Najde sa tu nejaky expert, co by vedel identifikovat pricinu problemu? Nehrkoce mi to stale, len obcas - aj na hladkej ceste, ale ozve sa to aj ked prejdem po nerovnosti. Bol som aj u mechanika, ale vtedy samozrejme islo vsetko ticho. Podla mojho nazoru je nieco uvolnene. Vsetky vonkajsie casti su prekontrolovane a vyzeraju byt v poriadku. Pravdepodobne ide o vnutornu cast v oblasti zadneho kolesa. Baterka uvolnena nie je.

Takisto je jedno na akom prevode idem alebo aku mam kadenciu. Zvuk sa nemeni. To hrkotanie je pocut aj pri roztoceni kolesa ked bike nadvihnem na 1-2 sekundy. Na biku mam najazdenych ani nie 1000 km. Moze takyto zvuk vydavat uvolnene lozisko? Vdaka za pomoc.

video: https://streamable.com/jjmwpf
20.10.2022 - 11:56:02
00
Ak mas dusove koleso mrkni ci nemas povolenu tu maticku ktorou fixujes ventil o rafik resp. ak nemas typ ventilka so zavitom ci mas cez ventilok nalepenu nalepku proti hrkaniu ventila v rafiku.. Dalsia varianta hrkajuce hydr. hadice v rame alebo kabelaz radenia (ak je tam Di2)
24.10.2022 - 21:40:43
00
SiD3 napísal:
Ak mas dusove koleso mrkni ci nemas povolenu tu maticku ktorou fixujes ventil o rafik resp. ak nemas typ ventilka so zavitom ci mas cez ventilok nalepenu nalepku proti hrkaniu ventila v rafiku.. Dalsia varianta hrkajuce hydr. hadice v rame alebo kabelaz radenia (ak je tam Di2)


Matica na ventile uvolnena nie je. Pozeral som aj ci to nebude naboj v zadnom kolese ale vyzera to byt v poriadku. Ta kabelaz v rame mi dava celkom zmysel. Kablik v prehadzovacke som lepsie zafixoval. Drzi ho taka mala prkotinka, ale zrejme neplnila svoj ucel na 100% pretoze som ten kablik mohol tahat von/vopchat naspat dnu do ramu 3-4 cm. Uvidime na testovacej jazde zajtra alebo pozajtra.
25.10.2022 - 22:08:48
00
TomasiskoS napísal:
Matica na ventile uvolnena nie je. Pozeral som aj ci to nebude naboj v zadnom kolese ale vyzera to byt v poriadku. Ta kabelaz v rame mi dava celkom zmysel. Kablik v prehadzovacke som lepsie zafixoval. Drzi ho taka mala prkotinka, ale zrejme neplnila svoj ucel na 100% pretoze som ten kablik mohol tahat von/vopchat naspat dnu do ramu 3-4 cm. Uvidime na testovacej jazde zajtra alebo pozajtra.

Kabelaz radenia (elektricka) je v rame ulozena na volno, to co ty myslis bude len asi gumena prechodka do ramu , no a na tej kabelazi su uchytene take pasiky velmi sa podobaju na klasicke plastove zadrhovacky len stym rozdielom ze tento typ na Di2 kabelaz sa nacvakavaju na tu kabelaz a brania prave tomu aby ta kabelaz hrkala v rame no a pre hydraulicke hadice existuju take navleky z takej peny ktore taktiez brania klepaniu v rame..
26.10.2022 - 08:14:07
00
.. prosim hrkoce to aj ked nepedalujes ? Aj to video je s pedalovanim. Si to nepnapisal. Ak len ked pedalujes tak sa viac menej vylucuje , ze su to nejake vnutorne boudeny a problem bude v klukach (+pedale) + smyk + retaz + kazeta + prehadzovacka (+kladky).
Podla videa sa mi zda, ze to robi retaz o smyk. Skus na malej pile este ist na vacsi pastorok vzadu - na 28ku .
26.10.2022 - 08:57:37
01
Ajha kolega vyssie ma pravdu, mne uplne vypadla tato info ktoru si pisal - citujem "Takisto je jedno na akom prevode idem alebo aku mam kadenciu. Zvuk sa nemeni. To hrkotanie je pocut aj pri roztoceni kolesa ked bike nadvihnem na 1-2 sekundy." cize ano tiez by som sa v tomto pripade zameral na oblast kluk alebo zadne kolo..
26.10.2022 - 09:02:39
00
Pozri platnicky vpredu aj vzadu, ci nie su uvolnene.
26.10.2022 - 11:14:11
00
Touro napísal:
.. prosim hrkoce to aj ked nepedalujes ? Aj to video je s pedalovanim. Si to nepnapisal. Ak len ked pedalujes tak sa viac menej vylucuje , ze su to nejake vnutorne boudeny a problem bude v klukach (+pedale) + smyk + retaz + kazeta + prehadzovacka (+kladky).
Podla videa sa mi zda, ze to robi retaz o smyk. Skus na malej pile este ist na vacsi pastorok vzadu - na 28ku .

