iron.hide napísal:
Poslal mi jeden kolega z Ceska: "Fuj, psal mi jeden cyklokamoš z Bílých Karpat.
Z nemocnice.
Před týdnem ho na kole sejmulo auto. Ve stovce (předpokládám, že auto).
Jedna noha na sračky, druhá zlomená, a k tomu 8 žeber a 5 obratlů.
Jednu nohu aktuálně vůbec necítí."


Update od kolegu:
"Psal mi ten kamoš bourák...
Progresivní zlepšení, nohy cítí, srůstá, vše bez komplikací.
Vidí se za dva měsíce na kole.
Už i vymýšlí p***viny (vybírá nové kolo)" :)

Prílohy:

image (70).png
image (70).png 136.96 KiB thumb_up0thumb_down

03.09.2022 - 14:01:12
02
Poradite ako spravne vypisat tlacivo pre poistovnu nech je to ok?
Typek na aute mi nedal prednost pri odbacani. Nic vazne sa mi nestalo, odrene koleno, hliadka privolana nebola, vodic uznal vinu a skodu uhradi zo svojho PZP.
Mam tlacivo s hlavickou inej poistovne ako ma vinnik nehody, predpokladam ze to nevadi a je to univerzalne?
V tlacive sa asi nerata s bicyklom, dam teda bicykel ako ,,vozidlo B´´ a kolonky ako tovarenska znacka, typ, cislo poistky atd. len vynecham? Ci napisem znacku a model bicykla?
Kolonka 3. ,,zranenie vratane lahkeho´´ dam ano alebo nie? Bol som sice pre istotu na urazovke ale okrem par odrenin nemam nic. Pytam sa ci sa nebude poistovna krutit ze ked zaskrtnem ,,ano´´ mala byt privolana hliadka.
Odretý dres a tretry poznacim do kolonky 4.?
V bode 12. nevidim moznost ,,vozidlo B´´- ja, slo rovno pri krajnici hlavnej cesty. Co tam oznacim?
Diky za rady
04.09.2022 - 15:38:22
00
V pripade zranenia treba vzdy privolat policiu.
04.09.2022 - 18:03:51
01
gravel1 napísal:
Poradite ako spravne vypisat tlacivo pre poistovnu nech je to ok?
Typek na aute mi nedal prednost pri odbacani. Nic vazne sa mi nestalo, odrene koleno, hliadka privolana nebola, vodic uznal vinu a skodu uhradi zo svojho PZP.
Mam tlacivo s hlavickou inej poistovne ako ma vinnik nehody, predpokladam ze to nevadi a je to univerzalne?
V tlacive sa asi nerata s bicyklom, dam teda bicykel ako ,,vozidlo B´´ a kolonky ako tovarenska znacka, typ, cislo poistky atd. len vynecham? Ci napisem znacku a model bicykla?
Kolonka 3. ,,zranenie vratane lahkeho´´ dam ano alebo nie? Bol som sice pre istotu na urazovke ale okrem par odrenin nemam nic. Pytam sa ci sa nebude poistovna krutit ze ked zaskrtnem ,,ano´´ mala byt privolana hliadka.
Odretý dres a tretry poznacim do kolonky 4.?
V bode 12. nevidim moznost ,,vozidlo B´´- ja, slo rovno pri krajnici hlavnej cesty. Co tam oznacim?
Diky za rady


ty ako poskodeny ziadnu poistnu udalost poistovni nehlasis, a uz vobec nie na tomto tlacive ...
poistnu udalost hlasi vinnik, ma na to zakonnu lehotu 15 dni
poskodeny oznamuje poistovni rozsah skody ktora mu vznikla ... vznikla ti vobec nejaka skoda okrem par odrenin ?
04.09.2022 - 18:24:15
00
scarinko najprv sanitku s dottorem :call:
04.09.2022 - 18:25:23
00
scarinko ved preto sa pytam ci to tam mam zaznacit, ci sa poistovna potom nebude krutit. Pre oskrete koleno si ozaj sanitku volat nebudem.

