Jaroh napísal:
Globálne firmy skrátka majú úplne v paži nejaké Slovensko a jeho názory.

A ako na potvoru, este aj tie potraviny od lokalnych farmarov su najdrahsie. Urcite sa mamonari zapredali zidojasterom :)
05.12.2022 - 17:41:01
00
ked chcem hovorit o predrazenosti niecoho, vzdy je dobre porovnat uzitkovu hodnotu pripadne komplexnost vyroby ci mnozstvo pouziteho materialu. Z toho musi byt asi kazdemu jasne co sa deje v bicyklovom priemysle:
api-motor.suzuki.hu
6 590 EUR

www.canyon.com
7.999 €

img.jpcycles.com prenasa cez 100HP zivotnost cca 100000km
73€

www.merlincycles.com
71€
08.12.2022 - 11:48:00
08
A potom hláška firmy Giant že ma čistý získ 9%🤣🤣🤣
08.12.2022 - 11:59:43
00
ked chcem hovorit o predrazenosti niecoho, vzdy je dobre porovnat uzitkovu hodnotu pripadne komplexnost vyroby ci mnozstvo pouziteho materialu.

Ja si myslim, ze ti tu chyba asi tak 50 dalsich atributov, ktore by si vedel porovnat.
Táto mapa je v tejto chvili na predaj v banskostiavnickom antikvariate za 1200 EUR. Aku ma tato mapa uzitkovu hodnotu, komplexnost vyroby ci mnozstvo pouziteho materialu v porovnani s motorkou?
www.antikvariatik.sk

To je len na ilustraciu toho, ze nie, nejde o tie 3 atributy, a nie, nie je vzdy dobre ich porovnat. Roznych prikladov by sa dalo najst nespocet.

Nastastie je tu jednoduchy koncept zvany volny trh a ten porovnava 2 veci - ponuku a dopyt.
08.12.2022 - 12:06:29
17
Kenai, ty si ekonomicky genius. A to sa ti bojim prezradit, ze za 5 litrov si dovolis luxusnu stetku na cely den. Ale kludne ju mozes porovnat s uzitkovou hodnotou tej na Slovnaftskej ceste za dvacku.
Preco uz nevyrabas bicykle? Jaj zabudol som, podnikaju len ti zli...
08.12.2022 - 12:09:07
07
Pripomenme si fakt, ze kenai je ten clovek co sa zavzdusnuje bo jeho faaaaro za ?70000€? By mu poistovna pri totalke nacenila na ?5000€?
08.12.2022 - 19:48:56
01
Rachela ??? Mas pocit ze ten canyon je jediny svojho dtruhu a ma zberatelsku hodnotu ? Tak mi prosim napis atributy, ktore robia z toho biku lepsiu uzitkovu hodnoitu, ze je v poriadku zan chcit viac ako za motocykel s motorom. Ta motorka musi mat atesty, certifikaciu, emisne normy, bezpecnostne normy. To je ako by si povedal, ze rucna riksa je hodna viac ako auto lebo je z karbonu ci preco ? Ten motocykel ma uplne vsetko co ton bike a este toho kopec na vrcvh. Tak co realne robi ten bicykel tak uzasny, ze je ta cena adekvatna ?

Dudo A este sa mozes aj ozenit a bude ta to stat ovlea viac a uzitokova hodnota.... no asi ako si kazdy zasluzi.
Kazdopadne vdaka za cennik. Len tvoje prirovnanie ma jednu chybu. Na tom biku nie je nic luxusne, to keby som mal sledovat analogiu, vid tema "canyon reklamacie", tak to sice nie je stetka zo slovnaftskej, ale heroinova stetka z nemacka navlecena v obleceni od Hugo Boss co sa tvari ze pre to moze chciet 5 litrov na den. Lebo Boss robi drahe saticky a to ospravedlnuje jej cennik. Ako keby si ich aj tak nedal dole, hned ako sa da.

