Haha :D Ja kedze som pouzival Stravu este v casoch, ked sme boli na Kukucinke v TN traja v rebricku, tak som vytvoril zopar velmi popularnych segmentov v TN a okoli. Ked ma na*eriete, tak mate po KOMoch :D
16.08.2022 - 10:45:35
05
Niekto mudry raz povedal, ze: Nikto nedopraje tak ako "dopraje" zena zene. :D
16.08.2022 - 10:46:54
09
To musel byt velmi mudry clovek 😁
16.08.2022 - 10:49:18
00
Sesulak Keby si ich zmazal, spravil by si sluzbu spolocnosti. Uz to s tymi KOMami zaslo pridaleko. Namiesto uzivania si casu straveneho na bicykli, kochaniu sa okolim, si ludia meraju virtualne pipiky :lol:


Naposledy upravil user_id dňa 16.08.2022 - 10:53:14, celkovo upravené 1 krát.

16.08.2022 - 10:51:48
04
Jaj to s babou akože súperíš, ja som, že s nejakým mládencom? Tak tam to je úplne v pohode, že nejakú súperku porobíš. Samozrejme bolo by dobré špecifikovať lokalitu kde k tomuto došlo a o aký typ segmentu sa jednalo. Hlavne či sa jednalo aspoň o nejaké seriózne stúpanie kategórie 1, alebo 2, prípadne HC, kde má zmysel smútiť za QOMom.
16.08.2022 - 10:52:24
00
Volodja napísal:
Niekto mudry raz povedal, ze: Nikto nedopraje tak ako "dopraje" zena zene. :D

