"Chainsuck" je jav znamy od cyklistickej doby kamennej. Ojazdeny prevodnik alebo vytahana retaz alebo ich kombinacia. Specialne nachylne na dany jav su male uzke duralove prevodniky a kriticka situacia casto nastava pri radeni presmykacom. V ziadnom pripade nesuvisi s bocnou volou retaze na prevodniku.
12.11.2021 - 18:24:58
07
Kenai napísal:
.. A myslis ze retaz moze odtrhnut hus hlinika ?...


Myslim si, ze pokial ide o suboj ocelovej retaze a hlinikoveho ramu, hlinik bude vzdy tahat za kratsi koniec :-P .
12.11.2021 - 18:37:13
05
Nemusi byt ojazdeny prevodnik ani ojazdena retaz, namotanie retaze i tak moze nastat /kedysi som si tiez myslel, ze len pri ojazdenych, ale uz viem, ze nie/ . Kenai, to je normalna oderka, asi od retaze ako pisu. Takych a podobnych oderkov mam na bajkoch tisic :D Musis lepsie umyvat , na prispevok do demolacii :D :D
12.11.2021 - 19:21:46
20
Keby si neumyval mas tam ochrannu vrstvu blata, piesku, oleja a kadecoho ineho ktora by mozno ochranila pred retazou 😁
12.11.2021 - 19:26:02
02
DI2F4Y napísal:
...absolutne mylny zaver...
"Chainsuck" je jav znamy od cyklistickej doby kamennej. Ojazdeny prevodnik alebo vytahana retaz alebo ich kombinacia. Specialne nachylne na dany jav su male uzke duralove prevodniky a kriticka situacia casto nastava pri radeni presmykacom. V ziadnom pripade nesuvisi s bocnou volou retaze na prevodniku.


No co ti poviem. Mas ine skusenosti a preto ine zavery. Retaz ma 750km prevodnik tolko isto. Vytahane nie je nic. Cize tovj predpoklad ze je to opotrebenim zubov a retaze je tu nespravny. Pozri si ten prevodnik na fotke, este ani farba nie je dole.

Zato listy som z toho tahal, boli tam nalisovane retazou. Zoda nahod ? Tiez si neviem predstavit, ako by sa tam ta retaz dostala ak by tam bol presmyk. Taka dlha ani nie je to by skor oddrapilo prehadzovac alebo presmyk.
12.11.2021 - 19:40:46
00
user_id napísal:
Myslim si, ze pokial ide o suboj ocelovej retaze a hlinikoveho ramu, hlinik bude vzdy tahat za kratsi koniec :-P .


Jasne ak si to myslel tak ze sa prilepila tak sorac, som to nepochopil z tvojho prispevku. Ja som myslel ze hovoris o standardnom plieskani retaze po zadnej stavbe pri skakani...
12.11.2021 - 19:42:32
00
Kenai napísal:
Inak to je asi dalsia "vyhoda" 1x systemov. To ze je retaz na tesno na N/W prevodniku moze viest k takemuto ukazu. Na 2x 3x preovdnikoch som to za 20 rokov nezazil ale na N/W hned prvu sezonu co jazdim ten bike na jesen. Teiz presmyk by tomu zabranil

ja som to naopak zažil len na 2x a 3x systémoch...na 1x systéme ani raz, aj keď je pravda, že som zatiaľ zodral len tri prevodníky
12.11.2021 - 20:28:26
11
Tak toto je napr. od Ringle a minimalne 20 rokov stare:
https://www.mtbr.com/attachments/ringleantichainsuck-jpg.518069/
12.11.2021 - 20:30:03
12
Kenai napísal:
No neviem, ak je na malom prevodniku je znacne mimo to miesto a ak na velkom....


Je to od reťaze, ako aj ostatní píšu.
Máš tam síce dva prevodníky, ale prešmyk tam nevidím a zdá sa mi, že ten väčší prevodník je NW.
Synátorovi to robí to isté, tiež som sa čudoval.
Ale potom som to skúšal v stojane.
Rozpedálovať, ako keby pred nejakým skokom, a potom prudko prestať šlapať.
Samozrejme, pri tom prestaní šliapania sa spraví aj malý kúsok pohybu kľukami dozadu a je to tam.
Tiež tam má takéto jazvy.
12.11.2021 - 20:45:06
20
DI2F4Y napísal:
Tak toto je napr. od Ringle a minimalne 20 rokov stare:
https://www.mtbr.com/attachments/ringleantichainsuck-jpg.518069/


to je ochrana zo spodu ? Lebo u mna je to z vrchu. Mozno nevidno dobre z fotiek. U mna sa to muselo stat ked som otocil spat. Zo spodu moze byt, tam presmyk nepomoze.
12.11.2021 - 21:28:13
00
dodiken napísal:
Je to od reťaze, ako aj ostatní píšu.
Máš tam síce dva prevodníky, ale prešmyk tam nevidím a zdá sa mi, že ten väčší prevodník je NW.
Synátorovi to robí to isté, tiež som sa čudoval.
Ale potom som to skúšal v stojane.
Rozpedálovať, ako keby pred nejakým skokom, a potom prudko prestať šlapať.
Samozrejme, pri tom prestaní šliapania sa spraví aj malý kúsok pohybu kľukami dozadu a je to tam.
Tiež tam má takéto jazvy.


Ano, spravne si to rozoznal, normalna prevadzka je N/W 32z ako 1x 11 ten maly 26z je tam len pre dlhe vyslapy ked som na konci zo silami. Radim rukou. Inak to na nom len skladujem, aby som setril strunu prehadzovacky.

Cize zotrvacnost kazety. Fuu... dakujem to mi nenapadlo, ze by to mohlo byt aj tym. :o Kruci a to mam este relativne lahku kazetu. Skusim dotiahnut spojku na prehadzke mam ju skor volnejsie. Resp. mozno aj orech ak nejde uplne hladko, moze "pomoct".

A zase sme pri 1x systemoch s velkymi kazetami.... :x
12.11.2021 - 21:37:49
00
mal som to od retaze vyrypane na hliniku - nakoniec praskol na uplne inom mieste :lol:
13.11.2021 - 00:37:41
10

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up