Privodil si si sam dobrovolne znizenie kognitivnych schopnosti? Ponesies zodpovednost. Nie je to ziadna veda.
28.10.2022 - 14:47:59
05
rovnako tragicka argumentacia ako pri enduro hviezdach na cervenej... je to marne....
28.10.2022 - 14:50:50
02
lapaloma napísal:
osobne som po 5 pivách a asi 10-12 poldeci do auta nesadol ale šiel taxíkom a ani mi ísť autom nenapadlo a podobne ako stax nemám preto ani za mak pochopenia u iných, a osobne pevne dúfam, že som nemal ani tie 3 promile ... to mi príde hrozne veľa na také posedenie. 3 promile mám spojené s niekým kto je dožratý na padrť


Tak ako pise Jano1987 plus ina vec je abuzer a ina notorik. Ak si notorik tak sa postupne ucis vsetky svoje denne ukony realizovat pod vplyvom tak aby ti na to neprisli. Cize si ozraty uz do obeda, kvoli niecomu musis niekam ist ale nomozes sa priznat, ze si pil tak ides a dufas ze to bude ok. A v 99% pripadov skutocne je. Tak uz to po rokoch beries ze normalka, az raz pride ten jeden pripad a potom sa o tom pise.


Naposledy upravil Kenai dňa 28.10.2022 - 15:10:14, celkovo upravené 1 krát.

28.10.2022 - 14:54:09
00
Kenai napísal:
Od nepameti je konanie pod vplyvom polahcujuca okolnost.

Konanie pod vplyvom môže byť aj priťažujúca okolnosť. A tento prípad je toho zjavným príkladom.
Keby narazil do plota a nebol opitý, hrozila by mu pokuta, takto mu hrozí rok väzenia.

Sú aj iné, ale nechce sa mi to hľadať (použitie služobnej zbrane myslím).
28.10.2022 - 14:54:30
01
Kenai napísal:
Od nepameti je konanie pod vplyvom polahcujuca okolnost.


Nie, nie je.
28.10.2022 - 14:55:32
04
m-t napísal:
Konanie pod vplyvom môže byť aj priťažujúca okolnosť. A tento prípad je toho zjavným príkladom.
Keby narazil do plota a nebol opitý, hrozila by mu pokuta, takto mu hrozí rok väzenia.

Sú aj iné, ale nechce sa mi to hľadať (použitie služobnej zbrane myslím).




Zle som sa vyjadril mas pravdu. Prilis som to zjednodusil.

Konanie v stave ktory ti neumoznuje vyhodnotit spravne situaciu je polahcujuca okolnost.

Ak si bol opity, lebo medved a pri tom si v zurivosti zavrazdil zenu je to obvykle polahcujuca okolnost. Ak si si dal dva pohariky na guraz a potom zavrazdil zenu, je to pritazujuca okolnost.


Problem je, ze nenmame precedensne pravo. Potom su pripady, kedy muz ozraty napdane zenu v kuchyni nozom a ked zisti aky to robi bordel zatihne ju stale zivu do kuplne, dovane kde ju dorazi dvierkanmi od vane (noz zabudol v kuchyni) udermi do hlavy a na sude vypovie ze mu robila hanbu a cela dedina sa mu smiala lebo bola alkoholicka. Tu to bola polahcujuca okolnost.
Potom TEN ISTY SUDCA posuzduje pripd nocneho straznika, ktory si cestou z prace zabehne na par poharikov a cestou domov ho napadne chlap zo psom. Straznik ma zbran ktru uz neplanoval pouzivat, ale bol donuteny utokom. Pes zraneny majitel mrtvy. Alkohol pritazujuca okolnost. To ze mal niekolko mesoiacov liecenia a trvale nasledky po tom utoku nic na veci nemeni pre pana sudcu. Podrobnbisti na vyziadanie, aj tak je to uz dlhe.
28.10.2022 - 15:19:45
00
tldr tie iste blaboly obhajujuce neobhajitelne predpokladam
28.10.2022 - 15:30:58
00
Kenai napísal:
Ak si bol opity, lebo medved a pri tom si v zurivosti zavrazdil zenu je to obvykle polahcujuca okolnost.


Jezus, to je diletant ...
Nie, alkohol nie je poľahčujúca okolnosť za nijakých okolností.
Prečo si ľudia pred tým, ako vypisujú na internety, aspoň zbežne nepozrú to, o čom píšu?
28.10.2022 - 15:36:10
00
Nuz. Mozno prave v tom je problem, ze spolocnost akceptuje alkohol ako polahcujucu okolnost. Mala by to byt pritazujuca. A nie ze dakto si hrkne na guraz a ked to prezenie chudatko nevedel co kona
28.10.2022 - 15:52:17
01
Jaroh : v minulosti bol alkohol pri dopravnej nehode polahcujuca okolnost. Platilo to niekedy do konca 60tych rokov, nie dlho po 2.sv. vojne. To je len technicka poznamka k teme. Preto si vodici aj vozili v schranke prvej pomoci aj flasu :D
28.10.2022 - 15:54:00
01
Kenai napísal:
Zle som sa vyjadril mas pravdu. Prilis som to zjednodusil.

