ono to nepojde urobit kratsie ani na novej jazde, kedysi neboli tie limity a dal sa urobit segment kludne aj 100m, neskoro to bolo myslim 300m a aktualne je limit 500m.

https://www.reddit.com/r/Strava/comments/umqfpq/new_minimum_length_for_segments_is_500_meters/
16.08.2022 - 12:19:50
10
PINY napísal:
...A bola to jednoduchá vec. Niektorých segment zachytil už na zákrute a nabrali tak zbytočné sekundy. Bolo sa ale treba pozrieť na viacerých. Aj chalan tak prešiel segmentom. Iných zasa segment zachytil až ku odpočívadlu hore. Snažila som sa ho včera opraviť tak, aby bol ďalej od zákruty a ďalej od odpočívadla, nech je to spravodlivé. ...


To uz je aka profesna deformacia :lol: .
A co ti chudaci, ktori v tiesnave stratia GPS signal a rozhadze im to zaznam a teda nemozu bojovat o KOM? :lol:

Predpokladam, ze aj v skole by si zrusila sutaz pri ktorej sa musi bezat, lebo Dezko z osady nema poriadne tenisky :-D
16.08.2022 - 12:26:12
00
Tie minimalne limity su nastavene prave kvoli takymto pripadom a nepresnosti GPS. Celkovo ma Strava nastavenu velku benevolenciu prekrytia zaznamu jazdy so segmentom. Cim kratsi segment tym vacsia sanca ze na top casoch nebude nieco sediet. Naposledy som to videl na tomto trailovom segmente: https://www.strava.com/segments/5510128 kde je KOM zjavne prejdeny na subeznej asfaltke dole kopcom.
16.08.2022 - 12:28:46
01
user_id napísal:
To uz je aka profesna deformacia :lol: .
A co ti chudaci, ktori v tiesnave stratia GPS signal a rozhadze im to zaznam a teda nemozu bojovat o KOM? :lol:

Predpokladam, ze aj v skole by si zrusila sutaz pri ktorej sa musi bezat, lebo Dezko z osady nema poriadne tenisky :-D



Posledné mesiace sa chodím "ťahať" na segmenty veru a chodím výrazne dlhšie výjazdy a prevýšenie ? Ale má to len jeden dôvod ?
A ako sa poznám, Dežkovi by som tenisky kúpila ??
16.08.2022 - 12:34:12
02
nekupila ani keby boli zadarmo :P
16.08.2022 - 12:35:56
00
scarinko napísal:
nekupila ani keby boli zadarmo :P


Scarinkoooooooo, zasa ten tvoj dres :lol: :D
16.08.2022 - 12:37:03
01
Segmenty smerom nadol to musí naozaj byť naokolo trailoprázdno, aby to fungovalo poriadne. Časté zmeny smeru, prípadne ak ide okolo iná trať to všetko sú veci, kde ani netreba nový segment vytvárať. Vyhrabal som v lese taký ilegál na jednom úseku u nás z Polomu v lokalite Ostredok. Trail ide absolútne mimo zjazdovku 50-100m mimo cez les..napriek tomu ma to vždy chytí na starom segmente čo ide po zjazdovke. Časy samozrejme aj o minútu horšie, lebo samozrejme, že to je naschvál stavané tak, aby sa tam nedalo ísť rýchlo :)
16.08.2022 - 12:38:40
01
PINY
No mne ste aj teraz dokázali, že to strašne riešite. Čítala som s Vami rozhovor ste skutočne hodná obdivu, čo sa športových výkonov týka. Žiaľ táto hlúposť mi celkom pokazila dojem. Stále to prekrúcate na mňa, že riešim nejaké korunky. Toto bolo popravde prvý krát, čo som vedela, že sa niekde nachádza nejaký segment a cielene som na ňom pridala. Už to radšej neurobím, aby som opäť nemusela riešiť takéto trápnosti a kaziť si dojem z cyklistiky a ľudí. Držím Vám palce a dúfam, že niekoho iného budete aj naďalej inšpirovať.
16.08.2022 - 12:41:31
07
ja si zlepsujem casy kde sa da, ked viem ze tam je segment. vacsinou je ale z toho prd lebo konci alebo zacina inde ako som myslel :D ale ked sa nieco podari som samozrejme uprimne rad. je dobre sa porovnavat s inymi, samozrejme nie s jazdcom o 20 kil a 20 rokov mladsim :D ten po kopcoch leti a ja sa len plazim :)
16.08.2022 - 12:52:27
01
presnost GPS zariadeni je 15m ? na kratkom segmente to moze byt v stupani ten rozdielovy faktor. takisto z geocachingu viem, ze sa mi v lese dokaže signal "krútiť ako Suchoňova Krútňava".
Pokial si chcete merat a stopovat segmenty, tak kazdy by mal mat rovnake podmienky....ako v atletike. Všetky vysledky dosiahnute s nedovolenou podporou vetra sa nezapočitavaju ani ako PB ani ako MR a uz vobec nie ako WR.
Mne tieto komy pridu ako preteky F1. Ferrari vyhrava a brahms alebo benetton je na chvoste. Preco nikdy neskusia pre zaujimavost ako by jazdili piloti z chvosta štart. poľa na spičkovych monopostoch ?
Možno, že by aj istý Hugolín Ejhleděvka urobil KOM na Havránku, keby mu miesto jeho ESKAy niekto požičal raz pinarelo.
Vyprdnite sa prosim na všetky segmenty na KOMy... raz sa dolamete. navyse som si vsimol, že jazdite aj po turistickych chodnikoch "šrot" a uz zacinam stretavat turistov, ktorí v panike odskakuju hoc aj do hroble, lebo sa boja bajkerov a nedivim sa.

Kamarat siel vlakom z vrutok a mal zapnuty tracker, lebo si ho zabudol vypnut. v nezbude bol segment na ceste, ako je odbocka na baňu a tam urobil rekord. Ako ho poznam, tak dodnes ten vyjazd asi "necropol". takto sa robia niektore KOMy :-)
kolko KOMov je urobenych nepoctivo a snažite sa ich pokorit...nik nevie.
16.08.2022 - 12:58:18
00
PINY: "Veľa šťastných km po Liptove ešte"
tina27: "Držím Vám palce a dúfam, že niekoho iného budete aj naďalej inšpirovať"

takže mier :handshake: , nie?! : ))

rozumiem obom stranám,
hoci "..hoci mi tam turisti muselu uskakovať z cesty.." nie, a verím, že to takto textovo vyznie horšie ako bolo v skutočnosti!
OT:
Nad KOMami typu DH na turistických chodníkoch, ktoré sú naozaj frekventované.. len krútim hlavou,, :n: , turistov v tej situácií mi je naozaj ľúto
16.08.2022 - 13:07:13
00
Prestan! Ja osobne si urcite chcem aj nadalej citat, ako sa vyvija pribeh o jesitnosti na prestiznom 400m (!) cyklo useku, ktory je merany z vysky asi 20 tisic kilometrov. Potrebujem vediet, kde je pravda.
16.08.2022 - 13:08:02
1316
Volodja zlepšil si mi deň :D :D :D
16.08.2022 - 13:10:13
01
Nemas zac, mne ho zlepsili tie dievcence ;)
16.08.2022 - 13:11:28
00
Všetko je v pohode, nebojte ;) :) ale som rada, že sme vás pobavili :lol:
Možno budeme budúci rok jazdiť výjazdy ešte aj spolu. Človek nikdy nevie a písaná forma komunikácie vyznie často inak ako osobná ;)
16.08.2022 - 13:14:37
010

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up