Kenai napísal:
Je tam min 100m, ale to je fuk. Cele C je prakticky povrch zamenitelny s asfaltom. To je na gravel nie AM/EN

kde je tych 100m? I dare you o 20E
17.10.2022 - 13:05:49
00
scarinko napísal:
isiel som krasnansky, vyliezol pri Horarni, potom musis ist asfaltom lebo dalej je Krasnansky len jednosmerny myslim.

krasnansky nie je jednosmerny. to ze ti tam strelci mozu skocit na hlavu je druha vec.
17.10.2022 - 13:08:03
01
Stax napísal:
scarinko chcel ist na 3 single, mas to v bolde. na spariska sa z hornej vydrice dostanes predlzenim vydrice - cuduj sa svete po SINGLI....

to tak byva ked sa chlapci chcu ist bicykovat a su lenivi sa bicyklovat. potom to skonci vyhladavanim konfliktov s turistami a oznacenim dusty roadie :D

jaj ty myslis 3jamy, ten singlac no co ja viem, nemam ho moc v laske a uz som tu cital ze vela dalsich. Ale ano, je to alternativa.



Stax napísal:
krasnansky nie je jednosmerny. to ze ti tam strelci mozu skocit na hlavu je druha vec..

no nejak si neviem prestavit ze tam slapem hore a oproti pojdu ti "enduristi" co ma bezne minaju na trailoch ako zmyslov zbaveni :) s ohladom na fyzicke a dusevne zdravie je jednosmerny :)
17.10.2022 - 13:08:48
00
Stax napísal:
kde je tych 100m? I dare you o 20E

https://ridewithgps.com/routes/41234362

Prílohy:

Capture.PNG
Capture.PNG 35.18 KiB thumb_up0thumb_down

17.10.2022 - 13:11:54
00
traged...

Prílohy:

jasneeee.JPG
jasneeee.JPG 35.2 KiB thumb_up0thumb_down

17.10.2022 - 13:15:23
00
Jano1987 napísal:
Kenai z Bieleho kríža som šiel dole takto https://sk.mapy.cz/s/kenebuzuhu vyhol som sa hore tej asfaltke. Určite sa nájde aj iná alternatíva.

incident sa udial tu https://sk.mapy.cz/s/hodamonapa, ako sa Cesta hrdinov SNP križuje s Štefánikovou cyklomagistrálou, keď cyklisti nabehli na na Cestu hrdinov, napriek tabuli, že tam bol zákaz vjazdu cyklistom.

Ta tvoja trasa je na gravel pre dustie roeadieho pekny vylet nie na presun EN jazdca vo vystroji z jedneho DH trailu na druhy. Ale to nie je predmet disusie.

Kde je ten zakon ktory hovori ze nesmies po TZ. Kde je jasne urcene co je ucelova komunikacia ?
A tiez to pls aplykuj a vyjazdri sa k svatemu vrzchu 4 mozes po nom jazdit ci nie ?

Ak to nepalnujes zodpovedat tak nediskutujes na o nic lepsiej urovni nez zvysok fora na ktore sa stazujes. Budem velmi sklamany.
17.10.2022 - 13:16:28
00
scarinko, co nazyvas "blatovou jamou"? nejak ma vobec nenapada, ze co to moze byt?
Inak piatok som siel cez vsetky tie brody co su na Greenbike trase (tj udolie Vydrice) a jeden z nich bol uplne suchy, ani pramienok tam nebol (ten co je najblizsie asfaltke z BK)
17.10.2022 - 13:20:06
00
no ved ako vlezies do lesa pri slivovi po zvaznici a konci to na krizovatke Pod panovou lukou. tam je blato snad aj v lete ked je sucho :)
17.10.2022 - 13:21:55
00
Stax napísal:
traged...

