mám taký signifikantný pocit, že je to skratka "čierneho piatku" ;)
10.12.2022 - 09:03:07
00
Jendu vec mi vysvetlite: ako je možné, že niektorý výrobcovia "prikazujú" predajcom za koľko majú danú vec predávať? Veď to narušuje konkurovanie ( či ako to nazvať).
Tak to aspoň chápem, keď sa pozriem na ceny tej istej veci ( bicykel, auto,...) u rôznych predajcov.
10.12.2022 - 10:05:46
00
Či to neni "príkazom" a len ma predajca klamal?
10.12.2022 - 10:07:39
00
je to osemetne - prikazom to skoro iste nieje, je to tzv MSRP. Problem je, ze distributori (vyrobcovia) mozu byt neradi ak nejaky predajca ponuka velmi inu (specialne asi nizsiu) cenu oproti inym predajcom a moze to vies k nedodavaniu tovaru danemu predajcovi - a toto uz moze byt vnimane ako nekale (nezakonne) konanie.
Otazka je, preco dany predajca by mal ponukat stabilne omnoho nizsiu MSRP - je to len kvoli jeho sikovnosti lebo ma nizsie (prevadzkove) naklady ako konkurencia, alebo je to preto ze sa snazi znicit konkurenciu (a distribucnu siet predajcu) - coz je tiez nekale (nezakonne) konanie.
10.12.2022 - 10:56:31
00
Cez kovid som počul, keď jedna panička hovorila mužíčkovi, že keď to všetko skončí (kovid agenda), tak si kúpi čo len chce, kedy chce a kde chce. Tento rok sa preto tým nastreleným cenám nečudujem, keďže kopec ľudí bolo "hladných" po konzume. Môžbyť ale, že to bol už posledný výstrel, ktorý mal ešte spotrebiteľ v komore zásobníka a budúci rok bude hitom sezóny tričko s nápisom "Survivor". Bodaj by som sa mýlil...
10.12.2022 - 11:29:51
11
MarKac80 napísal:
Jendu vec mi vysvetlite: ako je možné, že niektorý výrobcovia "prikazujú" predajcom za koľko majú danú vec predávať? Veď to narušuje konkurovanie ( či ako to nazvať).
Tak to aspoň chápem, keď sa pozriem na ceny tej istej veci ( bicykel, auto,...) u rôznych predajcov.


Z praxe:
Je to od vyrobcu k vyrobcovi. Stretnes sa zo vsetkymi nazormi aj ich skalopevnou obhajobou.
1. predavaj ako ches, potom je v tom bordel a obcas sa stane ze niektory MO predajca podlezie aj ceny vyrobcu ak ma vyrobca MO predaj. Alebo, ako mi tu bezne pisu z mtbiker.sk ked dam link na cycology ze cena z cycolegy je pod nakup mtbiker. Vraj .... Preco nezmenia dodavatela mi uz zodpovedat nevedia/nechcu.
2. je urcena minimalna cena, Ak ju podlezies viac ti nepredaju lebo vraj kazis trh.
3. fixna MO cena. Zvacsa ospravednene tym, cim 2 a za to garantuje vyrobca VO cenu. Cize ked ide napr VO cena hore automaticky zdvihnu (dobrovolne na silu) ceny aj vsetci MO, aby sa ti nestalo co spominam v bode 1. Ze niekto predava leizak za menej ako si to ty prave kupil z VO. Na druhu stranu, potom zistis, ze nieco co mas uz rok na pulte naraz predavas zo 400% marzou oproti tvojmu nakupu,

Vsetko je to "dobrovolne" ale ak nedodrzis, rozviazu s tebou zmluvu a viac ti nepredju tovr.

Najdes aj kuriazity, ako ked ti vyrobca/distributor nariadi MO cenu vyzsiu ako ma on na svojom MO shope.
Alebo, ked distributor predava tebe za vacsiu VO, ako je MO v USA + clo+ dph+doprava.... A ked kupis z USA odmietnu ti predavat, ba este robia problemy predajcoivy v USA, ze nema predavat do EU....
16.12.2022 - 15:51:00
00
3jalo3 napísal:
,,,budúci rok bude hitom sezóny tričko s nápisom "Survivor". Bodaj by som sa mýlil...

LOL asi ano, ale z inych dovodov:
WHO vyhodila list chorob ktore spustia s najvacsou pravdepodobnostou nasledujucu velku epidemiu/pandemiu:
Crimean Congo haemorrhagic fever, Ebola virus disease and Marburg, Lassa fever, MERS and SARS coronavirus diseases, Nipah and Rift Valley fever.

Ak sa ich prognoza splni a nevidim dovod preco by sa nemala, tak to tricko je isty hit, ale vela sa ich nepreda, nebude komu.

https://www.who.int/news/item/10-12-2015-who-publishes-list-of-top-emerging-diseases-likely-to-cause-major-epidemics
16.12.2022 - 16:01:17
00
pozor, to je sirenie poplasnej spravy :)
16.12.2022 - 16:07:54
00
Kenai, 7 rokov starý článok. A vyšlo im to. Co teraz?
BTW: mas este co citat, odvtedy vydali dalsich 3 216 clankov.
16.12.2022 - 16:21:02
02
Tuto kolega K. sem nezavítal 7 dní, aby nás oblažil článkom starým 7 rokov. Vedel som, že pracuje intenzívne na niečom veľkom. A je to tu !. Hneď dva slovesné démanty po sebe, ktoré zmenia naše životy natrvalo.
16.12.2022 - 17:58:39
29
nehorazne predrazeny 29" hardtail za 202 € :)

https://www.mall.sk/horske-bicykle-29/olpran-horsky-bicykel-discovery-sus-disc-biela-19-14239427001
10.07.2023 - 22:38:19
00
tak ale to neni nic nove, Olpran bol vzdy predrazeny
10.07.2023 - 22:56:12
09
To teda je... MInule som na chalupe urobil zber nepotrebného železa, odviezol do zberne a zaplatili mi 17 centov za kilo.
11.07.2023 - 09:11:29
02
Prečo stoja motocykle a horské bicykle rovnako
Táto téma sa tu opakuje vo viacerých vláknach pravidelne, tak jedna slabá názorná ukážka sem..
thumb_up0thumb_down
06.11.2023 - 10:54:36
01
- How close is that to a competition motorcycle?
- Oh, it´s not even on the same planet. KTM´s moto GP cost 2M USD :lol:

thumb_up0thumb_down
13.11.2023 - 17:43:12
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle)
keyboard_arrow_up