Ale tu nejde o to, že to šlo pomaly. Ide o to, že to šlo podstatne ťažšie a horšie ako by to zvládol za triezva. Pekne to vidno na tom, keď parkoval. Ale už aj na tom slalome. Za normálnych okolností by to prešiel rýchlejšie a presnejšie. To je práve ten rozdiel. Nehovoriac o tom, že inštruktor niekoľkokrát zasiahol počas jazdy, čo vravel dnes v reportáži. To video očividne nebolo z celého experimentu, ale bola to ukážka.
28.10.2022 - 21:15:05
00
Kenai napísal:
WTF :rofl:
To bol ako test coho ?
Alkohol spomluje motoriku a kognitvne funkcie co chcu overit pri rychlosti chodze?
Pri takych rychlostiach alkohol nie je vobec problemom, lebo skuseny vodic robi do nekonecna natrenovane a na hento jemny motoriku netraba.

Jemnú motoriku nepotrebuješ ani pri chôdzi, no aj tak pod vplyvom kráčaš výrazne menej ladne ako za triezva :) A to je pritom činnosť, ktorú majú ľudia zautomatizovanú výrazne viac, než jazdu autom, hoci aj pri minimálnej rýchlosti.

Pri alkohole je to akurát komplikované v tom, že tá "prahová dávka" je veľmi individuálna. Kým ja by som po niekoľkých poldecákoch pravdepodobne nebol schopný do toho auta ani len nastúpiť, nieto ešte otočiť kľúčikom v zapaľovaní, nejaký dlhoročný alkoholik môže mať tak vybudovanú toleranciu, že dávku, ktorá mňa zloží, si jeho organizmus "ani nevšimne."

Každopádne ale, ak viem, že pod vplyvom mám tendenciu vymýšľať somariny a mohlo by mi napadnúť ísť autom nie len do krčmy, ale aj späť domov, tak tam rozhodne tým autom nejdem. A už vôbec nie s pištoľou za pásom, ak teda nejakú vlastním. Rozumiem aj tomu postoju čo má Jaroh, že tá situácia sa tak proste "neúmyselne vyvinie," no to imho nie je bohvieaké ospravedlnenie. Ak by sa to niekomu stalo dokázateľne prvýkrát, možno, veľmi možno by sa to mohlo považovať za nejakú povedzme nevedomú nedbanlivosť, no inak asi veľmi nie.
29.10.2022 - 00:50:59
03
Tomas11 napísal:
. Rozumiem aj tomu postoju čo má Jaroh, že tá situácia sa tak proste "neúmyselne vyvinie," no to imho nie je bohvieaké ospravedlnenie. Ak by sa to niekomu stalo dokázateľne prvýkrát, možno, veľmi možno by sa to mohlo považovať za nejakú povedzme nevedomú nedbanlivosť, no inak asi veľmi nie.


Pozor, opakovane píšem, že som to vôbec, ale vôbec neuvádzal ako ospravedlnenie. Ožratý vodič by podľa mňa mal ísť do basy a už nikdy nedostať vodičák a to aj v prípade, že nespôsobí nehodu.
Iba som upozornil, že ožratý človek rozmýšľa inak, ako triezvy človek či človek po troch pivách. Nikto z nás nevie, ako sa bude rozhodovať pri 3+ promile v krvi a preto tvrdenia, že "ja by som ožratý za volant nesadol" nie sú také jednoznačné.
29.10.2022 - 07:58:47
02
Pohoda, ja ti to ani nikde do úst nevkladám. Rozumiem ale tomu "mechanizmu," že časť (dosť možno aj pomerne veľká) tých 3+ promile vodičov do tej krčmy nešla s úmyslom vrátiť sa z nej autom.

Ono, väčšina tvrdení typu "ja by som nikdy" je imho z kategórie "veľmi odvážnych."
29.10.2022 - 09:51:14
04
Policajti Krajského dopravného inšpektorátu v Bratislave aktuálne vykonávajú potrebné úkony v dôsledku dopravnej nehody na Staromestskej ulici. Podľa doterajších informácií tam dnes krátko po 18:30 h prišlo k zrážke motorového vozidla zn. Audi s chodkyňou. Vodič z miesta dopravnej nehody ušiel. 61 – ročná chodkyňa utrpela zranenia, ktorým na mieste podľahla.
04.11.2022 - 20:29:59
00
Hmm ale teda zas sa citil niekto nesmrtelny
V tom dazdi a po tme chodit cez tu 6 prudovku, to je na darvinovu cenu

Prílohy:

Screenshot_2022-11-04-21-26-01-270_com.facebook.katana.jpg
Screenshot_2022-11-04-21-26-01-270_com.facebook.katana.jpg 125.07 KiB thumb_up0thumb_down

