Ja by som povedal že najväčší problém je v tom že tie autaky sú za pár rôčkov za minimálnu cenu, ale výkonu majú stále dosť a dosť často si ich kupujú mladý nevybureny a hlavne s minimom skúsenosti ľudia a preto sa tak pozerajú cez prsty na vodičov BMW
13.12.2021 - 18:04:04
00
inymi slovami, "urcite vlastnosti cloveka vypovedaju o tom ake auto si kupi a ako s nim nasledne jazdi" :D
13.12.2021 - 18:18:04
02
Zoidberg napísal:
inymi slovami, "urcite vlastnosti cloveka vypovedaju o tom ake auto si kupi a ako s nim nasledne jazdi" :D


Tiež som sa na tom zasmial. Toto tvrdenie predpokladá, že všetci spotrebitelia majú dostatok financií na všetky dostupné značky áut, a že sa teda rozhodujú výlučne na základe zhody svojich osobnostných vlastností a vnímaných (marketingovo presadzovaných) vlastností auta. Realita je však úplne inde. Tak ako mnoho cyklistov, aj mnoho automobilistov má obmedzený rozpočet, a do voľby značky vstupuje mnoho dôležitejších premenných, ktoré nemajú s vnímanou vlastnosťou automobilovej značky nič spoločné. Prémiové značky bicyklov a áut sa kupujú preto, lebo okrem vnímaných lepších vlastností, výbavy, u áut aj priestoru, výkonu, atď. je to rozhodnutie vždy len tých spotrebiteľov, ktorí "chcú a môžu", a nie tých, ktorých by chceli, ale môžu len odtiaľ potiaľ. Preto snom malých chlapcov býva nezriedka Ferrari, Lambo, alebo u chlapov reálnejšie prémiové značky, a už zriedkavejšie je to napr. Ssangyong, Renault, alebo trebárz aj Škoda (čím nehaním tieto značky, len konštatujem stav).

Pokiaľ ide o sadzby poistného vo väzbe na značku, niečo o tom viem len v prípade Allianzu, kde sa poisťuje väčšina havarijných poistiek drahších a drahých áut. Som si istý, že ak by takáto korelácia existovala v dostatočnej a preukázateľnej miere, aktuári v Allianzi by v záujme zvýšenia profitability neváhali a a navrhli predstavenstvu diferencované sadzby poistiek. Toť môj názor.


Naposledy upravil Dredd dňa 13.12.2021 - 18:45:41, celkovo upravené 1 krát.

13.12.2021 - 18:38:13
02
aktuari v allianzi by to povedali tak akurat svojim nadriadenym/ projektovym manazerom kym by sa to dostalo k predstavenstvu tak by to preslo cez dost velky filter. nie vsetko na co aktuari pridu sa nasledne implementuje.

Na slovensku aj v mnohych inych krajinach je auto symbolom bohatstva takze ludia su ochodni dat za auto viac ako si mozu dovolit, pozicaju si nan peniaze. Na druhu stranu vies kupit 15 rocne BMW ktore stoji urcite menej ako 5 rocna oktavka. Takze nejde vzdy len o peniaze. v ramci svojho budgetu si clovek najde vo svojej znacke co potrebuje.
13.12.2021 - 18:44:52
00
S tým sa dá súhlasiť, ja som nesúhlasil s jedným Tvojim konkrétnym tvrdením, ktoré citoval Zoidberg. To, že si ľudia požičiavajú na autá, je fakt, ale požičiavajú si v ešte väčšej miere na autá nižších cenových kategórií. Auto za 100 plus tisíc eur sa len zriedka kupuje na úver, maximálne tak na leasing resp. operatívny leasing, ktorý je však vždy podmienený posúdením bonity klienta. Sme v krajine, kde si ľudia požičiavajú cez spotrebiteľský úver aj na nezriedka zbytočné impulzívne nákupy, ktoré sa koncentrujú okolo dátumu Vianoc. Ale to už je úplne off topic, budeme asi presunutí, alebo zmazaní ;)
13.12.2021 - 18:51:19
00
Poznám typka, ktorý má peňazí pok....po milú Jarmilu a teraz ide meniť Mercedes S nejaký dvoj trojročný za ssangyong korando :D dôvod? Ze sa v tom lepšie sedí, vyššie :D ma už vyše 60, takže chápem sčasti jeho rozhodnutie a aj viem, že keby sa mu to auto nepáčilo, tak ho predá a kúpi si ďalšie lepšie.
13.12.2021 - 19:32:00
00
misoR
Exception makes the rule. ;)
13.12.2021 - 19:50:32
00
https://www.tvnoviny.sk/domace/2046900_kuriozna-nehoda-na-vychode-mlada-vodicka-bmw-narazila-do-tanku
13.12.2021 - 23:00:24
01
a čo, na západe nemáte tanky ?
ale chce to talent, aj keby si chcel tak to nedáš :)
13.12.2021 - 23:52:47
00
Jeden tu raz krical "Do tankoch!" ale ona to pochopila ze do nich ma naburat asi 😄
14.12.2021 - 00:01:12
00
18 rocana za volantom BMW a pritom by je stačila hoc aká fabka s trojnohymi koňmi pod kapotou
14.12.2021 - 06:08:39
00
Je zaujímavé, ako veľa ľudí zabúda, čo majú tak 40+ začínalo za volantom. Zabúdajú na to, čo stvárali. A keď sa im to pripomenie, tak to sa nikdy nestalo.
14.12.2021 - 06:33:43
00
Nemyslím, že zabúdame, tiež sme sa šalili, niekedy aj prehnali. Ale na rozdiel od mladších generácií sme kone pod kapotu dokupovali postupne. Napr. takouto postupkou: babeta, pionier, simson, 350ka, Š 105, favorit ... a až potom "nízko lietajúce" lietadlá. Postupne vekom a vyjazdenosťou pribúdali kW a to dnešným mladým chýba. Ak som prehnal niečo na mbéčke, max som oškrel zvodidlá, ak to dnes niekto preženie na rovnako starom BMW, zvodidlá potrhá a následne zhnitú mašinu roztrhá o strom na dva kusy.
14.12.2021 - 09:18:31
07
páni páni páni, na tych foto z Dargova je jasne vidiet, ze stopy za autom niesu ziadne, tzn. bolo tam prinesene burane auto, ktore nasledne opreli o tank a ta 18r secna je len dobra hérecka. Malo to jediny ucel a to rozputat tu na fore nenavistnu debatu o tom, ze BMW si kupuju mladi nevybureni ludia, tak, ako to potvrdili aj tuto kolegovia a ich vysledky v taliansku...
Kupujte radsej mercedese :-D
14.12.2021 - 09:53:34
01
Vlani som okolo toho tanku chodieval v noci ale ani raz som don nenabural. Zas ja pravda že to bolo na bicykli takže neboli kW len W.
14.12.2021 - 10:03:56
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up