S 9z pastorkom robí aj E13... No ta zasa budú skoky, skôr mi ide o zjemnenie odstupnovania
01.10.2022 - 11:59:15
00
tomasspura napísal:
bude asi treba uvolnit skrutku na prehadzovacke, uvolnit lanko a potom nim tahaj a na radeni klikaj ako keby si isiel dole na 11z pastorok. A potom znovat nastavit. Podla mna len nejako vtiahlo lanko.


Uvoľnil som trochu lanko a radenie má znova 11 kliknutí, tak ako to má byť. No napriek tomu sa mi to nedarí nastaviť. Keď prehodím na najľahší prevod tak ide reťaz až za kazetu. Skúšal som pritiahnuť L skrutku a nepomohlo to ani keď už bola na doraz. Reťaz ide na najväčší pastorok už keď je zaradený druhý najľahší prevod. Keď trochu uvoľním lanko, tak sa to zlepší, no vtedy zase nefunguje najťažší prevod. Na bicykli som nespadol ani som nič neprestavoval, len tak z ničoho nič sa to rozladilo a netuším ako by som to mohol opraviť. Neviete čo s tým?
01.10.2022 - 12:55:23
00
FiLus garbaruk robi 10-48 na XD.
10-46 robi sram v ramci gravel sad ale je na XDR orech - je o nieco sirsia ako MTB kazeta. MTB kazetu ale das aj na XDR orech len treba podlozku.
no a kedze je rozna sirka kazety asi k tomu treba prislusne saltre. ak mas MTB salter tak garbaruk.
pripadne na microspline 10-45 od shimana
01.10.2022 - 13:00:46
00
Pôjde to na enduro, to som zabudol zmieniť... Prejsť na microspline by znamenalo riešiť aj orechy, čomu by som sa rad vyhol,ano kazety od Shimana sú pomerne lacne ale zároven ťažké... Ten Garbaruk 10-48 by mohol fungovať, diki zatip, aj keď zasa po skúsenostiach s 11sp od nich ma trocha odrádza životnosť... Ale pomer cena/váha vychádza v prospech. Snáď by sa to dalo uživiť.
01.10.2022 - 13:25:08
00
lukovac napísal:
Uvoľnil som trochu lanko a radenie má znova 11 kliknutí, tak ako to má byť. No napriek tomu sa mi to nedarí nastaviť. Keď prehodím na najľahší prevod tak ide reťaz až za kazetu. Skúšal som pritiahnuť L skrutku a nepomohlo to ani keď už bola na doraz. Reťaz ide na najväčší pastorok už keď je zaradený druhý najľahší prevod. Keď trochu uvoľním lanko, tak sa to zlepší, no vtedy zase nefunguje najťažší prevod. Na bicykli som nespadol ani som nič neprestavoval, len tak z ničoho nič sa to rozladilo a netuším ako by som to mohol opraviť. Neviete čo s tým?


Toto bude naozaj problem bud patky alebo ramienka. Nieco z toho nieje uplne rovne. Presiel som si tym tiez. Dokonca nova patka nepomohla. Musel som ju trosku vypodlozit a az potom to slo poriadne. Mozno mas patku alebo prehadzovacku v nej slabo dotiahnutu.
01.10.2022 - 14:26:16
10
Gusto0 napísal:
FiLus garbaruk robi 10-48 na XD.
10-46 robi sram v ramci gravel sad ale je na XDR orech - je o nieco sirsia ako MTB kazeta. MTB kazetu ale das aj na XDR orech len treba podlozku.
no a kedze je rozna sirka kazety asi k tomu treba prislusne saltre. ak mas MTB salter tak garbaruk.
pripadne na microspline 10-45 od shimana

Myslím, že Sram robí 10-44 a nie 46. Je to však kazeta road AXS určená pre Flattop reťaz.
01.10.2022 - 14:46:34
01
Marinada napísal:
Toto bude naozaj problem bud patky alebo ramienka. Nieco z toho nieje uplne rovne. Presiel som si tym tiez. Dokonca nova patka nepomohla. Musel som ju trosku vypodlozit a az potom to slo poriadne. Mozno mas patku alebo prehadzovacku v nej slabo dotiahnutu.


