Keby mudrák videl, čo s 28kg Flyonom dokázal stvárať Pilgrim, tak by onemel... Pardon, neonemel, on si tie svoje kraviny bude vypisovať bez ohľadu na fakty... :-)
20.07.2022 - 14:27:04
00
Hej, ale Sam Pilgrim je trénovaný svalnáč a tiež na ňom nezvládne to isté, čo na klasickom. Ebajk je ťažší ako klasický bicykel. Moje zdravotné fyziologické problémy Samov výkon nevyrieši žiadny tréning.
20.07.2022 - 14:49:38
00
Nazgul napísal:
Keby mudrák videl, čo s 28kg Flyonom dokázal stvárať Pilgrim, tak by onemel... Pardon, neonemel, on si tie svoje kraviny bude vypisovať bez ohľadu na fakty... :-)


Tak přímo na něj ani reagovat nebudu.

Hmotnost jsem schválně nezmínil, protože to se všechno týká jízdy v terénu. U esilničky není nevýhoda vyšší hmotnosti v podstatě žádná, když pominu manipulaci (u esilničky ale také v podstatě na vyjížďkách žádná manipulace nebude, to se zase týká hlavně terénu).

Ono ale ani v terénu u efullu to s tou hmotností nevidím vůbec nijak jednoznačně. Hmotnost je jasná nevýhoda pouze při manipulaci, ale já se snažím na kole jezdit, ne ho nosit (a na ebiku se často podaří nepřejetelné překážky typu padlý velký strom objet i tam, kde bych to na klasice nedal).
Za jízdy je ta hmotnost někdy nevýhoda (za mě v podstatě jen při skoku, kde je to nutné vzít bunny hopem a není tam přirozený odpal, kolik vyskočím se ale zase tak moc na ebiku a klasice neliší; a pak sem tam někdy je mírně nepříjemná větší setrvačnost) a někdy naopak i výhoda a to opravdu dost znatelná (extra prudké výjezdy, tam ta přidaná hmotnost nízko položená a dobře mezi předním a zadním kolem hodně pomůže; a pak se snáze hlídá dostatečné zatížení předního nebo zadního kola dle situace, co je potřeba, s moderní geo u klasiky občas bojuju s nedostatečným zatížením předního kola v některých situacích).

Já se tedy celkově citím v těžším technickém terénu lépe na ebiku s vyšší hmotností a vždy když sednu zpět na klasiku, tak je mi skoro nepříjemné, jak je to lehké. Teď samozřejmě myslím v technickém sjezdu, na klasice ve výjezdu opravdu vyšší hmotnost neocením.
20.07.2022 - 15:08:14
01
flegko napísal:
Kamosova manzelka jazdi cestak, ale strasne ju nebavia kopce (radsej potlaci akoby sa trapila) a tak premysla nad elektrickym cetstakom, kedze jej manzel aktivne jazdi, aby mohli chodit spolu.
Otaznych je niekolko bodov.
Zaujala ma nizka kapacita baterie oproti horskym a niektori vyrobcovia uvadzaju aj dojazd a ten je tiez polovicny oproti deklarovanym na horskych.
A to moze byt prave problem. Naozaj spravi na cestaku len nejakych 50km? Ako to v reale vlastne velmi zerie, ked predpokladame, ze vacsinu casu sa ide rovina s nejakym tym kopcom po ceste?
Ako je to s odblokovanim na cestakoch? Ona dokaze jazdi tych cca 25km aj teraz, ale jej manzel by urcite siel radsej slusnejsich 30-35 ako je zvyknuty, takze bez odblokovaneho motora ho bude zdrzovat tak ci tak.

Otazne totizto je, ci ma elektro cestak pre nu zmysel, kedze jej sice pomoze v kopcoch, ktore nenavidi, ale vacsinu casu sa aj tak ide rovina a tam ju bude naopak brzdit, kedze jej prida 5kg na bicykli a cez 25km/h ju nepusti.
Cital som tu par komentov o tom ako prave takymto zmiesanym parom elektrocestak pomohol a chodia spolu aj na dlhsie vylety len ma mataju tieto veci.
Ma to niekto doma odksusane? Idealne zena, ktora chodi s muzom na cesty;o)?


