Ale radar to ani zdaleka nenahradi 😁 Tiez som to pochopil az ked som ho kupil
07.11.2022 - 17:23:29
05
Strenki napísal:
Hambini Racing BSA Bottom Bracket Shimano Crankset MTB 73mm na nový projekt
Váha 104g, pre porovnanie SH-BB52 váži 88g


Čím je lepšie ako bežné Shimano, šetrí to watty, má precíznejšie ložiská , chod alebo ? Viem že sa ten crazy Ind prezentuje na YT rôznymi kúskami a názormi, sú ale aj nezávisle potvrdené ako top napr tie jeho BB-čka ?
07.11.2022 - 17:32:45
00
martinzz napísal:
Ale radar to ani zdaleka nenahradi 😁 Tiez som to pochopil az ked som ho kupil


jasne aj cena totozna :D ale zase lepsie toto ako ziadne.
07.11.2022 - 17:53:15
01
marp napísal:
Čím je lepšie ako bežné Shimano, šetrí to watty, má precíznejšie ložiská , chod alebo ? Viem že sa ten crazy Ind prezentuje na YT rôznymi kúskami a názormi, sú ale aj nezávisle potvrdené ako top napr tie jeho BB-čka ?


Inda treba brať s rezervou, niektoré videá a recenzie má vyslovene tendenčné buď v pozitívnom, alebo negatívnom zmysle a je fanaticky zaujatý voči určitým výrobcom. Potvrdilo sa mi to keď začal k vybraným značkám ponúkať svoje affiliate zľavové kódy pod recenziami :)
K tým stredom, o ušetrených wattoch sa nemá význam baviť. Tu ide o možno 2-3 desatiny wattu, aj to v prípade porovnania najlepšieho a najhoršieho ložiska. V čom sú jeho jednodielne stredy lepšie je súososť oboch strán a ložísk.
Ale to platí v prípade pressfitov, šróbovacie stredy o tú výhodu prichádzajú, aj keď aj tam má ten dizajn lepší ako klasický stred od Shimana.
Kým som jazdil Shimano sadu mal som Hambini stredové, na Campu stredy nerobí...ale rozdiel som nepostrehol.
07.11.2022 - 18:22:55
02
ani v zivotnosti?
07.11.2022 - 19:45:52
00
LMS napísal:
Inda treba brať s rezervou, niektoré videá a recenzie má vyslovene tendenčné buď v pozitívnom, alebo negatívnom zmysle a je fanaticky zaujatý voči určitým výrobcom. Potvrdilo sa mi to keď začal k vybraným značkám ponúkať svoje affiliate zľavové kódy pod recenziami :)
K tým stredom, o ušetrených wattoch sa nemá význam baviť. Tu ide o možno 2-3 desatiny wattu, aj to v prípade porovnania najlepšieho a najhoršieho ložiska. V čom sú jeho jednodielne stredy lepšie je súososť oboch strán a ložísk.
Ale to platí v prípade pressfitov, šróbovacie stredy o tú výhodu prichádzajú, aj keď aj tam má ten dizajn lepší ako klasický stred od Shimana.
Kým som jazdil Shimano sadu mal som Hambini stredové, na Campu stredy nerobí...ale rozdiel som nepostrehol.

no nieje to len o ložisku ale aj o tesnení
sitmano malo stredy kotré išli docela tažko točiť bez retiazky..
napríklad ked som mal stred keramiku tak sa kluky točili aj 8 otáčok, sitmano ani nie 3.pri rovnakej sile roztočenia
taký sram GXP stred ide lahšie ako HT2 os šitmana, ma lepšie tesnenie aj výdrž...
takže dosť zaleží od spracovanie celeho stredu nie len od ložískich tesnení a hustoty vazelinky či guličiek
a má to význam pri velahodinovom šlapaní nie u výlete 30km či nejakom trajlovaní,poskakovaní atd
na vrcholovej urovni su aj 2 waty rozdiel uspechu a neuspechu
07.11.2022 - 20:32:28
03
2 watty zo stredu ako celku nevydoluješ ak nie je úplne pridretý. Napr. rozdiel medzi ,,zlým´´ a ,,špičkovým´´ ložiskom je pár desatín wattu. Dokonca keď sa robili testy bez vazelíny a tesnenia, iba s olejom tak zlepšenie nebolo ani desatina wattu (pri rovnakom type ložiska). Koľko otáčok urobí kľuka v novom strede bez reťaze nie je na bicykli smerodajné, v záťaži pri šliapaní sa správa inak.
Tesnenie ložiska s vazelínou robí tuším niečo okolo 80-90% celkového trenia ložiska. Samozrejme že aj spracovanie stredu je dôležité, tie plastové (alebo čo je to za kompozit) šunty od Shimana by som už nekúpil. Najlepší dizajn podľa mňa má Hambini a BBinfinite. Campa ultra torque tiež bez problémov. Stred nalisuješ raz (Loctite 641 samozrejmosť) a už meníš len ložiská. Na mtb určite častejšie. Podstatný je aj stredový domček v ráme, ak je mimo tolerancií, na problémy je zarobené.

