vela volneho casu len pre seba :) 630 hodin odjazdit :)
06.09.2022 - 10:01:51
01
iron.hide napísal:
aha uz viem, diky. Inak ty kokso, ty uz mas 11800 km? to jak robis, prepanakrala. Tolko nebudem mat ani na konci decembra :facepalm:


Hej obcas sa chodim trosku bicyklovat a sem tam sa aj prejdem s drahou :rofl: (z tych 11800 je 1250 prejdene pesi)
Ale sak je jedno kolko prejdes km dolezitejsie je ako sa pritom bavis. Ja sa snazim skombinovat oboje :D
06.09.2022 - 10:11:56
04
Dodatocne pozdravujem dvoch panov z dnesnej zltej zvaznice smer Kacin. Nejak chybal kyslik pocas intervalu. "Ides!" pobavilo :D
06.09.2022 - 11:07:42
02
clxno1 napísal:
Kenai, aj ked sa mi ten trail pacil, tak mi uplne unika, preco ho tak chvalis. Klopky boli fajn, ale skoky, ehm, vlastne tie krtince veru slabota a podla mna sa tam neda nic naucit. Isli sme to na oci, bez zastavky, ale prelietavali sme vsetko (teda tych par, co tam je). Najhorsi je nezmyselne vysoky odpal na stepupe? pred klopkou, obaja sme mali co robit, aby sme nedoskocili az za klopku. Este raz, fajn trail, ale urcite nie prilis vhodny na ucenie sa skakania.


Suhlas, len tolko k tomu, ze velmi vela ludom je Trojstrom prilis tazky aj tak ako je a to je ovela lahsi nez bol. Nikdy to nemal byt skakaci trail. To vidis aj podla toho ako casto sa tie skoky obchadzaju, viac ludi chodi obchadzkou ako cez skoky. Skoky su kratke pre rychleho jazdca, to som tu pisal. Osobne do nich velmi brzdim, ked chem doskocit na dopad nie zan. Trail je aktulane ovle rychlejsi ako byval a aj pre to su stare skoky kratke na danu rychlost.
Ak sa ti zdaju Krive jarky zabavny trail (citaj ak si tak dobry ze si ho vies uzit a nie zliezat) tak suhlasim, ze sa na trojstrome nemas co naucit. Kazdopadne ja som sa na nom toho naucil velmi vela. Ale nie som zjavne ani zdaleka na tvojej urovni.
06.09.2022 - 12:13:09
00
Sovicka30 napísal:
Ktorý trail je v Karpatoch najľahší technický..žiadne strmé klesanie, skoky a tak

Pisany kamen
06.09.2022 - 12:14:43
00
ahojte,
par prispevkov dozadu sa spominala aj iuventa (bikroska karlova ves), a vela sa popisalo na temu skakanie, traily, chybajuce lavice a pod.
tak na juvente rastie vedla relativne novovybudovaneho pumptracku seria lavic, zasebou 3, vedla seba 4 lajny.
do buducnosti sa planuje aj skillpark pre trialistov, resp nieco pre slow/balanceskills, par skokov pre dirtakov veci a pod.
v zavislosti od toho ako sa bude darit.

kto ma chut tento projekt podporit pridite to omrknut, poskusat , pokecat pripadne prilozit ruku k dielu.

viac info tu :
https://www.facebook.com/crew.iuventa
https://www.facebook.com/groups/576357550797197
https://www.instagram.com/iuventa.crew/

Prílohy:

lavice iuventa.JPG
lavice iuventa.JPG 379.14 KiB thumb_up0thumb_down

06.09.2022 - 13:54:07
612
martin15 , vyzera to paradne, urcite sa niekedy zastavime a mozno aj na brigadu.
07.09.2022 - 08:13:09
11
Ahojte, info pre tých, ktorí nevedia a možno sa chytia :)
MAKADO 2022 bude 8.10.2022 na Kamzíku.
Je to orientačný MTB pretek dvojíc na 5 hodín.
Viac info na https://www.facebook.com/MAKADO.vba.sk
Resp. na http://mtbo.vba.sk/2022/ detailnejšie info pribudnú "čoskoro"
Zháňam parťáka, čo sa nebojí aj trochu pretekať, dajte vedieť, keby si to niekto chcel so mnou vyskúšať.