"Žiaden človek nedokáže dať toľko lásky človeku, ako dokáže dať len človek človeku"
16.08.2022 - 10:53:44
00
Podobnú skúsenosť mám aj ja. Dotyčný pán mal veľký problém s egom a ťažko to niesol, keď som bol na MTB rýchlejší ako on na žiletke ( viacero 1km segmentov na rovinke, ja som šiel na Ghost KATO 3x9). Písal mi komentáre na výjazdy, sledoval tepy, robil analýzy, "flagoval ma" dokonca mi ponúkol peniaze ak mu ukážem ako som tie segmenty dal. Nakoniec som vyriešil jednoducho, daného pána som si blokol. Odvtedy mám pokoj, kúpil som si žiletku aj ja a už ma ľudia neflagujú.
16.08.2022 - 10:53:55
01
Neviem, či sa to tu už nejako riešilo, strava nezvykne dáta z garmin-u a pod. interpolovať ak netrafí GPS začiatok pri ich nejakej špeci vychytávke, ale berie nejaký najbližší zaznamenaný bod k začiatku/koncu segmenta. Preto v skutočnosti môže daný človek prejsť ten segment rýchlejšie, lebo prešiel kratšiu vzdialenosť alebo naopak. Týka sa to hlavne krátkych segmentov.
Preto odporúčam sa vykakať na krátke segmenty, ale zamerať sa na tie dlhšie.
16.08.2022 - 11:07:38
02
branomelis na horaku v lese jazdis cestne HC kategorie?
16.08.2022 - 11:09:11
00
No ona je fakt dobrá a chcela som ju sledovať, akurát, že si ma už blokla :D Čo už. Ale aby sa to nezvrhlo na nejaké mastenie ega, tak to tak nie je. Jasné, že človeka poteší, keď sa umiestni v prvej desiatke segmentu, o ktorom ani neviem, že som ním v danej chvíli prešla. Ale ja som total hobík, ktorý bicyklovanie miluje, pre ten úžasný pocit a kochanie sa krásnym prostredím a fascináciou aké vzdialenosti dokáže človek prejsť, keď už získa akú takú kondičku. Jediný dôvod prečo som sem pridala príspevok, bol ten prvotný technický problém, neoprávneného označenia. Či ide o baby, chalanov je úplne jedno.
16.08.2022 - 11:11:14
02
misko_hrasko
Na horáku sa jazdia bežne v lesoch asfaltové cesty, kde spoločne jazdia cesťáky, horáky, autá, kolobežky, a iné...Napríklad na MT hole je stúpanie, ktoré je na STRAVE označené stupňom HC...či to je nejako tebou zakázané jazdiť ?😲😲 alebo mi to dovolíš v tejto diskusii ?
16.08.2022 - 11:16:26
00
Asi to tu treba dať na poriadok, nech si slečna nejde svoje.
Mne tá debata prišla v pohode a vtipná, ale každý to berie tak, ako je nastavený. Ak si raz myslím, že mi chce niekto zle a všetci sú zlí, tak to tak budem vnímať. Bohužiaľ.
Uvediem do obrazu s dovolením.
Pred pár rokmi som začala jazdiť okolie LM a stúpanie od L. MARY na HAVRÁNOK. Vytvorila som tam segment, ktorý sa stal naozaj obľúbený. Mal 0,42 km. Nikdy som korunky neriešila, bola to moja osobná výzva si to dať vždy rýchlejšie, keďže som tam bola často. Slečna píše, že som ju obvinila z klamstva. S takými vyjadreniami by som bola veľmi opatrná, zvlášť tu. Foto obrazovky je nižšie. A áno, udelila som jej na prvú jazdu flag, keďže nebola fotka biku a bežne na ten segment chodia ľudia, ktorí sú na Mare na výlete na e-bikoch. Aj mne sa to občas stane. Je to normálna vec, stačí aktivitu čestne priznať ako mtb. Ona potom označila aktivitu, že to E-bike nie je a bolo to v poriadku. Takže som išla skúsiť o korunku bojovať znova. Podarilo sa.
Včera korunku dostala dotyčná, ktorá tu na mtbiker.sk plače. Zadarilo sa jej. No aj tak mi to nedalo a pozrela som segment, ktorý som vytvorila podrobnejšie. Bola v celkovom poradí druhá. Na rovnakom mieste ako makač z MT ?????? dokonca nechala za sebou aj Kája Hartla. Takže asi sa dá pochopiť, že mi tam niečo nehralo. A bola to jednoduchá vec. Niektorých segment zachytil už na zákrute a nabrali tak zbytočné sekundy. Bolo sa ale treba pozrieť na viacerých. Aj chalan tak prešiel segmentom. Iných zasa segment zachytil až ku odpočívadlu hore. Snažila som sa ho včera opraviť tak, aby bol ďalej od zákruty a ďalej od odpočívadla, nech je to spravodlivé. Segment skrátiť ale nešlo. Musí mať 0,5 km minimálne. Kedysi to tak zrejme nebolo, keďže sa mi ho pár rokov dozadu podarilo vytvoriť.
Jediný dôvod zrušenia bol toto. Ale nie je nič jednoduchšie ako urobiť z iných egomaniakov a nechať sa verejne poľutovať.
A čo bude teraz? Jednoduché. Keďže je to krásne prostredie a fajn stúpanie, tak to pôjdem prejsť znova a rozumne treba vytvoriť segment tak, aby tam mal každý šancu. Vyhnúť sa zákrute, ktorú segment berie treba len tak, že sa potiahne vrch, aby mal segment požadovaných 0,5 km. To ale musím ísť bikom viac ku dreveniciam. A tam bežne bikom nejazdím. Takže som nemala ako upraviť segment z nejakej starej aktivity. Len to ísť prejsť niekedy znova a urobiť nový.
To je všetko. Celá veda okolo jednej korunky, na ktorej niektorým vôbec nezáleží.
16.08.2022 - 11:52:34
04
Zlaté je to ako nikomu nezáleží na korunkách :lol:
16.08.2022 - 12:08:03
015
a u žien duplom... ;)
16.08.2022 - 12:14:55
02
Neviem o tom obmedzení na 0,5km, ale segmenty treba vytvárať veľmi rozumne, aby nedochádzalo práve k týmto zbytočným meraniam. myslím, že by bolo super ten segment predĺžiť a vytvoriť ho hneď na príjazdovej ceste z najčastejšieho smeru čo sa tam jazdí a aj na vrchu ak je nejaký bod, kde všetci zastavia, tak ukončiť segment skôr, lebo po zastavení môže zostať bežať čas. A potom na týchto krátkych vyhliadkových segmentoch treba niekedy zobrať do úvahy, že sú ľudia čo tam chodia oddýchnutí a zrazu si chcú užiť svoje 2 minútky a tam zo seba dajú toľko, že hore lapajú 10 minút po dychu a potom tam vidíš môjho obľúbeného Káju na 131 tepoch byť až na ďalšej pozícii a víťaz so 191 tepmi :) Takže krátke segmenty sú zloba po všetkých smeroch. :)
16.08.2022 - 12:15:42
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up