Som si isty.nechcelo sa mi tam ale tak som musel. Doklady som im nahraval cez web.
04.09.2022 - 20:29:42
00
scarinko napísal:
Som si isty.nechcelo sa mi tam ale tak som musel. Doklady som im nahraval cez web.

tak sa vyjadruj presne ... nenahlasoval si za vinnika udalost, ty si nahlasoval svoju skodu ... a ked vinnik udalost nenahlasil, poistovna preplati skodu poskodenemu len v pripade ze bola privolana policia a teda vinnik je zrejmý z policajneho vysetrovania ... ak policia nebola a vinnik udalost nenahlasi, niet tej sily co by prinutila poistovnu nieco poskodenemu zaplatit nech by jej hlasil cokolvek
04.09.2022 - 20:49:22
04
Ty by si sa mohol naucit citat vsetko, nie len to co sa ti hodi.

scarinko napísal:
Inak ja som tiez nahlasoval vinnikovej poistovni udalost ale ako poskodeny. Musel som tam ist osobne 😁


vlastoch napísal:
... ak policia nebola a vinnik udalost nenahlasi, niet tej sily co by prinutila poistovnu nieco poskodenemu zaplatit nech by jej hlasil cokolvek

Toto je inac pravda. Ak sa on teraz rozhodne ze nic nahlasovat nebude a ty nemas svedkov tak si v pr.deli.

Snad si urobil aspon fotky z nehody.
04.09.2022 - 20:58:14
00
Foto z miesta nehody mam, kontakt na svedka tiez.

Ok nikto sa mi nevyjadril k mojim otazkam, dam teda kolonku zranenie ,,ano´´ prinajhorsom nepreplatia zdravotnu cast. Ale kvoli tomu ze tam nebola policia sa myslim nemozu vyvliect z plnenia majetkovej ujmy. Znacku a model bicykla normalne napisem, nech si kludne vyguglia cenu. Kolonku 4 vyplnim ,,ano´´ skoda na inych predmetoch- tretry, dres.
Kolonku 12 za moje ,,vozidlo´´ nevyplnim, kedze vhodna moznost tam nie je. Z nakresu nehody pochopia.
04.09.2022 - 21:45:10
00
Ten svedok je fajn, osobne som mal takto skúsenosť podobnú
baba mala dve deti v aute plakali, dohodli sme sa, že vybavíme buď cez priame odškodnenie alebo poisťovňu podľa výšky škody
škoda bola "smiešnych" 50€, krútila sa ako hadica
Druhý krát už by som neváhal a volal rovno políciu, ak by som z miesta stretu neodchádzal s podpísaným tlačovom v rukách
04.09.2022 - 22:54:20
00
gravel1 napísal:
Foto z miesta nehody mam, kontakt na svedka tiez.

Ok nikto sa mi nevyjadril k mojim otazkam, dam teda kolonku zranenie ,,ano´´ prinajhorsom nepreplatia zdravotnu cast. Ale kvoli tomu ze tam nebola policia sa myslim nemozu vyvliect z plnenia majetkovej ujmy. Znacku a model bicykla normalne napisem, nech si kludne vyguglia cenu. Kolonku 4 vyplnim ,,ano´´ skoda na inych predmetoch- tretry, dres.
Kolonku 12 za moje ,,vozidlo´´ nevyplnim, kedze vhodna moznost tam nie je. Z nakresu nehody pochopia.

Zranenie by som nedával ak ho nemáš oficiálne od lekára, čo môžeš ísť aj neskôr. Isto bude poisťovňa vyžadovať doklad.
05.09.2022 - 09:12:38
00
Spravu od lekara mam, pisal som ze som bol na urazovke. Dam to tam teda takto a uvidime...dnes to vyplnim a zanesiem dedovi.
Doktor mi poradil to pre istotu ohlasit tiez tej poistovni, pre pripad ze by vinnik zabudol" mam im teda zavolat alebo poslat kopiu spravy o nehode?
Idealne tam behnem na pobocku osobne s dedom nech mam istotu.
05.09.2022 - 09:40:03
00
Ked som mal podobnu udalost s autom, tak ja som tiez nahlasil danu udalost na poistovnu vinnicky, ale islo to elektronicky.
05.09.2022 - 09:51:48
00
ohlasit to jeho poistovni podla mna musis tak ci tak, ja som tiez musel. Zbehni tam osobne.
05.09.2022 - 09:53:37
00
Behnem radsej veru. K tym fotkam, predpokladam ze poistovni nemoze vadit ze mam foto z miesta nehody, cesta, bicykel atd. ale vacsinu skod som nafotil az doma. Kedze na mieste som ani nevedel o roztrhanom drese a nejakych poskodeniach bicykla- osmicky napr.
05.09.2022 - 10:34:01
00
ja som vsetky fotky robil sam a nahraval na server poistovne, ziaden obhliadkar neprisiel
05.09.2022 - 10:51:43
01
Opravte ma ak sa mylim, ale poistovna nema co ziadat foto z miesta nehody, nie je to zakonna povinnost. Co ak nikto z ucastnikov nemal pri sebe mobil? PZP tym padom pada?
Je to iba bonus na objasnenie okolnosti a miesta nehody.
Fotky poskodeni nafotene z domu su uplne ok.
05.09.2022 - 10:57:28
00
tak neposielal som im nehodu, len obhliadku poskodenych veci.
tie fotky z nehody su skor ako zabezpeka keby sa dedko rozhodol postavit na zadne tak moze ist na PZ ze kukajte, tento dedko ma zrazil a uz nechce spolupracovat.
05.09.2022 - 11:24:53
01
gravel1 napísal:
Netusim co si tym chcel povedat.
Ked nebudem chciet chodit ako trhan a budem chciet rovnaky dres a tretry, vyjdu ma 300 euro, nie na cenu ,,pred nehodou´´.
Kazdopadne ani necakam ze mi preplatia skodu v plnej sume, ani neviem ako si na to prisiel.
V poslednej vete pisem ,,preto to chcem vyplnit poriadne nech aspon nieco pokryju´´ tak mi unika zmysel tvojho prispevku.



chcel som tým povedať že samozrejme nemáš nárok na preplatenie celých nových tretier... aj do auta ke'd ti niekto nabúra tak ti síce vymenia / opravia poškodené časti ale auto už na vždy bude brané ako búrané a tj. stratilo na hodnote.... a nikto ti nové auto nepreplatí len aby si sa nevozil v búranom... rovnako aj pri tretrách... nečakaj že len oškreté tretry ti niekto preplatí v plnej kúpnej cene..
05.09.2022 - 11:56:32
00
scarinko napísal:
ohlasit to jeho poistovni podla mna musis tak ci tak, ja som tiez musel. Zbehni tam osobne.


Prestan tu vypisovat tie zavadzajuce nezmysly ...
Opakujem ze poskodeny NEhlasi ziadnu udalost v poistovni vinnika, to moze a zaroven musi urobit vylucne vinnik ..
Poskodeny nahlasuje len skoju skodu ktoru ziada preplatit
05.09.2022 - 11:59:56
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up