fixska napísal:
Ak to neponáhľa, treba počkať, podľa mňa ich obchody na jar opäť doskladnia ako aj ďalší tovar.

Veď neponáhľa. Ale nebolo by na škodu mať už všetko pripravené na sezónu.

Každopádne, tí, čo máte flat pedále. Niektoré nie sú úplne ploché, ale majú vyvýšený ten stred, kade ide oska. Všimol som si pár hodnotení, kde to ľuďom vadí - že to je cítiť. Je to asi daň za to, aby bola platforma tenká. Takýmto sa teda radšej vyhnúť?
28.02.2022 - 15:10:45
00
pozri toto video, vsetko je tam vysvetlene

thumb_up0thumb_down
28.02.2022 - 15:27:56
21
Polo veľmi pekne vysvetlené, díky za video.
28.02.2022 - 17:50:05
00
Ahojte. Tento rok som sa rozhodol vymeniť platformy za naslapne pedale. Jazdom XC, hlavne okolie Povazskeho Inovca. Doteraz som jazdil iba platformy a na nohach nejake botasky. Budu sa teda kupovat ja tretry. Co sa tyka pedalov pokukujem po CRANKBROTHERS Egg Beater 1. Je to dobra volba na prve naslapne pedale alebo odporucate skor nejake zakladne od Shimano? Zrejme pri tych CB bude treba tretry s hrubsou podrazkou kedze je tam mensia plocha pedal-tretra aby si to nedonieslo chodidlo. Nejake rady / skusenosti rad privitam. (:
02.03.2022 - 08:53:17
00
Niekde tu je cela velka tema o pedaloch.
V skratke:
Shimano robi nesmrtelne pedale, ale ked sa zacvaknes, tak je tretra v presnej polohe a ani sa nepohne. Na druhu stranu mas zase nastavenie sily vypinania
Crankbrothers maju ich eggbeater system kde vies vymenou kufra zmenit aj uhol ktory mozes pohnut tretru bez vykopnutia. Ale zase nemaju nastavenie sily vypinania

Eggbeatery su zavodne pedale smerovane na vahu a aj ked som ich mal ako prve CB pedale, uz by som ti ich nedoporucil.
Ak CB, tak nejake Candy 1 na skusanie. (sam jazdim CB Candy 7 a nedam na ne dopustit, ale myslim, ze som v tomto skor exot)
Ak shimano, tak 520 - su skoro nesmrtelne a nestoja vela.
02.03.2022 - 10:15:53
11
Oprašujem túto tému, nakoľko tiež vyberám flat pedále pre XC a stále sa neviem odpichnúť podľa čoho ich vybrať. Doteraz som na bikoch vždy jazdil len na lacných základoch a netuším aké si zaobstarať. Asi najviac mi tu padli do oka Shimano PD-GR500 MTB, môžu byť dobrou voľbou? P.S. Mám sa veľmi báť pinov? :) Ak áno, potom zvažujem Shimano pedále MTB Flat EF202
14.11.2022 - 21:24:14
00
Podľa materiálu a veľkosti platformy, pinov, hmltnosti, ložísk, ceny... tie ef202 vyzerajú, že sa budú šmýkať.
14.11.2022 - 21:45:30
01
matko001 napísal:
Shimano robi nesmrtelne pedale, ale ked sa zacvaknes, tak je tretra v presnej polohe a ani sa nepohne.

S prvou castou (nesmrtelne) suhlasim. Druha cast - zavisi od toho, ako ich nastavis. Mam to rad trocha volnejsie - aj pre pripad, ked sa ja a moj bike nahle rozideme v nazore na smer dalsieho postupu. Mam skusenost len s XT a XTR.
14.11.2022 - 23:18:48
00
PeterK2 tie ef202 mám nahodené na babskom trekingovom bajku a tam sú akurát. Na MTB by som ich ja osobne nedával, ale môj názor je ovplyvnený subjektívnym pohľadom na to čo je MTB. Na také to suchanie po lesných asfaltkach v pohodke ... ak pinove tak aktuálne vozím kompozitné OneUp a nemám čo vyčítať, za tie peniaze sú výborné ...
15.11.2022 - 07:46:47
00
Tieto? https://www.alpistour.sk/e-shop/bike/oneup/oneup-composite-pedale-2/
Oni aj boli v nejakých svetových rebríčkoch v prvej desiatke top MTB platformové pedále. Tiež by som si ich kúpila, keby jazdím na flatoch a nie nášľapoch ale zo skúsenosti z flatov na druhom biku môžem povedať, že pinov sa na bežné jazdenie báť netreba. Ak na tom skáčeš alebo jazdíš v nejakom náročnom teréne, tak áno, je šanca, že si odrieš holene ale zas ak máš kvôli tomu oželieť dobrú priľnavosť topánky, tak to je zase len risk, že sa ti bude šmýkať topánka.
15.11.2022 - 09:41:43
00
bogi napísal:
S prvou castou (nesmrtelne) suhlasim. Druha cast - zavisi od toho, ako ich nastavis. Mam to rad trocha volnejsie - aj pre pripad, ked sa ja a moj bike nahle rozideme v nazore na smer dalsieho postupu. Mam skusenost len s XT a XTR.


Mne neslo o silu vypinania, ale o cca 15 stupnov volneho pohybu paty do bokov bez toho aby sa vypli - toto sa na shimano nenastavuje, alebo aspon neviem o tom, ze by tam na to bolo nejake ine stelovatko.
15.11.2022 - 11:36:24
00
matko001 napísal:
Mne neslo o silu vypinania, ale o cca 15 stupnov volneho pohybu paty do bokov bez toho aby sa vypli - toto sa na shimano nenastavuje, alebo aspon neviem o tom, ze by tam na to bolo nejake ine stelovatko.


Ked mam silu vypinania nastavenu na menej, bez vacsieho odporu mi to dovoli urcity pohyb do stran bez vypnutia. Vypne az po prekroceni urciteho uhla, alebo pri vacsej bocnej sile do strany. Takto jazdim roky a je to moja skusenost s troma roznymi tretrami. Pri volnejsom nastaveni sa mi ojedinele moze vo velmi nerovnom terene stat, ze mi vypne aj ked nechcem, ale nie je to bezne - parkrat za sezonu.
15.11.2022 - 12:15:28
00
PeterK2 napísal:
Oprašujem túto tému, nakoľko tiež vyberám flat pedále pre XC a stále sa neviem odpichnúť podľa čoho ich vybrať. Doteraz som na bikoch vždy jazdil len na lacných základoch a netuším aké si zaobstarať. Asi najviac mi tu padli do oka Shimano PD-GR500 MTB, môžu byť dobrou voľbou? P.S. Mám sa veľmi báť pinov? :) Ak áno, potom zvažujem Shimano pedále MTB Flat EF202


Ahoj, jazdim PD-GR500 a maximalna spokojnost. Slapa drzi na mieste bez pohybu. Dostali uz par krat supu od skaly, osuchala sa iba farba. Jedina nevyhoda su dosekane pistaly a lytka od pinov, je to fakt zazitok, krvi ako na zabijacke. Kamarat ich jazdi uz niekolko rokov a tiez si ich nevie vynachvalit.
15.11.2022 - 20:39:27
00
keyboard_arrow_up