tak som to robil. posledne nahravane trasy sa vycistia, ale asi 10 starych tam ostava na trvalo. asi su nahrate niekte inde.
22.07.2008 - 18:52:38
00
ked mas na mysli ulozene jazdy - tie su v adresari gpx alebo ak mas pamatovu kartu mozu byt aj tam a potom maju predponu sd. V menu pristroja zoznam ulozenych tras sa zobrazi cez menu - kam viest - ulozene jazdy - a vtedy zacne prehladavat prislusny adresar. Iba ze by si mal nieco ulozene nestandardne - ale to by si musel objavit po pripojeni k pc na prislusnom disku.
ja mam v pristroji len niekolko ulozenych jazd tak neviem presne potvrdit taketo spravanie.
pre neznalych ulozene jazdy su v gpx formate priebehy ciest - route - podla ktorych gpska naviguje
22.07.2008 - 21:07:19
00
mam aj kartu, ale ked ju vyberiem aj tak tie trasy su tam. bude to nejake nestandardne ulozenie. skusal som aj upgrade ale nepomohlo. ostavaju stale rovanke trasy , ktore som si nahral z netu ked som siel na gardu. asi sa nahrali niekde inde, ale dakujem za ochotu.
22.07.2008 - 21:24:12
00
mam aj kartu, ale ked ju vyberiem aj tak tie trasy su tam. bude to nejake nestandardne ulozenie. skusal som aj upgrade ale nepomohlo. ostavaju stale rovanke trasy , ktore som si nahral z netu ked som siel na gardu. asi sa nahrali niekde inde, ale dakujem za ochotu.


....dobre poprezeraj vsetky adresare...vyhladat vsetky suborceky s priponou "gpx"....vela zdaru.... :D
22.07.2008 - 21:37:44
00
apropo pri tej prilezitosti vam odporucam jeden softik. Vola sa TCX converter http://www.visivaworld.it/blog.php/tcx- ... -by-ddaaxx
s ktorym sa daju konvertovat a prezerat formaty s ktorymi pracuje (nielen) edge. ked sa v tom prehrabete zistite ze je to presne to co vam chyba pri praci s edge, training centrom a sportrackom.
22.07.2008 - 22:02:22
00
cez webupdater je mozne stiahnut novy firmware 2.30 do edge - mal by opravit aj chybu co som nedavno spominal.
25.07.2008 - 08:29:53
00
nejak s tym furt bojujem, aj som si precital slovensky navod, ale asi budem musiet siahnut po tom anglickom originali.

napriklad: bol som na bikovacke do vrchu v Bobrovci ma Liptove, kde masinka fungovala celkom ok. Po navrate do Ba sa vsak nejako cuka. Ukazuje mi nespravnu nadmorsku vysku okolo 800-900 m, co ma stve. Skusal som ho viac razy vypnut a zapnut ale nic. Ako prosim vas prebieha ta autokalibracia ? Je mozne to nejak vyvolat z menu ?

Dakujem
29.07.2008 - 22:25:09
00
mam dalsi postreh: uz druhy krat na tom istom mieste pocas vyjazdu sa mi asi po cca po 2. hodinach vypol edge. asi 2 kilometre (5min.) som ho vobec nevedel spustit (zapol sa hned aj sam vypol, viac krat). potom sa zrazu bez problemov zapol ale nefungovala autokalibracia. ked som sa vracal po tej istej trati tak fungoval len nadmorsku vysku na tom mieste ukazoval nulu. doma som nevedel vytiahnut z pristroja subor tcx, tvari sa ze je asi poskodeny. po dalsom zapnuti doma uz autokalibracia funguje. je tam nejaka patogenna zona aj to len v jednom smere ? :-)
30.07.2008 - 08:49:29
00
mam dalsi postreh: uz druhy krat na tom istom mieste pocas vyjazdu sa mi asi po cca po 2. hodinach vypol edge. asi 2 kilometre (5min.) som ho vobec nevedel spustit (zapol sa hned aj sam vypol, viac krat). potom sa zrazu bez problemov zapol ale nefungovala autokalibracia. ked som sa vracal po tej istej trati tak fungoval len nadmorsku vysku na tom mieste ukazoval nulu. doma som nevedel vytiahnut z pristroja subor tcx, tvari sa ze je asi poskodeny. po dalsom zapnuti doma uz autokalibracia funguje. je tam nejaka patogenna zona aj to len v jednom smere ? :-)


