Kashima je hlavne pekná. Ale tiež to nepasuje vždy k bicyklu. Napríklad už ako mám moju obľúbenú OneUP sedlovku - čiernu, tak aj Kashima nohy na vidle zvažujem čierne. A tiež som čakal podľa marketingového popisu výrazný rozdiel Kashimy oproti klasickej anodizácii, ale citeľnejší rozdiel chodu sa dosiahne skôr vhodnejšími guferami.
04.11.2022 - 13:49:13
00
branomelis napísal:
Kashima je hlavne pekná.


este som nevidel bicykel na ktorom by kashima vyzerala krajsie ako cista cierna ;)
04.11.2022 - 14:15:12
03
To je mi foobar jasné :) viem, že na tomto fóre miluješ bicykle v kombinácii čiernej s čiernou...ja zas mám rád bicykle v kombinácii čiernej s čiernou a potom okrem nich mám rád farebné bicykle a obzvlášť Kashimu, ale samostatne Kashima len na jednom prvku, alebo Kashima rôznych odtieňov na jednotlivých prvkoch mi lezú dosť na nervy. A potom ešte mám rád zlatú sadu XX1, ale ona okrem toho, že fajn vyzerá má aj lepšiu povrchovú odolnosť ako ostatné ..ešte možno tá medená vyzerá trvanlivo - ale tú som skúšal len na reťazi a tam je v poriadku.
04.11.2022 - 14:23:07
01
Prečo výrobcovia začali viesť kabeláž cez hlavové zloženie?
https://www.pinkbike.com/news/burning-question-why-are-so-many-bike-manufacturers-putting-cables-through-the-headset.html
05.11.2022 - 21:31:05
01
branomelis napísal:
To je mi foobar jasné :) viem, že na tomto fóre miluješ bicykle v kombinácii čiernej s čiernou...ja zas mám rád bicykle v kombinácii čiernej s čiernou a potom okrem nich mám rád farebné bicykle a obzvlášť Kashimu, ale samostatne Kashima len na jednom prvku, alebo Kashima rôznych odtieňov na jednotlivých prvkoch mi lezú dosť na nervy. A potom ešte mám rád zlatú sadu XX1, ale ona okrem toho, že fajn vyzerá má aj lepšiu povrchovú odolnosť ako ostatné ..ešte možno tá medená vyzerá trvanlivo - ale tú som skúšal len na reťazi a tam je v poriadku.

zlatá xx1 kazeta je večná.. kupil som jazenku a mam ju cez 3 sezony za mna najlepši kazeta za posledných 15 rokov
05.11.2022 - 22:54:34
03
zihadlo 5
Tento rok som sa ulakomil na kazetu X01 s čiernou povrchovou úpravou, ale po 4 tisíc km sú zuby hodne vyšúchané, samozrejme drží a radí schopne, ale vizuálne je to bieda. Tá zlatá XX1 tak tú som kupoval začiatkom 2020 a má 18 tisíc km. Už 2 najmenšie pastorky pri plnom zábere zo sedla vedia preskočiť, ale mám tam aj reťaz riadne vyťahanú, ale povrchová úprava vyzerá krajšie ako na tej X01. To musím aj ja povedať, že to je jeden z naozaj TOP komponentov. ?
05.11.2022 - 23:07:07
01
Tak som sa trosku pousmial na tomto "optimistickom" clanku kde pomaly dobre ze nepisu ze od jari opat ideme ako pred covidom :)
https://mtbs.cz/clanek/co-se-delo-a-dit-bude-v-cyklo-byznysu
05.11.2022 - 23:09:37
00
Kristina napísal:


u mna toto riesenie nema sancu a pri znacke ktora bude mat takto vedene bowdeny a hadice, automaticky vyradujem zo zoznamu svojich potencionalnych bajkov
- jazdim v kazdych podmienkach a minimalne tak dva krat za sezonu cistim hlavko od bordelu, uz len to ze musim davat dole prednu brzdu a znova ju rovnat oproti kotucu je otrava ;)
- pri kazdom rozoberani hlavoveho zlozenia bude potrebne odvzdusnovat zadnu brzdu
- pri zmene podloziek pod predstavcom bude potrebne odpaja kablovacku a odvzdusnovat zadnu brzdu (Scott, Focus)
- pri kazdej zmene vysky teleskopicke sedlovky alebo jej udrzby bude potrebne rozoberat hlavove zlozenie kvoli vysunutiu bowdenu
- Scott usetri 60g lebo nemusi spevnovat ram v okoli vstupov ale to ze ma obrovsku dieru pre tlmic kde musi ram spevnovat mu uz nevadi. To iste aj znacky ako napr. Santa Cruz, Trek, Specialized ktore maju obrovske otvory v rame na prislusenstvo. Navyse prave Scott je expert na pridavanie kablov na bajk skrz jeho zamykanie tlmica a vidlice.
06.11.2022 - 07:33:10
010
Polo napísal:
- jazdim v kazdych podmienkach a minimalne tak dva krat za sezonu cistim hlavko od bordelu, uz len to ze musim davat dole prednu brzdu a znova ju rovnat oproti kotucu je otrava ;)


