komu sa nepaci, ma moznost ist klasicky po cervenej popod kopce, alebo po hlavnej ;)
jazda do Terchovej cez sedlo Stran, Horny Vadicov a sedlo Lutiska je tiez pekna ...

ako pise JanoTrnove :
JanoTrnove napísal:
... Avšak správny nájazd na cyklocestu je od campu Varín a tam treba ísť popod most, čo nie je z Gbelian ani z Varína vyznačené...


JanoTrnove napísal:
...Akurát je nedoriešený prechod v smere od Tepličky, Gbelian pri križovatke Koňhora-Varín. Smerovanie na cykloceste z Gbelian ukazuje nepochopiteľne do Koňhory, kde je tá „slepá“ cesta...

co sa tyka spominanej "slepej cesty", tak to nie je az take strasne - pri tej zavore je medzera na bajkera / chodcu a da sa prejst v pohode k 2. mostu v Konhore (pocitane od Varina)

mirec16 napísal:
... na trening? absolutne nie...

dufam, ze to bol pokus o vtip
vzdy ma na VD "potesia" ziletkari, ktori ma obehnu mozno v 50km/h na ceste, kde chodia auta a male deti a kde nemozu tusit, co je za zakrutou ...
30.09.2022 - 11:33:57
04
tak uz viem preco to u nas nejde :)
30.09.2022 - 12:27:58
00
A prečo by to nešlo? Veď na tej novej cyklotrase normálne ľudia na cesťákoch jazdia..Aj z kysúc tam radi jazdia a robia rôzne okruhy. Pre MTB sa dokonca ponúka aj kvalitná dostupnosť trás v okolí kubínskej hole, že tam nemusím jazdiť cez Vadičov a Káčerovcov, ale ľahúčko sa dostanem do šípkovej a odtiaľ do Zázrivej a je to.
Ak potrebuješ trénovať, tak napríklad dnes si vybehni na vodné dielo, daj si cez Budatín a Varín veľké 3x30km koliečka..drž si tak okolo 300W a prídeš krásne protáhnutý :) A ako bonus tam dnes zaručene nikoho nestretneš, takže môžeš to držať 50-60km/h v kuse :) Tak vidíš , že to ide aj u nás
30.09.2022 - 12:46:27
03
to akoze vy ste fakt spokojni s tou parodiou na cyklotrasu v cene 300tis Eur za 1km?

to v ziadnom pripade, ja mam rad ked tam je kopec deti a aut, a minimalne 350W ?
30.09.2022 - 12:52:53
00
Som ti to ponúkol len ako ľahkú tréningovú alternatívu na dnešné upršané popoludnie :) preto nižší výkon, skôr aklimatizačná jazda na chladnejšie obdobie.

Cyklotrasa neviem koľko stála, ale cenu navýšili tie nezmyselné mosty. Oni sa tie mosty dokonca niektorým ľuďom páčia, ja osobne tie mosty považujem za zhovadilosť, ale je to lepšie ako nič. Rýchlosť na tej cyklotrase je uspokojivá...dá sa držať na MTB okolo 30, tie zákruty sú fakt hrozné a na klzku to bude sranda, na cesťáku ešte väčší adrenalín, ale nejako to zvládneme...A zas s deťmi nejdeš 30, ale 10-20 a nech sa mládež učí jazdiť aspoň.
30.09.2022 - 13:03:39
02
fluider napísal:
Tá fotka musí byť z predvojnového obdobia. Nevieš?

Asi 1900 - 1919 :-)
30.09.2022 - 13:11:34
00
mirec16
prezradim Ti tajomstvo ;)
nech sa hocico urobi hocijako dobre, tak to moze byt lepsie a vzdy sa najde niekto, kto to opi*uje ...
ak nie Ty, tak, fero, jozo, alebo palo ...

samozrejme by to mohlo byt lepsie - vzdy to moze byt lepsie ...
keby sme spolu sedeli na pive, tak by sme sa ohladom spominanej cyklotrasy pravdepodobne zhodli na 80% (najazdy, stupania, povrch, stlpiky, cena ...)
ale to nic nemeni na tom, ze som rad ze ta trasa existuje a dokazem sa bezpecne a rychlo dostat tam, kde som inokedy isiel niekolko hodin cez kopecky
30.09.2022 - 13:13:18
01
modus operandi je jasny, projekt a stavba sa taha tak dlho, ze uz je vsetkym vlastne jedno ako je to spravene a kolko to stoji, len nech uz to je hotove... na jednej strane rozumiem, na tej druhej...

btw ta Konhora, sukr. pozemok tam je tusim iba okolo tej rampy, inak cesta sukromna nie je, ale preco sa s nimi na tych 2m nedohodli, to uz netusim
30.09.2022 - 13:34:11
02
btw Konhora - nedohodli sa, lebo sa s nou neda - a to si ten pozemok pod cestou s vecnym bremenom kupili potom ako bola schvalena cyklotrasa ... Ani obec ani policia to riesit nechce.
03.10.2022 - 16:11:43
00
Sesulak mal si to https://www.mtbiker.sk/forum/post1881177.html#p1881177 napisat do tejto temy
06.10.2022 - 19:23:39
00
Uz je :)

Caute, chcem niekedy v blizkej buducnosti vybehnut po tej novej cyklo do Terchovej od muru na Vodnom diele Zilina a vsimol som si, ze od nadrze popri Varinke, popod zeleznicu do Varina sa nejak nejazdi: https://www.google.com/maps/@49.1956082,18.8689741,817m/data=!3m1!1e3
Je to neprejazdne?
06.10.2022 - 19:27:48
00
pred tyzdnom to este bolo zatvorene
06.10.2022 - 19:32:15
01
Ak myslis ten brod tak mna tade poslali mapy.cz ale ked som prisiel tam bolo tak aspon meter vody cize by som musel mat cln 😁
06.10.2022 - 19:41:08
00
Dnes CHPS s branomelis, perfektne pojazdenie s lokálnym znalcom čo to má celé v malíčku, už dlho som sa takto dobre nepreviezol ... Dal som to bez ujmy, až v Strecne zo samej radosti aký som dobrý som sa nakoniec vybejal do blata a vyvrtol si palec ;-] raz darmo, pýcha bolí... Jo a za Fatranskymi chlapcami sa ťažko stíha, nejak podozrivo dobre im to ide do kopca aj z neho ...
06.10.2022 - 19:52:59
12
Super Ivan. Som rád, že sa Ti tu páčilo a, že som mohol poukazovať jednu z najlepších chuťoviek čo tu máme :) Ešte je ich tu zopár, ale toto je kultovka. S tým palcom si to zamlčal..myslel som, že si tam len ľahol, ale z toho si nič nerob..na tom traili ľahol už každý vrátane mňa. To je zradný blatistý na prvý pohľad ľahký zošup. Všetko čo sme šli je na prvý krát trochu na hlavu. Na budúce sa ukáž a môžeme si to dať na zopakovanie, alebo to rozšírime o ďalšie úseky.
06.10.2022 - 20:02:38
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up