04.11.2022 - 21:27:14
01
Žiaľ je to vec, ktorá sa dala očakávať. Ľudia tam stále prebiehajú cez cestu... Keby len tade.
05.11.2022 - 00:46:08
01
Je to indikátor faktu, na ktorý už v krajinách, kde bezpečnosť na cestách berú vážne (Slovensko medzi ne nepatrí) prišli: mimoúrovňové križovanie ciest pre chodcov nie sú dobrým riešením a malo by sa používať iba tam, kde je to naozaj nevyhnutné. Je potrebné preferovať úrovňové križovanie - priechody pre chodcov, samozrejme bezpečne riešené. K tomu treba pridať ešte aj ďalšie opatrenia (efektívne, t.j. nie formálne ale skutočné znižovanie operatívnej rýchlosti, znižovanie podielu individuálnej automobilovej dopravy, zavedenie strict liability a ďalšie), ale to je pre slovenských decision-makerov sci-fi, takže aj naďalej budú ľudia zbytočne hynúť na cestách.
Mimochodom, ak mám dobré štatistiky, tak tento rok je v Bratislave už dvanásť mŕtvych chodcov, čo je desaťročný rekord a ak aj odpočítam tých piatich na Zochovej, tak je to za ostatných 10 rokov 2.-3. miesto a to ešte máme pred sebou dva mesiace.
05.11.2022 - 08:57:07
02
Lol opat nekonecne jarohove dristy ... mimourovnove krizovanie je zlé . Zrejme preto ze chodci naň serú ... ani zmienka o tom ze ten chodec porusil x predpisov a povinností ... opat chudak vodic si to zlízne za retarda ...
05.11.2022 - 10:51:40
00
Som rád, že som vyvolal nejakú emóciu. Ale najprv by bolo dobré si premyslieť, čo si si prečítal a čo ideš reagovať. Nijako nespochybňujem, že tá pani porušila x predpisov a povinností. Porušila. Len skrátka o tom môj príspevok nebol. Môj príspevok nebol o tom, že pani porušila x predpisov a povinností a preto zomrela, ale o tom, že križovania ciest v mestách sú veľmi často nevhodné a preto chodci často porušujú predpisy a povinnosti a "serú" na ne.
05.11.2022 - 11:13:21
00
Podla mna je mimourovnove krizovanie idealne. Keby auta v tom mieste isli v tuneli pod urovnou terenu, tak idealny stav. :) Ale v kazdom pripade prechadzat cez tuto cestu za tmy je odvazny pocin a ten kto sa na to odhodla by mal pocitat s tym, ze ho tam nikto necaka a podla toho by sa mal aj spravat a mal by predvidat. Tentoraz nevyslo.
05.11.2022 - 11:20:05
01
Jezus napísal:
Podla mna je mimourovnove krizovanie idealne. Keby auta v tom mieste isli v tuneli pod urovnou terenu, tak idealny stav. :)


Hej, samozrejme, neúplne som sa vyjadril. Myslel som mimoúrovňové z hľadiska chodca, teda že chodec musí ísť niekam hore alebo dole. Zakopanie alebo nadvihnutie auta je (odhliadnuc od peňazí) super.
Ďakujem za upresnenie.


Naposledy upravil Jaroh dňa 05.11.2022 - 11:31:31, celkovo upravené 1 krát.

05.11.2022 - 11:24:54
02
vlastoch napísal:
Lol opat nekonecne jarohove dristy ... mimourovnove krizovanie je zlé . Zrejme preto ze chodci naň serú ... ani zmienka o tom ze ten chodec porusil x predpisov a povinností ... opat chudak vodic si to zlízne za retarda ...


Ten vodic usiel a este stale ho nemaju
05.11.2022 - 11:25:44
00
Prihlási sa sám, keď mu to docvakne v hlave. Nemusí to byť druhý generálny sekretár. Môže, ale nemusí
05.11.2022 - 11:29:28
00
1. Nechcem byť ako Kenai a 2. absolútne súhlasím s tým, že pani porušila všetko, čo sa dalo, prechádzanie tam je samovražedná misia aj za slnečného dňa a nieto ešte v tme, ale
iron.hide napísal:
Ten vodic usiel a este stale ho nemaju

vyvoláva otázku, prečo ušiel a ak to bolo kvôli alkoholu, tak je úplne legitímna otázka, či by triezvy nevedel nehode zabrániť alebo aspoň znížiť jej dôsledky.

Nie, Kenai mi nehackol účet ... :-) a aj naďalej som presvedčený, že pani urobila úplnu hlúposť a smrť si zavinila sama. Ale tá pochybnosť tam je.
05.11.2022 - 11:37:48
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up