Kusok 😁
18.04.2022 - 10:10:03
00
vukie
Zjazd z Oresianskeho sedla asi tiez nebol idealny. Byval tam hlboky vymlety zlab a pocitam, ze casom sa to len zhorsuje. Zjazdne to je, ale asi nic moc.
18.04.2022 - 10:34:07
00
ennio: to sa tam stale meni, ale tak nadole to neni tak zle, aj ked tam som prvykrat v zivote znicil patku :D Ale smerom hore, to je vyzva :) Ale odfajknuta, aj Wukie.
stax: 40 minut je take male rozhybanie svalstva v inom zatazeni :lol:. Skutocny zazitok je nosit (okrem sem tam chvilky) skoro cely den. Zazil som v RO, ale stalo to zato :) Ale tak to je ina zalezitost /nutna/, v MK nosit 40 minut, to sa stava malokde :D Najhorsie je ale dojst niekde, kde bol polom :/ Kazdopadne, ako som asi uz davnejsie spominal, v Malych Karpatoch prakticky neexistuje nezjazdna cesta /napadane stromy nepocitam, to je problem vsade a vzdy/. Ale tak ja mam trosku iny pohlad na zjazdnost :D
18.04.2022 - 11:30:02
03
Ono s tou prejazdnostou by to niekedy bolo este o dost lepsie ale ziavne vola ludi, ktori sa zivia pilenim dreva nemaju chut/dovod/cas? urobit nieco navyse..na foto je turisticka cesticka z tohto pohladu z Kozliska na Pajstun. Vlavo je chodnik, vpravo nasekane poukladane drevo o mnoho mesiacov cerstvejsie nez to popadane cez chodnik..mne to hlava nebere..

Prílohy:

20220416_193524.jpg
20220416_193524.jpg 465.47 KiB 17.0889,48.2753 thumb_up0thumb_down

18.04.2022 - 12:11:26
01
lto napísal:
vrabc0: nie uplne vsetko je na trailforkse. z vlastnej skusenosti ale viem, ze jazdit s niekym co pozna a jazdit prieskumom je dost rozdiel

Je tam toho dost na celodenny vylet s cestou tam i naspat. Pises to ako keby som ho vyhnal niekdam do nezmapovanej oblasti nech tam umrie od hladu alebo co. Pri trasovani si vies pomoct roznymi online sluzbami , na cykloserver.cz, mapy.cz, locus atd mas znacene cyklotrasy, na strave, garmin connecte mas heatmapy kadial sa najviac jazdi, na fore mas ludi ktori ti odpovedia na otazku ako sa tam dostat. Ano pred 15-20 rokmi sme robili prieskum vyjazdy v Nizkych a Zapadnych Tatrach, vo Fatrach, ... ale dnes ked nechces nosit meter vysokym cucoriedcim a predierat sa kosovkou s bikami nad hlavou tak fakt nemusis. Ked si naplanujem trasu na 5 a viacdnovy bikepacking u nas, v CZ, v AT, ... tak aj ked tam mam cestou traily, ferraty, turistiku, tak sa nestratim a nosit tiez nemusim nikde. Pretoze si to trasujem so vsetkymi moznymi online sluzbami, este i takmer bez problemov zistim kde je zakaz bajkov a natrasujem si to pohodovymi vyslapmi. Na sk divide som mal v gps este i pramene a pristresky nahodene. A este k tomu dividu, druhy ci treti skoncil chalan co mal ako navigacku telefon vo vrecku, takze to nie je ani o tom furt na tu mapu cumiet. A ani v tom Finale, kde chyba akekolvek znacenie, sa s vlastnou navigaciou a trailforksom clovek nestrati. V MK ale fakt nehrozi ze sa strati niekto kto sa bude drzat najvyraznejsich ciest na heatmapach s cielom dostat sa ku trailom na trailforkse.
18.04.2022 - 12:24:29
01
lto: I to, alebo vyuzili 4 dni na sport/vylet mimo, dovolenku v horach na snehu...
18.04.2022 - 13:37:49
00
Stary Plast - da sa traverznut cez Kamenny jarok. Je to zalistovane, ale zjazdne. Len to treba trafit Lahsie sa na zapad/juh trafi chodnickom od lavicky, len ten je hodne strmy.
Vapenna - novinka - zlta okolo jaskyne komplet prepilena :y: :bow:
Geldek/Jelenec - z severnej hornej zvaznice je toho tlacenia hore len na par minut,

Moj zaznam zo vcera: cmaps

Prílohy:

StaryPlastTraverz.gpx [41.72 KiB] Zobraziť na mape


Naposledy upravil Palo TT dňa 18.04.2022 - 13:51:59, celkovo upravené 1 krát.

18.04.2022 - 13:42:40
45
Ixnay napísal:
Ono s tou prejazdnostou by to niekedy bolo este o dost lepsie ale ziavne vola ludi, ktori sa zivia pilenim dreva nemaju chut/dovod/cas? urobit nieco navyse..na foto je turisticka cesticka z tohto pohladu z Kozliska na Pajstun. Vlavo je chodnik, vpravo nasekane poukladane drevo o mnoho mesiacov cerstvejsie nez to popadane cez chodnik..mne to hlava nebere..


Veru, velakrat vytazia, konare orezu a kde padnu, tam ich nechaju :-(.
18.04.2022 - 13:49:35
01
ennio napísal:
vukie
Zjazd z Oresianskeho sedla asi tiez nebol idealny. Byval tam hlboky vymlety zlab a pocitam, ze casom sa to len zhorsuje. Zjazdne to je, ale asi nic moc.

Lepsie je pokracovat po zvaznici vlavo k horarni, nasledne cez Losonsky haj. Jazdim to dlhe roky takto. Ta zvaznica je sice tiez vymleta, byva tam blato, ale pre mna lepsia volba.
18.04.2022 - 17:33:01
02
Zo sedla vedie jedina spravna cesta na Slepy vrch a hrebenom do Hornych Oresian :) Navrat napr. popri priehrade alebo takto.
18.04.2022 - 20:33:03
02
Palo TT
najvacsia chyba noveho cmaps je, ze ked prechadzam kurzorom po profile, tak mi neukazuje polohu na trase v mape :)
usek Skleny vrch - Mesacna luka si isiel v akom smere? je to zjazdne?
18.04.2022 - 21:02:11
00
Ked chcete ist z Orešianskeho sedla na Majdan tak najlepsie a najkrajsie zvaznicou poza Kŕč. Hned popri ceste sa daju popozerat aj škrapy, zavrty. Nazditelne aj zdola hore.
18.04.2022 - 21:08:45
11
super, toto vyskusam, akurat dnes som isiel z Majdanu po asfaltke a pozeral som na tu zvaznicu dolava do lesa, ze kam to asi vedie
18.04.2022 - 21:11:42
00
ennio
Tak v cmaps treba toho viacej dokoncit (napr. custom vrstvy ako strava ). Posledny rok som veru tomu moc nedal :(
Len dole. Uphill je tu:
https://www.mtbiker.sk/forum/post1823103.html#p1823103
(cmaps)

Poza Krc preferujem skor na uphill.
18.04.2022 - 21:42:55
01
vyborne tipy, vdaka. nejako to zakomponujem do vyjazdu.

z profilu mi potom doslo, ze to bolo z Mesacnej dole :)
18.04.2022 - 21:55:50
01
keyboard_arrow_up