Tie DT Swiss kolesa su dost hlucne, takze nemam sancu pocut ci to hrkoce aj ked nepedalujem. Retaz by som vylucil, tam je miesta dost
26.10.2022 - 11:24:20
00
No takze po dnesnej jazde sa zda, ze sa to zmiernilo. Zahrkotalo to niekolko krat, ale ovela slabsie. Ono su take chvile kedy to hrkoce. Vacsinou je vsetko fajn, mozem jazdit po nerovnostiach a je ticho. Ale ked je chvila, kedy to hrkoce, ako napr. dnes, tak bolo pekne pocut ako to reaguje na kazdu nerovnost po ktorej prejdem. No a jedine co som vcera zmenil bolo, ze som lepsie zacvakol kablik od prehadzovacky a znova nasadil naboj do zadneho kolesa.
26.10.2022 - 14:23:40
00
skús si od niekoho požičať zadné koleso... dosť tým zúžiš problematiku, ak sa tým odstráni problém, resp ak aj pretrvá, tak ho vylúčiš
26.10.2022 - 20:32:59
00
TomasiskoS napísal:
No takze po dnesnej jazde sa zda, ze sa to zmiernilo. Zahrkotalo to niekolko krat, ale ovela slabsie. Ono su take chvile kedy to hrkoce. Vacsinou je vsetko fajn, mozem jazdit po nerovnostiach a je ticho. Ale ked je chvila, kedy to hrkoce, ako napr. dnes, tak bolo pekne pocut ako to reaguje na kazdu nerovnost po ktorej prejdem. No a jedine co som vcera zmenil bolo, ze som lepsie zacvakol kablik od prehadzovacky a znova nasadil naboj do zadneho kolesa.

pozri si na ventilkoch matičky ak su povolene vedia hrkať :)
26.10.2022 - 20:50:16
00
Skus skontrolovat, ci mas utiahnutu kazetu. Moze byt, ze ti hrkocu uvolnene pastorky. Nemaju sa hybat voci sebe po utiahnuti.
Ak sa hybu, moze ti to sposobovat to hrkotanie.
28.10.2022 - 07:45:29
00
Mam sice Aeroad ale kolesa su asi rovnake a mne hrkali oba ventily na kolesach. Diera v DT Swiss rafkoch je trocha vacsia ako priemer ventila na dusi a tie mi hrkali. Ventily som oblepil elektrikarskou paskou a uz su kolesa tiche. Hned po par stovkach km od kupy som zistil ze mam uvolnenu kazetu. To moze byt ties zdrojom hrkotania.
28.10.2022 - 18:41:59
00
Ak niekedy zistim, kde bol problem tak dam vediet. Zatial sa vec ma tak, ze sa to po lepsom zafixovani kablika vyrazne zmiernilo. Ako som povedal predtym, vsetky vonkajsie casti od ventilkov az po kazetu sa zdaju byt v poriadku. Dakujem za pomoc.

edit: musela to byt ta uvolnena baterka/kabelaz v rame. po niekolkych mesiacoch je to stale ok

edit 2: niekto mi prave lajkol tento prispevok, tak som si na toto spomenul. Updatujem, na co som prisiel. Nebola to kabelaz v rame. Dovod, preco som s tym uz viac problem nemal je ten, ze som zadnu kladku vymenil za Ceramic Speed. A problem bol prave v tej kladke. Tyka sa to len Dura-Ace. Retaz sucha/tlkoce o taku malu prkotinku/usko/drziak neviem ako to nazvat. Viac o tom tu: https://weightweenies.starbike.com/forum/viewtopic.php?f=3&t=156208&start=9150
30.10.2022 - 16:50:18
02
keyboard_arrow_up