trial napísal:
To som netvrdil,ale neni pomer.

Porovnal si motor k prevodovke v zmysle, ze ulahcuje. Odhliadnuc od toho, ze prevodovku (alebo teda prevody) mas na ebiku aj na obyko biku, tak motor je pridavna sila (ulahcovanie je pridavnou energiou), kdezto prevodovka, alebo prevody ziadnu energiu nepridavaju. Preto je prirovnanie nezmyselne.
Prevodovka meni krutiaci moment pre idealne vyuzitie krivky krutiaceho momentu (max. vykonv vs. otacky). Samozrejme, ze ulahcuje, ale ziadnu energiu neprida. Ulahcovanie motorom nie je totozne s ulahcovanim akymkolvek inym pasivnym komponentom, ktory energiu nepridava. Proste to nie je porovnatelne a nikdy nebude, akokolvek budes s tym budes krutit :D

Akakolvek ina pomocna sila, ktora moze bajk tlacit , teda vietor, ci gravitacia plati rovnako aj pre ebike, ktory ma naviac tu dalsiu energiu z motora. Proste sa s tym zmier :)

Inak aby som nebol mio temu (hejt :D), tak som si vsimol, ze vela ebikerom sa robi krvavo pred ocami, ak niekto sa snazi upravit veci na pravu mieru, alebo nieco podotkne. Ktovie preco :D

Plus, este pridam jednu vec. Prakticky kazdy ebike sa meni na motorove vozidlo prepnutim na turbo, kde pedal uz sluzi len ako zapinacie tlacidlo :P Ale to nie je dolezite, skor tych nerealnych 250w :lol:
13.12.2022 - 17:11:37
07
ebike je super vec! Vdaka nej mam na vyjazdoch obcas aj spolocnost a nenudim sa! Bez nej by som jazdil bud pomaly s niekym alebo iba sam :)
13.12.2022 - 17:39:44
02
E-bike ma zmysel ak kompenzuje handicap - zdravotny, vykonnostny ci vekovy. Je to zlozite pochopit?
13.12.2022 - 18:41:10
07
pista Aj keď som to neplánoval v tejto nešťastnej téme plnej pachutí a zbytočných emócií, rád by som Ti poprial ešte veľa km v plnom zdraví a všetko dobré do roka 2023 !


Naposledy upravil Dredd dňa 13.12.2022 - 18:46:27, celkovo upravené 1 krát.

13.12.2022 - 18:45:33
00
zabudol si mozgový :)
13.12.2022 - 18:46:05
00
Inak, len aby to niekto nebral prilis vazne :) Je to tema o zabave, nie o pachuti , leda z elektrolytu :lol: Ak sa da slobodne hejtovat, tak je nutne to vyuzit, nie ? :D :D
13.12.2022 - 22:06:31
02
Poprosím vysvetlenie:
1. Aký je rozdiel pri jazde na ebajku s výkonom 200W a jazde na bicykli s výkonom 200W.
2. V čom je lepšie/prirodzenejšie/bicyklovejšie/športovejšie vyviezť sa lanovkou s bicyklom na kopec a pustiť sa po traili, ako keď si to niekto vyšliape s tým výkonom 200W s pomocou motora a rovnako sa spustí dolu kopcom?
3. Na cesťáku jazdím sám, sem tam sa pripletiem do nejakej skupiny alebo sa s nejakým samotárom potiahneme. Bol som prekvapený, ako dokáže už jeden spolujazdec zľahčiť jazdu na cestnom bicykli. Predtým som jazdil iba MTB, tam to bolo iba o psychike. Na ceste to naozaj cítiť. V pelotóne je to úspora až 40% údajne. Aký je rozdiel uľahčiť si to pomocou ebajku, oproti jazde v skupine?
4. Videl som video alebo čítal ako jeden Američan keď fúka silný vietor, sadne na bicykel, odvezie sa po vetre 200 míľ a manželka príde po neho autom. Nemá bicykel ale plachetnicu? Tiež sa to hejtuje, keď ide niekto po vetre?
13.12.2022 - 23:17:52
01
Dredd napísal:
pista Aj keď som to neplánoval v tejto nešťastnej téme plnej pachutí a zbytočných emócií, rád by som Ti poprial ešte veľa km v plnom zdraví a všetko dobré do roka 2023 !