Potom TEN ISTY SUDCA posuzduje pripd nocneho straznika, ktory si cestou z prace zabehne na par poharikov a cestou domov ho napadne chlap zo psom. Straznik ma zbran ktru uz neplanoval pouzivat, ale bol donuteny utokom. Pes zraneny majitel mrtvy. Alkohol pritazujuca okolnost. To ze mal niekolko mesoiacov liecenia a trvale nasledky po tom utoku nic na veci nemeni pre pana sudcu. Podrobnbisti na vyziadanie, aj tak je to uz dlhe.


trepes pitchoviny ako vzdy, miesas krajiny, pravne systemy, vlastne vsetko ako vzdy,
ak teda si schopny sa prizemnit v realite nasej krajiny, tak zakon 190, odsek 4., písmeno b) hovorí:
Držiteľ zbrojného preukazu nesmie:
b) mať pri sebe zbraň alebo strelivo alebo manipulovať so zbraňou, ak je jeho schopnosť na túto činnosť znížená požitím alkoholických nápojov,20) omamných látok, psychotropných látok, prípravkov21) alebo v dôsledku choroby,

Takze keby som chcel byt demagog ako ty, tak sice o tej situacii hovno viem, ale poviem ze straznik porusil viacero
ustanoveni, zacinajuc tymto a pokracujuc samotnou pravnou podstatou KN/NO (urcite vies co tie skratky znamenaju),

BTW ten pripad z CZ je casto spominany, ale nikdy som nezachytil ze TEN ISTY SUDCA riesil domace nasilie v tebou konkretne spominanom pripade, ale ty urcite sledujes CA pravnu scenu lepsie ako ja

P.S. som vyrazne pro-gun, takze nepojdem dalej do debaty na temu negativ vlastnictva/nosenia/pouzitia zbrane v tomto ani inom pripade.
28.10.2022 - 16:27:29
02
Videjko z relácie Pozor, zakruta! z experimentu s alkoholom https://fb.watch/grL0RPvAbc/
28.10.2022 - 18:26:28
01
WTF :rofl:
To bol ako test coho ?
Alkohol spomluje motoriku a kognitvne funkcie co chcu overit pri rychlosti chodze?
Pri takych rychlostiach alkohol nie je vobec problemom, lebo skuseny vodic robi do nekonecna natrenovane a na hento jemny motoriku netraba. Problem je to, ak ma reagovat rychlo a nieco nepredvidatelne. To netestovali vobec, az na ten akoze pokus s odtrhovou plochou, ked neviem ci by to vobec za tirazva dal lepsie. A ti dalis co mali akoze menej, tych neukazli vobec lebo im to zrejme islo lepsie ak oza triazva, mensi stres z kamier.
treba pozriet experminet aspon trocha na urovni, bez politickej agendy:
Nahlad:
thumb_up0thumb_down
https://uloz.to/file/As7R1aBDVMjQ/mythbusters-e152-arrow-machine-gun-avi#!ZJDkZmR2AmDlZ2DjLJR3LGx2ZzAuBISdGIMEEzSfMGuhJQNmAN==


Mimochodm u tercovych streleckych disciplin je alkohol povazovany za doping. Cize ak je to pomaly a mas mat pevnu ruku, tak dokonca pomaha. Viem o tom svoje :lol:
28.10.2022 - 20:13:54
00
Sorry Kenai. Ale alkohol za volantom sa ospravedlniť nedá. Ak viem, že som blbec schopný šoférovať pod vplyvom, tak dám niekomu normálnemu kľúče, že zajtra si pre ne prídem.
28.10.2022 - 20:26:44
00
??? co ospravedlnujem ? Za to ze nepadam na rit zo zle spracovanej propagandy ? Prepac, ale myslel som si ze mas menej zadubene myslenie. A videl si vobec to video co som sem zavesil, cele ?
To ze na strelbe je alkohol doping neznamena ze to pomaha pri soferovani. Jasne som napisal ohranicujuce faktory. Ak robis ukony pomaly, nestane sa ti nic nepredvidatelne, nepotrebujes rozmyslat a nepotrebujes jemu motoriku. Pripada ti to ako vedenie vozidla v premavke MPR, alebo rychlejsie ? Dufam ze nie. To je ale to co testovali v tom hlupom videu z Pozor, zakruta! Potom jazse, ze im vyde, ze musi byt clovek na mol aby vobec nieco zistili.
28.10.2022 - 20:45:59
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Elektronika a svetlá / Svetlá)
keyboard_arrow_up