no ja to poznam inak:
chytry sa uci na chybach cudzich
mudry na svojich a
hlupak je nepoucitelny...
19.07.2008 - 21:35:18
00
pred pár dňami (asi 14.7) sa mi stala taka vec :) . policajti mali v Košiciach nejaku akciu v meste, kontrolovali prechody pre chodcov atd... išiel som na biku po ceste a policajt ma zastaví, že kde mám prilbu... ja mu na to že prilbu bude povinné nosiť až 1.10.2008 aj to len mimo obce. skoro vypenil ked som mu to povedal. dobre že policajti sami o tom nemajú šajnu a maju v tom chaos,čo potom bežný rekreačný cyklista, občan čo nepozerá denne správy atd.... tiež si myslím, že väčšie nebezpečenstvo hrozí cyklistom v meste pri debilnej premávke, než niekde v dedinke alebo v lese. jasne keď niekto robí downhill abo dajaky extreeeeeem, tak je magor ked nema prilbu. ale tiež si myslím že je to každého slobodné rozhodnutie, či si prilbu vezme alebo nie (no to už dlho platiť nebude), teda aspoň ak má 18 a viac a nie je nesvojprávny. tiež chcem spomenúť že nepoznám zatial nikoho kto by v lese alebo prírode,pri normálnej jazde, triezvi spadol z biku na hlavu. väčšinou dochádza k zraneniam pri strete s autom...
21.07.2008 - 20:35:01
00
pred pár dňami (asi 14.7) sa mi stala taka vec :) . policajti mali v Košiciach nejaku akciu v meste, kontrolovali prechody pre chodcov atd... išiel som na biku po ceste a policajt ma zastaví, že kde mám prilbu... ja mu na to že prilbu bude povinné nosiť až 1.10.2008 aj to len mimo obce. skoro vypenil ked som mu to povedal. dobre že policajti sami o tom nemajú šajnu a maju v tom chaos,čo potom bežný rekreačný cyklista, občan čo nepozerá denne správy atd.... tiež si myslím, že väčšie nebezpečenstvo hrozí cyklistom v meste pri debilnej premávke, než niekde v dedinke alebo v lese. jasne keď niekto robí downhill abo dajaky extreeeeeem, tak je magor ked nema prilbu. ale tiež si myslím že je to každého slobodné rozhodnutie, či si prilbu vezme alebo nie (no to už dlho platiť nebude), teda aspoň ak má 18 a viac a nie je nesvojprávny. tiež chcem spomenúť že nepoznám zatial nikoho kto by v lese alebo prírode,pri normálnej jazde, triezvi spadol z biku na hlavu. väčšinou dochádza k zraneniam pri strete s autom...

To snáď nie... :roll:
21.07.2008 - 21:23:03
00
nemat prilbu v lese je to iste ako v meste kto nejazdi vela ten nemoze pochopit
21.07.2008 - 22:51:51
00
pre tych co to s prilbou este stale nepochopili :roll: .

http://edison.sk/web/milos-mtb/trips/uphill04.php


pre lenivych:

Uprostred chodníka dve mláky krvi a jeho bájk vyzerá celkom v pohode. Jeden z bájkerov preberá iniciatívu a pýta sa ho na meno, adresu, aký je deň a tak. Reaguje. Aj nohami a rukami vie pohnúť. Na čele má asi desať centimetrový rez, v ktorom sa belie lebeň. Už dobehol aj Pavaroti s pomocníkom. Obdivujem ho. S takým objemom brucha to zvládol bravúrne. Za chvíľu má borec na hlave biely turban z obväzov a chalanisko mu drží infúzku nad hlavou. Pavaroti sa ho pýta ukazujúc na moju hlavu: "Vidíš, čo ma na hlave?" "Áno, červeno-čiernu prilbu", odpovedá nešťastník. "Tak takúto si nabudúce kúp! Na farbe nezáleží."


