Ukážka ľudskej hlúposti. Keby to nebolo na kamere, tak minimálne v 1/3 prípadov by sa ťažko dokazovalo, že šofér nepochybil, ak by tam neboli svedkovia, či to nebolo na kamere. https://www.youtube.com/watch?v=iY8ZuOQ0UZs&ab_channel=FireFlyGaming
12.11.2022 - 22:13:15
10
"mrtvy uhol" tu nabera celkom iny zmysel
12.11.2022 - 22:38:17
01

Ta zavora 0:32 mi pripomenula tu nasu vo Vojke nad Dunajom. Tym zaroven varujem cyklistov co to tam nepoznaju. Ked sa vo Vojke vylodite z kompy ako posledny a pojdete smer dedina (dolu) veliky pozor. Zavora snima len auta, Cyklistov opustajucich kompu az po autach nezachyti a zavrie sa vzdy tak, ze je stastie ked clovek zrovna nedostane po hlave. Obist to vlemi nejde len skackanim cez predelovaci pas so znackami. Tak opatrne.
12.11.2022 - 22:42:56
10
Jano1987 Ze ty tvoje historky o stretnutiach s bikermi-idiotmi cerpas z YT videi ? :lol:
12.11.2022 - 22:44:14
02
Kenai - suhlasim, raz sa zavrela tesne predomnou, ked som tadial este jazdil na ziletke
12.11.2022 - 22:45:02
10
corsair napísal:
Odkiaľ mala babka vedieť, aký má šofér výhľad a kde sú a čo vlastne sú mŕtve uhly?

Ine veci mala vediet:
https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy/SK/ZZ/2009/8/20220801.html
§ 55 Osobitné ustanovenia o cyklistoch
(5)Pomaly idúce alebo stojace vozidlo môže cyklista idúci rovnakým smerom predchádzať aj po pravej strane vozovky alebo krajnici, pritom je povinný dbať na zvýšenú opatrnosť; to neplatí, ak vodič takého vozidla dáva znamenie o zmene smeru jazdy doprava.
12.11.2022 - 22:48:03
00
iron.hide napísal:


No ja ti neviem ci to je zrovna ten problem.
Co robila pred nakladiakom odbocujucim v pravo na pravej strane ? Mala sat pekne za nim, alebo ak ho predisla po lavej strane, o com pochybujem, tak stat priamo prd nim v strede. Jedine, ze by nakladiak nedaval znamenie o zmene smeru jazdy v pravo. :?:
12.11.2022 - 22:59:55
00
Ved viem, napisal som to skratene, ved v clanku je vsetko, staci si ho precitat, nie? :facepalm:
Inak uplne rovnake sa stalo pred par rokmi aj tu u nas pod Kolibou, Tatrovka tu rozmackala cyklistu na padrt, takisto stal pred nou a vodic ho nevidel
12.11.2022 - 23:05:38
00
Keď sme už pri tých nehodách, nech sa páči. Máte tam všetko: auto - cyklista, cyklista - chodec, cyklista - cyklista. Z kamery cyklistu, z kamery auta, mesta...

https://m.youtube.com/watch?v=vYrxbdhLEN0

No nie vždy je na vine cyklista, aj keď za drvivú väčšinu nehôd si mohli sami.
12.11.2022 - 23:24:03
00
user_id nie, nečerpám, je to proste realita. To video bola len ukážka toho, čoho sú ľudia schopný.
12.11.2022 - 23:51:00
00
Cynicky sa tu dá konštatovať, že takýchto stareniek a dedkov ešte takto zahynie. Toto nie je nič výnimočné, keďže ľudia sú nepoučiteľné tupelá. Najlepšie by bolo im púšťať tie videá z Činy alebo Indie, kde je takýchto nehôd zaznamenaných desiatky, kde domiešavač alebo iný nákladiak rozjazdil kolesami skútristu alebo cyklistu, ktorý sa postavil vedľa nich pred križovatkou ako cez kopirák aj v tomto prípade. Nikdy by ma nenapadlo stáť vedľa nákladiaka na semafóre alebo stopke, keď viem, že nemá šancu ma vidieť alebo ja nemôžem vedieť ktorým smerom sa pohne v križovatke. Vždy ostávam či už za nákladiakom, autobusom, trolejbusom ak sú tesne pred križovatkou a jedine kedy idem dopredu ak je priestor bezpečne popri nich prejsť medzi vozidlom a obrubníkom a sú v kolóne ďalej od križovatky.
13.11.2022 - 00:21:16
02
Pozrime sa... Krtkovia chcú učiť orla lietať...
Bez urážky...

Mŕtve uhly na nákladnom aute sú okolo kabíny vykryté zrkadlami. A ostáva len ich správne nastaviť. Majú mi nastavovať zrkadlá okoloidúci? Zo sedadla vodiča vidím v zrkadlách celý pravý bok odpredu dozadu a 1-1.5m pred kabínu+ celý ľavý bok... Je to zodpovednosť a na tú sú šoféri nad 3.5t každý rok školení


Naposledy upravil corsair dňa 13.11.2022 - 09:37:16, celkovo upravené 1 krát.

13.11.2022 - 09:25:47
05
iron.hide napísal:
Inak uplne rovnake sa stalo pred par rokmi aj tu u nas pod Kolibou, Tatrovka tu rozmackala cyklistu na padrt, takisto stal pred nou a vodic ho nevidel


Odkiaľ máš to info? Išiel som tade práve keď prichádzala sanitka, a podľa jednej (vraj očitej) svedkyňe to bolo tak, že cyklista po pravej strane predbiehal pomaly sa rozbiehajúci náklaďák, nestihol to, a ako sa vozovka zužovala, ten náklaďák ho pritlačil o zábradlie napravo, a to ho v podstate zomlelo. Cyklista ležal už v odbočke na Tupého.

Predpokladám, že ide o tú nehodu z r. 2018, po ktorej potom na pamiatku pripevnili o zábradlie bicykel. A čo presne sa tam stalo som potom nikde nečítal.
13.11.2022 - 09:36:32
00
JOLI napísal:
Toto nie je nič výnimočné, keďže ľudia sú nepoučiteľné tupelá.


Ako môžeš niekoho nazvať tupelom len preto, že nevie to, čo vieš ty?
Naozaj si myslíš, že 73-ročná pani niekde na dedine by mala ovládať problematiku mŕtvych uhlov veľký nákladných vozidiel?
A naozaj si si úplne istý, že nejakú chybu neurobil vodič náklaďáku, keď tú pani nazývaš tupelom?

Tento internet je fakt toxický ...
13.11.2022 - 09:44:32
00
corsair napísal:
Pozrime sa... Krtkovia chcú učiť orla lietať...
Bez urážky...
Mŕtve uhly na nákladnom aute sú okolo kabíny vykryté zrkadlami.


Nie sú. Prinajmenšom nie sú na mnohých, ak nie na väčšine nákladiakov.
13.11.2022 - 09:49:31
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up