Ja zase v o generaciu starsich modeloch, 520 a 820, napriek featuram 8 mi viac vyhovuje tlacitkove nedotykove ovladanie 5
05.05.2022 - 23:41:55
00
Ja to neviem porovnať, lebo mám len 530, ale celkom mi to vyhovuje. Zvykol som si, a páči sa mi, rovnako ako na mojich Fenix 6X, že môžem displej utrieť, a nič sa neudeje.
06.05.2022 - 06:41:30
00
Ja som z dotykových Vivoactive 3 prešiel na Fénix a z dotykového EDGE 800 na EDGE 530. Príde mi to ovládanie tlačidlami oveľa lepšie - žiadne nechcené prepínanie pri dotyku na displeji, ovládanie po slepiačky... Jedine kde je to nevýhoda je posun v mape.
06.05.2022 - 07:54:00
01
pani ale displej na 830 sa da jedoducho zamknut a mozte ho brhlit do aleluja - prezeranie mapy na 530 je tragicke - stale dufam ze to vyriesia pri aktualizacii
06.05.2022 - 08:36:26
05
Moc tam toho nevymyslis s tym poctom tlacitok, mozno to len spristupnis rychlejsie kedze su tam zbytocne prekliky kym sa k prehliadaniu dostanes. Ja mam 530 rok a za ten cas som potreboval prehliadanie mapy len raz a aj to len priblizenie/oddialenie. Takze zatial vyber nelutujem.
06.05.2022 - 09:52:40
00
ono by mozno aj pomohlo, keby prehliadanie mapy vyuzivalo aj tlacidla start/stop a lap, nakolko pocas prezerania mapy by tie tlacidla docasne mohlo prepnut na iny rezim, napr. na posuvanie a lave by boli na zoom, mozno raz to tak spravia :D
06.05.2022 - 10:14:26
00
S tym moc nepocitaj. Predpokladam ze chcu dodrziavat UI kde kazde to tlacidlo v kazdej obrazovke ma vzdy tu istu funkciu/funkcie. Rozumiem tomu preco to pozadujes ale ide to proti vsetkym pouckam na dobre ui ked sa na to pozries ako na celok. Je to ako keby si v smartphone zmenil button na zobrazenie vsetkych apiek v jednej appke na urobenie screenshotu. V tej appke by to mohla byt super funkcionalita ale ak by si tam ocakaval ze to tlacidlo zobrazi vsetky appky tak by si bol zmateny a mozno by si potom ocakaval ze ten screenshot ti to spravi aj v niektorej inej appke.
06.05.2022 - 10:49:21
00
lenze UI toho OS vie vacsinou urcit tomu tlacitku inu ako default funkciu co v Garmine este nerobia a pri ich rychlosti a prisposobivosti ani dalsie roky nebudu robit.
tiez by som obcas odzoomoval ale nie je to tak dolezite. Ratal som s tym.
Mne napr vadi ze nejde vyuzit ziadne tlacidlo na interaktivne ovladanie svetla radaru ako mju 8xx a 10xx garminy cez obrazovku.
Widget to aj podporuje ale 5XX nema tlacitka na posun v ramci jednej obrazovky
06.05.2022 - 11:25:55
00
Hosť napísal:
S tym moc nepocitaj. Predpokladam ze chcu dodrziavat UI kde kazde to tlacidlo v kazdej obrazovke ma vzdy tu istu funkciu/funkcie. Rozumiem tomu preco to pozadujes ale ide to proti vsetkym pouckam na dobre ui ked sa na to pozries ako na celok. Je to ako keby si v smartphone zmenil button na zobrazenie vsetkych apiek v jednej appke na urobenie screenshotu. V tej appke by to mohla byt super funkcionalita ale ak by si tam ocakaval ze to tlacidlo zobrazi vsetky appky tak by si bol zmateny a mozno by si potom ocakaval ze ten screenshot ti to spravi aj v niektorej inej appke.


samozrejme, tomu rozumiem ze kvoli jednotnosti UI to tak maju, ale zase vela krat ked je nejake zariadenie cisto tlacidlove, tak sa niekedy funkcia tlacidla moze pozmenit pre danu situaciu nejakeho podmenu.
Pokial by to bolo len prezeranie mapy, myslim ze uzivatel by si velmi rychlo zvykol, ze spodne dve tlacidla tam moze pouzit na posuv, nakolko by to na displeji zobrazilo prislusny znak pre funkciu daneho tlacidla, na funkcionalitu UI by to nemalo ziaden vplyv, nakolko tlacidlo LAP a start/stop sa bezne nepouziva pri navigovani v Menu Garminu, bola by to len proste extra pridana funkcionalita (mozno s moznostou povolit/zakazat) len pre prezeranie mapy, nakolko by to drviva vacsina uzivatelov podla mna privitala.
Nevadi, az tak casto clovek sa v lese nestrati ze potrebuje vela posuvat mapu a hladat miesta / smer a da sa s tym naucit zit a zvyknut si :-)
06.05.2022 - 11:40:07
00
podla mna je to naschval aby si bol nuteny ist do 800 rady :)
06.05.2022 - 11:46:57
00
Gusto0 napísal:
pani ale displej na 830 sa da jedoducho zamknut a mozte ho brhlit do aleluja - prezeranie mapy na 530 je tragicke - stale dufam ze to vyriesia pri aktualizacii

Ešte sa mi nestalo aby som na Garmine musel prezerať mapu na tom displejiku. Na to mám veľkú papierovú alebo mobil na zorientovanie + veľká časť uložená v hlave :)
07.05.2022 - 15:31:09
02
ved ja tiez rovno vytiahnem telefon :lol: ale obcas by som potreboval len priblizit alebo oddialit mapu a to spravit za jazdy je takmer nemozne koli tomu nekonecnemu klikaniu
07.05.2022 - 19:21:09
02
666biker napísal:
caute, neexistuje na 530ke asi nejaka skratka ako pocas aktivneho vyjazdu a navigovani po drahe alebo aj bez navigovania, sa da rychlo posuvat mapa hore dole a zoomovat? ide to len cez prave tlacidlo, potom posunut mapu, prezerat mapu atd..co su cca 4kliky asi, tak ci neexistuje nejaka priama skratka nahodou ktora rovno zapne prezeranie mapy s moznostou posuvania. skusil som googlit, ale nenasiel som nic take.


Ak to práve horné tlačítko podržíš dlhšie pri mape tak sa aktivuje zoomovanie. Ale na posúvanie už treba ísť cez Ponuku, teda klik práve tlačítko a preklikať sa.
10.05.2022 - 22:53:19
20
caute, neviete preco na 530ke, ked je zapnute navigovanie (cesta alebo MTB, to je jedno), tak polohu ukazuje presne, aj upozornenie na odbocku vcas signalizuje, ale akonahle prejdem danu odbocku, tak to drzi na obrazovke aj 10-15s niekedy, a az potom prepne spat na povodnu obrazovku ako bola Neviete co moze sposobovat taky dlhy cas kym sa to prepne spat na povodnu obrazovku? registrovali ste niekto podobny problem?
23.05.2022 - 16:41:47
00
Celkovo mam pocit, ze taky je Garmin navi system - oproti auto navigacii (akejkolvek) mu trva pol dna kym pochopi, ze som zamerne odbocil inak a tvrdohlavo ma naviguje spat na U-turn, aby si siel niekam potom 20 m, inou mini cestickou. Mali by na tom popracovat veru.
23.05.2022 - 16:44:51
00
keyboard_arrow_up