cokupit napísal:
Máš nejaký komplex z tých lyží či čo? Píšeš, že šli na isto cez trojo dverí, pričom tam bol aj kvalitný zámok. Ktorý konkrétne to bol? Ako cezeň prešli? Nemám záujem niekoho drbať, ale poučiť sa. Chcem vedieť čo a ako zlodeji robia, aby som vedel čo pre nich prichystať. Fatalistické reči o tom, ako je všetko prekonateľné vôbec nič neriešia. A ja naopak chcem riešiť a nie len čakať, čo mi kto čorkne.


necakaj od skyneta ziadnu normalnu odpoved...casto sa sprava ako troll, uz mam tu skusenost....
22.02.2022 - 08:51:33
11
cokupit napísal:
Máš nejaký komplex z tých lyží či čo? Píšeš, že šli na isto cez trojo dverí, pričom tam bol aj kvalitný zámok. Ktorý konkrétne to bol? Ako cezeň prešli? Nemám záujem niekoho drbať, ale poučiť sa. Chcem vedieť čo a ako zlodeji robia, aby som vedel čo pre nich prichystať. Fatalistické reči o tom, ako je všetko prekonateľné vôbec nič neriešia. A ja naopak chcem riešiť a nie len čakať, čo mi kto čorkne.


Čau, nemám komplex, len nie som spokojný keď mi niekto niečo ukradne. Preto sa snažím minimalizovať pokusy o krádež vhodným zabezpečením. Ale ako vidíš, ani to nestačilo. Zámok som mal ABUS taký čierny, najlepší aký som vedel kúpiť, GRANIT 37/60. Ako cez to prešli netuším, ale asi to nebol problém, keď to zmákli :)
Každý normálny človek nechce aby mu niečo ukradli. Neviem, prečo Ťa napadlo, že to tak nie je. Dnes nekradnú nejaký feťáci ale normálne zlodeji na objednávku(tipy) s vybavením.
A na trola @pol reagovať nejdem.
22.02.2022 - 09:06:30
00
keby to nenapisem, tak neverim, ze normalne odpises ;) ak sa mylim tak sorry...
22.02.2022 - 09:23:43
00
https://www.youtube.com/watch?v=HrV86GqlY8o
Tu máte, falošný pocit istoty. Pár minút a najlepšia dostupná zámka otvorená.
22.02.2022 - 09:41:10
01
Jediným efektívnym zabezpečením je poistenie voči krádeži...

skynet Načo si si kupoval takú volovinu ako Granit, keď už investovať, tak Smart Bordo - zámok, plus 100 dB alarm, plus notifikácia...


Naposledy upravil Nazgul dňa 22.02.2022 - 09:57:55, celkovo upravené 1 krát.

22.02.2022 - 09:52:03
01
Zubesuch napísal:
kombinacia spravnych a kvalitnych zabezpeceni sposobi, ze naozaj nie vsetko sa da lahko prekonat. uz za cca 100e sa dostavas s kombinaciou zabezpecenia na uroven, ktora je vacsinu neriesitelna. Bez flexy ziadna sanca.


A vieš aj nám poradiť aká je to kombinácia ktorá sa nedá vyriešiť? Za 100€.
Ďakujem!
22.02.2022 - 09:55:07
00
zas necitas s porozumenim ide o prostriedky a cas. o tom aka kombinacia zabezpeceni je efektivna som v konkretne v tomto vlakne uz pisal, nerad by som sa opakoval. hladaj.

to ze sem das cloveka, ktory ma skusenosti, cas a klud pri otvarani zamkov predsa nic z toho co sa tu napisalo nevyvracia :). ides si svoje.

EDIT: aj pocuvajte toho LPL co hovori? okolo 4 minuty: OK folks, as you saw, that take fair a bit of time and skill to open up. I would say it is very unlikely that would be picked in the field without an exceedingly skilled picker.


Naposledy upravil Zubesuch dňa 22.02.2022 - 10:06:00, celkovo upravené 1 krát.

22.02.2022 - 09:59:59
04
Jop, každý zlodej ovláda lockpicking... Preto sú zamky po kradeziach vypacene a nie otvorené paklucom....
22.02.2022 - 10:02:13
00
neovlada samozrejme a jedna vec je sediet za stolom s tym, ze vies co ta caka a druha je to robit niekde v pivnici zohnuty ked sa musis sustredit aj na kopec inych veci. do otvarania takeho zamku realne nepojdes pokial nemas istotu na uplny klud.

si najdite videa ako sa kradnu bicykle. kolko % bolo picknutych?
22.02.2022 - 10:18:06
00
Podla mňa neovláda každý lockpicking. Preto sú niekedy zámky vypáčené...
Zubesuch práveže čítam s porozumením. Ale nikde som sa nedočítal, ako si zabezepčím v pivnici bajk za 100€. Podla mňa je to nemožné a ako spomenul nazgul, jediná možnosť je poistka. Nemyslím presunúť bajk do bytu, ale normálne v pivnici, kde je to odhlučnené od ostatných obyvateľov bytovky a je tam klud a čas.
Nazgul na zamknutie dverí pivnice smart bordo? To si myslím že je ešte vačšia kravina :D
22.02.2022 - 10:22:03
00
Nie na pivnicu :-D Na bike... Ten alarm je taká šmakocina, že by zlodej utekal kade ľahšie...
22.02.2022 - 10:28:46
00
Ale mne ukradli lyže :D A neboj sa, takému alarmu tresneš kladivom tak dopískal ...
22.02.2022 - 10:47:33
00
Aha lyže... No, keďže sme v téme ukradnuté bicykle, toto som nečakal... :-D Tak to by malo pokryť poistenie domácnosti... Inak - obal hlavice Alarm Bordo/Smart Bordo je z tvrdenej ocele, to len tak ľahko nerozbiješ - resp. kým rozbiješ, už je doma varovná SMS a ja odisťujem Colt... :-D
22.02.2022 - 10:55:47
01
No ja neviem.. Mam alarm zamok na kotuc.. Keby do toho mas tresnut takou silou, aby to prestalo pipat, tak skor ohluchnes, alebo zjnicis bajk minimalne tak, ze na nom neodides. Dalsia vec je, ze v tejto dobe si mozes za par supov kupit Airtag a pride ti upozornenie, ze sa bajk pohol a mozes ho ist sledovat.
Toto moze dost spolahlivo zabrat, lebo ked je clovek relativne inteligentny a sikovny, tak vacsinou ma normalnu pracu a nema potrebu kradnut bicykle. Takze kradnu blbci, ktori sa snazia riesit veci hrubou silou.
22.02.2022 - 11:10:40
01
Skynet vdaka. Podme dalej. Preco nevies ako ho otvoril? Nenechal ho tam? Boli poskodene petlice/dvere? Ako boli otvorene/poskodene dalsie 2 dveri? Preco si myslis, ze sli na istotu? Urobili aj ine pivnice v baraku/okoli?
Ist si na istotu pre lyze do pivnice, ak nepatria Schiffrinovej je dost nezmyselne. Lyze sa skor kradnu na parkoviskach a lyziarskych strediskach. Pises ze ine drahe veci nezmizli, boli viditelne? Hrabal sa v nich?
22.02.2022 - 11:53:41
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Zámky)
keyboard_arrow_up