Dakujem. Je tu uz ten cas - zelam vsetkym pohodu, zdravie, dobrych partakov a pekne kilometre. :)
13.12.2022 - 23:23:51
30
Joe70 napísal:
Poprosím vysvetlenie:
1. Aký je rozdiel pri jazde na ebajku s výkonom 200W a jazde na bicykli s výkonom 200W.
2. V čom je lepšie/prirodzenejšie/bicyklovejšie/športovejšie vyviezť sa lanovkou s bicyklom na kopec a pustiť sa po traili, ako keď si to niekto vyšliape s tým výkonom 200W s pomocou motora a rovnako sa spustí dolu kopcom?
3. Na cesťáku jazdím sám, sem tam sa pripletiem do nejakej skupiny alebo sa s nejakým samotárom potiahneme. Bol som prekvapený, ako dokáže už jeden spolujazdec zľahčiť jazdu na cestnom bicykli. Predtým som jazdil iba MTB, tam to bolo iba o psychike. Na ceste to naozaj cítiť. V pelotóne je to úspora až 40% údajne. Aký je rozdiel uľahčiť si to pomocou ebajku, oproti jazde v skupine?
4. Videl som video alebo čítal ako jeden Američan keď fúka silný vietor, sadne na bicykel, odvezie sa po vetre 200 míľ a manželka príde po neho autom. Nemá bicykel ale plachetnicu? Tiež sa to hejtuje, keď ide niekto po vetre?

Podla komentarov,co tu zazneli,to nie su cyklisti,pokial vyuzijes zariadenie.
Takze aj ludia co jazdia parky,su iba slabosi a nie pravi bikeri?
Pre niekoho je pozitok zrejme iba vyslapat kopec a dole za trest
Pre mna je to opacne.


Naposledy upravil trial dňa 14.12.2022 - 07:22:21, celkovo upravené 1 krát.

14.12.2022 - 06:03:23
00
pista

Som čítal v inej téme, načo je dobrý parťák........
https://www.mtbiker.sk/forum/post1900973.html#p1900973

tak teraz už chápem ebikerov ;)
14.12.2022 - 06:05:11
01
Pre niekoho je pozitok zrejme iba vyslapat kopec a dole za trest

Svojho času som to zažil v Dolomitoch,robil som si radosť na kopcekoch na moto,a tam tých ľudí hore čakal autobus s prívesom a dolu ich zvažal...😉
14.12.2022 - 06:47:17
01
aJoN To chces zalozit novu temu? Na co je dobry partak? Napriklad tebe chuti pivo, ktore pijes osamote? :devil:
14.12.2022 - 08:41:39
01
Joe70 napísal:
Poprosím vysvetlenie:

4. Videl som video alebo čítal ako jeden Američan keď fúka silný vietor, sadne na bicykel, odvezie sa po vetre 200 míľ a manželka príde po neho autom. Nemá bicykel ale plachetnicu? Tiež sa to hejtuje, keď ide niekto po vetre?


:D tak to musi mat dobru manzelku, ked sa chodi len tak vozit autom 400mil, len aby podporila manzelove bicyklovanie....daj prosim ta link kde si to cital, alebo teda sledoval video...

aby som nebol OT tiez sa mi stalo, ze som do kopca obehol ebajkera, ktory isiel pomalicky bez pomoci...akonahle som sa dostal predneho, tak mu to zacalo kvilit a presvistal okolo mna :D najlepsie bolo, ze o 200m dalej sa otocil a spustil naspat..bolo to na ceste do smokovca...
14.12.2022 - 08:43:51
00
plachtit po vetre vs. ebike, je ako byt vegan vs. masozravec :lol:
14.12.2022 - 10:32:11
01
A keď naserie manželku, tak je v prdeli :)
14.12.2022 - 10:38:11
00
keyboard_arrow_up