tak davaj dole brzdovu packu :?:
06.11.2022 - 09:02:39
00
"pri kazdom rozoberani hlavoveho zlozenia bude potrebne odvzdusnovat zadnu brzdu"
"pri kazdej zmene vysky teleskopicke sedlovky"
S týmto veľmi nesúhlasím. Ako už bolo spomínané vyššie, vyčistiť hlavové zloženie a premazať sa sa dá aj bez nutnosti rozpojenia hadice zadne brzdy. Taktiež prečo by by bolo nutné pri zmene výšky sedlovky rozoberať hlavové zloženie?
06.11.2022 - 09:06:42
02
a máme tu debatu o kotúčoch na cesťákoch v novej farbe 😄 Ale aby som prispel názorom, mne sa to páči (akože vizuálne) a príde mi to rovnaké ako vnútorné vedenie káblov, s čím sa väčšina z nás už nejak zmierila, takže z toho netreba robiť zbytočnú tragédiu
06.11.2022 - 09:30:49
01
Kristina napísal:
"pri kazdom rozoberani hlavoveho zlozenia bude potrebne odvzdusnovat zadnu brzdu"
"pri kazdej zmene vysky teleskopicke sedlovky"
S týmto veľmi nesúhlasím. Ako už bolo spomínané vyššie, vyčistiť hlavové zloženie a premazať sa sa dá aj bez nutnosti rozpojenia hadice zadne brzdy. Taktiež prečo by by bolo nutné pri zmene výšky sedlovky rozoberať hlavové zloženie?

Lebo je tam bowden častokrát tak zalomený že ho proste nestačí iba posúvať dnu do ramu aby som mohol zdvihnúť telekopku? Ak mám dostatok bowdenu "skryť" v rame aby som mal rezervu na dvíhanie sedlovky tak zasa vytváram len ďalšie zalomenia bowdenu a zdroj hrkotania...
A tu sa dostávam aj k tomu ze životnosť riadiaceho bowdenu bude "úžasna" skrze tie ostré uhly...

Inak v tom článku na pinkbiku pekne vidno ze sa k tomu vedeniu kabeláže cez hlavak vyjadrujú hlavne inžinieri ktorý ho navrhli iba od stola a do budúcna tak nejak nepočítajú s tým ze bude treba tie bowdeny aj meniť... Ano pri prvom poskladaní to je jednoduchšie keďže najskôr ťahám kabeláž a potom zakladám vidlu vidlu... Ale pri výmene? To zasa musím všetko pekne rozobrať... Nehovoriac o expertoch ako Focus... Chcem vymeniť predstavec? Smola nevymennim lebo kabeláž ide vnútrom... Tiež v tom článku tvrdia ze zabránia odieraniu rámu od bowdenov... Nie nezabráni len sa to presunie na miesta ktoré unikajú pohľadu...



Ale áno budú sa tie bajky predávať aj napriek takýmto nedoriesenym veciam a to vo veľkom lebo cieľová skupina niesu bežný bajkeri... Cieľová sú ľudia ktorý majú kopu prachov a kupujú podľa vizualu, je im jedno ako to funguje hlavne ze je to pekné (diskutabilné co je pekné)...
06.11.2022 - 10:02:51
06
Tak porovnávať debatu o kotúčových brzdách s integrovanými prvkami na bicykloch je trošku extrémny kontrast. Každý z nás aj čo neznášame cestnú cyklistiku a cestné bicykle ako také sme už v 90tych rokoch vedeli, keď sa na trhu objavili prvé kotúčové brzdy, že to chceme na akýkoľvek bike..cesta,MTB všetko čo sa jazdilo...napriek tomu, že sme o tom nepotrebovali nikde nič študovať ani čítať..a vedeli sme aj to, že to chceme nie v mechanickej variante, ale v hydraulickej viac ako dvoj-piestovej.
Tieto integrované prvky sú pekné, ale zas nejako extra, keď si to uvážim to zas na bicykli nepotrebujem, nemá to žiaden praktický prínos - len to pekne vyzerá, ale diskutujúci tu spomenuli problémy, ktoré to prináša a majú plnú pravdu.....Je pravda, že ja stretávam väčšinu cyklistov, kde vidím, že bike kúpili v nejakej veľkopredajni - nemyslím Decathlon, ale sú aj iné masovo orientované predajne v okolí a vidím jazdca tam, kde má byť noha skoro vystretá, tak on má koleno takmer v pravom uhle a pod predstavcom 3 mega podložky...bike ide z predajne a tým jeho nastavenie končí....takže áno...takýto človek bude mať rád integrovanú kabeláž. Ja osobne som vďačný, že mám integrované riaditka a predstavec do jedného karbónového kúsku - to šetrí okolo 100g hmotnosti.
06.11.2022 - 10:07:40
01
Mne sa to teda absolutne nepaci + ako bonus je to neprakticke... Ale 100ludi 100chuti ;)
06.11.2022 - 10:13:58
04
Kto si servisuje bak sam, bude nadavat. Zvysku je to jedno resp. sa im to paci (asi vacsina). Co sa im vsak pacit nebude, ked si servisaci zapytaju viac penazi za pred tym pomerne jednoduche ukony.
06.11.2022 - 11:57:04
03

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up