Poriadna štatistika neexistuje, keďže polícia to dlhodobo nerieši. Ale prosím postav sa na križovatky, koľko chodcov, cyklistov a áut prejde na červenú? Koľko cyklistov jazdí za zníženej viditeľnosti bez svetiel a reflexných prvkov? Koľko chodcov mimo obce chodí za tmy po zlej strane a bez reflexných prvkov? Koľko cyklistov si chodí do jednosmerky v protismere? Koľko cyklistov ignoruje STOPku, či má na háku Daj prednosť v jazde, o nejakej prednosti zprava ani nehovorím. Jazda v protismere? Majú to vysoko na háku u polície. 2x do roka spravia akciu na cyklistov a koniec. Ako chodec, či cyklista by som sa nebál ísť priamo okolo policajnej hliadky na červenú, lebo je 99,99% šanca, že ma bude ignorovať. Ako šofér vozidla by som mal hneď za sebou majáčiky.

Možno niekto nájde viac. https://www.minv.sk/?tlacove-spravy-2&sprava=poznate-zakladne-pravidla-bicyklovania-1 kde sa píše: V roku 2017 policajti odhalili 3716 priestupkov, ktorých sa dopustili cyklisti. Pod vplyvom alkoholu odhalili 1902 cyklistov, z nich bolo 755 pod vplyvom alkoholu do jedného promile a 1147 nad jedno promile. Aj toto je viac menej výsledok 2 akcií na Slovensku v tom roku + ak bol cyklista účastník nehody. Za rok 2017 pri vodičoch sa úvadza, že Polícia napríklad pri alkohole prichytila 9022 vodičov vozidiel (neviem, či sú tam zarátaný aj cyklisti, keďže tiež sú vodiči vozidla), z toho 4161 pod 1 promile, nad 1 promile 4861 ľudí. Podľa štatistického úradu jazdí denne po slovesných cestách cca 1,8 milióna vodičov. Pri cyklistoch sa udáva nejak 15-25 tisíc, záleží od počasia atď. V pomere vodičov ku zisteným priestupkov a cyklistov, to vyzerá dosť zle zo strany cyklistov.
06.11.2022 - 22:27:28
01
Polemizovat s Janom sa neoplatí, i ked ciastocne suhlasim (teda neviem, koľkí chodci ci cyklisti porusili to, co píše hore, to su len nejake 'pseudonahodne' cisla) rovnako ale neviem presne, kolko vela vodicov poruší predpisy nedodrzanim MPR, soferovanim pod vplyvom alkoholu a inych oblbovacov, nevenovali sariadeniu lebo telefon, internet, spolujazdkyna, nedali znamenie o zmene smeru jazdy, nedali prednosť na krizovatke ci ohrozili chodca, nemali zapnuty pas...

Teda taketo statistiky (=presny sucet nepresnych čísel) su uplne na nic.
06.11.2022 - 23:25:38
00
Presne, mohli by sme tu jeho logiku rozvinut a spytat sa kolko chodcov prekrocilo mpr, nedalo znamenie o zmene smeru jazdy, nemali zapnute pasy..😀
07.11.2022 - 15:12:35
00
https://www.cas.sk/clanok/2737881/obrovske-nestastie-na-ceste-dalsi-vyhasnuty-zivot-nakladiak-zramoval-starenku-73-na-bicykli/