Gusto0 Nie. Oba stredy super spracovanie, v Hambini som mal ložiská NTN, pri Campe CULT.
07.11.2022 - 21:32:10
01
citaj ,píšem o celku nie o samotnom ložisku.... a píšem z vlastných skusenosti nie z teorie a platkov...
keby to bol rozdielv chode stredu len desatiny watu ,tak to v ruke rozočením nepoznaš
07.11.2022 - 22:01:27
00
Čítam, už v prvej vete spomínam celok...a stredov som už tiež niečo zodral. Materiál, spracovanie a tolerancie stredu sú dôležité to nikde nespochybňujem. Myslíš že v ruke roztočením kľúk bez záťaže spoznáš rozdiel? Napr. keď spraví o 4-5 otáčok viac, tak si ušetril 5 wattov? To je nepresná predstava o reálnych wattoch pri záťaži. Stred je posledné miesto na bicykli kde by som hľadal ušetrené watty. To viac ušetríš na kladkách a v nábojoch.
07.11.2022 - 22:26:07
00
Cize ked mi drhne lozisko v BB tak sa nemam vyhovarat preco mi to ide tak zle do kopca 😁
07.11.2022 - 22:40:22
00
Ak už ti stred drhne tak že ťa spomaľuje do kopca tak s novým pár wattov isto ušetríš :D
To máš za to že neservisuješ keď treba, ale čakáš na tie zľavy a akcie :lol:
07.11.2022 - 22:55:33
00
Mam kupeny stred uz vyse roka ale furt si vravim ze potom na zimu a potom v lete a potom a potom a este to ide ?
Keby to bolo BSA tak si to vymenim ale na PF nemam naradie ani skill
07.11.2022 - 23:05:12
00
LMS napísal:
Inda treba brať s rezervou, niektoré videá a recenzie má vyslovene tendenčné buď v pozitívnom, alebo negatívnom zmysle a je fanaticky zaujatý voči určitým výrobcom. Potvrdilo sa mi to keď začal k vybraným značkám ponúkať svoje affiliate zľavové kódy pod recenziami :)
K tým stredom, o ušetrených wattoch sa nemá význam baviť. Tu ide o možno 2-3 desatiny wattu, aj to v prípade porovnania najlepšieho a najhoršieho ložiska. V čom sú jeho jednodielne stredy lepšie je súososť oboch strán a ložísk.
Ale to platí v prípade pressfitov, šróbovacie stredy o tú výhodu prichádzajú, aj keď aj tam má ten dizajn lepší ako klasický stred od Shimana.
Kým som jazdil Shimano sadu mal som Hambini stredové, na Campu stredy nerobí...ale rozdiel som nepostrehol.



Skusal si ho kontaktovat?
Mne urobil custom BSA stred na DUB rozmer.

Prílohy:

A995E60A-0DCB-4BFE-A821-A4054277B94E.jpeg
A995E60A-0DCB-4BFE-A821-A4054277B94E.jpeg 151.62 KiB thumb_up1thumb_down

07.11.2022 - 23:16:33
00
Netreba cakat s vymenou pridreteho loziska lebo deries osku kluk pod tym loziskom...radsej vymenit loziska skor ako si potom :headbang: skrz znicenu osku kluk
07.11.2022 - 23:16:43
01
Nie je to zadrete tak ze by sa skor drhla oska ale ked tocim loziskom tak citim ze tam je nejaky lahky odpor a nejde uplne cisto
07.11.2022 - 23:25:49
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up