Pri tom SDI ta to netrapi, lebo to nic nezere, teda zere, furt 5l,, ci mesto, ci zima, ci leto a klima, kopec.. dialnica, tomu autu je to u riti mame este Fabiu SDI uz ako druhe auto, ale kym bolo prve tak sme natom obehali polku europy, 47kW a zeby sme boli brzdou premavky nemozem povedat. Riesit tu kraviny ze to ma len 63kw... Kokos ides na preteky alebo chces nieco cenovo dostupne s nizkou spotrebou, prvo si urc priority. Sa dospekuluju niektory. 😂

Vzdy bude mat nieco vyhody a nevyhody, nic nebude idealne.
12.11.2021 - 19:41:07
03
scarinko napísal:
Jj tomuto by som sa chcel vyhnut 😁
Ked sme zacinal tam sme mali skarede kacatko, Micru 2001. Jednoliter 44kw. Vo februari do oravskej lesnej bol zazitok 😁
Ale tak uz sme inde. Ta sportage sa jej velmi pacila, skoda jej. Okrem tej spotreby to ma aj nejake ine nevyhody? Mne tam vadili tie 18tkove disky. By to chcelo kua drahe gumy a tiez to asi spotrebe velmi nepridava. Pozeral som ochcavky a zacina to niekde na 15 co je prudko moc. Aj tych 13 bolo cez zuby a vsetky oci zavrete.


Mne na tých SUV vadi, že sú veľké iba zvonka a vnútri ako Mazda 3, alebo Fabia.

valecek sú tu otázky na Sportage a mladá rodina :)
12.11.2021 - 19:58:28
03
Co ja viem tak viem potovnat a bolo to vacsie ako moja i30 takze to su zasa take reci ze ako fabia. Ano je to nepomer medzi vonkajskom a interierom ale zas male to nie je. Ale zas A8L to tiez nie je 😁
12.11.2021 - 20:00:29
00
Cykloturista napísal:
Len otázka, viezol som sa v služobnom Peugeote, taká malá dodávka, nejaký starší model. Vadilo mi že tlačítko sťahovania okien fungovalo opačne ako som zvyknutý z OPLA, potiahnem k sebe a okno sa vytiahlo hore, potiahnem od seba a okno sa stiahlo. Som zvyknutý na klasické potiahnem k sebe, okno ide dole a od seba a okno sa vytiahne hore.
Je to "vychytávka" starších modelov alebo to majú aj novšie tak? Alebo len peugeoty?


to máš nejaké pomýlené ty a inžinieri v opli... okno ide hore keď páčka ide hore... okno ide dole keď páčka ide dole...

práveže to tvoje oplácke nastavenie je úplne pomýlené....
12.11.2021 - 20:30:53
00
Nejdem tá presviedčať :) časom zistíš aj sám :) naj auto pre rodinu je MPV. Vysoké, široké. Žena nechcela Alhambru bo moc veľká, a tak máme od 2014 Mazdu 5. Teraz už druhú, nepriamovstek benzín vhodný do mesta, posuvné dvere. Deti nastúpia aj same. Žiadne stveranie ako do vyssieho SUV cez malé dvere.
A pritom je to vyššie ako osobák, čiže nakladanie do sedačky je dosť viac easy. Príjemný kompromis.
Mám aj superba kombi a bike nedám bez rozloženie na stojáka. Sedačky dole a na leziaka... Tie kombi sú nízke a ešte ak majú aj zvažujucu sa zadnú časť. A to nehovorím o gymnastike pri nakladaní deti do sedačiek keď parkujeme pri autách a nechceš obuchat svoje aj cudzie :)
12.11.2021 - 20:35:29
10
H Jazz, 57kW, 17+rokov,maly zvonka velky vnutri, bicykle aj na stojaka vnutri (predne koleso dole, samozrejme), kludne by som kupil znovu, resp trochu novsi ci menej ojazdeny. Dobra spotreba, najma mesto/okresky, 5l na 170.00 km. Na dialnice to je horsie, do 130 sa to sa ešte dá.. tam spotreba rastie.
12.11.2021 - 21:36:31
03
kým som to nevidel na vlastné oči, neveril som, čo tam všetko vojde
fakt zvnútra obrovské auto oproti tomu ako vyzerá zvonku :)
vyhrali sa s tým do posledného detailu
12.11.2021 - 22:30:24
02
Myslím, že moja atmosféra 1.6 tka, 97 kw bude dynamicky lepšie ako toto. 0-100 je u mňa za 10s, udáva sa aj 9,7s. oturbený 63 kw to má za 12 s. Pružnosť 60 - 90 bude asi lepšie, ale šprint určite nie. Ale zasa turbo sa dá čipnúť a pôjde lepšie...
My sme inak voľakedy ako rodinné auto mali Polo 47 kw SDIčko. Piati sme v tom pobehali Slovensko hore - dolu a nikto sa nesťažoval :)