Klasika - vodic nakladiaku ju nevidel

img.cas.sk
12.11.2022 - 12:51:04
10
Kenai tri-dva-jedna-štart!
12.11.2022 - 14:53:13
04
Podla clanku co je pisane som pochopil ze nakladak uz stal v krizovatke a v tom prisla pani na bicykli a zaradila sa pred neho a to mi vychadza ze ju nezaregistroval v spatnom a tym padom o nej ani len netusil
12.11.2022 - 15:44:55
00
Podla foto sa zda, ze stala skor vedla neho. Podstatne je, ci blikal. Ak ano, tak je to hruba chyba a porusenie predpisov cyklistkou, pokial teda naozaj prisla zozadu.
12.11.2022 - 17:04:54
00
o nejakych mrtvych uhloch a podobnych veciach nema paru ani vela "naozajstnych" cyklistov, nieto este nejaka babka, co pouziva bicykel na prepravu po dedine (do kostola a do obchodu)
12.11.2022 - 17:30:35
02
iron.hide napadlo ťa, že ozaj ju nemusel vidieť? Že to mohla byť cyklistická "klasika" STOPka je pre blbcov, ja ako cyklista si to dám po pravej strane, lebo však môžem a šup ho na prechod?
12.11.2022 - 17:44:48
01
no len je na zvazenie - hlavne ich samotnych - ci sa pustat s ich znalostami a schopnostami do dnesnej premavky. lebo obcas zastanem na ulici a s husou kozou, zatatymi zubami, pokrcenym celom a prizmurenym jednym okom pozorujem ako to dopadne. a mozu mat na sebe aj 200 reflexnych prvkov a milion blikaciek ked iducez krizovatku uplne mimo pravidiel.
12.11.2022 - 17:48:34
01
Po Prievoze jazdí taký starší pán 60+. Reflexná vesta, z každej strany vesty mu bliká červená blikačka aj cez deň, červená blikačka na prilbe, aj vpredu a vzadu na biku. Na biku má spätné zrkadlá. Ale nemá problém jazdiť v protismere v jednosmerke, semafory zásadne neuznáva, STOPka je neznámy pojem. Prednosť sprava, keď ak ide z vedľajšej na hlavnú, neuznáva, len si tam vybehne.
12.11.2022 - 18:15:22
01
Ja som mal kolegu ktory dodnes nemi drzitelom VP, ma nieco cez 75 a xkrat mal kolizie na krizovatkach a vzdy sa potom pytal v robote kto mal prednost
12.11.2022 - 18:51:03
10
Či tam tetka mala alebo nemala byť je už jedno... Keď si niesom istý, že nikoho nezramujem, tak neuvediem auto do pohybu... Na to sú tam zrkadlá... Odkiaľ mala babka vedieť, aký má šofér výhľad a kde sú a čo vlastne sú mŕtve uhly? Na druhej strane šofér vie, že sú ľudia všelijakí a vbehnú aj rovno pod kolesá...
12.11.2022 - 20:46:01
00
A co mal este aj z okna vykuknut, ci mu niekto nestoji v mrtvom uhle?
12.11.2022 - 21:08:20
01
corsair napísal:
Keď si niesom istý, že nikoho nezramujem, tak neuvediem auto do pohybu... Na to sú tam zrkadlá...


To by si s tým autom iba celé roky stál na mieste ... Slepé uhly nákladných áut, aj keď majú plne vybavené a správne nastavené zrkladlá, je známy problém. Pozri si toto video: https://youtu.be/PGOJJ8Or0Fk
Postupne sa to rieši, od nejakého roku budú musiať mať (a možno už aj musia, nesledujem to tak detailne) nové náklaďáky asistenčné systémy, ktoré sledujú mŕtve uhly.
Momentálne si šoféri zatiaľ aspoň lepia nálepky Angles Morts okolo celého auta - tie aspoň tým ľuďom, ktorí o probéme vedia, pripomenú, že sa nachádzajú v slepom uhle a potom vedia, že sa odtiaľ majú pratať. V niektorých krajinách sú myslím tie nálepky už aj povinné.
www.truckershop.sk

Samozrejme, či vodič toho auta skrátka "iba" nepozrel do zrkadla, ale skrátka aj keby pozrel, tak ju nemusel vidieť.


Naposledy upravil Jaroh dňa 12.11.2022 - 22:13:31, celkovo upravené 1 krát.

12.11.2022 - 22:12:33
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up