bude len horšie, neboj....vedel by som ti porozprávať ale to je nadlho, aktuálne riešime prestup zo školy, len všade je tak plno, že hroza
27.09.2022 - 22:57:16
00
akože, škola nie je ideálna poväčšine :) nuž, stále máš na výber z neštátnych škôl alebo môžeš ostať doma a vzdelávať dieťa sám ... poznám aj takých aj takých a napriek všetkému si myslím, že synátorovi je dobre v tej klasickej škole
28.09.2022 - 08:33:28
03
Veď ja si tiež myslím že v klasickej škole mu je/bude dobre, on ma rad kolektív a zatiaľ sa tam teší. Lenže neprešiel ani mesiac a tiež by som vedel rozprávať a bolo by to na dlho ( ako píše bombtrack ). Ako píšem, zmiešané pocity. Na prvákov napr strašne veľa úloh na doma…keď si zoberiem že ešte len prišli do školy a už každý deň úlohy tak na hodinu-hodinu a pol ( + do toho krúžky a športy čo majú ), tak mi to príde hneď na začiatok celkom aj dosť ( a to mi nerobí problém sa s ním učiť, učiteľstvo som študoval na VS a baví ma to ). Tiež ma mierne vytáča keď mu učiteľka do pracovného zošita kde sa učia písať robí “červene more” svojimi opravami a to si myslím že niektoré veci podľa predlohy napísal krajšie ako mu to ona opravila. A to som myslel že keď budú mat mladú učiteľku, tak bude ešte “nevýhorena”. Btw v papieroch čo išli zo škôlky do školy ma jasne napísané že je “zatiaľ obojručný” a nemá presne vyhranenu ruku ktorá bude dominantná, takze na úplný krasopis môžu zabudnúť. Atd atd atd…
28.09.2022 - 11:27:56
00
neboj, mlade ucitelky su o rok na materskej a potom sa uz do skolstva nevratia ;)
28.09.2022 - 11:35:42
00
foobar, akurat že tato sa tento rok po materskej vrátila do školstva…tak ešte len teraz neviem či sa mám začať báť :D
28.09.2022 - 11:47:01
00
matt Ale to je o pristupe jednotlivca, vo vedlajsej triede to moze byt uplne inac. Mozes jedine tak zmenit skolu a menit kym nenajdes.... Tiez mam prvaka doma a viac uloh ako sused ktory ho ma v a-cku a maju o 10min uloh menej, tiez som bol na rodicku raz tolko ako oni a pod... |( Ale uznavam ze robit hodinu a pol ulohy... U nas je to zatial tak na +-30min.
Skolstvo by som vinil z toho ze musia vobec robit ulohy doma, musia nosit tie nezmyselne tazke tasky hore dole a pod.. U nas som vybavil ze aspon tie prezuvky si nemusia kazdy den prenasat ale mozu si ich nechat v satni, sak aj to je na hlavu... :x
28.09.2022 - 12:10:44
01
presne tak, dosť silno to závisí od jednotlivého učiteľa, stretol som sa aj s učiteľkou, ktorá povedala, že ona deťom nepotrebuje dávať úlohy a taktiež, koľko sa deti doma učia, závisí aj od samotných detí...jedna dcéra ani neviem kedy a ako sa naučila čítať a pri druhej to bola pri spájaní do slabík a slov jedna katastrofa
28.09.2022 - 13:37:38
00
Mam skusenost iba zo zahranicia - trvalo nam 5 rokov kym sme pochopili, ze domace ulohy maju, ale robia v skole a iba ked to dieta nestiha a treba sa na nieco lepsie pozriet to beru domov. (takze vacsina deti to stihala v skole a iba obcas niekto nieco bral domov)

Ale zase musim povedat, ze cely koncept skolstva je trochu iny ako na SK, cize toto je iba jeden z porovnatelnych faktorov.
28.09.2022 - 13:53:04
00
asi zalezi od skoly, u nas sa tiez "domace" ulohy stihali v skole
28.09.2022 - 13:55:15
00
aj ja som domace ulohy stihal v skole - pred hodinou odpisat od spoluziaka :-D
28.09.2022 - 14:09:39
02
matt napísal:
Veď ja si tiež myslím že v klasickej škole mu je/bude dobre, on ma rad kolektív a zatiaľ sa tam teší. Lenže neprešiel ani mesiac a tiež by som vedel rozprávať a bolo by to na dlho ( ako píše bombtrack ). Ako píšem, zmiešané pocity. Na prvákov napr strašne veľa úloh na doma…keď si zoberiem že ešte len prišli do školy a už každý deň úlohy tak na hodinu-hodinu a pol ( + do toho krúžky a športy čo majú ), tak mi to príde hneď na začiatok celkom aj dosť ( a to mi nerobí problém sa s ním učiť, učiteľstvo som študoval na VS a baví ma to ). Tiež ma mierne vytáča keď mu učiteľka do pracovného zošita kde sa učia písať robí “červene more” svojimi opravami a to si myslím že niektoré veci podľa predlohy napísal krajšie ako mu to ona opravila. A to som myslel že keď budú mat mladú učiteľku, tak bude ešte “nevýhorena”. Btw v papieroch čo išli zo škôlky do školy ma jasne napísané že je “zatiaľ obojručný” a nemá presne vyhranenu ruku ktorá bude dominantná, takze na úplný krasopis môžu zabudnúť. Atd atd atd…

