Joe70 napísal:
Neviem na čo narážaš. Možno hovorím skreslene, ale zásadne to neodporuje tomu rozhovoru. Dodávky klesli oproti predchádzajúcim (nekovidovým) rokom, ale každý dostáva, čo si objednal. Myslím, že tu je problém v tom, že Gazprom plní len dlhodobé kontrakty. Krátkodobé zastavil. Preto vyletela cena plynu hore a preto tečie menej plynu. Dnes sa proste nedá ten plyn z Ruska operatívne nakúpiť. Nič to nemení na fakte, že my máme v zásobníkoch 22%, Poliaci údajne 80% plynu. Každopádne sme pod priemerom EU, takže niekde sa stala chyba a stala sa na našej strane.



lenze to je presne to co hovori ten ujec a co si ty nejak tak obchadzal ako horucu kasu a stale vravel, ze "mohli si objednat", a "dodava co bolo zazmluvnene", etc - ako to tam nazval? "presne spocitanie nekompletnych cisiel"?.... ako si (ciastocne) napisal, a ako ujec v tom podcaste - gazprom (a jeho spriaznene firmy) sa velmi vyrazne stiahol zo spotovych trhov (a blokovanych zasobnikov) kde predtym sam zrejme dobrovolne mal velmi vyrazne zastupenie, zneuzil svoje dominantne postavenie, v tomto pripade z politicko-vojenskych dovodov.

Ale kedze si to vpodstate v tejto reakcii konecne povedal, tak je to uz fajn :)
08.05.2022 - 21:54:23
00
Tinkoff

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/sport-bohac-tinkov-milovnik-cyklistiky-rekl-pravdu-o-rusku-ted-se-musi-bat-201006
08.05.2022 - 23:08:53
10
https://style.hnonline.sk/tech/27655976-rusko-vyvoj-technologie-mozeme-sa-smiat-z-20-rocnych-technologii-rusi-nas-drzia-v-sachu-maju-klucovu-vyhodu?fbclid=IwAR14Vp0BCt4MuwHN8bHFkS4td_echAuq0uIgYPv_puTbmfzVhki-hHLjctk
08.05.2022 - 23:56:12
00
Tecka iste že služby sú tam slabé a je tam čo zlepšovať.
Ale za A - mali by to robiť a chcieť miestni. Keď vedia rúbať pralesy, vedeli by aj prevádzkovať reštaurácie.
Za B reštiky, ubytko, akvaparky a komerčné atrakcie pre decká máš všade po Slovensku, okrem tých Polonín a hladových dolín niekde za Rimavskou Sobotou. Ale tie Poloniny majú práve čo ponúknuť aj keby tam absolútne nič iné nebolo. Pre mňa je najväčšia PRO rodinná atrakcia vidieť tie lesy, šliapnuť do čerstvého zubrieho/medvedieho/vlčieho a po večeroch pozerať na hviezdy, ktorých nikde na SK toľko neuvidím. A je skvelé, že nad tým bežný Slovák ohŕňa nos a nie je mu to dosť dobré. A že zahraničie o tom nevie a "nevie" sa tam dostať. Pretože to tým pádom snáď ešte zažijú aj moje decká a vnúčatá.
09.05.2022 - 00:09:27
01
Ani neviem ako to napísať, v Poloninách sa treba ubytovať u miestnych, za ničím sa neženú, čas neznamená nič, je to úplne iný svet ako splašené mesto, to je ako by si prišiel do Peru :)
v tomto je absolútna výnimočnosť Slovenska, že na takom malom území je také rozmanité, roviny na juhu, kopce aj veľhory na severe, Záhorie, Horehronie, Gemer, Spiš, Liptov , Orava, Poloniny atď .... rozdielna mentalita, jazyk a charakter oblasti a všade to máš v podstate pár kilometrov...
09.05.2022 - 00:27:21
010
cokupit napísal:
A kedze MHSR - Sulik ma pod palcom aj turizmus, je jeho povinnost aj takyto marketing.


Nie, turizmus má pod palcom ministerstvo dopravy a výstavby. To sa, mimochodom, od tejto aktivity neoficiálne dištancovalo.
09.05.2022 - 05:18:40
00
matt napísal:
Cely turizmus začína na tom že sa napr nejaký Japonec dozvie že Slovensko ma čo ponúknuť aj na týždeň fotenia a zážitkov. Zisti si že hlavne mesto je Bratislava. Skúsi si teda vyhľadať letenky a tam sme aj skončili… ( keďže sem nelieta ani jedna väčšia letecká spoločnosť )


Nie, Japonci nechodia do Európy kvôli Slovensku. Slovensko je zaradené do (mimimálneho počtu) nejakých zájazdov, ktorých cieľom je Európa a Slovensko v nich predstavuje jeden deň (Bratislava) alebo v lepšom prípade max tri dni (Bratislava, Štiavnica, Tatry) niekde medzi Viedňou a Budapešťou podľ hesla "Ak je dnes utorok, mali by sme byť na nejakom Slovensku".
09.05.2022 - 05:22:09
00
Tecka napísal:
toto mozno tragedia nie je... ale idu naliat 8 mega do Polonin. teraz si tam ani kavu nevies dat.
japonec ... ako sa kurna dostanem do polonin? 8hodin autom z viedne?
tazko zaostavame za polskom a madarskom v ustretovosti v sluzbach.