Preto som napísal v bežne dostupných otáčkach, bez nejakého zbesilého podraďovania - veď tvoja 1.6tka má 160Nm a ten oturbený trojvalec 175. 97kw už nie je na 1.6tku úplne bežné a predpokladám že ten výkon bude dostupný až v naozaj vysokých otáčkach. Takže áno, pri vytáčaní, využívaní max otáčok ten výkon dosiahne a bude rýchlejšia, ale pri bežnej jazde v oblasti 2-3000 ot. to bude jedno :)
Ja som v 1.2 TSI 81kw tiež prešiel Slovensko s piatimi ľudmi a batožinou po strechu a brzdou premávky som veru nebol - jediní kto sa sťažoval boli spolucestujúci že im je zle :lol:
13.11.2021 - 00:14:39
01
ste mi pripomenuli - ked som siel s rodicmi - boli sme 4-ria v Twingu 43kw (2007) s batozinou na 4 dni v Tatrach, len tatko vazil 110kg - ako islo to - len som sa citil ako kamionista - kym sa to rozbehlo a zabrzdilo chvilku trvalo, z hradku na strbske to zozralo asi aj travu popri ceste, od strby po L. mikulas som nedokazal predbehnut cmudiacu tatru :lol: inac v jednej osobe celkom zive auto do tych 80km/h :-D
13.11.2021 - 00:32:42
00
:D si pobavil. som mal 55KW a to som tlačil očami ,aj ked som išiel sam
13.11.2021 - 00:35:15
00
Sportage- tak pre dvoch. Jeho Jediná Výhoda je spoľahlivosť. Dvaja dospelý a dve.sedacky a jazdime natrepany jak čínske lego. Pre rodinu je jediný kompromis mpv. Aj veľké suv nieje reálne veľké, iba sa naň hrá. O obstarávacej hodnote a prevádzkových nákladoch ani nehovorím. Jediná Výhoda je že si muž-otec rodiny urobil radosť. Sám by som xel napr nové sorrento,no Alhambra by.ho vo všetkom predcinila a cca za polovicu
13.11.2021 - 07:43:39
00
Toyota robila taketo nieco. Verso. Carplay to isto nebude mat, motory spolahlive, robili sa aj s 1.8 vykonnejsou atmosferou. Niekomu nemusi byt po chuti ten interier. Inzerat len pre povsimnutie ze ako to vobec vyzera. https://www.autobazar.eu/toyota-verso-16-i-valvematic-family-id20101399.html
13.11.2021 - 08:14:00
00
kamos ma presne toto s rodinou sa pobalí, isli sme na tom na skialp, 5ti s haraburdím, moc fajne autíčko, krasne tahalo. to je dobra volba
13.11.2021 - 08:17:47
00
Čo tak pozrieť nejaký Grand Scenic? Síce píšeš že Francúza nie, ale nechápem prečo? To je niečo na spôsob Mavic kolesa nie ( lebo im 10r dozadu im praskali vo vnútri rafky )? Mal som ho kedysi a keby mi ho nezrušil jeleň ktorý mi nedal prednosť, jazdil by som ho dlho. Za tu cenu to bolo za mna výborne auto…spoľahlivé, dobre na prácu, pre rodinu, bike atd…
13.11.2021 - 09:07:01
03
Ozaj, ma niekto z vas Corollu hybrid ? Alebo Mazdu so Skyactiv X motorom ? Ake mate skusenosti ?

Aktualny focus uz bude mat 10 rokov a postupne sa pozeram po novom. Taky liebling by bola Mazda 3 sedan so Skyactive-X. Manual mam rad a automat velmi nechcem.
Manzelstvo z rozumu zase Toyota Corolla Hybrid - ale dvojliter, lebo sa mi strasne nepaci co robi ta CVT prevodovka pri silnejsom zosliapnuti pedalu.

Stale sa v mediach premiela spotreba ale nech pozeram ako chcem, tak mensiu spotrebu ako ma teraz ten 1.6 TDCI motor od Fordu uz nebudem mat na nicom. Teraz mam 5.5 dlhodobo a to jazdim s bicyklami na streche a vacsinu tras po dialniciach.
13.11.2021 - 11:30:51
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Nosiče na auto)
keyboard_arrow_up