Podla mna spolahlivost bude velmi dobra, neviem o tom, ze by sa Kie kazili. Skor ta spotreba na dialnici nebude nic moc ale uvidis
07.10.2022 - 03:04:01
00
A pani, kia ceed sw 2016, motor 1.6 GDI? Co na to hovorite?

Kedysi som jazdil firemnu kiu ceed sw 2009, motor benzin 1.6, oznacenie neviem. Ale celkom to dobre chodilo a aj posed mi vyhovoval a viem,ze to auto chodi do dnes, stale ho v tej firme maju..
07.10.2022 - 07:26:11
00
A čo by ste kupili za auto, nejaké lepšie 4x4, vyšší podvozok, do 10 000? Mám niečo vyhliadnuté, ale možno som na nejaké dobré auto zabudol.
07.10.2022 - 07:36:19
00
Tiez mam Aurisa TS 2014 1.6/97kW. Zatial 1 porucha - piskanie riadacej jednotky palivovej nadrze hned po kupe. Vymenene v ramci zaruky a odvtedy zatial pokoj. To piskanie bolo v takej frekvencii, ze ho poculi len ludia mladsi ako cca 40 rokov :-) . Starsi prijimaci technik nic nepocul, prisiel mladsi a ten ano :-D . Teraz som menil komplet brzdy po 110 000km. Obcas sa mi nezapne pri cuvani zadna kamera.

Jazdi s nim 80% dialnicu a 15% okresky. Vacsinou sam a prazdny. Auto je lenivejsie, to sa musi uznat. Do stupani na dialnici to chce 5-tku, alebo 4-ku (napr. stupanie pri Viedni). Spotreba s lahkou nohou 6,3l (priemer za tych 110 000km). Sedacka vodica mi tiez vrzga, ale len pri teplotach pod 10 stupnov a len ked sa velmi vrtim. Mam sportove sedacky, co k tomu davali a sedi sa mi super (185cm, stihly). Ani po 6-8h nie som unaveny, alebo otlaceny, co sa pri mojej staruckej Astre nedalo povedat. Vzadu si za seba sadnem len tak-tak. Kolena sa jemne dotykaju predneho operadla. Interier by som cakal lepsie spracovany - licovanie, fugy.

Celkovo som s autom spokojny. Nema ziadne senzory a podobne hovadiny, co by sa mohli pokazit a budu stat stovky eur. Ze je lenive mi nevadi - nepretekam. Na dialnicu pri konstantnej rychlosti to staci. Pri predbiehani, alebo do kopca podradim.
07.10.2022 - 07:53:14
01
ďakujem za recenzie :-)

skorpion napísal:
Spotreba s lahkou nohou 6,3l (priemer za tych 110 000km).


pri akej diaľničnej rýchlosti ? normálne 130kmh? lebo ak hej tak super.
07.10.2022 - 08:07:00
00
na tempomate davam 133-135 km/h.
07.10.2022 - 08:15:15
01
Vaculik "Joker" a Dacia Jogger LPG :y:
https://www.youtube.com/watch?v=NEHGXrlhgJ4
07.10.2022 - 08:27:47
00
Joggera mam, zatial len 1tkm, cize skoro na to, aby sa stal milacikom ;) ci som mohol dat nejake podrobnejsie reporty.
Na to, ze to je 3valec 999cm3 je prekvapivo zivy (istr, nie som pretekar a je to v zabehu)
07.10.2022 - 09:05:29
01
LuJa napísal:
A pani, kia ceed sw 2016, motor 1.6 GDI? Co na to hovorite?


Svagor to ma, je to celkom zive, ked som s tym par krat isiel. Spotreba okolo 7 v rezime mesto/dialnica 50/50.
Poruchy 0, len je to priamovstrek, tak tomu obcas treba trochu podkurit, aby nekarbonoval.
Zvnutra daleko priestrannejsie jak Auris.
07.10.2022 - 09:29:07
00
GDI je fajn, len ak sa da, tak treba zistit/odhadnut ci sa s tym jazdilo castejsie mesto/medzimesto a co sa tankovalo, pripadne aditivovalo, v pripade ze to jazdilo vela mesto a cucalo iba cistu 95 bez VIFu, tak uz po 6r aj odkarbonovat
07.10.2022 - 09:34:57
00
Marli napísal:
ci som mohol dat nejake podrobnejsie reporty.
Na to, ze to je 3valec 999cm3 je prekvapivo zivy (istr, nie som pretekar a je to v zabehu)