vlastoch Ospravedlnujem sa, nevyjadril som sa jasne. Samozrejme to pojde z vinnikovej PZP, ja to vyplnam lebo vinnik tlacivo nemal a povedal ze to mozem kludne spisat ze on to podpise a zanesie do svojej poistovne. Tak to chcem vyplnit dobre nech to je naporadku :)
Skoda financna mi vznikla. Len deravy dres a osuchane tretry maju cenu cca 300 euro. Dalej odrate kluky, rychloupinaky, omotavka, sedlo, skrabance na rame, kolesach, plast skoro prerazeny. Nie je to malickost.
Viem ako sa zvyknu poistovne krutit preto to chcem vyplnit poriadne nech aspon nieco pokryju.
04.09.2022 - 18:43:00
00
No prave, aby sa poistovna nekrutila ked das ze zranenie a nebola zavolana policia. V tomto neporadim asi. Ja som volal resp neviem kto volal ale prislo viac aut ako keby zrazili fica 😁
04.09.2022 - 18:49:14
00
gravel1 napísal:
scarinko ved preto sa pytam ci to tam mam zaznacit, ci sa poistovna potom nebude krutit. Pre oskrete koleno si ozaj sanitku volat nebudem.

vlastoch Ospravedlnujem sa, nevyjadril som sa jasne. Samozrejme to pojde z vinnikovej PZP, ja to vyplnam lebo vinnik tlacivo nemal a povedal ze to mozem kludne spisat ze on to podpise a zanesie do svojej poistovne. Tak to chcem vyplnit dobre nech to je naporadku :)
Skoda financna mi vznikla. Len deravy dres a osuchane tretry maju cenu cca 300 euro. Dalej odrate kluky, rychloupinaky, omotavka, sedlo, skrabance na rame, kolesach, plast skoro prerazeny. Nie je to malickost.
Viem ako sa zvyknu poistovne krutit preto to chcem vyplnit poriadne nech aspon nieco pokryju.


Mali cenu 300€, teraz uz nemaju a ani pred nehodou nemali ;)
04.09.2022 - 19:25:53
01
Netusim co si tym chcel povedat.
Ked nebudem chciet chodit ako trhan a budem chciet rovnaky dres a tretry, vyjdu ma 300 euro, nie na cenu ,,pred nehodou´´.
Kazdopadne ani necakam ze mi preplatia skodu v plnej sume, ani neviem ako si na to prisiel.
V poslednej vete pisem ,,preto to chcem vyplnit poriadne nech aspon nieco pokryju´´ tak mi unika zmysel tvojho prispevku.
04.09.2022 - 19:47:34
00
gravel1 napísal:
Netusim co si tym chcel povedat.
Ked nebudem chciet chodit ako trhan a budem chciet rovnaky dres a tretry, vyjdu ma 300 euro, nie na cenu ,,pred nehodou´´.
Kazdopadne ani necakam ze mi preplatia skodu v plnej sume, ani neviem ako si na to prisiel.
V poslednej vete pisem ,,preto to chcem vyplnit poriadne nech aspon nieco pokryju´´ tak mi unika zmysel tvojho prispevku.


pisal si ze vyplnas nahlasenie udalosti za vinnika ... toto NIE JE hlasenie skody poskodeneho ...
a plni sa skutocna skoda v case udalosti, nie v novych cenach
04.09.2022 - 19:59:11
02
To chapem, ved v prvom prispevku som sa pytal na sposob vyplnenia tlaciva. Tym popisom skod som len odpovedal na otazky co mi bolo pri nehode poskodene, to uz sme OT od mojej otazky.
Teda ak sa k tomu vratime, ako vyplnit tie body? Vinnik mi s tym tiez lepsie neporadi, ocividne take tlacivo este ani nevidel. Ale jedna sa to o moju skodu a jej nahradu, preto je v mojom zaujme to vyplnit spravne a nenechavam to na vinnika nehody.
04.09.2022 - 20:05:42
00
Tak nejaka amortizacia tam je ale preto treba zbierat body aj u doktora a poistovna preplaca aj zdravotne ujmy co dorovnava tie amortizacie.

Inak ja som tiez nahlasoval vinnikovej poistovni udalost ale ako poskodeny. Musel som tam ist osobne 😁
04.09.2022 - 20:05:53
02
scarinko tych bodov tam pravdepodobne vela nenazeniem kedze vravim, slo iba o odreniny. A keby aj, zase sme pri tom bode ci mi preplatia nejaku ujmu zo zdravotneho hladiska ak tam nebola policia :D
04.09.2022 - 20:13:21
00
Ja som mal v podstate len odreniny a narazeniny a vysla mi zdravotna cast myslim cez tisic eur. Nic som nemal zlomene, PNku som mal len par dni lebo sa mi zle chodilo.
04.09.2022 - 20:23:57
00
scarinko napísal:

Inak ja som tiez nahlasoval vinnikovej poistovni udalost ale ako poskodeny. Musel som tam ist osobne 😁


si si isty ? podla mna nie :P
04.09.2022 - 20:27:29
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up