Prílohy:

MAKADO_2022.jpg
MAKADO_2022.jpg 233.94 KiB thumb_up0thumb_down

07.09.2022 - 09:51:38
06
Neviete ci mozno ist aj na graveli ? Ja som bol snad 5 rokov dozadu, paradna akcia, turiatickym tempom by so siel pozret.
07.09.2022 - 19:27:10
00
nasiel som pod jednym z pokynov na starsi pretek toto obmedzenie.. Minimálna šírka plášťov je 1,5’’
Ale samozrejme netusim ci to plati aj na tento konkretny..

*Edit este som nasiel taketo:

23.Pretekársky bicykel
23.1. Na štart pretekov budú pripustení iba tí pretekári, ktorých bicykel prešiel technickou kontrolou.
23.2. Bicykel musí spKIa nasledujúce kritériá:
• technická bezchybnos,
• vhodnos bicykla pre bezpe(nú jazdu v danom type terénu pretekov,
• rozmer kolies maximálne 29 ́ ́, predné i zadné koleso musia ma rovnaký rozmer,
• koniec riadidiel musí by zaslepený.
Je v kompetencii usporiadateAa nepripusti ku štartu pretekára, ktorého bicykel nespKIa tieto po:iadavky.

Cize podla mna uplne vklude aj na graveli


Naposledy upravil Ixnay dňa 07.09.2022 - 21:38:18, celkovo upravené 1 krát.

07.09.2022 - 21:25:37
00
To je len 38,1mm. To splnaju gravel plaste ?
07.09.2022 - 21:37:13
00
..víkendové trailové XC-čko po nenávidenej obchádzke červenej TZ pod Kamzíkom, zle postavenom Pedal Traili pri horárni, či príliš strmých Krivých Jarkoch ;) Podľa mňa všetko fajn vozenie, je tu toho už fakt namraky pre každého, bez ohľadu na skill, netreba len frflať na všetko :handshake: :hai:

Skôr ako traily - ich počet či kvalita - ma mrzí správanie niektorých bajkerov v lese, to začína byť fakt otras.. :u:

thumb_up0thumb_down
07.09.2022 - 23:01:16
013
crymo99 napísal:
Neviete ci mozno ist aj na graveli ? Ja som bol snad 5 rokov dozadu, paradna akcia, turiatickym tempom by so siel pozret.

Naposledy som sa síce zúčastnil ešte v čase, keď gravel bajky v móde neboli, ale myslím, že na tejto akcii to nikto riešiť nebude. Akurát sa ti asi pôjde o niečo ťažšie, hlavne tie bodovo hodnotnejšie kontroly predpokladám nebudú v úplne gravel-friendly teréne :-/
07.09.2022 - 23:13:06
02
gronkjear na to existuje jedna finta. Jazdit ked su ostatni v praci, ja fungujem vylucne takto.
08.09.2022 - 07:00:58
03
gronkjear napísal:
Skôr ako traily - ich počet či kvalita - ma mrzí správanie niektorých bajkerov v lese, to začína byť fakt otras.. :u:

Problem je skor sparavanie sa ludi ako celok. Ci uz maju bicykel alebo nie. Ale bohuzial aj tu plati nemozes ich zmenit mozes len zmenit svoje spravane k nim. Co v praxi znamena zmenit ocakavania. Ja som vdacny ked mi nikto den nezneprijemni svojim chovanim, pozdrav ani kolegialitu necakam. O to viac potesi, ked niekto nezistne pomoze alebo sa snazi den cloveku zprijemnit. Moja skusenost je, ze tam kde jazdim je stale super ludi viac, ako tych normalnych. :hai: ^_^
08.09.2022 - 10:23:12
00
keyboard_arrow_up