Matus k uloham, moja polovicka je ucitelka 1-4 a teraz ma zas prvakov, ver mi ze keby nedala ulohy tak vacsina rodicov s tymi deckami doma nic nerobi, daju im telefon do ruk, alebo tablet alebo pustia telku a to je ich vychova.
Takto sa aspon z donutenia musia detom venovat. Mozno som to zvelicil, ale sme spolu uz nejaky ten rok a viem akych prvakov dostava a je krasne vidiet ktoremu sa rodicia venuju a ktoremu nie. Taka je doba ze rodicia sa detom co sa skoly a vychovy tyka skoro nevenuju. Uz terajsie generacie su hlupe a lenive, nechcem ani vidiet co bude v tych dalsich. Napriklad kazdu chvilu je v skole policia, to bolo za mojho detstva max raz za rok ak vobec. Deti su hnusne voci sebe, nepomahaju si, to co je kolektiv vobec nechapu. Su vynimky, ale cim dalej je tych nevychovanych a zlych a hlupych deti viac a viac.
28.09.2022 - 15:01:06
03
Hack3r, dakujem za prispevok a v podstate s nim suhlasim. Len mi proste nesedi ten prechod medzi "povinnostami" v skolke a nasledne v skole. Ten je bohuzial da sa povedat zo dna na den dost vyrazny ( teda aspon u nas ). Nas "starsi" mal uz v skolke kruzky na ktore rad chodil ( do tyzdna 1x vytvarna, 1x anglictina a 1x futbal ), ale momentalne pri tych domacich ulohach a kruzkoch je to na mensie dieta uz docela zahul si myslim. Este k tomu futbal vymenil za hokej lebo sa mu to ovela viac paci ( kde maju treningy 3x do tyzdna ), tak ma kazdy den v tyzdni nieco. Ked do toho priratam 1-1,5hod domacich uloh a opakovania uciva ktore nam posielaju do edupage, tak mam pocit ze ide od rana do vecera. On si zatial nestazuje, skolu dava v pohode, kruzky ho bavia. Ja si nestazujem aj ked sa s nim ucim a chodim s malymi aj na hokejove treningy obcas aj ako pomocny trener ( ked som to uz studoval ), proste ma to bavi. Len ten "skok" povinnosti vs volny cas sa mi zda na 6-7r deti aj vdaka tym kazdodennym domacim uloham dost velky.

+ "trosku" ( trosku viac ) skripem zubami a hryziem si do jazyka ked v jeho pracovnych zositoch vidim cervenym perom poopravovane veci ktore sa mi zdaju byt uplne v poriadku. Uz len cakam ako pridu zajtra "poopravovane" tieto vlnovky, lebo sa pani ucitelke nebudu pozdavat obluciky podla jej normy. Mimochodom dnes som tu fotku ukazoval kamosovi na hokeji co ma syna vo vedlajsej triede a ten to okomentoval slovami "co si, toto je tisic a jedno ako skrabe nas maly, ale zase na kazdej druhej strane ma peciatku na povzbudenie do dalsej prace"...

Prílohy:

xxx.jpg
xxx.jpg 46.34 KiB thumb_up0thumb_down

29.09.2022 - 00:11:12
00
tie vlnovky si pamatam :-D . Domace ulohy su asi aj na to, aby sa deti naucili pracovat samostatne, planovat si cas a vediet, ze su aj povinnosti, ktore sa nedaju odlozit a na ktore musia mysliet. Nie som pedagog, tak len si to tak domyslam. Ale castokrat veci maju aj viac vyznamov, tak ako domaca uloha neznamena, ze sa musi len nieco naucit.
29.09.2022 - 08:28:56
00
Napriklad my sme sa pri domácej nikdy nič nenaučili😁
29.09.2022 - 08:41:33
13
Nejde o vlnovky ako také, ale o spôsob držania ceruzky a pera a plynulý pohyb, postupne bude predsa písať písmo do riadkov. Dyslextici/dysgrafici by sme Ti vedeli povedať, môj syn také pekné vlnovky nikdy nedokázal.
29.09.2022 - 08:56:01
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up