preinstaluj program v EDGE na najhovsiu verziu mozno to pomoze ak nie reklamovat
30.07.2008 - 08:56:34
00
mam dalsi postreh: uz druhy krat na tom istom mieste pocas vyjazdu sa mi asi po cca po 2. hodinach vypol edge. asi 2 kilometre (5min.) som ho vobec nevedel spustit (zapol sa hned aj sam vypol, viac krat). potom sa zrazu bez problemov zapol ale nefungovala autokalibracia. ked som sa vracal po tej istej trati tak fungoval len nadmorsku vysku na tom mieste ukazoval nulu. doma som nevedel vytiahnut z pristroja subor tcx, tvari sa ze je asi poskodeny. po dalsom zapnuti doma uz autokalibracia funguje. je tam nejaka patogenna zona aj to len v jednom smere ? :-)

Ja mam tiez dalsi postreh. NIKDY neovladajte Edge dole kopcom v 50km/h rychlosti. Ja som to skusil,a poviem vam, asfalt sa so mnou nemaznal. Nechal som tam kus vlastnej koze...Takze na par dni ( kym sa preliecim a vycentrujem kolesa)mam od biku pokoj, ale potom znova nan a ide sa pokusat stastenu
30.07.2008 - 09:05:50
00
ahojte, kedze sa nikto nechytil, tak postujem otazku este raz.

Po navrate z Liptova mi 705ka ukazuje vysku 900mnm, ako ju prinutim ukazovat spravnu nadmorsku vysku ? Je mozne vyvolat autokalibraciu z menu pristroja ?
Po vypnuti pristroja sa mi nuluju zaznamy ako profil bicykla a profil uzivatela. Profily som zakazdym nahodil a ulozil tak ze som z menu odisiel tlacidlom "mode". Robim niekde chybu?

Dajte prosim vediet kto mate so 705 skusenosti. Vdaka
31.07.2008 - 18:19:21
00
Po navrate z Liptova mi 705ka ukazuje vysku 900mnm, ako ju prinutim ukazovat spravnu nadmorsku vysku ?

Mas v nej najnovsi firmware ? Verzia 2.3 riesila nejake problemy s vyskou.
31.07.2008 - 19:47:58
00
ahojte, kedze sa nikto nechytil, tak postujem otazku este raz.

Po navrate z Liptova mi 705ka ukazuje vysku 900mnm, ako ju prinutim ukazovat spravnu nadmorsku vysku ? Je mozne vyvolat autokalibraciu z menu pristroja ?
Po vypnuti pristroja sa mi nuluju zaznamy ako profil bicykla a profil uzivatela. Profily som zakazdym nahodil a ulozil tak ze som z menu odisiel tlacidlom "mode". Robim niekde chybu?

Dajte prosim vediet kto mate so 705 skusenosti. Vdaka


Pri prenose dat do Training Centra sa ta pyta program ci chces nechat alebo ulozit profil ktory mas nastaveny v PC alebo v pristroji. Tak treba zvolit tu moznost, ktora hovori o ponechani nastaveni profilu v pristroji. Lebo ak mas oznacenu druhu moznost tak sa ti data v garmine prepisu tymi co mas nastavene v Trainig Centre a tie mozu byt zle alebo prazdne.
Ale ak sa ti data nuluju vypnutim pristroja tak ti poradit neviem... mne vsetko funguje tak ako ma.
31.07.2008 - 20:20:46
00
Mozem poradit postup v krokoch
1. skontroluj verziu firmware v pristroji. aktualna je 2.3
2. vynuluj udaje na pocitaci dlhsim podrzanim tlacitka lap
3. vyjdi von a zapni gps a nechaj ju hoci aj stvrthodinu na mieste sleduj ako sa sprava. nespustaj pri tom stopky, mala by vtedy prebiehat autokalibracia
4. skontroluj si ci sa ti nestratili udaje o profiloch ak to stale blbne skus vymazat subor pouzivatelskeho profilu (cez pc) a znova ho vytvorit
5. ak nic nepomaha skus este reset celej jednotky - sucasne podrz tlacitka mode a reset/lap pripadne hard reset (sucasne on/off a joystick)
6. posledny krok co mozem doporucit je opatovne prehrat firmware do pristroja a potom znova vsetko ponastavovat.

a potom uz by som sa obratil na servis garminu.

samozrejme este si prever postreh jakuba23 - ci nahodou sa data neprepisuju pri stahovani udajov do training centra.
01.08.2008 - 08:55:01
00
nepremazavaju, ja do training centra nic nestahujem :) ....vdaka za tipy, idem na to, dam vediet ako som dopadol :)
01.08.2008 - 19:31:55
00
keyboard_arrow_up