Ahoj, my sme boli tak Sella Ronda. Ja na cesťáku a žena na elektro cesťáku. Spravili sme 51 km a prevýšenie 1587 m a v pohode to prešla a batéria vydržala. Samozrejme, ale nevalila na maxime celú trasu. Na rovine na tom šla normálne ako ja, ale zasa sme skôr cykloturisti ako pretekári, ale 35 - 40 km na tom normálne vedela ísť. Keďže na našom modeli je batéria riešená spoločne s motorom, tak vieš to celé vybrať. Je to dobrá voľba a bez problémov spolu vieme absolovať skoro akékoľvek trasy. Samozrejme musíš myslieť na dojazd a je logické, že 3000 výškových za deň nedáš.
21.07.2022 - 09:21:46
02
misto  Práve preto je e-cesťák vhodný v kopcovitej oblasti.  U nás nedokážem nájsť asfaltovú cestu, kde by som nastúpal 1587m pri 51km. Pri cesťáku volím oveľa dlhšie trasy, priemerka je nad 30km/h a to je celý čas plnka bez pauzy. To by som 95% trasu šiel za svoje a ešte ťahal aj hmotnosť motora a batérie.  Pri 60km nastúpam max 800m. A to je posledné 3km 10% stúpanie. Priemerku nad 25km/h som mal aj pri full mtb keď som sa ponáhľal z marátónu domov 20km.
21.07.2022 - 12:45:36
00
Práve preto TEBE ebajk nikto nenúka, tak to nechaj prosím tak...
21.07.2022 - 12:54:32
02
stevo9Na jednej strane píšeš, že nedokážeš pri vyššej kadencii na trenažeri šlapať par minút bez zaťaže. Teraz sem dáš 30km/h priemerku a 800m nastúpaných na dlhšej trase. Jazdíš vôbec na biku?
A k tej elektrike teba musela riadne a hlavne presne "kopnúť" keď máš takú averziu k nej.
Moderátori nedá sa s týmto trepaním do vetra niečo robiť.
21.07.2022 - 13:04:38
03
Nazgul ide o to, že vačšina kamarátov a ktorými som šiel, boli na klasických bicykloch zdatnejší než ja a napriek tej rovinatej oblasti si kúpili ebajky po 5000€ a využívajú ich minimálne. 500km za rok. V polovici trasy im dôjde baterka a idú na buchty, aby si dobili baterku. Tak som sa s nimi rozlúčil a pokračoval sám. Buchty som si spravil doma. Kúpili ich preto, aby v kopci stíhali ztp partákovy, ktorý prišiel na ebajku. Aj tak s ním nejazdili často. Ak má ebajk v skupine jeden kvôli zdravotným problémom, za pol roka ho majú všetci, aby sa navzájom nečakali. Kedysi tento problém, že by sa ľudia zdržovali nebol tak výrazný, cyklisti bolo k sebe v skupine ľepší a ebajk dostal do sedla aj ľudí, ktorí sa nevedia správať a kričia uhni.
21.07.2022 - 13:14:10
01
Ale ty uz prestan riesit, ze kto si co kupi a za kolko, su to ich peniaze a teba nemusi vonkoncom zaujimat, ze ci tie bicykle vyuzivaju alebo nie. Ludia si pokupia vela veci co ani nepouzivaju potom, ale ty s tym nic neurobis.
21.07.2022 - 13:19:50
03
kto potom bude chodiť na buchty :-) ?
21.07.2022 - 13:21:16
01
Buchty sa majú robiť doma
21.07.2022 - 13:33:08
00
Hosť napísal:
misto  Práve preto je e-cesťák vhodný v kopcovitej oblasti.  U nás nedokážem nájsť asfaltovú cestu, kde by som nastúpal 1587m pri 51km. Pri cesťáku volím oveľa dlhšie trasy, priemerka je nad 30km/h a to je celý čas plnka bez pauzy. To by som 95% trasu šiel za svoje a ešte ťahal aj hmotnosť motora a batérie.  Pri 60km nastúpam max 800m. A to je posledné 3km 10% stúpanie. Priemerku nad 25km/h som mal aj pri full mtb keď som sa ponáhľal z marátónu domov 20km.


Nerozumiem, ale načo konkrétne reaguješ? Však to nerieš ak to pre teba nie je vhodné. Písal som, že viaceré cestné ebiky majú možnosť vybrať motor aj s batériou. Napríklad Fazua: https://fazua.com/en/energy/ride-50-evation/#energyComponents

A ušetríš 3,3 kg. A to sa už dostávaš s váhou biku pod 10 kg, čo nie je zlé a vieš ten bike bez problémov využívať na jazdenie bez pohonu. Na tom bicykli či už s pohonom alebo bez vieš bez problémov jazdiť cez 30 km/h.
21.07.2022 - 20:38:56
01
Uz to tu naznacoval Vikino, ale co som si letmo vsimol a co si pamatam tak stevo9 si riadne sere do huby....eveidente zabuda aku rolu v tom. ktorom vlakne hral a kde si co vymyslel.
Nevyhoda klamarov je, ze ked vela klamu uz si nepamaaju, co kde povedali/napisali a tak si zacnu po case protirecit.
Ten Fazua system v rame, kde sa vybera motor aj bateria je uzasny, keby mam tolko zbyocnych prachov normalne by som si to kupil.
21.07.2022 - 22:42:07
01
Hej viem čo je fazua, ale pri mojich príjmoch na to nemám peniaze.

A k tej kadencií. Píšem, že mám rád nízku kadenciu a vysokú rýchlosť jazdy a myslíte, že to spolu nejde. Ale ide. Pri prevode 52-11. Keď som unavený po 20km ťažkej jazdy, pár krát zašlapnem a nechám sa viesť dokiaľ necítim, že to moc spomaluje. Ak to prešvihnem, podradím si o 1,2 pastorky a znovu sa rozbehnem a preradím naspäť. V tomto by sa mi hodila elektrická ultegra, ale finančne si to nemôžem dovoliť. Mať kopu penazí, skôr než starosti s nabíjaním by som extrémne gramaril na 3,8kg cesťák. Podo mnou by nepraskol.

Vo videu o treningu tiež bolo odporúčané po určitej dobe si dať 20 sekundovú plnku a potom polaviť. Cestný ebajk mi nechýba a trek e-caliber 9.9 vo veľkosti XS, na 27,5" nevyrábajú, ktorý by sa v tomto prípade dostal na 14kg.

Videli ste video Koľko spravia 2kg v kopci?
https://www.mtbiker.sk/clanky/123376/aky-rozdiel-mozu-spravit-2-kg-v-kopci.html

Tam je jasné, že bez motora sa jazdí po rovine ľahšie a v miernych kopcoch ho pre extremne chudých (horské blchy) tak moc netreba.
21.07.2022 - 23:18:38
00
Jemu fakt nikto nedokáže dať ban? 🤷🏻‍♂️
21.07.2022 - 23:53:22
03
keyboard_arrow_up