Cieľom tých 8 milióov nie je marketing voči Japoncom, ale práve rozvinutie služieb. Japonci sú pre Poloniny úplne irelevantná cieľovka.
S tými službami máš pravdu, i keď nedá sa to zovšeobecňovať.
09.05.2022 - 05:25:10
00
matt napísal:
Bohužiaľ pre cudzincov to nič štandardne nie je ...


Letiská Viedeň a Budapešť sú z hľadiska slovenského cestovného ruchu úplne v pohode. Takmer 20 rokov som robil sprievodcu zahraničných návštevníkov a úplne bežne sme ich vyzdvihovali vo Viedni a v Budapešti, Viedeň je ešte o to lepšia, že je odtiaľ bezproblémové dopravné spojenie do Bratislavy, hlavného mesta, kde veľa zájazdov začína a/alebo končí, takže individuálov často nebolo treba ani ísť vyzdvihnúť na letisko, prišli až do Bratislavy sami a stretli sme sa až v hoteli.
Ak návštevník Slovenska, či už individuál alebo organizovaný, priletí do Budapešti, zvyčajne tam aj strávi nejakú dobu, deň-dva. Budapešť je utimatívnejšia destinácia ako celé Slovensko. Ak priletí do Viedne, často ide rovno na Slovensko.
V malej miere sme využívali aj Poprad, Košice a Krakov, tiež v pohode.
09.05.2022 - 05:34:33
02
Jaroh napísal:
Nie, turizmus má pod palcom ministerstvo dopravy a výstavby. To sa, mimochodom, od tejto aktivity neoficiálne dištancovalo.


Mas pravdu, pred par rokmi to oficialne preslo na dopravu, predtym to malo hospodarstvo. Som neaktualny ako wiki, mea culpa:
"Ministerstvo hospodárstva SR je ústredným orgánom štátnej správy Slovenskej republiky pre:
podporu malého podnikania a stredného podnikania,
stratégiu tvorby podnikateľského prostredia a podporu podnikateľského prostredia,
vnútorný obchod, zahraničný obchod cestovný ruch a ochranu spotrebiteľa,"
09.05.2022 - 07:08:47
00
Neodblokujete? Máme v bytovke ľudí z Charkova
https://dennikn.sk/2839290/spalene-panelaky-znicene-zivoty-vystrasene-tigre-ako-charkiv-odrazil-rusku-ofenzivu-a-putin-ho-definitivne-stratil/
09.05.2022 - 07:44:27
01
ja to môžem len takto, je tam veľa fotiek, ktoré som tam nedal, ale niekto to určite odomkne

Prílohy:

Ďakujeme.pdf [662.89 KiB]

09.05.2022 - 07:53:10
01
https://dennikn.sk/2839290/spalene-panelaky-znicene-zivoty-vystrasene-tigre-ako-charkiv-odrazil-rusku-ofenzivu-a-putin-ho-definitivne-stratil/?cst=45a204e425d427723957e171a2c6967f40112366
09.05.2022 - 08:04:13
13
ides do extremu. nikde som kolotocarinu nespominal. ziadny aqua a nic podobne.

o com pisem je solidne ubytovanie - PRO rodinne a jednoduche stravovanie.

priklad: Zdiar - Monkova dolina - Hotel Magura. ten hotel pamata este Franza Jozefa... strasny socik, ale je to slusne skromne ubytko, da sa tam aj najest. deti sa tam vedia zabavit.

asi sa toho tvoje detska nedoziju, ked to domaci tazia hlava nehlava...

cokupit napísal:
Tecka iste že služby sú tam slabé a je tam čo zlepšovať.
Ale za A - mali by to robiť a chcieť miestni. Keď vedia rúbať pralesy, vedeli by aj prevádzkovať reštaurácie.
Za B reštiky, ubytko, akvaparky a komerčné atrakcie pre decká máš všade po Slovensku, okrem tých Polonín a hladových dolín niekde za Rimavskou Sobotou. Ale tie Poloniny majú práve čo ponúknuť aj keby tam absolútne nič iné nebolo. Pre mňa je najväčšia PRO rodinná atrakcia vidieť tie lesy, šliapnuť do čerstvého zubrieho/medvedieho/vlčieho a po večeroch pozerať na hviezdy, ktorých nikde na SK toľko neuvidím. A je skvelé, že nad tým bežný Slovák ohŕňa nos a nie je mu to dosť dobré. A že zahraničie o tom nevie a "nevie" sa tam dostať. Pretože to tým pádom snáď ešte zažijú aj moje decká a vnúčatá.
09.05.2022 - 09:11:03
00
Už to beží na Krásnoj ploščadi -11 tis vojakov, už tam je aj Putler,uz začal blekotať 😀
09.05.2022 - 09:15:09
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up