na farbe fakt nezalezi :evil:
21.07.2008 - 23:17:14
00
odporucam precitat
21.07.2008 - 23:41:19
00
Cela tato novela je zbytocna a k nicomu. Kto si uvedomi pritomnost niecoho cenneho v hlave a usudi ze to treba chranit, da si prilbu. Kto usudi ze nie a ze by mu prilba pokazila image, ten nech si ju neda. Mimo to som velmi zvedavy, ake kokosky budu mat na hlavach starcekovia z Kutov ked budu chodit do lesa k Morave na koprivu alebo k Janickom na ryby. A co sa tyka toho svietenia, pneumatik a rychlosti, k tomu len tolko, ze mam dojem, ze drviva vacsina nehod sa stala nerespektovanim sucasnych platnych predpisov alebo absenciou rozumu, takze cela tato novela zasa trafila mimo problem. Ziadna novela rozum do hlavy blbovi nenaleje a okrem toho cyklistom povinnost svietit z tejto novely nevyplyva, takze ich viditelnost sa medzi svietiacimi autami znizi. Namiesto vyhodenia financii za nove radary a policajny autopark sa radsej mohli vybudovat nove cyklocesty v kritickych usekoch.
Absurdistan.
25.07.2008 - 14:30:59
00
....nieze by mi prilba kazila image ...ide o to ze sa vtom poti viac hlava, na ceste mam vyssi odpor vzduchu a v neposladnom rade sa citim byt bez prilby nenapdnejsi :wink:....a kedze som velmi lenivy otravovalo by ma jej neustale nahadzovanie a zhadzovanie :wink:
Ked teda zoberem do uvahy pravdepodobnost zrananenia hlavy pri nejakom vyjazde (ktora je asi taka velka ako ze ma zrazi auto na prechode), tak mi fakt prilba nestoji za to.


...neviem ci ste postrehli ale po dneskajsku sa povinnost nosenia prilby odklada minimalne o dva tyzdne ako bolo povodne planovane.

Jeeeeeeeeeeeeeeeeeeaaa !!! 8) 8) 8)
25.07.2008 - 21:00:46
00
Hlasas tu ako dobre je bez prilby a v avatare mas cloveka s prilbou. :roll:
25.07.2008 - 22:54:58
00
:roll:
25.07.2008 - 22:55:33
00
duracer, v tvojom veku by si mohol mať toho rozumu viac :roll:

Toto je vážne prvý zákon tejto vlády, s ktorým suhlasím (teda až na 50ku v obci a nové skúšanie v autoškolách). Ale hlupákov ani zákon nedonúti nosiť prilby :?
25.07.2008 - 23:02:40
00
Jednoznacne prilba a po minulovikendovej skusenosti este aj na toaletu asi pojdem s prilbou. Boli sme v lese s kamosom praskly mu brzdove lanka a skoncil na strome s hlavou ak by nemal prilbu uz teraz mu nosim kvety na hrob. Alebo dalsia prihoda rubali sme si to po asvalte a pri lavotocivej zatacke sme vybehli na olejovu skvrnu este dobre ze sme mali prilbu ostalo z nej len par kuskov nechcem vediet ako by vyzerali nase hlavy :((. Ale ak si niekto mysli ze pri jazde bikom nieje potrebna prilba ze je to zbytocnost je to jeho osobny nazor ale ja osobne na bike bez prilby nesadnem
26.07.2008 - 11:01:21
00
Zbytocne to tu rozoberate, ked niekto nechce nosit prilbu nech ju nenosi, jeho vec. Mne je to uplne jedno...ja prilbu nosim, jazdim zavodne motocross a viem ze aj na biku sa hodi. Ci ju nosi niekto iny ma totalne nezaujima.. zbytocne rozoberat..
Ci bude Duracel v kome, ci bude jest svoje zvratky, alebo ci vyhra Le tour de France.. mne osobne nepomoze takze mi je to jedno...
26.07.2008 - 14:57:30
00
Kecat a polemizovat mozete, ale to je to jedine, co s tym narobite... zakon hovori jasne.

BTW, mam info, ze prezident tento zakon vetoval...
26.07.2008 - 14:59:50
00
BTW, mam info, ze prezident tento zakon vetoval...

preco?
26.07.2008 - 15:05:41
00
keyboard_arrow_up