user_id Isteže, dalo by sa to vyjadriť číselne presnejšie, pravdu máš. Asi si začnem viesť mazací denníček ;). A všeobecne na sebe popracujem, lebo aj o štandardizovaných memeckach mám mizerný prehľad.
04.11.2022 - 16:05:59
10
Kristina napísal:
Vídavam prevodový mechanizmus, ktorý sa olejuje celý rok a maximálne utiera handrou. To je potom fakt "peklo".


Najlepšie je ísť na spoločnom výjazde za podobne olejovanymi borcami, to sa potom nestačím čudovať keď mám fluo tretry komplet od čiernych olejových bodiek ?
04.11.2022 - 19:30:49
01
Neviem čo je to tu za anti-Squirt kampaň, ale mám rovnakú skúsenosť ako Gusto a Kristína. Novú reťaz dôkladne vyčistim, odmastim a každých 250-300km pretriem suchou handrou do čista a navoskujem. Takto to robím už 5rokov a ziaden problém.
04.11.2022 - 20:07:50
04
blackman Prečo hneď anti-kampaň ? Uz si ich zaskatulkoval. :) Ty sa citis byt pochlebovacom ?
04.11.2022 - 20:42:03
00
Ja som po 2 rokoch prešiel na Nanoprotech. Aplikujem ale striekačkou priemer ihly 0,25mm. Kvapku po kvapke. A kvapká to same. Sprej sa na reťaz nedá použiť, alebo len na demontovanú. Reťaz pretriem po výjazde, po 300km reťaz prestriekam - vyčistim Finish Line a nanovo.
04.11.2022 - 20:48:34
00
Nie a uprimne mi je úplne jedno kto si čím maže reťaz. Len ma prekvapili tie negatívne skúsenosti so Squirtom. Ja som tento rok pre zmenu skúsil aj MucOff vosk, ale to bola len voňavá vodička kde mi realne piskala reťaz po 30km v lete na suchom cestnom výjazde.
04.11.2022 - 20:52:52
00
s MUC OFF mam aj ja zlu skusenost vonava vodicka sa po 30km vypari..squirt tiez nic moc takze mazem nejakym nemeckym olejom a pohoda.aj tak je vydrz retaze smiesna v dnesnej dobe cinskej ocele...
04.11.2022 - 21:01:09
00
outsiiider napísal:
aj tak je vydrz retaze smiesna v dnesnej dobe cinskej ocele...


dnesne 12sp XT/X01 retaze vydrzia 2x tolko co 11sp retaze spred 10tich rokov, takze nie je to ziadna katastrofa, len treba rozumne radit...
04.11.2022 - 21:08:13
02
foobar 11tky vtedy boli len od Campy, takze pozor!?
Urcite sa od doby 10s top sad kvalita materialu i inzinierstvo posunuli nahor. Mozno tensia retaz netrpi az tak pri krizeni, mozno rolu zohrava i jednoprevodnik, mozno sa zmenila aj kultura mazania a udrzby... Ale 100% zivotnosti navyse??
04.11.2022 - 22:57:27
01
muc off som niekde dostal v igelitke bordelu na podiu, vybabral som to v zime na horák, čo výjazd to bolo treba domazať... šak to aj niekde v testoch malo katastrofické výsledky... snáď len tá aróma môže pre niekoho kto má bike v byte byť bonus...alebo aj nie :D

k tomu sqiurtu.. samozrejme som to dával na odmastenú reťaz a aplikoval deň pred... zo začiatku to malo aj celkom slušnú výdrž ale čím dalej to bolo slabšie... na zimu som si aj kúpil nejakú tú zimnú verziu a fakt ma prestalo baviť to na nejakých vlhkejších výjazdoch stále niekde domazávať aj tak také domazanie na výjazde vydržalo max 20 km než to zas pískalo...
za mňa sú lepšie prípravky, s rexom som opakovane spravil cez 10t km na cestáku na reťaz
04.11.2022 - 23:08:03
01
mikkaeeel napísal:
foobar 11tky vtedy boli len od Campy, takze pozor!?
Urcite sa od doby 10s top sad kvalita materialu i inzinierstvo posunuli nahor. Mozno tensia retaz netrpi az tak pri krizeni, mozno rolu zohrava i jednoprevodnik, mozno sa zmenila aj kultura mazania a udrzby... Ale 100% zivotnosti navyse??


nevies o com pises:

1)
Also in 2012 SRAM introduced wide range 1x11 mountain bike shifting with its XX1 groupset. The new groupset made use of a 10-42 cassette and a patented single front chainring that made use of both narrow and wide teeth to retain the chain without a chain guide.


a 2)
https://cyclingtips.com/2019/12/the-best-bicycle-chain-durability-and-efficiency-tested/

(porovnaval som s 11sp ktore mali naozaj zlu zivotnost)
04.11.2022 - 23:31:23
01
blackman napísal:
Neviem čo je to tu za anti-Squirt kampaň, ale mám rovnakú skúsenosť ako Gusto a Kristína. Novú reťaz dôkladne vyčistim, odmastim a každých 250-300km pretriem suchou handrou do čista a navoskujem. Takto to robím už 5rokov a ziaden problém.

Kks 250 km, že ty si rybár :-) Alebo problém so sluchom. Reťaz namazaná Squirtom sa ozýva po cca 50 km, po 100 km už kvíli. 200 km je utrpenie.
04.11.2022 - 23:36:20
01
No ja som alergický na zvuky na bicykli a so squirt som počul reťaz stále... Obyčajný Shimano olej sa mi osvedčil najviac
05.11.2022 - 05:14:39
00
Tiež som nenašiel nič lepšie pri zohľadnení všetkých atribútov ako shimano olej. Má len jedinú nevýhodu - reraz je po ňom cier
na a postupne zanáša pohon sajrajtom.

Lenže dá sa s tým vcelku vybabrať. Novú reťaz dám do bidonu, nalejem deci cyklostaru,pretrepem, nechám odstáť. Následne výplachnem horúcou vodou a nechám odstáť, aby reťaz bola suchá.

Stále mimo bajku namažem reťaz, malú kvapku na každý článok a nacham pôsobiť, aspoň deň. Vyutieram do sucha.

Po každom výjazde poutieram reťaz handrou. Keď sa splnia tieto podmienky, reťaz necierni nijak zásadne, resp. nestihne sa tvoriť nanos bordelu na pohone.

Zdá sa to, že tento postup je časovo náročný, ale nie je to tak, treba točiť aspoň dve reťaze s rychlospojkou a je to uplne ok.

Mne takto retaz na cestaku vydrží dobre cez 250 km, na mtb ako kedy, obvykle ale 200 km s prehľadom

Výhody? Cena, výdrž, božské ticho, radenie, celoročne použiteľné, vydrží to aj nejaké tie mláky a dážď, iked v týchto podmienkach nejazdím.

Cca každe tretie mazanie čistim reťaz, tak ako som písal vyššie, plus kartáčujem pohon a vyutieram handrou.

Chcel by som ešte skúsiť rexa, verim, že to stojí za skúšku a láka ma skúsiť voskovanie.
Inak všetky finišlajny, muckoffi a a tak podobne nevydržali ani poriadny výjazd, ja neznášam keď počujem reťaz, hoc treba ešte je stále namazana.
05.11.2022 - 06:56:16
02
Ja to robím tak že na každý článok dám kvapku oleja a hneď prejdem prstom od vrchu aj spodku reťaze, aby sa olej dostal všade a po namazani celej reťaze hneď utriem..
05.11.2022 - 07:07:28
02
keyboard_arrow_up