JoNesbo napísal:
osobne nemám proti ebikom nič, nech si každý jazdí na tom na čom chce, akurát ma fascinuje tá ich tendencia si "pohoniť" ego na obyčajnom cyklistovi... že skoro každý má potrebu obehnúť ma v kopci... pričom to nie je o tom, že by šiel rýchlejšie, ale veľa krát schválne pridá za týmto účelom... jedna tetka sa mi raz aj priznala, že vy ale idete, že ledva som vás dobehla/obehla a ja že ja idem len aby som išiel (mal som už odtrénované) a tak som sa nechal uniesť, dal si si ťažší prevod a len som prefičal okolo nej, že až teraz idem :D


toto mas aj s autami, cim skor to prestanes riesit, tym budes stastejsi
11.12.2022 - 23:35:50
04
Ebajkeri sú fajn. Odkedy som jeden z nich, vidím to inak.
12.12.2022 - 09:52:32
08
juju_pepe napísal:
toto mas aj s autami, cim skor to prestanes riesit, tym budes stastejsi


vysvetli tú analógiu... akože keď mám teslu, tak musím obehnúť všetky spalováky alebo konský povoz alebo ako si to myslel?
12.12.2022 - 10:12:18
01
Ja tam vidím analógiu, že vyser sa na to :)
12.12.2022 - 10:14:44
06
marseluspp napísal:
Ebajkeri sú fajn. Odkedy som jeden z nich, vidím to inak.


Ak si to myslel ako hlod, tak super :y: :D

Teda nie ze by nemali byť fajn, ale ak si jeden z nich, prišlo mi to fakt vtipné :D
12.12.2022 - 10:41:43
01
JoNesbo napísal:
vysvetli tú analógiu... akože keď mám teslu, tak musím obehnúť všetky spalováky alebo konský povoz alebo ako si to myslel?


Asi hlavne to, že nemá význam porovnávať bike s e-bikom. Tiež neriešim, keď ma predbehne auto alebo motorka.
12.12.2022 - 11:08:30
05
JoNesbo napísal:
vysvetli tú analógiu... akože keď mám teslu, tak musím obehnúť všetky spalováky alebo konský povoz alebo ako si to myslel?

Nie, len si proste nevsimaj, ked ta niekto predbieha. Je ti totiz to uplne naprd sa s tym zaoberat.
12.12.2022 - 12:55:03
01
Co sa to tu riesi?:)Akurat pred tyzdnom som kupil elektro.
Co sa tyka toho ci to je bicykel,alebo nie.No podla mna je.To ze ma motor?Ved klasicky bike ma prevodovku.Tak teda tiez zariadenie na ulahcenie prace.Potom co je naozaj bicykel?Prevod 1:1? A ake plaste teda zvolit,aby som nebol vo vyhode voci ostatnym?Koncept ostava stale rovnaky.Ci uz ma motor,prevodovku alebo fix prevod.Potom uz ide iba o kompromis.Ebike tazky,neobratny,treba sa o to viac starat,Fix prevod nevyuzitelny v kopcov atd.Casom ked budu Ebiky dostupne a budu vazit do 15kg tak klasicke biky budu v mensine.To je realita.A nejde o to ze by ludia boli lenivi.Je to vysledok doby.
Inak s tym obiehanim do kopca.Nerozumiem komu to vadi.Mne to absolutne nevadi ked ma obehne niekto ne elektre.Skor som rad,ze este dokazem vyslapat daky kopec bez vacsej pomoci ako umoznuju prevody.
12.12.2022 - 13:42:00
01
trial napísal:
Co sa to tu riesi?:)Akurat pred tyzdnom som kupil elektro.
Co sa tyka toho ci to je bicykel,alebo nie.No podla mna je.To ze ma motor?Ved klasicky bike ma prevodovku.Tak teda tiez zariadenie na ulahcenie prace.Potom co je naozaj bicykel?Prevod 1:1? A ake plaste teda zvolit,aby som nebol vo vyhode voci ostatnym?Koncept ostava stale rovnaky.Ci uz ma motor,prevodovku alebo fix prevod.Potom uz ide iba o kompromis.Ebike tazky,neobratny,treba sa o to viac starat,Fix prevod nevyuzitelny v kopcov atd.Casom ked budu Ebiky dostupne a budu vazit do 15kg tak klasicke biky budu v mensine.To je realita.A nejde o to ze by ludia boli lenivi.Je to vysledok doby.
Inak s tym obiehanim do kopca.Nerozumiem komu to vadi.Mne to absolutne nevadi ked ma obehne niekto ne elektre.Skor som rad,ze este dokazem vyslapat daky kopec bez vacsej pomoci ako umoznuju prevody.


Nič v zlom, ale nie si OT, toto je jeden hlod za druhým, ani sa nedá na každý reagovať :)
Takže keď namontujeme na stíhačku pedále tak to môžeme tiež volať napr. a(ir)-bike a kôň s pedálmi bude kľudne h(orse)-bike? Príklad s babetou tu už bol spomenutý. Je jedno ako moc chcete aby bol e-bajk všeobecne považovaný za bicykel. Nie je a nebude a to nemám absolútne nič proti ľuďom čo ho jazdia, ale politicky korektné klamstvá odmietam.

EDIT tak už to nie sú hlody fóra, ale elektrohejty :D
A čo tak tieto Elektrohejty premenovať na Krutá pravda pre e-bajkerov, alebo Volajme veci pravými menami? :D
Elektrohejty sú dosť prehnaný a nepresný názov témy, nikto tu nikoho nehejtuje.
12.12.2022 - 15:16:33
112
Doberaju si ebajkerov, lebo im do kopca pomaha motor, a potom si doberaci sadnu na svoju ziletku/mtb z lahkeho karbonu alebo sa za niekoho zavesia v protivetre, aby si ulahcili slapanie. Podajte si ruky :-D.
12.12.2022 - 15:54:15
01
gravel1@ silno ťa to vzalo, si spravodlivo rozhorčený Len im nalož darobákom.
12.12.2022 - 15:54:15
01
Každý vie, že cyklistika je len jedna!
12.12.2022 - 15:56:41
00
no bratia na b-f maju vlakno s priznacnym nazvom "Elektrokolo je zhouba cyklistiky", myslim ze to tu zatial celkom chybalo ;-]
12.12.2022 - 16:00:14
01
gravel1 napísal:
...

EDIT tak už to nie sú hlody fóra, ale elektrohejty :D
A čo tak tieto Elektrohejty premenovať na Krutá pravda pre e-bajkerov, alebo Volajme veci pravými menami? :D
Elektrohejty sú dosť prehnaný a nepresný názov témy, nikto tu nikoho nehejtuje.


na bike-fore ma taketo vlakno nazov "Elektrokolo je zhouba cyklistiky" :D
a uz ma vyse 6300 prispevkov, uz sa to bojim aj otvorit, padol by mi cely pocitac :D

Prílohy:

bf.png
bf.png 7.03 KiB thumb_up0thumb_down

12.12.2022 - 16:03:42
00
ivast napísal:
no bratia na b-f maju vlakno s priznacnym nazvom "Elektrokolo je zhouba cyklistiky", myslim ze to tu zatial celkom chybalo ;-]


hups tak si ma predbehol :D dlho mi trvalo kym som to nasiel :)
12.12.2022 - 16:06:09
00
keyboard_arrow_up