Potvrdzujem, jazdil som ich ako zimné turistické tretry niekoľko sezón a teraz keď som prestal používať spd tak som nahodil pribalene zátky. Turistiku vo VT som v nich dal, napr. Poľský hrebeň v jesennom čase ...
13.11.2022 - 10:59:42
01
Podobne, ale zimne tretry, cyklo - turisticke, kozene, Lake MXZ 200. Funguju mi skvelo.
13.11.2022 - 21:51:01
00
Cavte, mate niekto skúsenosti s tretrami ROGELLI ARTIC MTB?
15.11.2022 - 00:08:03
00
Precitaj si hodnotenia tychto https://www.mtbiker.sk/shop/tretry-a-obuv/mtb-tretry/xlc-cb-m07-zimne-tretry-cierne.html
Je to skoro to iste. Ak mas vysoky nart tazko ich zapnes, tepelny komfort ale vyborny, mam tie XLC
15.11.2022 - 06:59:39
10
Mozno hlupa otazka, tie XLC su vhodne na MTB /Enduro?
15.11.2022 - 10:44:16
00
su to MTB tretry, teda aj na to co pises. tak isto slapes a stojis na pedaloch ako na XC biku :) da sa v nich aj relativne dobre chodit a su fakt prijemne teple. mal som jesenne s navlekmi ale po hodine som mal nohy aj tak ladove. s tymito mi je teplo pocas celeho vyjazdu aj viac hodin. samozrejme dobre je tak ci tak chodidla prekrvit, teda obcas trochu pochodit ked ides na malu ci si das nieco pod zub.
15.11.2022 - 10:48:47
10
Nazdar, chlapi nemá niekto len na vyskúšanie tretry Shimano MW701 veľkosť 44? Žilina, PB Rajec?
19.11.2022 - 23:04:36
00
Cauko, este nikdy som nepouzival tretry, ale rozmyslam, ze si nejake zaobstaram. Bajk mam krosovy, ktory vyuzivam vyhradne na vylety po cestach a v lahkom terene. Niekedy aj na nakupy ci dochadzku do prace. Urcite by som volil kombinovane pedale, teda na tretry aj beznu obuv. Ale neviem ake tretry budu najvhodnejsie, ked ze su mtb a cestne tretry. A ani neviem poriadne aky je medzi nimi rozdiel. Ak na tretry raz prejdem, tak urcite by som neskor pozeral aj po zimnych tretrach, ale to az neskor. Skratka, ktore tretry by ste mi odporucili? ?
Este podotykam, ze som “vikendovy” jazdec a potrpim si na komfort a relax, takze ziadne zavody, ale skor pomalsie vyletiky niekam, po ceste na pivo skocit atd. Vsak to poznate. ?
20.11.2022 - 11:34:04
00
Cestne tretry su na 99,9% iba na cestny bike, velmi zle sa v nich chodi, chodis vlastne po kufroch, cim ich nicis.
Mtb tretry maju podrazku ako kopacky, kufre su nimi da sa povedat chranene, da sa v nich chodit ako v terene, tak po asfalte napriklad.
Ale pri tvojom style jazdy su jasna volba turisticke tretry, ktore vyzeraju ako bezne botasky. Maju aj maksiu podrazku, cize sa v nich lepsie chodi. Ak ti necinkne na dlazbe kufor, alebo nim nerozdvis kamienok, nikto nebude ani tusit, ze mas tretry. Teda ak nebudes mat na hlave prilbu :-)
A zimne, pokial neplanujes jazdit v breckach a dazdi stacia tieto. https://www.mtbiker.sk/shop/tretry-a-obuv/mtb-tretry/shimano-sh-mw501-zimne-tretry-cierna.html?variant=179909#179909
20.11.2022 - 12:36:54
01
Kikirik000 a ake máš očakávania? Pýtam sa poneac na rekreačné jazdenia podľa môjho skromného názoru naslapy vôbec nie sú potrebné, stojí to kopu peňazí a prínos je cca nula. Na vylety na krosovom bajku je lepšia varianta investovať do pedálov ktore sú servisovatelne a tretier na flat pedále zodpovedajúcej kategorie...
20.11.2022 - 12:50:02
01
RANDAL napísal:
Cestne tretry su na 99,9% iba na cestny bike, velmi zle sa v nich chodi, chodis vlastne po kufroch, cim ich nicis.
Mtb tretry maju podrazku ako kopacky, kufre su nimi da sa povedat chranene, da sa v nich chodit ako v terene, tak po asfalte napriklad.
Ale pri tvojom style jazdy su jasna volba turisticke tretry, ktore vyzeraju ako bezne botasky. Maju aj maksiu podrazku, cize sa v nich lepsie chodi. Ak ti necinkne na dlazbe kufor, alebo nim nerozdvis kamienok, nikto nebude ani tusit, ze mas tretry. Teda ak nebudes mat na hlave prilbu :-)
A zimne, pokial neplanujes jazdit v breckach a dazdi stacia tieto.