Ked nieco pojazdis tak nezabudni report pridat. Ale neponahla :) , teraz deriem MCV I (+netovarenske LPG) a dufam, ze este zopar rokov vydrzi. Mas LPG verziu?
07.10.2022 - 10:06:22
00
CykloTRON napísal:
Podla mna spolahlivost bude velmi dobra, neviem o tom, ze by sa Kie kazili. Skor ta spotreba na dialnici nebude nic moc ale uvidis



Spotreba 1.5 tgdi pri proceede okresky 5.1, na dialnici 105km/h 5.5. Na diaľnici 130km/h 6l. Vždy pridávam aj VIF.
07.10.2022 - 11:01:23
01
Prave kurier priniesol spotrebak z gasbj. Na foristu, co by sa asi pripojil k objednavke, som si spomenul az teraz...

Prílohy:

LPG.jpg
LPG.jpg 80.65 KiB thumb_up0thumb_down

07.10.2022 - 12:01:19
00
Palo TT napísal:
Ked nieco pojazdis tak nezabudni report pridat. Ale neponahla :) , teraz deriem MCV I (+netovarenske LPG) a dufam, ze este zopar rokov vydrzi. Mas LPG verziu?

Jogger staremu Loganu MCV nemoze konkurovat co sa tyka rozmerov / vyuzitelnosti / praktickosti batozinoveho priestoru. Urcite si ho chod pozriet a pomerat nazivo aby si vedel, ci ma vyznam s nim do buducna uvazovat. Zadna lavica je v Joggerorovi napevno a neda sa sklopit do roviny s dnom kufra. Daju sa sklopit operadla, ale vtedy vznika velmi velky vyskovy rozdiel medzi dnom a sklopenymi sedadlami, co je dost neprakticke. Alebo mozes celu lavicu vyklopit vpred, ale potom zas vyrazne uberie z dlzky loznej plochy a zostane tam len okolo 150 cm na dlzku. Cize zdanlivo velke auto s velkym vnutornym priestorom, ktory je ale kvoli nepraktickemu rieseniu zadnej lavice zle vyuzitelny a zdaleka nie tak velky, akoby clovek dufal. Naviac aj vstupny otvor cez piate dvere je dost uzky, co tiez nepridava. Bol som si to pozriet nazivo len aby som si potvrdil, ze s tym nemozem pocitat. Cakal som to, ale aj tak som bol z toho smutny. :)
07.10.2022 - 13:02:19
00
To si musel sediet v tej najlacnejsej verzii bez klimy. Vyssie verzie maju zadne sedadla aspon delene 2:1.
https://www.youtube.com/watch?v=NEHGXrlhgJ4&t=525s


Pri MCV I by som si bol ochotny doplatit za:
6 rychlosti
3 nezavisle a posuvne zadne sedadla.
Rychlosti Jokker poriesil. Zadne sedadla vyzeraju byt to iste ako MCV I. K sedadlam:
Daju sa sklopit operadla, ale vtedy vznika velmi velky vyskovy rozdiel medzi dnom a sklopenymi sedadlami, co je dost neprakticke

Fyzika nepusti. Vysoke sedacky pri vyssich MPV/mini MPV autach nikdy nebudu mat operadla zaklapatelne do podlahy po vyklopeni sedaku ako pri klasickych kombi (MCV II, Fabia). A lacne mini MPV nikdy nebude mat samostatne a posuvne sedacky. Problem pri MCV I je aj ten, ze zadne sedacky su dost vpredu. Sam za sebou som sedim nepohodlne (ale zase 190cm + dlhe ruky, nohy). Mohli to cele posunut 5-10cm dozadu, ale chapem, ze z pohladu nakladov sa im hodi mat ich jednotne v oboch verziach (5 aj 7 miestnej).
Potesilo, ze aspon opierky hlavy vzadu su uz zasuvacie dolu a netreba ich vyberat pri sklapani, ak je predne sedadlo moc vzadu. Planujem vyskusat, ci sa daju namontovat aj do MCV I.
Demontaz zadnych sedadiel bez naradia asi nema ani Jokker. Skoda, pritom by to bolo lacne a velmi prakticke. V praxy nie je problem ten jeden resp. dva sroby povolit - jednosedacku pomerne casto vyberam, ked ideme 2+2 , alebo sam s lozkom a bikom. Bike/biky su vtedy nastojaka vedla seba bez predneho kolesa namiesto tej sedacky za spolujazdcom.
Na lozko su tie sedacky v pohode. Mam aj jednomiestnu verziu lozka len na dvojsedacku, aby som mohol spavat s bikom.
07.10.2022 - 15:27:23
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Nosiče na auto)
keyboard_arrow_up