stanos4 A to znamena co ? Ze nemam predstavu co ma aku hodnotu lebo mam stare porsche. Sorry akosi nesledujem tovj myslienkovy pochod.
09.12.2022 - 12:10:35
05
Kenai napísal:
ked chcem hovorit o predrazenosti niecoho, vzdy je dobre porovnat uzitkovu hodnotu pripadne komplexnost vyroby ci mnozstvo pouziteho materialu. Z toho musi byt asi kazdemu jasne co sa deje v bicyklovom priemysle:

6 590 EUR


7.999 €

prenasa cez 100HP zivotnost cca 100000km
73€


71€

Odhalil si celosvetové sprisahanie a kartel cyklo výrobcov. Určite je v tom namočený aj matt a jeho Suncycle, či? Namiesto postovania finálnych výrobkov by bolo lepšie ak by si spravil finančnú analýzu. Porovnal počet vyrobených kusov, logistické nároky na výrobu oboch produktov, koľko operácií si vyžaduje montáž, použité materiály atď. Inak môžeš postnúť aj hrubú stavbu rodinného domu a potom porovnať cenu jednej tehly a reťaze z bicykla.
P.S. na foto máš sériový model. Prečo potom pretekársky okruhový superšport stojí viac ako milion Eur? Je to preto, lebo pretekárske motorky sú tiež predražené keď vizuálne podobná sériovka stojí iba jednu pätinu pretekárskej? Jedna pneu na pretekársku motorku stojí viac ako 400e zatiaľ čo sériovka stojí okolo 120e. Pretekárska reťaz aj prevodníkom a pastorkom zase stojí skoro 500e. https://www.omniaracing.net/en/transmission-kit-did-racing-chain-frontrear-sprocket-ducati-panigale-1199-superleggera-p-90103.html
A to sú iba kusy kovu. Na druhej strane si za to kúpiš elektronickú Eagle AXS.
09.12.2022 - 13:00:38
05
Kristina napísal:
..... Namiesto postovania finálnych výrobkov by bolo lepšie ak by si spravil finančnú analýzu...

To by zas bola iba teória spoza klávesnice. Nech sa radšej dajú mudraci dokopy a hodia na trh nehorázne nepredražený bicykel. Potom už nebude svet viac ako predtým.
09.12.2022 - 13:14:06
04
Nepredražené bicykle. A potom že to lacnejšie nejde ...
https://www.alza.sk/sport/olpran-blade-full-29-disc-modra-cervena-d6952313.htm
https://www.alza.sk/sport/discovery-sus-full-disc-29-ciernaoranzova-d7222928.htm
Are Walmart mountain bikes safe? thumb_up0thumb_down
09.12.2022 - 13:42:15
00
Niekto tu minule písal, že forma na rám stojí 150 tisíc eur. Že tým obhajujú cenu rámu za 5000€ ?
09.12.2022 - 13:47:38
00

Next up: Doddy bakes a carbon frame in the kitchen oven ;-]
09.12.2022 - 13:51:53
00
Ja si myslím, že pôjdu biky a aj ostatné veci budúci rok riadne dole. Veď už teraz dávali priamo SRAM a Specialized riadne zľavy. Snáď veľa predajcov neskrachuje lebo veľkí to dajú aj keď tiež asi s problémami. My to pripomína situáciu v IT v 90 rokoch, keď mali firmy nehorázne marže. Trh sa zatriasol a cena HW išla dole. Pre bežných zákazníkov iba dobre...
09.12.2022 - 23:59:52
00
No Spectral ktorý sa v apríli vypredal ako teplé rožky cez BF išiel o pjetikilo lacnejšie ako na jar a teraz zostal kilo pod jarnou cenou ... To je imho dobre znamenie ... Pred korektnosť treba povedať že sa aj zľahka zmenilo osadenie, ale trend je jasný ...
10.12.2022 - 07:56:43
00
čo je to BF - nejaký e-shop,či ? dík
10.12.2022 - 08:32:43
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle)
keyboard_arrow_up