LoL OK nechaj si 20E ale to je o dalsi meter dalej :rofl:
A stale je to marny debat, lebo je to dalej a rovnako otravne ako ta asfaltka. Po tej asfaltke to ason ide rychlejsie. Len je plna chodcov co obchadzaju tu TZ co pre nich postavili. :lol:
17.10.2022 - 13:22:04
00
ked si lenivy sa bicyklovat tak sa nebicykluj. pripadne vedome vyhladavaj konflikt v mieste kde vies ze nemas co hladat. klobucik dolu...

edit: a paci sa mi ako mindzujes na udolie vydrice kvoli tomu ze je zjazdne na graveli a pritom spominas cerovku ktora je ehm zjazdna na graveli :D ale iba s integralou :D
17.10.2022 - 13:26:01
00
ja som sa niekde uz stratil :) ak som sa dostal z TBK na asfaltku pri starom rubanisku? ved tade sa podla Jana nesmie, nie je tam céčko :)
17.10.2022 - 13:32:35
01
keby si bol aspon raz na stupavskom alebo bratislavskom maratone tak by si vedel ze to je siroka zvaznica (rovnako ako udolie vydrice) eg v 2ke ochrany tam nemusi byt cko. ale pokus dobry ;)
17.10.2022 - 13:34:04
00
takze o tom ci tam mozem alebo nemozem rozhoduje to akej sirky je ta dana cast vyjazdena alebo vysypana makadamom? ten bol dobry :)
17.10.2022 - 13:36:50
01
Kenai ale, ale... Jazdec na endure, ktorý robí presun je neschopný jazdiť po asfaltke, či trase, ktorá je určená pre gravel? To je mi novinka.

STN 73 6108:
lesná cesta: pozemná komunikácia, ktorá je súčasťou lesnej dopravnej siete; určená je na dopravu dreva, osôb, materiálu, na prejazd špeciálnych vozidiel (požiarna, zdravotná služba), ale môže slúžiť aj na iné ciele; má vybudované zemné teleso a aspoň jednoduché odvodnenie

§ 22, vyhláška č. 35/1984 Zb.:
(1) Účelovými komunikáciami sú najmä poľné a lesné cesty, príchodové cesty k závodom, staveniskám, lomom, baniam, pieskovniam a k iným objektom a cesty v uzavretých priestoroch a objektoch.

Podľa zákona o pozemných komunikáciách a príslušnej vyhlášky sú lesné cesty účelovými komunikáciami. Aj na tých platia dopravné predpisy a teda aj dopravné značky.

Podľa Slovenskej technickej normy (STN), na ktorú sa zákon o lesoch odvoláva, je lesná cesta pozemnou komunikáciou, ktorá je súčasťou lesnej dopravnej siete. Delí sa na štyri podkategórie. V prvých troch je určená minimálna šírka cesty 4 metre. Posledná má povinnú minimálnu šírku 1,5 metra. Pre každú z týchto podkategórií je odporúčaná maximálna rýchlosť jazdy.

Dôležitým parametrom pri zaraďovaní komunikácií do skupiny lesných ciest je kvalita jej povrchu. Tá môže byť rôznorodá. Stavaná, asfaltová cesta, môže ňou byť aj zemina, či už udupaná alebo prašná. Vyskytujú sa cesty spevnené i nespevnené. Dokonca môžeme nájsť cestu, z ktorej nie je odstránené rastliny. Sklon cesty by sa nemal pohybovať nad 12%.

Pre cyklotrasy či ako to správne nazvať sa už roky používa označenie"C" nejakej farby podľa stupňa obtiažnosti. Obyčajný pásik je určený pre peších turistov.

Zákon bol menovaný. To že hľadáš blbosti, je tvoj problém. Každý kto nemá IQ húpacieho koníka to snáď dokáže pochopiť.
17.10.2022 - 13:37:12
02
scarinko napísal:
takze o tom ci tam mozem alebo nemozem rozhoduje to akej sirky je ta dana cast vyjazdena alebo vysypana makadamom? ten bol dobry :)

mam take tusenie ze citat vies a user_id ti to sem uz postol. na zvaznici je to aspon jasne. na singli sa mozes pokusit diskutovat...

ale ano treba jazdit ako uplni kompoti a za chvilu budeme moct jazdit iba po Cckach. je nie mala skupina ktori na tom extremne odhodlane pracuju. nanestastie...

opat by som rad pripomenul epizodu okolo rezervacie vydrica. ja naozaj nerozumiem ako toto niekomu nestacilo ako vystraha...
17.10.2022 - 13:42:58
01
keyboard_arrow_up