Pozrel som sa na tú pätku a vyzerá to, že by tam mohol byť problém, ale nemám to s čim porovnať, lebo neviem aký bol pôvodný stav. Prehadzovač je k pätke pritiahnuta na 12Nm no ak na ňom zamknem ramienko pomocou toho tlačítka čo má Sram a skúšam hýbať prehadzovačom tak cítim že je vôľa medzi pätkou a tou podložkou o ktorú sa opiera Limit skrutka (foto). Ak zdvihnem prehadzovač tak sa tou podložkou dá voľne točiť. Pozeral som to aj na cestaku a tam je to všetko napevno a prehadzovač sa pohybuje len na ložisku. Neviete či tam tá vôľa má byť? Ak nie, tak ako mohla vzniknúť? a ako sa dá odstrániť?

Prílohy:

20221002_193001.jpg
20221002_193001.jpg 237.04 KiB thumb_up0thumb_down

02.10.2022 - 20:48:32
00
Vola je do istej miery OK no tu je jasné prihnuta pätka... V každom lepšom servise by mali mať tool na rovnanie pätiek. Robota doslova na pár minút...
02.10.2022 - 21:02:06
11
12Nm??? :o :tmi:
02.10.2022 - 22:01:30
00
Je to hraničná hodnota, ale prehadzky SRAM Eagle sa k pätke upevňujú momentom 10-12Nm..to je na tej skrutke napísané.
02.10.2022 - 22:13:38
01
Ale prečo? Potom tu čítam ako niekto niečo nevie povoliť a že strhol imbus a pod. Max hodnota nie je uvedená preto aby sa využívala na max. Tej skrutke v pohode stačí 7Nm, aby bez problémov držala. Navyše na závite býva loctite takže fakt nevidím dôvod to takto uťahovať a ničiť závity.
02.10.2022 - 22:27:13
02
Kristina napísal:
Ale prečo? Potom tu čítam ako niekto niečo nevie povoliť a že strhol imbus a pod. Max hodnota nie je uvedená preto aby sa využívala na max. Tej skrutke v pohode stačí 7Nm, aby bez problémov držala. Navyše na závite býva loctite takže fakt nevidím dôvod to takto uťahovať a ničiť závity


opatrne zvečním tento príspevok aby aj ďalšie generácie mohli obdivovať jasného a odhodlaného ducha boja proti ničeniu závitov utahovanim na predpísaný moment. A ako z príspevku logicky vyplýva, dodržiavaním predpísanej hodnoty sa nebudeme obťažovať, namiesto nej si zvolime náhodne číslo medzi 0 a danou hodnotou, ktoré vyhlásime za správne, lebo medveď ... Ešte v texte vidím ďalšie dve mentálne saltá ale už sa mi chce spať, tak diky Broňa, dobrú ;-]
02.10.2022 - 23:00:11
00
ivast patku, alebo kluky, alebo pedale som nikdy neutahoval na presny moment, vzdy rukou tak aby dobre bolo ? a nikdy som nemal problem.
02.10.2022 - 23:13:09
00
Popravde neviem prečo Sram zvolil hodnotu 10-12Nm. Faktom je, že na vrcholných sadách sa obťažoval to na tú skrutku vygravírovať pri Xx1 krásnym zlatým písmom. Je to jedna z hodnôt, ktorú viem na biku naspamät. Ale samozrejme doťahujem len podľa citu. Na mechanickej XX1 ak idem na hodnotu 12 tak mi to v tom kĺbe už drhne. Myslím že to bude ale nejaká výrobná vada. Takže to musím s citom menej doťahovať.
02.10.2022 - 23:21:42
00
ivast napísal:
opatrne zvečním tento príspevok aby aj ďalšie generácie mohli obdivovať jasného a odhodlaného ducha boja proti ničeniu závitov utahovanim na predpísaný moment. A ako z príspevku logicky vyplýva, dodržiavaním predpísanej hodnoty sa nebudeme obťažovať, namiesto nej si zvolime náhodne číslo medzi 0 a danou hodnotou, ktoré vyhlásime za správne, lebo medveď ... Ešte v texte vidím ďalšie dve mentálne saltá ale už sa mi chce spať, tak diky Broňa, dobrú ;-]

Obávam sa, že nechápeš zmysel udávania maximálneho uťahovacieho momentu. Tak ako sa hovorí už v samotnom názve, nejedná sa o "predpísanú hodnotu". Je to MAXIMÁLNY moment na ktorý sa môže daná skrutka pritiahnuť.
03.10.2022 - 07:58:52
00
keyboard_arrow_up