Dakujem za vysvetlenie. Turisticke tretry su na tie klasicke ploche pedale? To som pozeral, ale prislo mi to uplne rovnake ako klasicke topanky. Teda neviem aky je rozdiel v pedalovani v tych tretrach a beznych topankach. ?
Ako som pisal, tak nikdy som to nemal.
20.11.2022 - 14:57:36
00
ivast napísal:
Kikirik000 a ake máš očakávania? Pýtam sa poneac na rekreačné jazdenia podľa môjho skromného názoru naslapy vôbec nie sú potrebné, stojí to kopu peňazí a prínos je cca nula. Na vylety na krosovom bajku je lepšia varianta investovať do pedálov ktore sú servisovatelne a tretier na flat pedále zodpovedajúcej kategorie...

Nerozumiem otazke… Co by som mal ocakavat?
20.11.2022 - 15:00:27
00
HappyRooster007 napísal:
Turisticke tretry su na tie klasicke ploche pedale? To som pozeral, ale prislo mi to uplne rovnake ako klasicke topanky. Teda neviem aky je rozdiel v pedalovani v tych tretrach a beznych topankach. ?

Ak si pozorne pozries podrazku, tak po odskrutkovani 2 skrutiek das dole krytku a su tam presne take iste drazky ako na mtb tretrach na obrazku vyssie. A tam sa montuju kufre/zarazky, ktore su sucastou pedalov a pomocou nich sa do pedalu zacvaknes.
Ivast chce vediet, ci napriklad ocakavas zlepsenie prenosu sily na pedale, zlepsenie slapania, vacsi najazd km a podobne.
Drahe to podla mna nieje. Na skusku mozno vyuzit aj Bazar.
Co sa tyka rekreacneho jazdenia. tak ja sa tiez pokladam za rekreacneho jazdca, mavam v priemere 4500km rocne a spd by som uz urcite nemenil za klasiku (okrem snehovych jazd). A minuly rok som kupil aj zimne tretry. Aj preto som najazdil viac ako obvykle. Nemrzli mi nohy.

Prílohy:

IMG_20221120_164707.jpg
IMG_20221120_164707.jpg 168.01 KiB thumb_up0thumb_down

20.11.2022 - 16:45:35
01
akurat skusam SH-MW701 od shimana, zobral som 46 klasicku (nie wide) z mtbikeru
v stredne hrubych ponozkach je to ok ale dnes som obul hrube ako keby lyziarske ponozky a tam citim ze je to take tesnejsie okolo nohy
zatial v tom chodim len po byte aby sa to dalo vratit ale neviem ci radsej nevziat vacsie. Len tam sa bojim aby zas neboli velke ked tam beznu ponozku.
ideal by bol test vonku ale jednak teraz nemozem na bike a jednak uz to potom neviem vymenit.
25.11.2022 - 10:47:00
00
Vsak casom kazda obuv trocha povoli. Ci?
U vas na predajni nemaju to vacsie cislo, ze by si zbehol vyskusat?
25.11.2022 - 11:41:38
00
keyboard_arrow_up